O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.01.2012 Monti: UE na mocnej skale dyscypliny budżetowej

Premier Włoch Mario Monti oświadczył po poniedziałkowym szczycie UE, w czasie którego 25 państw zawarło porozumienie ws. paktu fiskalnego, że dzięki niemu Unia 'jest na mocnej skale dyscypliny budżetowej'. 'Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani'- zapewnił.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2012 Van Rompuy: nowy traktat - tak dużo jedności w UE, ile się da

Zdaniem szefa Rady Europejskiej Van Rompuya pakt fiskalny 25 krajów utrzymuje tak dużo jedności w UE, ile się da. Państwa spoza eurolandu będą uczestniczyć w szczytach euro ws. konkurencyjności oraz zmian architektury eurolandu - zapewnił po szczycie UE.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2012 B. szef Sztabu Generalnego WP Henryk Szumski nie żyje. Zabił go syn

Były szef Sztabu Generalnego WP Henryk Szumski nie żyje. Zmarł ugodzony nożem przez swojego 38-letniego syna - potwierdza policja. Sprawca został zatrzymany.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2012 Adam Struzik, marszałek Mazowsza:

To musi być konglomerat działań, które dają w efekcie dobry projekt>>
www.samorzad.pap.pl
31.01.2012 Niezdrowe ubezpieczenie

Obowiązek zawarcia przez szpitale dodatkowego ubezpieczenia z tytułu niepożądanych zdarzeń medycznych będą miały znacząco negatywny wpływ na budżety JST – alarmuje BCC
www.samorzad.pap.pl
31.01.2012 VAT na cmentarzu

Od pobieranych przez gminę opłat cmentarnych należy naliczyć 8 proc. podatku VAT - wynika z interpretacji dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu
www.samorzad.pap.pl
31.01.2012 Nie czekaj. Zostań WEBskim Nauczycielem

Rusza kolejna tura szkoleń w ramach projektu „Elektroniczne Doskonalenie i Edukacja Informatyczna Nauczycieli - eDeN'
www.slaskie.pl
31.01.2012 Konkurs dla studentów na artykuł naukowy

Pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach pod nazwą
www.slaskie.pl
30.01.2012 Urzędy nie muszą organizować przetargów. Poczta Polska mam monopol na dostarczanie przekazów pieniężnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku udzielił Poczcie Polskiej z wolnej ręki zlecenia na doręczanie przekazów pocztowych ze świadczeniami społecznymi, rodzinnymi czy też alimentacyjnymi. Uznał, że nie musi organizować przetargu, gdyż Poczta Polska jest jedyną firmą uprawnioną do świadczenia p...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Miasta straciły na podatku od kabli

Miasta podliczają straty związane ze zmianami ustaw w ostatnich latach. Na nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, dotyczącej opodatkowania kabli, straciły miliony złotych.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Prawo drogowe: Gaśnica i trójkąt są obowiązkowe, apteczka i kamizelka - nie

W samochodzie osobowym wbrew obiegowej opinii nie trzeba mieć apteczki i kamizelki odblaskowej. Warto je jednak wozić, bo mogą uratować nam życie
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Wydatki na przygotowanie sesji zdjęciowej są kosztem uzyskania przychodów

Przedsiębiorca, który w ramach wykonywania usługi kreowania wizerunku dla swojego klienta poniesie wydatki na zakup czy też na wypożyczenie odpowiednich strojów do realizacji sesji czy innych akcesoriów albo pomieszczenia, może takie wydatki uwzględnić w kosztach podatkowych.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Sprawozdania finansowe wskazują kondycję banków

W związku z kryzysem w strefie euro przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego 29 grudnia 2011 r. wystosował do banków wystąpienie nr DNB/I/7111/4/2/11 w sprawie podziału ich zysków.  Rekomendował w nim, aby banki nie wypłacały dywidendy, ale zysk przeznaczyły  na wzmocnienie bazy kapitało...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Wierzytelności: Przed udzieleniem gwarancji bank może wydać promesę

Przedsiębiorca może zabezpieczyć swoje zobowiązania wobec kontrahenta, sięgając po poręczenie banku, i to zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. Roszczenie wierzyciela może też być zabezpieczone dodatkowo przez tzw. gwarancję pośrednią
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Prezydent nie wyklucza, że palestyński Hamas otworzy biuro w Turcji

Prezydent Turcji Abdullah Gul nie wykluczył w weekend, że ugrupowanie palestyńskie Hamas, sprawujące od 2007 r. władzę w Strefie Gazy, otworzy swoje biuro w Turcji. Ankara jest orędownikiem sprawy palestyńskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Złoty może się osłabiać, nastroje na rynku znowu zależą od Grecji

Krajowy rynek walutowy będzie w poniedziałek nadal uzależniony od rozwoju sytuacji zagranicą. Na dziś nie zaplanowano publikacji ważniejszych danych makroekonomicznych, ale uwaga inwestorów będzie skupiona na Grecji i może to powodować sporą zmienność na rynku ,oceniają ekonomiści.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Operator publiczny nadużywa zwolnień w VAT przy usługach pocztowych

Praktyki Poczty Polskiej polegające na rozszerzaniu zwolnienia z VAT nie tylko naruszają przepisy podatkowe, ale uderzają w zasady uczciwej konkurencji na rynku - mówi Michał Galejczuk, doradca podatkowy, partner w Polish Advisory Group.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Potwierdzenie odbioru faktur korygujących wciąż stanowi problem

Podatnicy, którzy nie otrzymali należności, mogą obniżyć obrót i należny VAT po uzyskaniu potwierdzenia, że nabywca otrzymał fakturę korygującą. W praktyce jest to bardzo kłopotliwe. Czy zasada ta jest zgodna z prawem unijnym?
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Auta demonstracyjne dają pełne prawo do odliczenia VAT

Spór rozstrzygnięty przez WSA w Poznaniu sprowadzał się do stwierdzenia, czy od samochodów demonstracyjnych oraz wykorzystywanych do jazd służbowych przez pracowników firmy, dilera samochodowego można odliczyć cały VAT od ich nabycia. Sąd orzekł, że tylko w pierwszym przypadku przepisy pozwalają na ...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Doradcy podatkowi sami rezygnują z wykonywania zawodu

Doradcę podatkowego z listy osób uprawnionych do wykonywania tego zawodu skreśla Krajowa Rada Doradców Podatkowych. Najczęściej dzieje się tak na ich wniosek.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Grecja przeciwna niemieckiej propozycji kontroli budżetowej

Minister finansów Grecji Ewangelos Wenizelos zdecydowanie odrzucił forsowany przez Niemcy plan powołania organu kontrolującego grecki budżet w zamian za nową pomoc dla Aten w wysokości 130 mld euro - pisze w poniedziałek 'Financial Times'.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Rajów podatkowych będzie ubywało

Po Malcie i Cyprze zawierane będą umowy o wymianie informacji podatkowych z kolejnymi państwami uznawanymi za raje podatkowe, wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację poselską (nr 680).
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 Sprawozdania finansowe firm za 2011 rok pokażą skalę gospodarczego kryzysu w Unii Europejskiej

Prawdziwy rozmiar recesji poznamy w najbliższych miesiącach. Spółki opublikują wtedy sprawozdania finansowe.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2012 RIO przypomina

W ciągu 21 dni od podjęcia uchwały budżetowej zarząd JST opracowuje plan finansowy zadań z zakresu administracji rządowej – przypomina RIO w Warszawie
www.samorzad.pap.pl
30.01.2012 Niebezpieczna reguła

Reguła wydatkowa, którą proponuje MF, jest samobójcza dla rządu i prowadzi do utraty miliardów unijnego wsparcia – ostrzegał podczas debaty „Świadomość obywatelska – lepsze jutro” wicemarszałek Warmii i Mazur Jarosław Słoma
www.samorzad.pap.pl
30.01.2012 Koleje Śląskie codziennie w Wiśle

W czasie ferii zimowych w województwie śląskim pociągi Kolei Śląskich będą codziennie kursowały do Wisły Głębce
www.slaskie.pl
29.01.2012 Ok. 300 zatrzymanych po starciach w Oakland

Policja w Oakland (Kalifornia) użyła w sobotę gazu łzawiącego i granatów odurzających podczas starć z setkami 'oburzonych'. Demonstranci obrzucali policjantów kamieniami, butelkami i petardami. Według najnowszego bilansu zatrzymano ok. 300 osób.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2012 Gwiazda Montiego lśni coraz mocniej w kraju i UE

W ciągu dwóch miesięcy i kilku dni rząd Mario Montiego, powołany w rezultacie kryzysu politycznego i finansowego związanego z publicznym zadłużeniem dokonał we Włoszech prawdziwej rewolucji w gospodarce, zarządzaniu, ale i codziennym życiu oraz mentalności.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2012 Cameron w izolacji forsuje agendę wzrostu (analiza)

Wśród postulatów, które brytyjski premier David Cameron wiezie na poniedziałkowy szczyt UE, są działania liberalizujące i deregulujące gospodarkę. Może mieć jednak trudności z przekonaniem partnerów, gdyż po zawetowaniu paktu fiskalnego spadły wpływy Londynu.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Pakistański lekarz, który pomógł w dotarciu do bin Ladena oskarżony o zdradę

Minister obrony USA Leon Panetta publicznie przyznał, że pakistański lekarz przekazał Stanom Zjednoczonym kluczowe informacje przed akcją amerykańskich komandosów, podczas której w maju 2011 r. zabity został przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 W niedzielę otwarcie Stadionu Narodowego. Będą duże zmiany w organizacji ruchu

W dniu otwarcia Stadionu Narodowego wprowadzone zostaną liczne zmiany w organizacji ruchu samochodów. Inaczej będzie kursować także komunikacja miejska. Dla uczestników imprezy uruchomione zostaną dodatkowe linie - tramwajowa i autobusowa.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Gry sieciowe - biznes wart na całym świecie 15 mld dolarów

Gnom inżynier, rycerz Jedi, żołnierz na współczesnym polu bitwy - bardzo możliwe, że jedną z tych postaci staje się wieczorami kolega z pracy, na co dzień siedzący przy biurku obok. Gry sieciowe zapewniają rozrywkę dziesiątkom milionów ludzi na świecie.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 USA chcą wysłać na Bliski Wschód pływającą bazę dla komandosów

Amerykańska marynarka wojenna chce wysłać na Bliski Wschód pływającą bazę dla komandosów - podał w sobotę dziennik 'Washington Post'. Powodem jest wzrost napięcia między USA a Iranem oraz sytuacja w Jemenie, gdzie coraz większy wpływ zdobywa Al-Kaida.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Premier Mario Monti ze spokojem przyjął obniżenie ratingu Włoch

Szef włoskiego rządu ze spokojem przyjął obniżenie przez agencję ratingową Fitch wiarygodności kredytowej swego kraju. 'To nic nowego i nic, co mogłoby wpłynąć na politykę Włoch' - powiedział Mario Monti włoskiej agencji Ansa.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Trzęsienie ziemi we wschodniej Japonii

Trzęsienie ziemi o sile 5,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło w sobotę rano wschodnią Japonię - poinformowała japońska agencja meteorologiczna. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Postępy w rozmowach greckiego rządu z bankami

Rząd w Atenach i przedstawiciele sektora bankowego osiągnęli 'znaczne postępy' w rozmowach na temat częściowego oddłużenia Grecji - poinformował w piątek wieczorem rzecznik greckiego ministerstwa finansów.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Słowacy mają dość polityków: obrzucili parlament jajkami i bananami

Kilka tysięcy ludzi demonstrowało w piątek w Bratysławie, wyrażając niechęć do polityki i oburzenie doniesieniami o korupcji oraz powiązaniach polityków z wpływowym biznesem. W trakcie demonstracji obrzucono parlament i pałac prezydenta jajkami i bananami.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Swastyka dziedzictwem historycznym Litwy

Znak swastyki odnosi się nie tylko do symboliki nazistowskich Niemiec, ale nawiązuje też do dziedzictwa historycznego Litwy, stąd propagowanie tego symbolu nie jest karalne - uznał sąd w Kłajpedzie, rozpatrując sprawę plakatów ze swastyką użytych na pochodzie.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Oszczędzanie na szkole. Gminy prześcigają się w pomysłach

Gminy prześcigają się w pomysłach redukujących wydatki na oświatę - alarmuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Biednieją miasta. Rodziny przenoszą się na przedmieścia

28.01. Warszawa (PAP/Media) - Miasta tracą tysiące zamożnych mieszkańców, a z nimi dochody z podatków. Rodziny przenoszą się na przedmieścia. Czy władze miast mogą je zatrzymać? - pyta 'Gazeta Wyborcza'
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 W 2011 r. sprzedawcę energii zmieniło ponad 8,3 tys. osób

Klienci indywidualni coraz częściej rezygnują z usług największych grup energetycznych. Ubiegły rok był pod tym względem przełomowy - tylko w ciągu dziesięciu miesięcy sprzedawcę energii zmieniło 8,3 tys. odbiorców. Tymczasem w latach 2007 - 2010 na taki krok zdecydowało się zaledwie 1,3 tys. osób. ...
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Wyścig o kontrolę nad Anonimowymi

'Rzeczpospolita' dotarła do organizujących protesty przeciwko ACTA. Ci młodzi ludzie nie mają jeszcze ambicji politycznych.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Eksperyment w szafie Millera

Po nieuprawnionej nadinterpretacji treści rozmów z kokpitu Tu-154M dokonanej przez komisję ministra Jerzego Millera nie sposób nie zapytać o rzetelność wyników innych jej analiz. Zwłaszcza eksperymentu na bliźniaczym samolocie - docieka 'Nasz Dziennik'.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2012 Znicze na MTK

Rocznica katastrofy budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich
www.slaskie.pl
27.01.2012 11 tys. euro odszkodowania dla każdego pasażera Concordii

Odszkodowanie w wysokości 11 tys. euro otrzyma każdy pasażer włoskiego statku Costa Concordia, który przeżył katastrofę wycieczkowca z 13 stycznia u wybrzeży wyspy Giglio na Morzu Tyrreńskim.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2012 Szkoła na zakup laptopów może otrzymać do 200 tys. zł

Do 23 marca dyrektorzy szkół powinni przedstawić gminom wykaz potrzebnych im pomocy dydaktycznych, w tym przenośnych komputerów i multimedialnych tablic.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2012 Białoruś: Skazany na śmierć za zamach w metrze uznał wyrok za sprawiedliwy

Skazany na śmierć za przeprowadzenie zamachu w mińskim metrze w 2011 roku Dźmitryj Kanawałau uznał wyrok za sprawiedliwy i odmówił złożenia prośby o ułaskawienie - poinformował w piątek prokurator generalny Białorusi Alaksandr Kaniuk.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2012 Postępowanie dotyczące nowych taryf energetycznych może się przedłużać

Przepisy wymagają, żeby przedsiębiorstwa energetyczne w określonych przypadkach stosowały dotychczasowe taryfy, mimo że wnioskują o ich zmianę. Kiedy firmy powinny to robić i jakie mogą być praktyczne konsekwencje stosowania takich wymogów?
www.gazetaprawna.pl
27.01.2012 Doskonały rok dla polskiej gospodarki: w 2011 r. PKB wzrósł o 4,3 proc.

2011  r był bardzo dobry dla polskiej gospodarki - jak poinformował GUS, wzrost PKB wyniósł w ubr. 4,3 proc.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2012 Rozliczenie przedsiębiorców z wpływu na środowisko do końca stycznia

Kilka dni zostało przedsiębiorcom na rozliczenie się z wpływu ich działalności na środowisko w drugim półroczu 2011 roku. Do 31 stycznia przedsiębiorcy, którzy korzystają choćby z samochodów służbowych, powinni przekazać do właściwych urzędów marszałkowskich sprawozdania o naliczonej opłacie środowi...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys