O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2012 Stępień: Oby to był rok reform w wymiarze sprawiedliwości

Wiele na to wskazuje, że najbliższy rok upłynie pod znakiem reform w naszym wymiarze sprawiedliwości. Swoją drogą problemy władzy sądowniczej spychane były przez wiele lat na margines głównego nurtu koniecznych zmian – gospodarka czy administracja wydawała się w okresie transformacji sprawą pierwszo...
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 W Damaszku znaleziono 30 ciał ze śladami tortur

Około 30 ciał ze śladami tortur znaleziono w niedzielę wieczorem w jednej z dzielnic na północy Damaszku, gdzie regularnie dochodzi do walk powstańców z siłami reżimu prezydenta Baszara el-Asada - podało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Premier 'ćwierka' i zapowiada rekonstrukcję rządu

'Nie wykluczam zmian na półmetku 2 kadencji. A więc latem możliwa poważna zmiana' - oświadczył na Twitterze premier Donald Tusk. Szef rządu jest gościem w TVN24 - nie w studiu telewizyjnym, ale na na portalu internetowym.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Eksplozja w Iraku. Co najmniej 10 zabitych i 46 rannych

Co najmniej 10 osób zginęło, a 46 zostało rannych w serii eksplozji, do których doszło w poniedziałek w kilku miastach w Iraku - podała agencja Reutera, powołując się na policję.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Jak Gowin podsumowuje 2012 rok?

Awans Polski w rankingu Doing Business przygotowywanym przez Bank Światowy - to największy sukces wymiaru sprawiedliwości w 2012 roku - ocenia Jarosław Gowin. Minister sprawiedliwości podsumował mijający rok i przyznał, że mimo wielu trudności udało mu się kluczowe projekty rozpocząć a niektóre tak ...
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Sądownictwo: Nie każde ponowne umorzenie pozwala na własny akt oskarżenia

Jeżeli zażalenie na umorzenie postępowania rozpozna prokurator, a nie przekaże sądowi, pokrzywdzony nie może wnieść własnego aktu oskarżenia – orzekł Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Polityka w 2013 roku? 'To będzie czekanie na trzęsienie ziemi'

Ruchu w politycznym interesie można się spodziewać najwcześniej pod koniec 2013 roku. Chyba że wcześniej zdarzy się coś bardzo złego w polskiej gospodarce. PiS może się piąć w sondażach i nawet wygrać kolejne wybory, ale to nie znaczy, że będzie rządzić. O polityczne prognozy na 2013 rok dziennik.pl...
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Urzędnicy zażądają w przetargach więcej dokumentów. Dużo więcej

Firmy startujące w przetargach mają przekazywać dużo bardziej szczegółowe informacje niż dzisiaj – zakłada projekt nowego aktu wykonawczego.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Królewski łapacz kretów nadal pracuje w Wersalu

Króla od dawna nie ma, ale w ogrodach Wersalu nadal pracuje oficjalnie królewski łapacz kretów. Zadanie od ponad kilku wieków jest to samo: krecie kopce nie mogą psuć słynnych ogrodów rezydencji króla Słońce.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Chiny wzmacniają flotę w spornych rejonach

Chiny dodały dwa niszczyciele i dziewięć innych okrętów do swojej floty patrolującej Morza Południowochińskie i Wschodniochińskie - poinformowały w poniedziałek rządowe media. W tych rejonach Chiny toczą spory terytorialne z sąsiadami.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Jednodniowy najem podlega podatkowi dochodowemu

Czynsz za wynajęcie mieszkania – nawet tylko na jeden dzień – trzeba opodatkować. Daniny nie zapłaci tylko podatnik, którego roczny przychód ze wszystkich źródeł nie przekroczy 3091 zł.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Jedlak: Wymuszone lepsze decyzje

Niektóre interpretacje podatkowe, a czasem i wyroki sądów, wywołują irytację lub śmiech. Gdy stoją w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem, poczuciem sprawiedliwości lub gdy lekce sobie ważą nawet te niedoskonałe przepisy, do których się odwołują.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 'Biedne są tylko smutasy': Terapeuta, który leczy śmiechem

X zawodu Belacze Girma jest terapeutą śmiechu i mistrzem świata w tej dziedzinie. Jego rekord to 3 godziny i 6 minut nieustającej uciechy do rozpuku. Mistrz jest również założycielem akademii, w której naucza technik swojego zaraźliwego śmiechu.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 Priorytet PSL w 2013 r.? Zablokowanie ustawy PO

Politycy PSL za priorytety w 2013 r. uważają walkę z kryzysem gospodarczym i starania o korzystny dla Polski budżet UE na lata 2014-2020. Chcą też zablokować reformę sądów rejonowych i stworzyć klubowy zespół ds. deregulacji.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2012 e-WUŚ sprawdzi uprawnionych

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców zacznie działać od 1 stycznia
www.slaskie.pl
31.12.2012 Stara dieta

Nie będzie na razie zapowiadanych przez resort pracy podwyżek diet z tytułu podróży służbowej przysługujących m.in. urzędnikom
www.samorzad.pap.pl
30.12.2012 Wkrótce minie rok od 'porwania' Magdy z Sosnowca. Prokuratura o śmierć dziewczynki oskarża matkę Katarzynę W.

W styczniu minie rok, od kiedy dużą część Polaków poruszyło rzekome porwanie półrocznej dziewczynki z Sosnowca. Szybko okazało się, że mała Magda nie żyje; później zabójstwo zarzucono jej matce. Mimo upływu czasu sprawa wciąż budzi emocje i zainteresowanie mediów.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2012 W 2013 roku czeka nas reorganizacja sądów rejonowych

Od nowego roku 79 najmniejszych sądów rejonowych zostanie zniesionych i stanie się wydziałami zamiejscowymi większych jednostek. 'Dzięki temu sądy będą lepiej służyć obywatelom' - ocenia resort sprawiedliwości. Środowiska sędziowskie krytykują reorganizację.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2012 Co zrobił Obama w pierwszej kadencji i co zrobi w drugiej?

W pierwszej kadencji prezydent Barack Obama zrealizował tylko część ambitnych zamierzeń. Przeważa opinia, że także w następnych czterech latach nie zrobi wiele w kraju i na świecie. Jego poczynania będzie blokować opozycja w Kongresie i ograniczenia budżetowe.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Owsiak: Moja emerytura to są pieniądze poniżej godności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku po raz pierwszy zagra nie tylko dla dzieci ale też dla seniorów. Połowa zebranej kwoty zostanie przeznaczona na sprzęt dla oddziałów geriatrycznych. Jerzy Owsiak w wywiadzie dla dziennik.pl mówi o ciężkiej chorobie swojej mamy, 'nikczemnej emeryturze'...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Kibice Lecha, Legii, Wisły i Widzewa idą z pielgrzymką na Jasną Górę. Razem

Różnią ich barwy klubowe i regionalne antagonizmy. Ale za tydzień będą się wspólnie modlić przed cudownym obrazem. 'Rzeczpospolita' pisze o pielgrzymce kibiców na Jasną Górę.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Palikot: Wyślę Kaczyńskiemu wagony z katastrofy kolejowej, postawię dwumetrowy krzyż i zapalę sto zniczy

Janusz Palikot w wywiadzie dla 'Wprost' deklaruje, że nie znosi 'mowy-trawy' i stwierdza: 'Wrak smoleński powinien być zezłomowany i przeznaczony na coś pożytecznego dla biednych ludzi'.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Po śmierci zgwałconej studentki władze boją się zamieszek. Policja zabezpieczyła kilka dzielnic w Delhi

Po śmierci 23-letniej studentki, ofiary brutalnego gwałtu zbiorowego, władze Indii zaapelowały w sobotę do obywateli o zachowanie spokoju, natomiast policja zabezpieczyła kilka dzielnic w centrum Delhi.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Polska bieda 2012

Najmniej biednych jest wśród bezdzietnych małżeństw - nieco ponad 1 proc., a im więcej dzieci, tym więcej biedy. To jedna z niespodzianek nowych raportów GUS - stwierdza 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Katastrofa smoleńska: Rosjanie osądzą żołnierzy, którzy ukradli karty kredytowe Andrzeja Przewoźnika

Akt oskarżenia przeciwko czterem żołnierzom, którym zarzucono kradzież pieniędzy z kart bankowych Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem, został skierowany do Garnizonowego Sądu Wojskowego w tym mieście.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Chleb znowu zdrożeje - i to już od stycznia

Przed nami kolejne podwyżki cen pieczywa. Według analityków wzrost cen wyrobów mącznych odczujemy w swoich portfelach już od stycznia - informuje 'Gazeta Polska Codziennie'.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Obama wciąż wierzy w porozumienie z Kongresem ws. klifu fiskalnego

Wciąż możliwe jest porozumienie budżetowe z Kongresem w sprawie klifu fiskalnego - oświadczył w piątek prezydent USA Barack Obama. Jednak jego zdaniem 'nadeszła godzina natychmiastowych działań'. Senat już pracuje nad rozwiązaniem.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Kolejne nagranie rozmowy kapitana statku Costa Concordia. Pogrąży go ostatecznie?

Na dwa tygodnie przed pierwszą rocznicą katastrofy włoskiego statku Costa Concordia, w której zginęły 32 osoby, ujawniono nagranie kolejnej telefonicznej rozmowy kapitana Francesco Schettino. Zdaniem prokuratury nagranie to jeszcze bardziej go pogrąża.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Zmarła brutalnie zgwałcona w autobusie studentka z Indii

23-letnia Induska brutalnie zgwałcona w New Delhi w połowie grudnia, zmarła w szpitalu w Singapurze - poinformowała w piątek czasu polskiego singapurska służba zdrowia. Gwałt wywołał w Indiach masowe oburzenie i protesty.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Armstrong nie odwołał się od kary dożywotniej dyskwalifikacji i odebrania zwycięstw w Tour de France

Lance Armstrong nie skorzystał z możliwości odwołania się od kary dożywotniej dyskwalifikacji i odebrania siedmiu zwycięstw w Tour de France, którą nałożyła na niego w październiku Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).
www.gazetaprawna.pl
29.12.2012 Jak długo żądać wystawienia faktury VAT

Sprzedawca ma 90 dni na wystawienie faktury VAT na żądanie klienta. Jeśli sprzedawca odmawia wystawienia faktury, można mu zagrozić interwencją w urzędzie skarbowym. Jeśli upłynie 90 dni, od dobrej woli sprzedawcy zależy, czy wystawi klientowi fakturę VAT, ale przepisy dają mu możliwość wystawienia ...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Ćwiczenia marynarki wojennej w cieśninie Ormuz

Iran rozpoczął w piątek sześciodniowe ćwiczenia swej marynarki wojennej w cieśninie Ormuz - poinformowała irańska państwowa agencja prasowa IRNA.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 'Sueddeutsche Zeitung': prezydent Hollande zawiódł nadzieje Francuzów

Wybrany w maju na prezydenta Francji Francois Hollande w rekordowym tempie zawiódł nadzieje swoich rodaków na przełom. Wyniki sondaży są dla niego katastrofalne. Hollande musi otwarcie opowiedzieć się za polityką reform - pisze 'Sueddeutsche Zeitung'.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Posądzanie notariuszy o nieetyczne działania nie ma podstaw

Jarosław Gowin zarzuca notariatowi nieetyczną walkę z młodszą konkurencją, m.in. poprzez niewyznaczanie aplikantom patronów. Jak pan odpowie na te zarzuty? Odpowiedzi udziela Tomasz Janik, prezes Krajowej Rady Notarialnej.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Uniewinniono byłego wiceszefa więzienia ze sprawy Magnitskiego

Twerski Sąd Rejonowy w Moskwie uniewinnił w piątek Dmitrija Kratowa, byłego zastępcę naczelnika moskiewskiego więzienia Butyrki, który oskarżony był o przyczynienie się do śmierci Siergieja Magnitskiego, prawnika zaangażowanego w walkę z korupcją w Rosji.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Co grozi kierowcy za jazdę po alkoholu?

Święta są niepowtarzalną okazją do odbywania spotkań w gronie rodzinnym. Siedząc przy stole wypełnionym smakołykami i alkoholami, łatwo jednak można zapomnieć o tym, że nawet po niewielkiej ilości alkoholu kierowcom nie wolno prowadzić pojazdów.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Jakie zmiany w prawie czekają nas w 2013 r.?

Rok 2013 z pewnością będzie należał do znaczących w polskim prawie – już od 1 stycznia uwaga wszystkich skupi się na 79 sądach rejonowych, które mają zostać zniesione. Będziemy także obserwować jak samorządy i WORD-y poradzą sobie z wdrażaniem w życie przepisów dotyczących prawa jazdy, zaś w wakacje...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Podatki 2013 – zobacz, co się zmieni

Od stycznia 2013 czekają nas duże zmiany podatkowe. Wzrośnie podatek od nieruchomości, droższa będzie kawa, wzrost akcyzy na tytoń spowoduje podwyżkę cen papierosów. Zmienią się zasady rozliczania ulgi na dzieci w PIT, a przedsiębiorców czekają zmiany dotyczące wystawiania faktur i stosowania kas fi...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 List od chińskiego robotnika znaleziony w zabawce. Prosi o pomoc

Mieszkanka USA twierdzi, że w zestawie dekoracyjnym, który kupiła z okazji Halloween znalazła list. Miał on zostać napisany przez anonimowego pracownika chińskiego obozu pracy, który opisuje ciężkie warunki pracy w fabryce Chinach i prosi o pomoc.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Szkolna księgowa oskarżona o przywłaszczenie ponad miliona zł

Akt oskarżenia przeciwko b. głównej księgowej Zespołu Szkół Specjalnych w Poznaniu skierowała do sądu poznańska prokuratura. Małgorzata P. miała przywłaszczyć z kont bankowych szkoły 1 mln 50 tys. zł.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Euroland się integruje, ale do skoku w federalizm daleko

Niewątpliwe rok 2012 pchnął integrację eurolandu do przodu; nikomu rok temu nie śniła się unia bankowa i oddanie EBC kontroli nam bankami. Ale na skok w federalizm, na jaki zanosiło się w czerwcu, gdy istniała realna groźba upadku euro, rządy nie mają ochoty.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Dobre prognozy dla chińskiej gospodarki w 2013 r.

Po siedmiu latach stałego schładzania chińskiej gospodarki nastąpił przełom i pierwszy raz zanotowano wzrost, który eksperci oceniają jako odbicie się od dna. Ich zdaniem przyszedł czas, żeby skoncentrować się na jakości i stabilności, a nie na tempie wzrostu.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Włochy: Najdroższy Sylwester w Wenecji i w Dolomitach

We Włoszech najdroższym miastem na sylwestrowy pobyt jest Wenecja - wynika z analiz cen hoteli. Ale jeszcze więcej trzeba zapłacić w znanej miejscowości w Dolomitach, Madonna di Campiglio; tam cena za nocleg w dwuosobowym pokoju dochodzi do 200 euro.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Rok 2013 będzie lepszy dla Polaków, jeśli nie stracą pracy

Chociaż przyszły rok będzie trudny, to ci, którzy nie stracą pracy, mogą na tym zyskać - czytamy w 'Rzeczpospolitej'.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Suchodolska: Lecz się sam albo umieraj

Emeryci, popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem”. Kto pamięta to hasło z czasów komuny, w gorzki sposób wyrażające opinię społeczeństwa o wysokości świadczeń dla starszych osób? Dziw bierze, że dziś nie krążą bon moty o traktowaniu nas przez NFZ – a więc przez państwo. Np.: „Lepiej sko...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Umowę ustną trudniej udowodnić, ale jest to możliwe

Pani Monika zatrudniła do rozbudowy domu firmę remontową należącą do sąsiada. Umowę zawarli w formie ustnej. – Z wykonanych prac nie jestem jednak zadowolona. Pojawiają się usterki, a prace przeciągają się. Czy w razie sporu umowa ustna daje mi jakiekolwiek szanse? – pyta nasza czytelniczka.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2012 Regionalny Program Operacyjny - do poczytania i oglądania

Energia tradycji i przyszłość - taki obraz województwa wyłania się z trzeciej edycji albumu Śląskie do przodu.
www.slaskie.pl
28.12.2012 Długie weekendy 2013

W 2013 r. będzie osiem okazji, by móc cieszyć się dłuższym weekendem. Cztery z nich wymagają wzięcia dodatkowych dni wolnych, za co w zamian można liczyć nawet na 9 dni wypoczynku. Do takiego wymiaru można zwiększyć majówkę oraz święta Bożego Narodzenia.Pierwsza okazja na przedłużenie sobie week...
www.samorzad.pap.pl
27.12.2012 Od stycznia wchodzi trzecia ustawa deregulacyjna wprowadzająca zmiany w VAT

W styczniu 2013 r. wchodzi w życie tzw. trzecia ustawa deregulacyjna, która ma ułatwić działalność przede wszystkim małym firmom. Przedsiębiorstwa takie będą mogły skorzystać z rozliczenia VAT metodą kasową, czyli odprowadzą podatek po otrzymaniu zapłaty.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 OSW: budowa South Stream ekonomicznie nieopłacalna, ale osłabi UE

Projekt gazociągu South Stream, którego budowa rozpoczęła sie w grudniu br., jest dla Rosji ekonomicznie nieopłacalna. Osłabia jednak spójność Unii Europejskiej - uważają eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys