O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.06.2011 Ranking lokat walutowych. Depozyty w dolarach, euro i funtach na minusie

Depozyty w dolarach, euro i funtach na minusie. Tylko frank w ciągu roku wyszedł na plus, ale to zasługa wzrostu jego wartości, a nie oprocentowania
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Odszkodowanie za odwołany urlop bez podatku dochodowego

Przyznane sądownie odszkodowanie za odwołane wczasy lub zgubiony bagaż jest zwolnione z podatku dochodowego.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Powierzenie pieniędzy na konto podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych

Przechowywanie cudzych środków pieniężnych na koncie powoduje powstanie depozytu nieprawidłowego, od którego przechowujący te środki płaci 2-proc. podatek.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Zmiany w VAT. Doprecyzowano definicje odpadów objętych mechanizmem odwróconego obciążenia

Od 1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy ustawy o VAT. Nowelę podpisał wczoraj prezydent. Zasadnicze zmiany polegają na doprecyzowaniu katalogu odpadów przetwarzalnych, które są objęte mechanizmem odwróconego obciążenia (ang. reverse charge).
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Przy przekształceniu spółki osoby fizycznej w kapitałową trzeba wcześniej zamknąć księgi

Od lipca osoba fizyczna będzie mogła przekształcić działalność w spółkę kapitałową. Zmiana formy prawnej wymaga zamknięcia ksiąg rachunkowych na dzień poprzedzający zarejestrowanie przekształconej spółki.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Fundacje i stowarzyszenia bez ksiąg rachunkowych

Stowarzyszenia i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej mogą zostać zwolnione z prowadzenia ksiąg rachunkowych.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Drobni przedsiębiorcy kontra ZUS, czyli czemu prawo działa wstecz

Właściciele małych firm mają dość uznaniowego prawa. Przed Sejmem protestowali przeciwko działaniom ZUS, który domaga się od nich, ich zdaniem bezprawnie, opłaty zaległych składek. Przekazali też list otwarty do premiera
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Straż miejska zmierzy prędkość fotoradarem

Kierowcy będą mogli dostać mandat za przekroczenie prędkości zarejestrowane przez strażników na przenośnym fotoradarze.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Policja będzie ściagać za publiczne nawoływanie do nienawiści

Policja musi od dzisiaj ścigać osoby, które publicznie sieją nienawiść na tle różnic rasowych czy wyznaniowych. Niebawem do więzienia pójdą także ci, którzy dyskryminują innych ze względu na orientację płciową, niepełnosprawność, wiek, tożsamość płciową albo płeć. Większą ochronę prawnokarną przed p...
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Artyści z etatem dopiero po 6 lub 15 latach pracy

Aktorzy, tancerze czy muzycy dopiero po 6 lub 15 latach zatrudnienia otrzymają stałe umowy o pracę. – Całe środowisko aktorskie jest przeciwne rządowemu projektowi zmian w ustawie o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Jest on niezgodny z europejskimi standardami zatrudnienia – mówi...
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Koniec tegorocznej kwalifikacji wojskowej. Większość młodych chce służyć w armii zawodowej

Młode osoby za wszelką cenę chcą dostać się do służby w policji lub armii zawodowej. Szanse na to mają jednak tylko te, które w trakcie kwalifikacji wojskowej dostaną najwyższą kategorię zdolności do służby.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Umowy o dzieło trafią do ZUS. 2,9 mln osób grozi opłacanie składek

Posłowie szukają sposobu na załatanie dziury w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). Sposobem na poratowanie jego kondycji finansowej ma być oskładkowanie umów o dzieło. Taka propozycja padła w czasie prac sejmowej podkomisji stałej ds. rynku pracy.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Pielęgniarki z ochroną przewidzianą dla funkcjonariuszy publicznych

Za agresywne zachowanie w stosunku do pielęgniarki i położnej będzie grozić pacjentowi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat trzech.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Będą zmiany w procedurach wypłat z FGŚP. Więcej pracowników otrzyma zaległe pensje

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zmienią się procedury wypłaty zaległych pensji ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Sejm rozpoczyna dzisiaj prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pra...
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Młodzi lekarze szybciej nauczą się zawodu. Obowiązkowy staż zniknie w 2018 roku

Obowiązkowy dla wszystkich lekarzy staż w szpitalu zniknie w 2018 roku. Lekarze o rok szybciej uzyskają też prawo wykonywania zawodu.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2011 Korki nie na to

Samorządowcy są przeciwni dotowaniu szkolnych pielęgniarek z tzw. funduszu korkowego. Mamy na co wydawać te środki – przekonują
www.samorzad.pap.pl
30.06.2011 Gminy zachęcają do uprawiania sportu

W tym roku ok. 162 tys. mieszkańców województwa od najmłodszych po najstarszych ćwiczyło na obiektach sportowych, skwerach i parkach w ramach XVII Edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2011
www.slaskie.pl
30.06.2011 Przez lunetę bliżej nieba

Wyjątkowo atrakcyjny ładunek o zasięgu kosmicznym płynie do nas z Chin. Lunety do obserwacji astronomicznych dziś zawiną do portu w Hamburgu
www.slaskie.pl
29.06.2011 Dwie eksplozje ładunków wybuchowych w Krakowie: są ranni

Trzy osoby zostały ranne w eksplozjach, do których doszło w środę rano na dwóch posesjach w Krakowie - poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Zaskakujący raport: zobacz, ile zarabia magazynier

Jak wynika z XIII raportu płacowego dla stanowisk produkcyjnych 2010 firmy Sedlak & Sedlak, mediana wynagrodzenia całkowitego magazynierów wyniosła 2651 zł brutto. Najwięcej zarabiają magazynierzy w woj. mazowieckim oraz w branży chemiczne.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Francja dostarczyła libijskim powstańcom broń

Francja przerzuciła w ostatnich tygodniach broń powstańcom libijskim w rejonie gór Dżabal Nafusa na południe od Trypolisu - poinformował w środę francuski dziennik 'Le Figaro'.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 MSP nie wyklucza w tym roku dywidendy zaliczkowej z Lotosu i PKN Orlen

Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza, że PKN Orlen i Grupa Lotos wypłacą w tym roku dywidendę zaliczkową - poinformował w środę dziennikarzy minister skarbu Aleksander Grad.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Sejm przyjął ustawę o inwestycjach w obiekty jądrowe

Sejm przyjął w środę wszystkie poprawki Senatu do ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji obejmujących budowę obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 'UE brakuje przywódców sięgających poza własne interesy'

Filary dobrobytu UE: wspólna waluta, swoboda przemieszczania się i bezpieczeństwo transatlantyckie zostały wystawione na próbę. Wszystko dlatego, że w Europie brak przywódców sięgających poza własne polityczne interesy - pisze w środę 'New York Times'.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Jezus w Świebodzinie nakręca handel

 Na 20-tysięczne miasteczko, nad którym góruje gigantyczny pomnik Chrystusa Króla, ostrzą sobie zęby supermarkety i firmy produkcyjne, w planach jest nawet galeria handlowa - informuje 'Metro'. Chrystus czuwa nad miastem - cieszą się władze.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Zagranicznym instytucjom wstępnie przydzielono 30 proc. akcji JSW

Ponad 168 tys. inwestorów indywidualnych złożyło zapisy na ok.10,6 mln akcji JSW. Duże zainteresowanie zanotowano także ze strony inwestorów instytucjonalnych. Wstępnie polskim instytucjom przydzielono ok. 43 proc. oferowanych akcji, zagranicznym 30 proc.- podało MSP.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Rosja odcięła dostawy prądu dla Białorusi

Rosja wstrzymała w środę dostawy prądu dla Białorusi z powodu nieuregulowania przez Mińsk zadłużenia wobec rosyjskiego koncernu energetycznego InterRAO, wynoszącego ponad 43 mln dol. Udział prądu z Rosji w dobowym bilansie energetycznym Białorusi wynosi 12 proc.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Były poseł PO wyrzucony za wypowiedzi o homoseksualistach będzie startować do Senatu

Były poseł PO Robert Węgrzyn poinformował w środę, że w jesiennych wyborach wystartuje do Senatu jako kandydat niezależny. W maju został wyrzucony z PO za wypowiedzi o homoseksualistach.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Tusk nie odpuszcza ws. Rydzyka, spotka się z nuncjuszem apostolskim

W środę przed południem w kancelarii premiera odbędzie się spotkanie szefa rządu Donalda Tuska z nuncjuszem apostolskim w Polsce Celestino Migliore, głównie w sprawie o. Tadeusza Rydzyka - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Raport Millera ws. katastrofy smoleńskiej będzie opublikowany za kilkanaście dni

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w środę, że raport komisji kierowanej przez szefa MSWiA Jerzego Millera w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej zostanie opublikowany za około kilkanaście dni. Zapewnił jednocześnie, że rząd 'nie ściga się na raporty' z PiS.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Ostateczne starcie związkowców z rządem Grecji tuż przed głosowaniem nad cięciami

W środę rano w Atenach ponownie doszło do starć między grupą manifestantów a policjantami, którzy użyli gazu łzawiącego. Środa jest drugim dniem wielotysięcznych demonstracji przeciwko planowi oszczędnościowemu rządu, który ma być głosowany za kilka godzin.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Wałęsa będzie mógł w końcu opuścić szpital?

Lech Wałęsa opuści dziś szpital - informuje TVN24. Były prezydent hospitalizowany jest od trzech tygodni z powodu zapalenia płuc.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Parki Narodowe zmienią status prawny

ajlepszą formą dla parków będzie status państwowej osoby prawnej mają stać się państwowymi osobami prawnymi. Ma to im pozwolić na gospodarowanie zarobionymi przez nie pieniędzmi - poinformował we wtorek na posiedzeniu sejmowych komisji wiceminister środowiska Janusz Zaleski.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2011 Kandydat bez profilu

Samorządowcy nie umieją w swoich kampaniach wykorzystać potencjału Internetu, wynika z badań Instytutu Spraw Publicznych
www.samorzad.pap.pl
29.06.2011 Tak liczą samorządy

Poziom deficytu administracji lokalnej ma się utrzymywać na poziomie 0,6% PKB – wynika z propozycji związków samorządowych przekazanych rządowi. Wyjątkiem ma być jedynie rok 2012 z deficytem do 10 miliardów zł.Podstawowym mechanizmem ograniczenia deficytu podsektora gmin, powiatów i województw ma ...
www.samorzad.pap.pl
29.06.2011 Komunalne czyli zniszczone

Gminy nie radzą sobie z utrzymaniem budynków komunalnych w należytym stanie technicznym. Mieszkanie w niektórych z nich może, zdaniem NIK, zagrażać życiu lub zdrowiu
www.samorzad.pap.pl
29.06.2011 Dług do Trybunału

Gmina Łubianka złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący rozporządzenia w sprawie definicji długu – poinformował szef Związku Gmin Wiejskich RP, Mariusz Poznański
www.samorzad.pap.pl
29.06.2011 Powstał Śląski Klaster Transplantologii Szpiku

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisano dziś umowę o współpracy na rzecz rozwoju transplantologii szpiku
www.slaskie.pl
29.06.2011 Strategia Komunikacji: eksperci rozpoczęli prace

Prace rozpoczął Komitet Sterujący ds. Strategii Rozwoju Systemu Transportu Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
29.06.2011 Wyniki przeglądu ekslibrisu

VII Międzynarodowy Przegląd Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera Katowice 2010 -
www.slaskie.pl
28.06.2011 Pozwem zbiorowym w dewelopera za krzywe ściany

W ciągu 2 – 3 lat liczba pozwów przeciwko firmom, które źle wykonały mieszkania, wzrosła kilkukrotnie. Byłoby ich jeszcze więcej, gdyby nie wysokie koszty, jakie musi ponieść skarżący. Wyjściem są pozwy zbiorowe – opłaty rozkładają się wtedy na kilka osób.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Ugoda może zmienić tryb zwolnienia pracownika

Za obopólną zgodą pracodawca i pracownik mogą ustalić, że umowa o pracę rozwiąże się na przykład za porozumieniem stron, a nie w trybie dyscyplinarnym.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Młodzi bezrobotni bez zasiłku, ale ze stażem

Osoby, które skończyły szkołę średnią czy studia i zarejestrują się jako bezrobotni, nie otrzymają zasiłku. Mogą jednak starać się o staż w firmie lub szkolenie.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Pracodawca może wymagać od pracownika podnoszenia kwalifikacji

Zatrudniając pracownika, pracodawca ma prawo wymagać od niego określonych kwalifikacji lub wyrażenia zgody na ich uzupełnienie w czasie trwania stosunku pracy. W tym celu może skierować pracownika na specjalistyczne szkolenie.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Od października student dostanie 600 zł kredytu

Studenci, którzy zamierzają się ubiegać o kredyt studencki, mogą liczyć na 600 zł miesięcznie. Od października będą one przyznawane na dotychczasowych warunkach.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Profesorowie też muszą wybrać: albo emerytura, albo praca

Nauczyciele akademiccy łączący pracę zawodową z pobieraniem emerytury bez wcześniejszego rozwiązania stosunku pracy muszą się zwolnić z uczelni na jeden dzień.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Komisję ekonomiczną, negocjującą ceny leków refundowanych sprawdzi CBA

Członków komisji ekonomicznej, którzy będą negocjować z producentami leków ich ceny, zweryfikuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Bogdan Klich: Armia już nie chodzi w starych butach

Musimy się uporać z nadwyżką podoficerów i oficerów, bo wciąż mamy za mało szeregowych. Nadal brakuje osób z podpisanym kontraktem do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych. W efekcie nabór może się więc przedłużyć o pół roku - mówi Bogdan Klich, minister obrony narodowej.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Zmarnowane miliony na szpitalną aparaturę

Szpitale wydają unijne miliardy na zakup sprzętu, remonty i budowę specjalistycznych bloków operacyjnych, które niszczeją nieużywane. W sumie przeznaczyły już 3,5 mld zł na zakup najnowocześniejszych technologii, które nie mogą służyć pacjentom, bo NFZ nie ma pieniędzy na ich zakontraktowanie.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2011 Jak można zaoszczędzić na konsolidacji kredytów

Konsolidacja kilku kredytów opłaca się, pod warunkiem że marża nowej pożyczki będzie niższa niż tych spłacanych do tej pory i że nie będziemy konsolidować kredytu walutowego.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys