O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


27.12.2012 Składki na ubezpieczenie z tytułu wykonywanego zawodu zmniejszą podatek

Wydatki na polisę OC zawieraną przez przedsiębiorcę na wypadek szkód wyrządzonych w związku z prowadzoną przez niego działalnością są kwalifikowane jako koszty podatkowe. Inaczej jest w sytuacji, gdy OC dotyczy członków zarządu w spółce.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Nie ma zgody na dobrowolne poddanie się karze. Biskup Piotr J. stanie przed sądem za jazdę po pijanemu

Stołeczny sąd nie zgodził się w czwartek na dobrowolne poddanie się karze przez bp. Piotra J., oskarżonego o prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 W.Brytania: Ekonomiczny kryzys bije po kieszeni

Poziom życia Brytyjczyków obniża się począwszy od krachu na globalnym rynku finansowym w 2008 r. Wzrosło bezrobocie i podatki, a przyrost płac nie nadąża za wzrostem cen. Rząd tnie wydatki wszędzie tam, gdzie mu to uchodzi na sucho.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Polacy nie mają planów finansowych na 2013 rok

Finansowy portret Polaków szkicuje 'Gazeta Wyborcza' na podstawie ankiet przeprowadzanych w mijającym roku przez firmę badawczą Homo Homini na zlecenie banków.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Co trzecia polska rodzina zbiedniała w 2012 roku

Im gorzej Kowalskiemu, tym ma lepszy humor - taki wniosek płynie z badania, jakie 'Puls Biznesu' prowadzi już czwarty rok z rzędu.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Spółka Marii Wiktorii Wałęsy nie złożyła żadnego sprawozdania finansowego. Teraz ściga ją sąd

Spółka Cottonsushi, której współwłaścicielką jest Maria Wiktoria Wałęsa, była ścigana przez komornika za 83 tys. zł niezapłaconego czynszu. Okazuje się, ze firma nie złożyła też żadnego sprawozdania finansowego - donosi 'Gazeta Wyborcza Trójmiasto'. Zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przez c...
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Bilans Toyoty w 2 lata: 14 milionów aut z awarią, ponad miliard dolarów odszkodowania

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wypłaci właścicielom aut wezwanych do naprawy w latach 2009-2010 łącznie 1,1 mld dolarów wyrównując w ten sposób spadek ich wartości - poinformował w środę adwokat poszkodowanych.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Iustitia: Nie wytoczymy procesu prezesowi Rzeplińskiemu

Nie wytoczymy procesu prezesowi Rzeplińskiemu. To zaszkodziłoby wizerunkowi wymiaru sprawiedliwości - twierdzi Maciej Strączyński.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Najważniejsze jest prawidłowe powództwo

Uchwała zgromadzenia wspólników sprzeczna z zasadami współżycia społecznego może zostać uchylona – uznał Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Jerzy Miller: Nie ma powodów do wznowienia prac komisji badającej katastrofę smoleńską

Nie pojawiły się żadne nowe fakty, które uzasadniałyby wznowienie prac komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - uważa Jerzy Miller, były szef MSWiA, przewodniczący komisji badającej przyczyny katastrofy.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Okres próbny dla kierowców wejdzie w życie za trzy lata. Ośrodki szkoleniowe liczą straty

Ośrodki doskonalenia techniki jazdy (ODTJ) to największy przegrany bałaganu związanego z przygotowaniami do nowych egzaminów na prawo jazdy, które wejdą w życie 19 stycznia 2013 r. Tak przynajmniej twierdzą właściciele 25 istniejących w Polsce ośrodków, które liczyły na zyski dzięki nowym zasadom zd...
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 105 tysięcy chrześcijan zabito w tym roku za wiarę

105 tysięcy chrześcijan zginęło w tym roku na świecie za wiarę. Takie dane amerykańskiego ośrodka prowadzącego statystyki religijne podał w Radiu Watykańskim włoski socjolog religii Massimo Introvigne.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 BOR nie znał numeru telefonu do Lecha Kaczyńskiego? Oficerowie w panice szukali kontaktu z Tu-154M

Funkcjonariusze BOR nie znali numeru telefonu satelitarnego będącego na wyposażeniu prezydenckiego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem - donosi 'Fakt'.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2012 Praca szarpie nerwy

Stres zajmuje drugie miejsce wśród najczęściej zgłaszanych problemów zdrowotnych związanych z pracą zawodową – alarmuje Państwowa Inspekcja Pracy.Psycholog, dr Dorota Żołnierczyk-Zreda podkreśla, że groźna jest niestabilność relacji społecznych wynikająca z częstszych niż dawniej zmian miejsca pra...
www.samorzad.pap.pl
27.12.2012 Nowy Rok 2013

Życzenia Radnych
www.slaskie.pl
27.12.2012 Szopka Bożonarodzeniowa w zoo

Podobnie jak w poprzednich latach śląskie zoo przygotowała dla swoich gości nie lada świąteczną gratkę
www.slaskie.pl
26.12.2012 Nadchodzi technologiczna rewolucja. Język obcy przestanie być barierą

Uczenie się języków to daremny trud, bo to urządzenia będą mówiły za nas. Technologia, która na to pozwala, istnieje, choć jest jeszcze niedopracowana i zbyt droga, by trafić pod strzechy. Ale w przyszłości...
www.gazetaprawna.pl
26.12.2012 Braterstwo wilków - jednak niewiele różnimy się od zwierząt

Zwierzęta są czyste, nie potrafią oszukiwać, żyją według jasnych zasad mających najwyższy sens biologiczny. W każdym swoim czynie są szczere, nawet wtedy, gdy skradają się do ofiary - twierdzi Jason Badridze.
www.gazetaprawna.pl
26.12.2012 Obama skraca urlop na Hawajach z powodu kryzysu budżetowego

Z powodu kryzysu budżetowego związanego z tzw. klifem finansowym prezydent Barack Obama skróci swój urlop świąteczny na Hawajach i w środę powróci do Waszyngtonu - poinformował we wtorek wieczorem czasu miejscowego Biały Dom.
www.gazetaprawna.pl
26.12.2012 Zmarł aktor Charles Durning

W wieku 89 lat zmarł w poniedziałek w Nowym Jorku amerykański aktor Charles Durning, znany przede wszystkim z ról w filmach 'Tootsie' i 'Żądło' - poinformowały we wtorek amerykańskie media.
www.gazetaprawna.pl
26.12.2012 Komunikat Kolei Śląskich

Aktualna sytuacja na torach. Stan na godz. 18:00
www.slaskie.pl
25.12.2012 21-latek kupował na święta... marihuanę

Dolnośląska policja zatrzymała 21-letniego mieszkańca Polkowic (Dolnośląskie), który miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany. Mężczyzna tłumaczył, że narkotyki kupił... na święta. Teraz grozi mu kara, ale już po świętach...
www.gazetaprawna.pl
25.12.2012 Boże Narodzenie na torach

Komunikat Kolei Śląskich
www.slaskie.pl
24.12.2012 Bezpieczeństwo agentów CBA zbada prokuratura w Lublinie

Prokuratura Okręgowa w Lublinie poprowadzi postępowanie po doniesieniu szefa CBA w sprawie 'bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz Biura' złożone w związku z publikacją 'Gazety Wyborczej' - poinformował rzecznik lubelskiej Prokuratury Apelacyjnej Grzegorz Janicki.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 18-letni haker odpowie za atak na strony internetowe sądów

18-latek z Wałcza (woj. wielkopolskie) odpowie za ataki na strony internetowe kilku sądów na terenie kraju. Za blokowanie dostępu do stron wymiaru sprawiedliwości może trafić do więzienia nawet na trzy lata.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Święty Mikołaj w domach polityków

Politycy przyznają, że przebierają się za Świętego Mikołaja, aby sprawić radość swoim dzieciom; ubolewają jednak, że zwykle są rozpoznawani. Ale, jak mówią, to wspaniała zabawa.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Pomaganie liczone w tonach

Zbiórki żywności, wysyłanie paczek, organizowanie Wigilii dla ubogich: z naszą pomocą nie jest tak źle - stwierdza 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Po demonstracjach premier Indii apeluje o spokój

Po wielu dniach demonstracji przeciwko przemocy i brutalnemu zgwałceniu studenki premier Indii Manmohan Singh zaapelował w poniedziałek o spokój. Obiecał także, że zrobi wszystko, by zapewnić kobietom bezpieczeństwo.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Ostatni papierowy Newsweek

Dzisiaj wyszedł ostatni numer drukowanego Newsweeka w Stanach Zjednoczonych. Po osiemdziesięciu latach magazyn znika ze sklepów i będzie dostępny tylko w formie cyfrowej.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Afgańska policjantka zabiła amerykańskiego doradcę

Afgańska policjantka zastrzeliła w poniedziałek amerykańskiego doradcę w kwaterze głównej policji w Kabulu - poinformował anonimowy przedstawiciel afgańskiej policji, cytowany przez AP.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Książę Karol zaniepokojony zmianą polityki rządu ws. GMO

Następca tronu brytyjskiego książę Walii Karol w rozmowie z ministrem ds. ochrony środowiska Owenem Patersonem dał wyraz swoim obawom dotyczącym wprowadzenia upraw żywności genetycznie modyfikowanej (GMO) - donosi 'Sunday Telegraph'.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Zagraniczne firmy nie płacą podatkow w Afganistanie. Państwo traci miliony dolarów

Ministerstwo Finansów w Kabulu szacuje, że szereg zagranicznych firm związanych z NATO unika płacenia podatków w Afganistanie, przez co kraj ten traci miliony dolarów dochodów. Zarzuty takie pojawiły się w wyemitowanym w weekend materiale telewizyjnym.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Polska gospodarka rośnie, ale pogłebia się podział na Polskę A i B

Przez dekadę (2000-10) nasza gospodarka urosła o ponad 46 proc., ale pogłębił się podział na Polskę A i B. I według ekonomistów będzie się nadal pogłębiał - donosi 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 2013 rokiem podwyżek: Wzrost cen, opłat i podatków dotknie każdego Polaka

W kryzysowym 2013 r. czeka nas nie tylko mniejszy wzrost gospodarczy czy większe bezrobocie. Jak wynika z zebranych przez naszą redakcję sygnałów, zapowiedzi i analiz, kryzys będzie miał wymiar finansowy, który odczuje właściwie każdy Polak. A to za sprawą podwyżek cen, opłat, różnego rodzaju podatk...
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Faktura VAT 2013 – dla kogo uproszczony wzór?

Od 2013 r. przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury uproszczone. Faktura uproszczona dotyczy transakcji, których wartość nie przekracza 100 euro lub 450 zł. Faktura uproszczona jest zbliżona do paragonu fiskalnego.
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Nie trzeba do rana znosić imprezy sylwestrowej sąsiada

Specjalnością Polaków jest impreza sylwestrowa w wydaniu domowym. To dobra okazja do przywitania Nowego Roku w gronie rodziny i znajomych. Jest to także czas, gdy jesteśmy bardziej niż zwykle tolerancyjni, jeśli chodzi o natężenie hałasu towarzyszące „domówkom”. Ale czy oznacza to, że musimy bezwaru...
www.gazetaprawna.pl
24.12.2012 Boże Narodzenie 2012

Życzenia Marszałka Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
23.12.2012 Afgańscy talibowie żądają, by konstytucja odpowiadała zasadom islamu

Redakcji nowej konstytucji Afganistanu, która odpowiadałaby zasadom islamu zażądali talibowie w deklaracji ujawnionej przez agencję AFP w sobotę, dzień po spotkaniu przedstawicieli różnych afgańskich grup politycznych, które odbyło się w Chantilly pod Paryżem.
www.gazetaprawna.pl
23.12.2012 Egipt ma nową konstytucję

Według wstępnych nieoficjalnych wyników dwóch tur referendum konstytucyjnego, prawie 64 proc. Egipcjan zaaprobowało nową ustawę zasadniczą opracowaną przez zdominowaną przez islamistów konstytuantę.
www.gazetaprawna.pl
23.12.2012 Obama z rodziną przybył na Hawaje świętować Boże Narodzenie

Prezydent USA Barack Obama wraz z rodziną przybył w sobotę na Hawaje, by tam świętować Boże Narodzenie. Prezydencka rodzina spędzi je nad brzegiem morza, w miejscowości Kailua na wyspie Oahu, leżącej 20 km od Honolulu.
www.gazetaprawna.pl
23.12.2012 Rewolucja we włoskim handlu: można otworzyć sklepy 25 grudnia

Po raz pierwszy we Włoszech sklepy 25 grudnia, czyli w dniu święta Bożego Narodzenia, mogą być otwarte. To wynik działania ustawy o liberalizacji handlu i usług, która stwierdza, że to właściciel decyduje o terminie i godzinach otwarcia swego sklepu.
www.gazetaprawna.pl
23.12.2012 Praca w roli Świętego Mikołaja sposobem na bezrobocie

W pogrążonej w kryzysie Portugalii rośnie podczas tegorocznego okresu przedświątecznego liczba osób podejmujących pracę w charakterze Świętego Mikołaja. Z tej sezonowej profesji korzystają szczególnie bezrobotni. Stawki Świętych Mikołajów są rekordowo niskie.
www.gazetaprawna.pl
23.12.2012 Kard. Nycz: Kościół nie będzie milczał w sprawach dot. godności człowieka

Kościół nie może się wyrzec udziału w życiu politycznym. Nie chodzi o popieranie jakiejś partii, ale o głos w obronie wartości i godności człowieka. W tych sprawach Kościół nie będzie milczał - podkreśla w wywiadzie dla PAP metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
www.gazetaprawna.pl
23.12.2012 Komunikat Kolei Śląskich

Niedziela na torach
www.slaskie.pl
22.12.2012 Nie dać się zwariować przed świętami

O przedświątecznym schemacie, sztuczkach handlowców i kulinarnej scenografii dla rodzinnych relacji mówi w rozmowie z PAP psycholog z Uniwersytetu Śląskiego, dr Katarzyna Ślebarska.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Lekcja umiaru - O tym, dlaczego tak łatwo mylimy bogactwo z prestiżem

Znów nie wygrałam w lotto. Jak zwykle zresztą. Co nie jest niczym dziwnym, jeśli wziąć pod uwagę prawa statystyki. Jestem zwyczajnym zjadaczem chleba, choć dosyć pracowitym. I czasem, stojąc w korku i marznąc w wysłużonym samochodzie, patrzę na wypasione bryki wokół, zastanawiając się, skąd oni to m...
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Największy św. Mikołaj stoi w Portugalii

W mieście Peso da Regua na północy Portugalii odsłonięto największy na świecie pomnik Świętego Mikołaja. Metalowy monument, który mierzy prawie 30 metrów, powstał w pobliżu rzeki Douro i ma promować ten słynący z win region Portugalii.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Weekendowe matki - dlaczego macierzyństwo i wyrzuty sumienia często idą w parze

Na straży ideału matki Polki stoi konserwatywna w sprawach rodzinnych opinia publiczna. Kobieta zaangażowana w obowiązki zawodowe kosztem rodzinnych bywa postrzegana jako wyrodna. O pracującym ojcu tak się nie mówi.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Co Polacy znajdują pod choinką?

W tym roku pod choinką większość Polaków znajdzie tradycyjne i sprawdzone prezenty. 34 proc. osób dorosłych obdarza bliskich częściami garderoby, a 32 proc. wybiera kosmetyki - wynika z przedświątecznego badania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Za masowymi rabunkami w argentyńskich supermarketach stoją politycy?

W ciągu ostatnich 48 godzin w Argentynie doszło do masowych rabunków w supermarketach. Źródła rządowe twierdzą, że inspiratorami tych wydarzeń są przywódca związku kierowców ciężarówek i kilku polityków opozycyjnych zainteresowanych destabilizacją kraju.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys