O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2011 Noworoczne życzenia premiera Donalda Tuska

Premier Donald Tusk w opublikowanym w sobotę w internecie nagraniu składa Polakom noworoczne życzenia - sukcesów, wiary we własne siły i wspaniałej zabawy w Sylwestra.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 Anonymous znowu atakują

Hakerzy z ruchu Anonymous podali w piątek, że dzień wcześniej opublikowali setki tysięcy adresów mailowych, które - jak twierdzą - należą do klientów prywatnej ośrodka analitycznego Stratfor.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 Obama i Hillary Clinton wciąż najbardziej podziwiani przez Amerykanów

Prezydent Barack Obama i szefowa dyplomacji Hillary Clinton kolejny rok z rzędu prowadzą w zestawieniu najbardziej podziwianych osób w Stanach Zjednoczonych, ułożonym na podstawie sondażu dziennika 'USA Today' i Instytutu Gallupa.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 Iran w ramach ćwiczeń przetestował rakiety dalekiego zasięgu

Iran przetestował w sobotę rakiety dalekiego zasięgu w ramach ćwiczeń, prowadzonych od 24 grudnia przez marynarkę wojenną tego kraju na wodach wokół cieśniny Ormuz - podała półoficjalna irańska agencja Fars.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 Od stycznia dłuższe urlopy dla rodziców

Od 2012 r. urlopy macierzyńskie i ojcowskie będą dłuższe. Matki będą mogły wykorzystać 24 tygodnie urlopu, zaś ojcowie 2 tygodnie.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 1500 mgnień Tuska

Z Warszawy do Gdyni pociąg jedzie 2,15 h, mamy 2890 km dróg ekspresowych, rocznie powstaje 170 tys. mieszkań. Tak według 'Strategicznego planu rządzenia' miało być po 1500 dniach rządów Donalda Tuska - stwierdza 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 Służby przeszukują bez wiedzy sądu i śledczych

Nikt nie kontroluje ile rewizji przeprowadza 10 służb w Polsce mających do tego uprawnienia. W większości odbywają się one tylko po okazaniu legitymacji. Zdaniem ekspertów powoduje to łamanie praw obywateli - informuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2011 Kim Dzong Un szefem sił zbrojnych Korei Płn.

Nowy przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un objął 8 października 'najwyższe przywództwo' nad siłami zbrojnymi Północy - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja KCNA, cytowana przez AFP.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Wolna Armia Syryjska wstrzymała ataki na czas misji Ligi Arabskiej

Dowódca opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej wydał rozkaz, by na czas misji obserwacyjnej Ligi Arabskiej w Syrii zaprzestać ataków na siły lojalne wobec reżimu prezydenta Baszara el-Asada, przeciwko któremu od dziewięciu miesięcy trwają gwałtowne protesty.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 W Rosji płonie okręt atomowy. W środku są ludzie

Wewnątrz płonącego od czwartku rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego znajduje się bliżej nieokreślona liczba członków załogi - poinformowała w piątek agencja RIA Nowosti, powołując się na rzecznika prokuratury wojskowej Aleksandra Grigoriewa.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 To się zmieni dla skazanych w 2012 roku: duża nowelizacja kodeksu karnego wychowawczego

Wraz z Nowym Rokiem wchodzi w życie nowelizacja kodeksu karnego wykonawczego. Zawiera ponad 100 zmian, z których najważniejsze modyfikują fundamentalne zasady postępowania wykonawczego.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Zdrojewski: rozstrzygnięcie konkursu na pomnik smoleński 30 marca

Do końca marca rozstrzygnięty zostanie konkurs na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku - powiedział w piątek minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Na długu państwa można zarobić 5,75 proc.

Resort finansów ogłosił warunki sprzedaży detalicznych obligacji skarbowych na styczeń. W porównaniu z ofertą obowiązującą do tej pory praktycznie nic się nie zmieniło. Jak dotychczas będziemy mogli wybierać między czterema rodzajami papierów.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Kryzys w Europie nie zatopi światowej gospodarki

Przy obecnych zawirowaniach w światowej gospodarce wszelkie prognozy na przyszły rok są trochę wróżeniem z fusów i nie można traktować ich jak wyroczni. W jednym analitycy są zgodni – regionem, który będzie miał najsłabsze wyniki gospodarcze, jest Europa. W drugiej połowie roku motorem rozwoju na św...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Tymoszenko opuściła kijowski areszt i jest wieziona do kolonii karnej w Charkowie

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, skazana na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu kontraktów gazowych z Rosją w 2009 roku, opuściła w piątek rano kijowski areszt i jest przewożona do kolonii karnej w Charkowie - podała telewizja 5. Kanał.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Byli członkowie Komisji Majątkowej oraz pełnomocnik instytucji kościelnych staną przed sądem

Byli członkowie Komisji Majątkowej oraz pełnomocnik instytucji kościelnych w toczących się przed Komisją sprawach staną przed sądem. Gliwicka prokuratura zarzuca im nieprawidłowości przy zwrocie Kościołowi ziemi za mienie zagarnięte w czasach PRL.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 W 2012 roku Komorowski w Chicago, Davos i Nowym Jorku

W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski będzie przewodniczył polskiej delegacji na szczycie NATO w Chicago, weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Davos oraz w sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku - dowiedziała się PAP w Kancelarii Prezydenta.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Kraje UE będą przekazywać sobie informacje o przestępcach

Polska łatwiej będzie mogła wymieniać się danymi o przestępcach z innymi europejskimi krajami. Wynika to z ustawy o wymianie informacji z organami ścigania państw członkowskich Unii Europejskiej. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 stycznia.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Nowe formularze wpisów do Krajowego Rejestru Sądowego

Minister sprawiedliwości opublikował nowe wzory formularzy wniosków o wpis podmiotów do Krajowego Rejestru Sądowego. Nowelizacja, która obowiązywać będzie od 1 stycznia 2012 r., ma charakter przede wszystkim porządkowy, a jej przyczyną była przede wszystkim zmiana nazewnictwa zakładów opieki zdrowot...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Turcja: Kurdyjscy separatyści wezwali ludność do buntu

Separatyści kurdyjscy z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) wezwali w piątek ludność kurdyjską w Turcji do buntu po śmierci 35 przemytników wziętych omyłkowo za rebeliantów w operacji tureckiego lotnictwa przeprowadzonej na pograniczu z Irakiem.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Faktury papierowe i elektroniczne muszą być równorzędne

Faktury papierowe i elektroniczne powinny być traktowane równo, a obciążenie administracyjne związane z fakturowaniem papierowym nie powinno się zwiększyć. Czy tak rzeczywiście jest?
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Kasprzycka: Na odwrót, czyli normalnie

W Polsce jest wielu ludzi, którzy przedkładają misję ponad zarobki – powiedział w wywiadzie udzielonym „DGP” minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, zapytany o uposażenia sędziów i prokuratorów. A ja z trudem powstrzymałam śmiech.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Koczot: Nawet Newton nie oparł się mirażom bańki spekulacyjnej

Pacyfik dla XVIII-wiecznej Europy był tym, czym dzisiaj są dla nas przygody kapitana Jacka Sparrowa i jego Czarnej Perły. Gigantyczny i niezbadany ocean – nazywany wówczas Wielkim Morzem Południowym, rozpalał wyobraźnię, bo krył niepojęte dla ludzkiego umysłu tajemnice. Dla jednych był okazją do sza...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2011 Życie do wygrania

Piosenka promująca idee EFS w województwie śląskim
www.slaskie.pl
29.12.2011 Prezydent Kirgistanu żąda od USA likwidacji bazy wojskowej

Kirgiski prezydent Ałmazbek Atambajew zażądał od Stanów Zjednoczonych likwidacji bazy wojskowej w Kirgistanie, gdy w 2014 roku wygaśnie umowa, na podstawie której amerykańska baza funkcjonuje.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Zyski banków spadną w roku 2012 o ponad 2 mld zł. Czy będą zwolnienia?

W przyszłym roku nieźle będą sobie radzić BZ WBK, Pekao i ING. Gorzej będzie się wieść bankom detalicznym. To może się przełożyć na likwidację niektórych oddziałów oraz zwolnienia tych osób, które zajmowały się sprzedażą dla klientów detalicznych. O swoje posady powinni być spokojni ci, którzy odpow...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Białoruś ma pierwszy system obrony powietrznej Tor-M2

Białoruś otrzymała od Rosji pierwszy system obrony powietrznej Tor-M2. Trafił on na uzbrojenie 120. brygady rakietowej wojsk przeciwlotniczych w Baranowiczach w obwodzie brzeskim - informuje w czwartek prasa białoruska.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Kutarba: Reformy nie mogą polegać na bieganiu po kraju z fiskalną brzytwą w ręku

Kiedy premier Tusk wygłaszał swoje expose, mogło się wydawać, że głębsze sięgnięcie do kieszeni podatników ma dotyczyć wyłącznie ludzi dobrze zarabiających lub grup społecznych powszechnie nielubianych, o których większość z nas myśli jako o darmozjadach żyjących na kredyt reszty społeczeństwa.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Oto najbardziej niezwykłe i precedensowe procesy sądowe w Polsce w 2011 roku

O budynek po ambasadzie byłej Jugosławii, własność żaglowca 'Dar Młodzieży', kolekcję broni z Powstania Warszawskiego, noszenie turbanów na lotniskach i dostępność toalet w bankach - m.in. takie procesy toczyły się w tym roku przed sądami w Polsce.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Właściciel siłowni i sauny ma prawo stosować 8-proc. stawkę VAT

Usługi udostępniania siłowni i sauny podatnik zaklasyfikował pod symbolem PKWiU 96.04.10.0 – jako „usługi związane z poprawą kondycji fizycznej” – i jako usługi mające na celu poprawę samopoczucia. W związku z tym chciałby świadczone usługi rozliczać 8-proc. VAT.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Księgowy musi wiedzieć o sprawach sądowych spółki

Gdy wynagrodzenie zarządu zależy od wyniku finansowego firmy, sprawy sądowe często są ukrywane.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Auto z likwidowanej firmy trzeba ująć w spisie z natury

Podatnicy są zobowiązani sporządzić spis z natury towarów na dzień rozwiązania spółki lub zaprzestania wykonywania czynności opodatkowanych.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Gry hazardowe: Za brak tabliczki „dozwolone od lat 18” mandat karny skarbowy

Ustawa o grach hazardowych nakłada na osoby trudniące się grami hazardowymi konkretne zobowiązania, których niespełnienie wiąże się z sankcjami karnymi skarbowymi.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Obalenie dyktatorów początkiem długofalowych zmian w świecie arabskim

Naród chce upadku reżimu - skandowali demonstranci w kolejnych krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Płn. w 2011 r. Ale obalenie dyktatorów nie zawsze prowadzi do oczekiwanych zmian i czas pokaże, czy arabska wiosna przyniesie stabilizację, czy też pogłębi chaos.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 NZOZ nie może być czynnym podatnikiem VAT

Niepubliczny zakład opieki, który nie został zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym, ale jedynie został wyodrębniony ze spółki, nie może mieć odrębnej podmiotowości podatkowej, a tym samym nie może być samodzielnym podatnikiem VAT. Tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Tylko 9-letni staż pracy zapewni sędziom stan spoczynku?

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin chce, żeby prawo do sędziowskiej emerytury nie przysługiwało adwokatom ani radcom prawnym, którzy tuż przed zakończeniem kariery zostają sędziami – ujawnia „Rzeczpospolita”.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Chińska policja zastrzeliła w Sinkiangu siedmiu 'porywaczy'. Należeli do muzułmańskiej mniejszości Ujgurów

Policja w prowincji Sinkiang (Xinjiang), na zachodzie Chin, zastrzeliła siedmiu członków muzułmańskiej mniejszości Ujgurów w czasie - jak poinformowano oficjalnie - próby odbicia zakładników z rąk 'porywaczy' - podała w czwartek agencja Associated Press.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Rożyński: Idzie dobry rok. Recesję wieszczy ten, komu jest to na rękę

Stare giełdowe powiedzenie mówi, że hossa zaczyna się wtedy, gdy już wszyscy stracili nadzieję. I właśnie słyszymy, jak wszyscy wokół mówią tylko o kryzysie, recesji, spowolnieniu, obniżają prognozy, nawet gdy przeczą temu napływające dane. Może więc w 2012 roku wcale nie będzie tak źle. I w Polsce,...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2011 Solska: Aktualny katalog szkodliwych złudzeń

W rok 2012 wchodzimy ze strachem przed zalewającą Europę drugą falą kryzysu, ale też z nadzieją, że Polska jej się nie podda i nadal pozostaniemy zieloną wyspą, z której tak się naśmiewaliśmy.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2011 Jak odwołać się od decyzji ustalającej wysokość podatku od nieruchomości

Właściciel gruntów lub budynków może odwołać się od decyzji ustalającej podatek od nieruchomości do samorządowego kolegium odwoławczego, a następnie do wojewódzkiego sądu administracyjnego
www.gazetaprawna.pl
28.12.2011 Portrety plastyków w Bibliotece Śląskiej

Wystawa zdjęć Arkadiusza Ławrywiańca
www.slaskie.pl
27.12.2011 W oczekiwaniu na interwencje NBP i BGK. Komentarz do rynku złotego

Poświąteczne rozpoczęcie handlu przynosi wzrost wartości polskiej waluty. O godzinie 09:30 złoty notuje: 4,4288 PLN wobec euro, 3,3886 PLN w zestawieniu z dolarem oraz 3,6226 PLN w przypadku pary z frankiem szwajcarskim.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 Migalski o Kaczyńskim: czasem nieporadny, samotny towarzysko i politycznie

Silny wewnątrz partii i słabnący na zewnątrz; anachroniczny i czasem nieporadny, ale też charyzmatyczny i oczytany; samotny towarzysko i politycznie - taki portret prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego kreśli europoseł PJN Marek Migalski.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 Od 2012 r. ulga podatkowa dla oszczędzających w IKZE

W nadchodzącym roku osoby oszczędzające na emeryturę będą mogły odliczyć od dochodu wpłaty na Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego. Odliczenie będzie przysługiwać także przedsiębiorcom opodatkowanym 19 proc. PIT-em. Ulga będzie jednak ograniczona.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 11 lat więzienia dla dwóch szwedzkich dziennikarzy

Etiopski sąd skazał we wtorek dwóch szwedzkich dziennikarzy na kary po 11 lat więzienia za wspieranie terroryzmu i nielegalne przekroczenie granicy.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 Odmowa udostępnienia informacji publicznej powinna mieć formę decyzji

W sytuacji gdy wojewoda odmawia udostępnienia informacji publicznej, zasłaniając się tajemnicą przedsiębiorstwa, i nie wydaje jednocześnie decyzji administracyjnej w tym przedmiocie, dopuszcza się on bezczynności – stwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 Nie wiadomo na jakich zasadach, gdzie i wobec kogo można stosować monitoring

Prawo wciąż nie rozstrzyga, na jakich zasadach, gdzie i wobec kogo można stosować monitoring.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 „Rodzina na swoim” zabrania wynająć. Podnająć już nie

Wynajem nieruchomości kupionej w ramach programu „Rodzina na swoim” powoduje utratę dalszych bonifikat. Takie dotkliwe konsekwencje nie dosięgną jednak tych, którzy zdecydują się wynająć jedynie część kredytowanego lokalu (np. pokój), a w pozostałej jego części zamieszkać.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 Hiszpanię znowu czeka recesja

Hiszpanię ponownie czeka recesja, ponieważ w obecnym i pierwszym kwartale przyszłego roku zostanie odnotowany ujemny wzrost PKB - oświadczył w poniedziałek minister gospodarki Luis de Guindos.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2011 Al-Kaida przyznała się do czwartkowych zamachów w Bagdadzie

Al-Kaida przyznała się do przeprowadzenia serii zamachów bombowych w Bagdadzie, w których zginęło w czwartek co najmniej 60 osób, a około 200 zostało rannych - poinformował we wtorek serwis SITE, monitorujący strony internetowe islamistów.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys