O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.04.2011 Beatyfikacja JP2: Wierni bez biletów, ale pod ścisłą kontrolą

Od 300 do 400 tysięcy wiernych weźmie udział w niedzielnej mszy beatyfikacyjnej Jana Pawła II. Tak przynajmniej przewiduje Watykan.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Jak przebiegał proces beatyfikacji Jana Pawła II

Benedykt XVI nie zdecydował się na przyspieszenie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, by nikt w przyszłości nie zarzucił, że odbył się on spontanicznie.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Jak Polska będzie świętować beatyfikację Jana Pawła II

Bezpośrednie relacje z Watykanu, koncerty i pikniki – takie atrakcje przygotowały samorządy dla mieszkańców. W większości dużych miast w Polsce bezpośrednią transmisję z mszy świętej beatyfikacyjnej w Watykanie będzie można oglądać na specjalnych telebimach.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Portret zmotoryzowanego Polaka

Mężczyzna w wieku między 26 a 45 lat; wykształcony mieszkaniec dużego miasta. Posiada dobrze płatną pracę i żyje w stałym związku. Tak, w dużym uproszczeniu, przedstawia się portret przeciętnego posiadacza samochodu, jaki zarysował się w badaniu Consumer Monitor przeprowadzonym na zlecenie Programu ...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Jak założyć i ile można zarobić na parku linowym

Wydatek rzędu 300 – 400 tys. zł może się zwrócić już po dwóch latach. Miesięcznie na tym biznesie można zarobić średnio ponad 10 tys. zł
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Osiem punktów zapalnych, które mogą zagrozić pomyślnemu rozwojowi globalnej gospodarki

Światowa gospodarka przełamała kryzys finansowy. Jednak ten rok wciąż nie zapowiada się spokojnie. Eksperci obawiają się bankructwa Grecji i być może innych krajów strefy euro, narastania i tak już kolosalnego długu USA, nadmiernego rozgrzania chińskiej gospodarki, wojny walutowej między zwolennikam...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Ile można było zarobić lub stracić na debiutach giełdowych

Pod względem liczby ofert pierwotnych w pierwszym kwartale warszawska giełda nie miała sobie równych w całej Europie. To może być rekordowy rok w całej historii GPW. Tym bardziej że oprócz wybierających się na parkiet prywatnych spółek znajdą się tu również duże przedsiębiorstwa prywatyzowane przez ...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Lokaty przegrywają z inflacją: pieniądze oddane do banku tracą na wartości

W bankach Polacy trzymali pod koniec lutego 431,3 mld zł – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Większość z tych pieniędzy, niestety, straci na wartości.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Nieruchomości nie dają już gwarancji zysku

Czasy, w których kupno nieruchomości dawało pewność stałych i wysokich zysków, minęły. Tegoroczne prognozy średnich cen mieszkań i działek nie dają nawet nadziei na zysk.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Inwestowanie w znaczki pocztowe, monety, a nawet wino pewniejsze od giełdy

Gdy sytuacja na giełdach pozostaje niestabilna, warto się zainteresować inwestycjami alternatywnymi. Znaczki pocztowe, monety, a nawet wino gwarantują wysoki zarobek.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 'Le Monde': bardzo polityczna beatyfikacja Jana Pawła II

Wyjątkowo szybka beatyfikacja Jana Pawła II ma oprócz sensu religijnego silne podłoże polityczne - podkreśla w piątek francuski dziennik 'Le Monde'.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Prasa w USA: za i przeciw beatyfikacji Jana Pawła II

W prasowych materiałach w USA na temat beatyfikacji papieża Jana Pawła II zdają się przeważać komentarze uznające jej słuszność, chociaż część mediów podkreśla związane z tym kontrowersje.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Syn Kadafiego: nigdy się nie poddamy

Libijski reżim ostrzegł w piątek, że zaatakuje każdy statek, który będzie próbował wpłynąć do portu w Misracie. Tymczasem syn Muammara Kadafiego, Saif al-Islam, oświadczył, że Libia nie podda się, nawet jeśli bombardowania NATO będą trwały 40 lat.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2011 Świecąca żyrafa w nowej skórze

Iluminacja odnowionego pomnika na rozpoczęcie sezonu w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku
www.slaskie.pl
29.04.2011 Wydatki na rzeczoznawcę majątkowego można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów

Wydatki na usługę rzeczoznawcy majątkowego można zakwalifikować do kosztów nabycia nieruchomości i podwyższyć jej wartość początkową dla rozliczenia amortyzacji.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Korepetytor nie musi mieć kasy fiskalnej

Osoby udzielające korepetycji od 1 maja nie będą musiały bezwzględnie stosować kas fiskalnych. Skorzystają z odpowiednich zwolnień.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Po wyborach PO, PSL i PJN chcą wprowadzać podatek liniowy

Żadna z głównych formacji politycznych nie chce dodatkowej stawki podatkowej dla najbogatszych.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Europa tonie w długach

Opublikowana w tym tygodniu przez Eurostat mapa zadłużenia i kondycji budżetów krajów UE to wielce poruszająca lektura.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Belgijska grupa KBC nie oddaje Polski

Belgijska grupa KBC musi zwrócić pieniądze pożyczone od rządu. Czy sprzeda Kredyt Bank i Wartę? Prezes KBC zaprzecza.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Bilety na Euro 2012 z drugiego obiegu

Do soboty wszyscy kibice aplikujący o bilety na Euro 2012 powinni otrzymać od UEFA informację, czy został im przyznany bilet.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 BBC zaatakuje TVN i Discovery

BBC WORLDWIDE, globalny nadawca kanałów tematycznych, otwiera polski oddział, z którego będzie kierował stacjami w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Brytyjczycy zapowiadają ostrą walkę o nasz rynek.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Enea szykuje się do atomu

Enea otrząsnęła się już po nieudanej sprzedaży pakietu 51 proc. udziałów francuskiemu EdF. Wczoraj prezes firmy Maciej Owczarek zapowiedział budowę z partnerami kolejnych bloków energetycznych, w tym napędzanych energią z atomu. Koncepcja dotycząca budowy elektrowni atomowej o mocy 1600 MW znalazły ...
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 BZ WBK rozwija się w rękach Santandera

Bank poprawił wynik w skali roku o 15,6 proc. i zamknął pierwszy kwartał z zyskiem netto na poziomie 270,2 mln zł. Rynek spodziewał się zysku niższego o kilka milionów złotych.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 KNF chce zablokować hipoteczne kredyty walutowe

Od przyszłego roku rata kredytu hipotecznego nie będzie mogła przekraczać 42 proc. zarobków klienta.  Obecnie kredytów we frankach udziela tylko 7 banków, a w euro 17. Na dodatek uzyskanie kredytu w walucie nie jest łatwe.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Polisy dla rowerzystów mało popularne

Tylko PZU I TU EUROPA, przygotowały kompleksowe polisy dla rowerzystów. Jeśli chcą się ubezpieczyć w innej firmie, muszą wykupić kilka produktów. Na darmową polisę mogą z kolei liczyć posiadacze kart kredytowych banku BGŻ.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Nauczyciele mogą rozsadzić budżet

Pod znakiem zapytania staje rządowy plan radykalnej redukcji deficytu. Polska w przyszłym roku ma go obniżyć z 7,9 proc. PKB do 2,9 proc. Ale jak ustaliliśmy, w przyszłym roku ma zostać zrealizowana obietnica kolejnej, 7-proc. podwyżki dla nauczycieli.  7-proc. podwyżkę pensji od 2012 r. pracow...
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Zadośćuczynienie dla wszystkich rodzin za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym

Coraz więcej osób będzie dochodzić wypłaty zadośćuczynienia za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym. To zwiększające się obciążenie dla firm ubezpieczeniowych.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Fundusze obligacji przegrają z inflacją

Inwestorzy, którzy w swoim portfelu mają jeszcze jednostki uczestnictwa funduszy dłużnych, powinni poszukać okazji, by je jak najszybciej i najkorzystniej umorzyć.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 W Pentagonie zaczęła się epoka wielkich cięć

Postawienie na czele Pentagonu dotychczasowego szefa CIA, demokraty Leona Panetty, otwiera drogę do największych cięć w wydatkach na zbrojenia w powojennej historii USA.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2011 Śmieci do poprawki

Posłowie opowiedzieli się za przyjęciem projektu nowelizacji ustawy o czystości i porządku w gminach. Klub PiS zgłosił jednak poprawki, dlatego projekt trafi z powrotem do komisji
www.samorzad.pap.pl
29.04.2011 Jaki transport kolejowy w województwie

Przedstawiciele kolejowych przewoźników pasażerskich, firm transportowych oraz eksperci uczestniczyli debatowali dziś na temat rozwoju kolei w województwie śląskim
www.slaskie.pl
28.04.2011 Jakie prawa ma Polak pracujący w Niemczech

Już w niedzielę Niemcy otworzą dla Polaków swój rynek pracy. Ci, którzy wyjadą tam i będą pracować legalnie, zyskają takie same uprawnienia jak obywatele niemieccy. Nie tylko zyskają szanse na wyższe zarobki niż w Polsce, ale otrzymają również prawo do wysokich świadczeń, m.in. do zasiłku dla bezrob...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 ZUS dokładnie sprawdzi rodzaj pracy nauczyciela pobierającego świadczenie kompensacyjne

Osoby pobierające świadczenia kompensacyjne, które chcą dodatkowo dorobić w szkole, muszą udowodnić, że ich nowa praca nie została wymieniona w Karcie nauczyciela.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Rezerwiści wciąż bez 2 tys. zł nagrody

Wojsko wciąż poszukuje ponad 11 tys. ochotników do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. Dodatkową zachętą dla nich ma być 2 tys. zł nagrody.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Firma ma prawo ustalić różne wymiary czasu pracy

Święto przypadające w dniu wolnym dla pracownika z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy nie obniża jego wymiaru czasu pracy
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Można pozwać niemieckiego pracodawcę

Polak może wnieść sprawę do sądu niemieckiego, jeśli tamtejszy pracodawca nie wypełnia postanowień umowy o pracę, którą podpisał z pracownikiem
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 9 pytań dotyczących otwarcia niemieckiego rynku pracy

1 maja otwarcie niemieckiego rynku pracy. Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące pracy u naszych zachodnich sąsiadów m.in.: czy pracownik może wypowiedzieć umowę, ile trwa tydzień pracy w Niemczech, czy rodzina osoby pracującej w Niemczech ma prawo do leczenia
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Rodzic pracujący w Niemczech otrzyma zasiłek na dziecko

Podjęcie legalnej pracy w Niemczech pozwoli też osobom, które mają dzieci, ubiegać się o zasiłek rodzinny w tym kraju. Jest to możliwe nawet, jeżeli drugi rodzic przebywa z dziećmi w Polsce. Co więcej, zasiłek rodzinny w Niemczech (kindergeld) przysługuje z zasady wszystkim rodzicom bez względu na i...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Praca poza Polską nie pozbawia prawa do leczenia w kraju

Polski pracownik w Niemczech od dnia rozpoczęcia pracy podlegał ustawodawstwu niemieckiemu w zakresie zabezpieczenia społecznego. Dlatego powinien odprowadzać wszystkie składki na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne do systemu niemieckiego.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Uczelnie wyższe będą likwidować zamiejscowe ośrodki dydaktyczne

Już w październiku szkoły wyższe, które prowadzą zamiejscowe ośrodki dydaktyczne (ZOD), będą musiały podjąć decyzję, czy je zlikwidują, czy przekształcić w filię lub wydział zamiejscowy. Tak wynika z ustawy z 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. nr 81, poz. 445). R...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Szpital musi zapewnić chorym badania lekarskie

Obowiązkiem świadczeniodawców jest przeprowadzenie niezbędnych badań chorego. Ich brak nie może jednak wpływać na decyzję o przyjęciu do szpitala. Takie przypadku jednak się zdarzają. Potwierdzają to skargi wpływające do NFZ.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Pracodawca niepłacący pensji zapłaci odsetki i nie wystartuje w przetargu

Do Komisji Trójstronnej trafiły już propozycje zaostrzenia kar wobec firm niepłacących pensji w terminie. Mają one płacić odsetki od zaległych świadczeń i trafiać do rejestru dłużników.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Przedszkola zastąpią zerówki

W szkołach podstawowych nie będą już funkcjonowały zerówki. W ich miejsce będą mogły być tworzone zespoły lub grupy szkolno-przedszkolne.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 O prawie do renty zdecyduje lekarz wyznaczony przez sędziego

Sąd może przyznać ubezpieczonemu rentę z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem po zasięgnięciu pisemnej lub ustnej opinii u wybranego lekarza specjalisty.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Gminny żłobek może mieć filie lub oddziały

Prowadzący żłobek lub klub dziecięcy, który ma filie, nie musi ich odrębnie rejestrować w gminnym wykazie. Powinien jedynie podać adresy lokali, w których jest prowadzona opieka.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Wielka rekrutacja księgowych. Potrzeba 15 tysięcy pracowników

15 tysięcy nowych pracowników zamierzają w tym roku zatrudnić centra usługowo-księgowe, które coraz chętniej współpracują z uczelniami. Na rozwój branży i wzrost wynagrodzeń wpłynie otwarcie niemieckiego rynku pracy
www.gazetaprawna.pl
28.04.2011 Muzyczna uczta

Koncert „Wielkie obrazy, wielkie dźwięki' w wykonaniu Orkiestry Kameralnej miasta Tychy AUKSO oraz Chóru Akademii Muzycznej w Katowicach - to jedno z ważniejszych wydarzeń Dni Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
28.04.2011 Sąd Najwyższy nad urzędnikiem

W „Informacji o działalności Sądu Najwyższego w roku 2010”, przypomniano m.in. orzeczenie dotyczące zakazu konkurencji obowiązującego urzędników. Nie mogą oni wykonywać zajęć wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność. Może to mieć miejsce np. w razie wykonywania pracy ...
www.samorzad.pap.pl
27.04.2011 Gminy zarządziły zwolnienia nauczycieli

Samorządy szukają oszczędności w wydatkach na oświatę. Dlatego wydały specjalne zarządzenia lub wytyczne (formalne lub nieformalne) dla dyrektorów szkół, w których nakazały im ograniczenie zatrudnienia. Do końca kwietnia muszą przedstawić samorządom, jak wywiązały się z tych zaleceń.
www.gazetaprawna.pl
27.04.2011 Będzie łatwiej o emeryturę pomostową. Pracodawcy zapłacą za badania

Pracodawcy będą musieli ponieść koszty badania, które ma ustalić, czy na danym stanowisku pracy występują warunki uprawniające do emerytury pomostowej.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys