O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.11.2012 Po publikacji o kulisach pracy CBA, agenci są w niebezpieczeństwie? CBA zawiadomi Seremeta

Po publikacji 'GW', która napisała o pracy agentów pod przykryciem, Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomi prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta w sprawie 'bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz Biura' - poinformował PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 GUS podał dane o PKB za III kwartał. Polska gospodarka ostro hamuje

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w III kwartale o 1,4 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 2,3 proc. rdr w II kwartale - wynika z piątkowego komunikatu GUS.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Strauss-Kahn zawarł ugodę z pokojówką, która oskarżała go o gwałt

Były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Dominique Strauss-Kahn zawarł ugodę finansową z hotelową pokojówką, która oskarżyła go o próbę gwałtu - poinformowały media w USA. Jeśli zostanie ona podpisana, zakończy 18-miesięczną batalię sądową w USA.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Jedlak: Podatki i dobre intencje

Po pierwsze, ustawa „o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce” miała ułatwić życie firmom – zmniejszyć obciążenia.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Ścięto brzozę w Smoleńsku

Jeden z najważniejszych dowodów w śledztwie został bezpowrotnie zniszczony przez polską prokuraturę. „Pancerna brzoza”, w którą zdaniem rządowej wersji katastrofy miał uderzyć Tu-154M, została właśnie ścięta –pisze  Gazeta Polska Codziennie.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Sprawa z ekranami akustycznymi jeszcze nie ucichła

Batalia o ograniczenie liczby ekranów przy drogach jeszcze się nie zakończyła. Co prawda 22 października weszło w życie rozporządzenie ministra środowiska zmieniające rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (Dz.U. z 2012 r., poz. 1109), zwiększające dopuszczalny poziom h...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Sądownictwo: Uzasadnienia w apelacji tylko na żądanie

Szykowana przez resort sprawiedliwości nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego ma sprawić, by strony częściej procesowały się w sieci, niż w tradycyjny sposób.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Palikot: PO z zimną krwią prowokuje Kaczyńskiego do morderstwa politycznego

- PO mówi, że jest normalna, a PiS szaleje. Nie! Platforma nie jest normalna. Platforma jest cyniczna, nihilistyczna. Z zimną krwią prowokuje Kaczyńskiego i jego ludzi do morderstwa politycznego- powiedział w wywiadzie dla Polska the Time Janusz Palikot.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Becikowe już nie jest dla każdego. W 2013 roku zmieniają się zasady wypłaty

Na początku przyszłego roku urodzi nam się dziecko. Na jaką zapomogę mogę liczyć? – pyta pan Hubert. – Żona twierdzi, że becikowe przyszłym roku wyniesie 1200 zł, teściowa, że nic nie dostaniemy, a ja już się gubię – opowiada przyszły ojciec. – To dla nas ważne, bo nasza sytuacja finansowa nie jest ...
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Zmarł Jacek Woźniakowski

W wieku 92 lat zmarł czwartek w Warszawie Jacek Woźniakowski - historyk sztuki, pisarz, publicysta, współzałożyciel Wydawnictwa Znak, były prezydent Krakowa. Informację tę potwierdził PAP redaktor naczelny 'Tygodnika Powszechnego' Piotr Mucharski.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Barroso ma receptę na kryzys, która pogłębi przepaść między krajami UE

Projekt szefa Komisji Europejskiej – instytucji wspólnotowej 27 państw – ma być receptą na kryzys. Przy okazji sprzyja dalszemu dzieleniu Unii
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Polska staje się surowcowym 'Eldorado'. Inwestorów przyciągają metale ziem rzadkich

W tym roku wydano już siedem z dziewięciu przyznanych dotąd koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie rud cynku, ołowiu, a także wolframu, molibdenu i uranu. Na decyzję resortu środowiska czeka kolejne osiem wniosków koncesyjnych – dowiedział się DGP.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Pełnoletnie dzieci też mogą oczekiwać alimentów

W sprawie o rozwód sąd może orzec o obowiązku płacenia alimentów także na pełnoletnie dzieci – uchwalił Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Kiedy przewoźnik odpowiada za mienie zniszczone podczas wypadku

Zgodnie z prawem przewozowym przewoźnik odpowiada za uszkodzenia mienia i uszczerbek na zdrowiu pasażerów tylko wtedy, gdy wypadek nastąpił z jego winy, a tak było w tym przypadku.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Policja pieniędzmi z wakatów zapłaciła za telefon 112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zabrało Komendzie Głównej Policji pieniądze, które zostały jej z nieobsadzonych w tym roku etatów – dowiedział się DGP. To pierwszy taki przypadek w historii polskiej policji.
www.gazetaprawna.pl
30.11.2012 Tango Industrial

Fuzja pasji i namiętności tanga z energią industrialnych przestrzeni
www.slaskie.pl
30.11.2012 Europejski kredyt dla samorządów

Ministerstwo finansów wystąpiło do Europejskiego Banku Inwestycyjnego o 1 mld euro kredytu. Pieniądze mają wesprzeć wybrane inwestycje samorządowe – poinformował wiceminister Jacek Dominik.Inwestycje wspierane będą przez rząd w ramach systemu dotacji celowych z budżetu państwa na rzecz jst. Uzyska...
www.samorzad.pap.pl
29.11.2012 Nielegalny pobór prądu: To dostawca musi udowodnić, że licznik działał jak należy

W sporze o nielegalny pobór energii elektrycznej jej dostawca powinien udowodnić, że licznik w momencie zamontowania go u odbiorcy usługi był sprawny i nieuszkodzony
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Wykonawca remontu dróg odpowiada za bezpieczeństwo kierowców

Aby orzec co do istoty, Sąd Najwyższy musi mieć niebudzący wątpliwości stan faktyczny sprawy. Pełen braków wyrok sądu II instancji wiąże sądowi kasacyjnemu ręce. W danej sprawie Sąd uznał, że firma odpowiada za szkody wyrządzone osobom trzecim na skutek zaniedbania obowiązku oznaczenia remontowanego...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Palestyńczycy mogą zapłacić wysoką cenę za głosowanie w ONZ

Jeśli Palestyńczycy w czwartek uzyskają w ONZ poparcie dla nowego statusu, mogą zapłacić wysoką cenę. Jednak nie ma nic zaskakującego w tym, że Mahmud Abbas nalegał na to jedyne dyplomatyczne rozwiązanie, jakie jeszcze mu pozostało - pisze 'New York Times'.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Lekarz, który pomógł CIA znaleźć bin Laden, rozpoczął głodówkę

Pakistański lekarz, który pomógł Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) dotrzeć do Osamy bin Ladena, rozpoczął w tym tygodniu strajk głodowy przeciwko warunkom, w jakich jest przetrzymywany - poinformowali w czwartek pracownicy pakistańskiego więzienia.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Kto odprowadza podatek od nagrody w konkursie?

Firmy coraz częściej zlecają zorganizowanie akcji promocyjnej o określonym charakterze (np. konkursu sportowego) wyspecjalizowanym podmiotom za wynagrodzeniem. Można wygrać w nich nagrody o znacznej wartości, których fundatorami są inicjatorzy akcji (firmy). Wątpliwości budzi kwestia, kto powinien o...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Azerbejdżan chce eksportować ropę naftową do Polski

Do Polski może trafiać ropa z Azerbejdżanu, ale także z Kazachstanu i Turkmenistanu - powiedział w rozmowie z PAP minister ds. przemysłu i energetyki Azerbejdżanu Natiq Alijew. Jego zdaniem ropa z tego regionu może być tańsza niż rosyjska.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Urząd podzieli podatek z karty podatkowej według miesięcznej stawki

Jeśli przedsiębiorca rozliczający się z fiskusem na podstawie karty podatkowej zatrudni lub zwolni pracownika w środku 31-dniowego miesiąca, zapłaci wyższy podatek.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Fuzja platform cyfrowych TVN i Canal+ już w piątek

Canal+ ma w piątek sfinalizować transakcję, która pozwoli na fuzję platform satelitarnych i objęcie udziałów w TVN - dowiedział się 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Telewizja Trwam jednak dostanie miejsce na multipleksie?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zapowiedziała, że w kolejnym konkursie koncesyjnym, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, jedno z miejsc zostanie przeznaczone dla stacji o charakterze społeczno-religijnym. Ty, razem na wygraną ma szanse telewizja ojca Tadeusz Rydzyka TV Trwam, której nie ...
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Dwie osoby podzielą się wygraną w amerykańskiej loterii Powerball: Do podziału jest 570 milionów dolarów

Ponad 570 milionów dolarów wygranej - minus podatki - podzielają między siebie dwaj zwycięzcy amerykańskiej loterii Powerball - poinformowano w czwartek rano na stronie internetowej. To druga co do wielkości wygrana w historii tej loterii.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Kalinowski wejdzie do rządu? Piechociński: Nie zaprzeczam, nie potwierdzam

'Jako rasowy polityk powiem: nie zaprzeczam, nie potwierdzam' - powiedział w 'Jeden na Jeden' w TVN24 Janusz Piechociński pytany, czy Jarosław Kalinowski zostanie ministrem i wejdzie do rządu Tuska.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 'Monti Style' - parodia 'Gangam style' przebojem internetu (WIDEO)

'Monti Style'- ta parodia znanej na całym świecie koreańskiej piosenki 'Gangnam Style', dedykowana premierowi Mario Montiemu bije rekordy popularności wśród włoskich internautów. Piosenkę w rytmie rapu i teledysk do niej przygotowała grupa artystów z Toskanii.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Komitet ONZ przeciw oknom życia dla noworodków

Komitet Praw Dziecka ONZ planuje wymóc na Parlamencie Europejskim wydanie zakazu funkcjonowania tzw. okien życia, w których pozostawiane są niechciane noworodki - informuje 'Nasz Dziennik'.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Sąd: Wałęsa miał prawo przeprosić samego siebie za agenta 'Bolka'

Jak stwierdził w Sąd Okręgowy w Warszawie, Lech Wałęsa miał prawo przeprosić samego siebie w imieniu Krzysztofa Wyszkowskiego, choć ten się na to nie zgadzał - informuje 'Gazeta Polska codziennie'.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 PiS szuka liderów. Zacznie od katolików

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje serię kongresów środowiskowych, a ich finałem ma być kolejny wielki marsz - informuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
29.11.2012 Najwyższy czas na design

Tworzenie strategii rozwoju opartej na designie to temat warsztatów, które odbyły się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
29.11.2012 Niezdrowa praca

Według lekarzy brak ruchu zwiększa ryzyko ciężkich chorób. Z tego punktu widzenia szczególnie niebezpieczna jest praca samorządowca
www.samorzad.pap.pl
29.11.2012 Edukacja w czołówce

Polska zajmuje 14. miejsce na świecie pod względem nauczania. Tak wynika z rankingu przeprowadzonego przez jedną z największych na świecie prywatnych firm edukacyjnych
www.samorzad.pap.pl
28.11.2012 Fitch obniżył rating Argentyny, kraj bliski niewypłacalności

Agencja Fitch obniżyła we wtorek zarówno długoterminowy jak i krótkoterminowy rating Argentyny i stwierdziła, że kraj ten stoi 'prawdopodobnie' u progu niewypłacalności. Rząd Argentyny walczy przed sądem w USA o uchylenie polecenia uregulowania części długu.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Wróżbici w Polsce: Intratny zawód z dużą przyszłością

Porady życiowe, pomoc w wyborze życiowego partnera i imienia dla dziecka, które da mu szczęście. To tylko niektóre z ofert osób przepowiadających przyszłość. Polscy wróżbici cenią się coraz bardziej - godzina rozmowy z wróżką może kosztować nawet 300 zł.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 PGE zasili energią stacje Orlenu

Spółka PGE Obrót z Rzeszowa wygrała przetarg na dostawę energii elektrycznej dla koncernu paliwowego Orlen. Przez cały przyszły rok rzeszowska firma dostarczać będzie energię elektryczną do ok. 1,8 tys. placówek koncernu, w tym stacji benzynowych.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 MSP: rozważymy pobranie dywidendy z PGNiG

MSP ocenia, że dla PGNiG najważniejsza jest realizacja inwestycji, przede wszystkim w wydobycie, ale nie wyklucza, że rozważy pobranie dywidendy z zysku spółki - poinformował minister skarbu Mikołaj Budzanowski.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Prawo unijne: Jak długo uda nam się uciekać przed karami?

Co jakiś czas Komisja Europejska grozi nałożeniem kar na Polskę za niedostosowanie naszego systemu prawnego do wymogów poszczególnych dyrektyw. Obecnie trwają postępowania z powodu niedostosowania przepisów dotyczących zamówień publicznych dla wojska, dyrektyw audiowizualnej i telekomunikacyjnej, od...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Ponad 4 miliony Polaków objęte tylko telewizją cyfrową. Nastąpiły kolejne wyłączenia sygnału

W 261 gminach, w województwach: pomorskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, wyłączone zostały w środę rano analogowe nadajniki naziemnej telewizji.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Czy można wykorzystać dowód z nielegalnego nagrania?

Coraz częstszym zjawiskiem w obrocie gospodarczym, a wręcz w szerszym aspekcie społecznym, staje się prywatne dokumentowanie spotkań, negocjacji i treści rozmów za pomocą różnego rodzaju urządzeń utrwalających dźwięk. Nie zawsze jednak dokonanie nagrania jest zgodne z porządkiem prawnym, a w efekcie...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Sądownictwo: Umieszczenie pisma w sieci będzie równoznaczne z jego doręczeniem

Prowadzenie elektronicznego biura podawczego, nadawanie w sieci klauzuli wykonalności bankowym tytułom egzekucyjnym, zajmowanie bankowych rachunków oraz licytacje publiczne przez internet w ramach egzekucji z ruchomości to niektóre zmiany proponowane w projekcie założeń nowelizacji kodeksu postępowa...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Misie Haribo też były w kartelu

Być lepszym od innych! Zdobyć przewagę nad konkurencją! To wyzwania stojące przed każdym przedsiębiorcą. Osiągnięcie najlepszego efektu pochłania pokaźne środki finansowe i wymaga zaangażowania grona pracowników. Firmy poszukują więc skuteczniejszych, szybszych i tańszych sposobów na zaistnienie w ś...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 CIT: Co jest przychodem, a co kosztem jego uzyskania w przypadku automatów do gier

WSA w Białymstoku: Pieniądze wrzucane do automatów do gier stanowią przychód, a wypłaty wygranych koszt jego uzyskania
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Zaświadczenie VAT-25 od kupna samochodu można otrzymać także w miejscu zamieszkania

Przedsiębiorca, który kupił samochód do celów prywatnych, otrzyma niezbędne do jego rejestracji zaświadczenie VAT-25 w urzędzie skarbowym w swoim miejscu zamieszkania, a nie tam, gdzie prowadzi działalność gospodarczą.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Nowe ustalenia ABW w sprawie Brunona K. Sprzedawał broń mafii

Śledztwo prowadzone w sprawie przygotowywanych zamachów przez Brunona K. zatacza coraz szersze kręgi. Po rewelacjach o planach zamordowania Moniki Olejnik i prezydent Warszawy, nowym badanym wątkiem jest dostarczanie przez niedoszłego zamachowca broni i materiałów wybuchowym dla groźnych organizacji...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Siudaj: Oto historia jak z komiksu o Asteriksie

W jednym z komiksów o dzielnym Gallu Asteriksie pojawia się postać rzymskiego legionisty, który wyjaśnia kolegom, jak trafił do oddziału. Mówi on mniej więcej coś takiego: „Dali mi do wyboru występ w cyrku albo wstąpienie do armii. Chciałem cyrk, ale wiecie, jak to jest w wojsku – prosicie o jedno, ...
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 PO ma znowu problem z Gowinem: Ten nie widzi powodów do postawienie Kaczyńskiego i Ziobry przed TS

Jarosław Gowin 'nie widzi żadnych podstaw do postawienia J. Kaczyńskiego i Z. Ziobry przed Trybunałem Stanu'. Minister sprawiedliwości powiedział to TVP we wtorek, w programie 'Na pierwszym planie'.
www.gazetaprawna.pl
28.11.2012 Młodzi mają dość kłótni o Smoleńsk

Polak im młodszy, tym bardziej politycznie bierny. I bardziej krytycznie nastawiony do klasy politycznej, pisze 'Rzeczpospolita' w oparciu o raport Instytutu Spraw Publicznych 'Wyborca 2.0'.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys