O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2010 MSZ zatrudni zagraniczną instytucję do prowadzenia tzw. białego wywiadu

Polskie MSZ będzie korzystało z białego wywiadu wykonywanego przez mieszczącą się w Nowym Jorku biuro The Economist Intelligence Unit. Resort chce zawrzeć roczną umowę na dostarczanie analitycznych informacji dot. międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Poselski sylwester - bez szaleństw

Głównie w towarzystwie rodzin i przyjaciół spędzą tegorocznego sylwestra politycy.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Zakłady pracy chronionej stracą ulgi podatkowe

Od 1 stycznia 2011 r. mniej zakładów pracy chronionej będzie mogło skorzystać ze zwolnień podatkowych. Ich kontrahenci mogą stracić ulgi we wpłatach na PFRON.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Warszawska giełda będzie pracować dłużej

Warszawska GPW wydłuża sesje i pracuje nad systemem informatycznym, który ułatwi handel opcjami i kontraktami.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Ceny mieszkań bez zmian

Jedną z największych wpadek mijającego roku były prognozy dotyczące rynku nieruchomości. Analitycy przewidywali, że w połowie roku ceny mieszkań wzrosną o 5 – 10 proc.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Polska Rzeczpospolita księgowa: 24 koncerny chcą utworzyć w Polsce centra obsługi biznesu

2,5 mld dolarów wart jest polski rynek zewnętrznych centrów obsługi biznesu. Tylko w ciągu ostatniego roku jego wartość wzrosła o jedną czwartą. Eksperci szacują, że już co trzecie centrum usług w Europie Środkowej znajduje się w Polsce.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 W oleju opałowym będzie więcej biokomponentów, w benzynie znajdzie się alkohol

Mało który kierowca, tankując auto na dowolnej stacji w Polsce, zdaje sobie sprawę z tego, że do baku nie wlewa czystej benzyny czy oleju napędowego, ale z dodatkiem biokomponentów. Do tej pory ich udział w każdym litrze wynosił 5 proc. Jak się dowiedzieliśmy, od połowy 2011 r. przepisy umożliwią pr...
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Specjalna strefa ekonomiczna ma uratować FSO

Resort gospodarki chce włączyć FSO do specjalnej strefy ekonomicznej. Do uruchomienia procedury potrzebny jest tylko konkretny projekt inwestycyjny.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Pieniądze emerytów ratują finanse publiczne

Rząd obniżył składkę przekazywaną do OFE. W ten sposób o 1 proc. zmniejsza zadłużenie kraju. Od kwietnia przyszłego roku do OFE ma trafić nie 7,3 jak dotychczas, ale 2,3 proc. naszej pensji. Reszta, czyli 5 proc., ma być odkładana w ZUS-ie na specjalnych kontach, które będą zaliczane do II filaru.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Zapłać biletem w sklepie - kartami miejskimi będzie można regulować rachunki

Wrocław, Poznań, Łódź i aglomeracja śląska wprowadzą karty miejskie, którymi jednocześnie będzie można płacić w sklepach. Przy przedsięwzięciu największe miasta będą współpracować z kilkoma wiodącymi bankami.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Ezoteryczny telebiznes. Wróżki stawiają na telewizje

Dwie stacje, kilka portali, kilkuset doradców wróżbitów i 3 mln klientów – ezoteryczny telebiznes według ostrożnych szacunków wart jest już w Polsce co najmniej 100 mln złotych.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 2010 – rok wpadek największych korporacji

To nie był dobry rok dla globalnych marek. Międzynarodowe korporacje zaliczyły wpadki, które kosztowały je grube miliardy. Firmy, takie jak Rolls-Royce, BP, Toyota czy Facebook, zatrudniały sztaby PR-owców, by ratować swój wizerunek.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Tomasz Wróblewski: Nowa dekada i więcej recept na stare kłopoty

Zaplanowaliśmy dla państwa limitowaną edycję noworocznego optymizmu. Specjalne wydanie bogate w pomysły na inwestowanie i zarabianie pieniędzy. Optymizm musi być limitowany, bo choć gospodarka daje coraz wyraźniejsze znaki życia, to w tym roku przyjdzie nam jeszcze płacić za wyrzeczenia, restruktury...
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Jak przekazać 1 proc. podatku z PIT

Podatnik może w rocznym zeznaniu PIT za 2010 r. wskazać jedną organizację pożytku publicznego, której chce przekazać 1 proc. podatku dochodowego.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2010 Jak wypełnić formularz PIT-28

Zeznanie PIT-28 do rozliczenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za 2010 rok składa się z czterech stron. Deklaracja musi trafić do urzędu skarbowego najpóźniej 31 stycznia 2011 r.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Policjant już jesienią włoży zimową kurtkę

Szykuje się rewolucja w policyjnym umundurowaniu. Do tej pory obowiązywał ścisły podział na to, kiedy można nosić stroje letnie, a kiedy zimowe. Teraz ciepłą kurtkę funkcjonariusz będzie mógł włożyć już we wrześniu.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 W Iranie aresztowano siedmiu członków Al-Kaidy

Władze Iranu aresztowały w prowincji (ostanie) Azerbejdżan Zachodni, na północnym zachodzie kraju, siedmiu członków Al-Kaidy - poinformowała w czwartek irańska telewizja Press TV.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 OFE: Dziś poznamy ofertę Tuska dla emerytów. Czy to koniec prywatnych emerytur?

Rząd zajmie się dziś waloryzacją rent i emerytur. Według minister pracy Jolanty Fedak oraz rzecznika rządu Pawła Grasia, Rada Ministrów przedyskutuje także kwestię reformy emerytalnej i OFE. Rząd chce ograniczyć albo zawiesić wpłaty do OFE. Eksperci nie mają złudzeń - to pierwszy krok do rozmontowan...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 NSA o kompensacie zobowiązań: Wzajemne potrącenia bez różnic kursowych

Dokonanie kompensat zobowiązań i należności nie powodowało w 2003 roku powstania różnic kursowych, które wpływały na przychód lub koszty podatkowe.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Przed gmachem sądu w Atenach wybuchła bomba

Przed gmachem sądu w centrum Aten eksplodował w czwartek ładunek wybuchowy. Według policji 45 minut przed eksplozją miejscowa gazeta i prywatna stacja telewizyjna otrzymały telefonicznie ostrzeżenia, co umożliwiło władzom ewakuowanie budynku.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Jaruzelski w szpitalu z powodu zapalenia płuc i niewydolności serca

Objawy zapalenia płuc i zaostrzenie niewydolności serca są przyczyną hospitalizacji generała Wojciecha Jaruzelskiego. Generał trafił do olsztyńskiego szpitala MSWiA w sobotę; niebawem ma opuścić poliklinikę i będzie wymagał leczenia ambulatoryjnego.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Katastrofa smoleńska: Mąż Marty Kaczyńskiej rozważa zwiadomienie o możliwości zamachu na prezydenta

Marcin Dubieniecki, mąż i pełnomocnik prawny Marty Kaczyńskiej powiedział w środę, że rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Sikorski domaga się ścigania autorów antysemickich wpisów w Internecie i haseł na stadionach

Radosław Sikorski domaga się od Andrzeja Seremeta ścigania autorów antysemickich wpisów w Internecie i haseł na stadionach, informuje 'Gazeta Wyborcza', która dotarła do korespondencji szefa MSZ z Prokuratorem Generalnym.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Sądy kierują coraz więcej osób do prac społecznych

Do prac społecznych na rzecz stolicy sądy kierują coraz więcej osób. Niektórym tak te zajęcia się podobają, że zostają na dłużej, pisze 'Życie Warszawy'.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 W czyim interesie działa polska prokuratura

Prokuratura Generalna sprzeciwia się decyzji wojewody warmińsko-mazurskiego o utracie obywatelstwa polskiego przez tzw. późnego przesiedleńca. W czyim to interesie - pyta 'Nasz Dziennik'.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Od marca każdy emeryt dostanie 39,4 zł podwyżki

Rząd ma dziś dyskutować o zmianie systemu waloryzacji rent i emerytur. Na polecenie premiera minister Michał Boni przygotował założenia nowej ustawy, zgodnie z nią każdy emeryt, bez względu na wysokość świadczenia, dostanie taką samą podwyżkę.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Kiedy pracodawca nie może się rozstać z pracownikiem

Pracodawca nie może pozbawić miejsca pracy pracowników korzystających m.in. z ochrony rodzicielstwa, a także wypowiedzieć umowy o pracę zatrudnionym u niego osobom będącym w wieku przedemerytalnym.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Zamiast listy leków refundowanych program terapeutyczny dla cukrzyków

Do marca 2011 roku ma zacząć działać program terapeutyczny, do którego będą włączani cukrzycy wymagający leczenia długodziałającymi analogami insulin.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 'Klinice trudniej będzie uczyć lekarzy'

EWA ABRAMEK - Większość uniwersytetów medycznych, do których należą kliniki, będzie z przyczyn ekonomicznych zmuszona do przekształcenia ich w spółki prawa handlowego
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Prywatne uczelnie zarzucają rządowi, że chce ograniczyć ich autonomię

Resort nauki chce kontrolować finanse niepublicznych szkół wyższych. Prywatne uczelnie zarzucają rządowi, że chce ograniczyć ich autonomię. Zdaniem rektorów szkół niepublicznych powinny one dostawać więcej pieniędzy z budżetu.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2010 Infrastruktura zaplecza turystycznego/podmioty publiczne - przedłużenie oceny formalnej

Uprzejmie informujemy, że ocena formalna wniosków złożonych w ramach naboru nr: 03.01.02-095/10 dla Poddziałania 3.1.2 Infrastruktura zaplecza turystycznego/podmioty publiczne RPO WSL ulega przedłużeniu.
www.rpo.slaskie.pl
30.12.2010 Internet w prezencie

Przasnysz będzie pierwszym samorządem w Polsce świadczącym darmowe usługi internetowe na mocy tzw. megaustawy. Łącze będzie miało jednak przepustowość zaledwie 256 kb/s.
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Spór zbiorowy zielonogórskich kierowców

Kierowcy MZK protestowali przed zielonogórskim ratuszem, grożąc, że jeżeli ich postulaty nie zostaną uwzględnione, może dojść do strajku - informuje „Gazeta Wyborcza"
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 CBA też na stadionie

Po ABW, także CBA wydało komunikat o nadużyciach przy budowie Orlików. Biuro już w lutym 2009 r. wskazywało na możliwe zagrożenia
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Nie mogą się zgodzić

Piąta próba ukonstytuowania rady powiatu chełmskiego spełzła na niczym. Część radnych opuszcza salę bądź w ogóle nie stawia się na obrady- alarmuje „Dziennik Wschodni"
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Pierwsze wybory

Na 13 marca zostały zaplanowane pierwsze w tej kadencji przedterminowe wybory wójta. Jan Musiałczyk, dotychczasowy szef gminy Wróblew, zmarł kilkanaście dni po zaprzysiężeniu
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Sopoccy lokatorzy mogą odśnieżać za długi

Najemcy lokali komunalnych w Sopocie, którzy zalegają z opłatami za czynsz, będą mogli odpracować część zadłużenia przy odśnieżaniu miasta. Przyjęto stawkę 10 zł za godzinę pracy
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Rok po roku na koncie

Samorządy realizujące projekty unijne na przełomie lat budżetowych mogą zachować środki na swoich rachunkach. Są dwa możliwe rozwiązania. Za MF publikujemy opinię w tej sprawie
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Duże gdańskie rodziny będą jeździc za darmo

Wielodzietne rodziny z Gdańska będą mogły korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską, a także ze zniżek i darmowych wejściówek - podaje „Gazeta Wyborcza"
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Dodatkowe pieniądze dla regionów

Wszystkie województwa otrzymają nagrodę za wydanie co najmniej 20 proc. pieniędzy, jakie przeznaczyła dla nich Unia Europejska – informuje „Rzeczpospolita”
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Darmowe nadgodziny

370 tys. urzędników administracji centralnej i samorządowej wciąż nie ma prawa do rekompensaty za nadgodziny – informuje „DGP”
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Bez renty planistycznej

Gminy mają problemy z wyegzekwowaniem opłat z tytułu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania – podaje „Rzeczpospolita”
www.samorzad.pap.pl
30.12.2010 Pozytywna energia wita

„Witacze' - Śląskie. Pozytywna energia na drogach wojewódzkich
www.slaskie.pl
30.12.2010 Kolejny krok w stronę e-administracji

Usprawnienie komunikacji, krótsze kolejki i możliwość załatwienia spraw urzędowych bez wychodzenia z domu to atuty projektu „Elektroniczna Platforma Pracy Śląskiej Administracji Zespolonej', który już niebawem ruszy w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim
www.slaskie.pl
29.12.2010 Zablokowane nagrody

Winę za brak nagród dla pracowników gminnych biur spisowych ponosi ministerstwo finansów – twierdzi GUS. Resort zablokował ponad 52 mln zł
www.samorzad.pap.pl
29.12.2010 Orliki pod lupą

W 2009 roku badaliśmy zasady dotyczące wyboru sztucznej murawy i ograniczenia liczby wykonawców „Orlików” – informuje ABW. Prokuratura odmówiła jednak rozpoczęcia śledztwa
www.samorzad.pap.pl
29.12.2010 Brudne autobusy w Warszawie

- Mimo zakupu nowoczesnych myjni warszawscy przewoźnicy nie radzą sobie z usuwaniem soli i błota pośniegowego z autobusów - informuje "Życie Warszawy"
www.samorzad.pap.pl
29.12.2010 Komornik blokuje konto gminy Olszanka

Konto gminy Olszanka zostało zablokowane przez komornika ze względu na długi Zakładu Gospodarki Komunalnej wobec brzeskich wodociągów - pisze „Nowa Trybuna Opolska"
www.samorzad.pap.pl
29.12.2010 Tak minął rok

Wybory lokalnych władz, spis rolny, nowa ustawa o finansach publicznych i przepisy dotyczące inwestowania w Internet – będą kojarzyły się samorządowcom z 2010 rokiem. Wiosną świętowano także 20. rocznicę odbudowy samorządu terytorialnego w Polsce
www.samorzad.pap.pl
29.12.2010 Szczodrość burmistrza w prokuraturze?

Były burmistrz Kraśnika, Piotr Czubiński, w ostatnich dniach urzędowania hojnie obdarował swoich współpracowników - alarmuje „Rzeczpospolita"
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys