O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


22.12.2012 Kontrowersje wokół ustawy o nasiennictwie

Ustawa o nasiennictwie budzi kontrowersje, ale brak jej wprowadzenia spowodowałby nałożenie unijnych kar na Polskę. Przepisy zezwalają na rejestrację i obrót nasionami zmodyfikowanymi genetycznie, ale rozporządzenia do ustawy mają zakazać uprawy roślin GMO.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Monti podał się do dymisji i nie będzie kandydował w kolejnych wyborach

Premier Włoch Mario Monti, który w piątek złożył dymisję swego rządu na ręce prezydenta Giorgio Napolitano, wbrew wielu spekulacjom nie zamierza jednak kandydować na szefa rządu w wyborach - twierdzą komentatorzy prasy. Według nich Monti zmienił zdanie.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Pensja polityka? Trzy razy większa niż średnia krajowa

W większości państw Europy zarobki parlamentarzystów nie odbiegają wiele od średniej w danym kraju. Tymczasem polscy posłowie zarabiają miesięcznie przynajmniej trzy średnie pensje krajowe - informuje 'Dziennik Polski'.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Papież Benedykt XVI beatyfikuje 50 osób, w tym trzy Polki

Papież Benedykt XVI w przyszłym roku beatyfikuje i kanonizuje ponad 50 osób. Są wśród nich trzy Polki - informuje 'Dziennik Polski'.
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Prawo 2012: najważniejsze wydarzenia mijającego roku

Zbliżający się koniec roku jest dobrym momentem na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Jakie wydarzenia przejdą do historii, a przynajmniej utrwalą się w polskim prawie?
www.gazetaprawna.pl
22.12.2012 Aktualna sytuacja - sobota, 22 grudnia

Komunikat Kolei Śląskich
www.slaskie.pl
21.12.2012 Koniec urzędowania

Krócej lub w zmienionych godzinach będą czynne urzędy samorządowe w okresie świąteczno – noworocznym. Część nie pracuje wcale
www.samorzad.pap.pl
21.12.2012 BOJ rzuca kolejne miliardy na wykup aktywów bez szans ożywienia gospodarki

Bank of Japan (BOJ) zwiększył zakres bodźców mających na celi ożywienie wzrostu trzeciej gospodarki świata. Program wykupu aktywów, zmierzający do obniżenia kosztów kredytu, został rozszerzony o 10 bilionów jenów (119 mld dolarów).
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Finanse 2012 w Polsce: Afera Amber Gold, walka o budżet 2013, spowolnienie gospodarki

Rok 2012 upłynął pod znakiem zmian w systemie emerytalnym, sprawy parabanku Amber Gold, obniżek stóp procentowych oraz sprzedaży kolejnych udziałów Skarbu Państwa w np. PKO BP i PGE.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Kalisz: Ławrow zrobił Sikorskiego jak małego chłopczyka

Sikorski pojechał do Moskwy kompletnie nie znając prawa rosyjskiego i międzynarodowego. Ławrow zrobił go jak małego chłopczyka - powiedział w Radiu ZET Ryszard Kalisz komentując rozmowę szefa polskiej dyplomacji z jego rosyjskim kolegą w Moskwie.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Zatrzymany za jazdę po pijanemu b. dyrektor WORD oskarżony. Chce wyroku z pracami społecznymi

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ wysłała do sądu akt oskarżenia przeciw b. dyrektorowi olsztyńskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który pijany spowodował kolizję drogową. Oskarżony wnioskuje o ukaranie go m.in. przez wyznaczenie prac społecznych.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Rolnictwo 2012: Wojna o dotacje unijne i GMO

Najważniejszymi wydarzeniami w rolnictwie w 2012 r. były unijne negocjacje ws. Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2014-2020. Sejm uchwalił dwie kontrowersyjne regulacje związane z organizmami genetycznie modyfikowanymi: ustawę o paszach i o nasiennictwie.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 GUS: stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,9 proc.

Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,9 proc. wobec 12,5 proc. w październiku - poinformował w piątek GUS.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Sekuła-Szmajdzińska: Teorie PiS o zmachu sprawiają, że ludzie zaczynają myśleć o katastrofie w Smoleńsku w kategoriach fantastyki

Zachowanie polityków przekraczają już wszelkie granice. To, co mówi PiS o zamachu w Smoleńsku, sprawia, że ludzie zaczynają myśleć o katastrofie w kategoriach jakiejś fantastyki - mówiła Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska w Kontrwywiadzie RMF FM.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Kapica: dochody z akcyzy mniejsze w tym roku o 4,0 proc.

Resort finansów zakłada, że dochody z akcyzy na koniec 2012 roku będą mniejsze o 4,0 proc. od zaplanowanej kwoty w wysokości 62,6 mld zł - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 IPN chciał ponownie zlustrować Lecha Wałęsę

Przez dwa lata po ukazaniu się książki Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, oskarżającej Lecha Wałęsę o współpracę z SB, IPN badał, czy da się podważyć wyrok sądu lustracyjnego wobec byłego przywódcy Solidarności - pisze Gazeta.pl. Instytut uznał, że książka nowych faktów nie wnosi, ale publ...
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Rząd spóźnia się na kryzys

Ministerstwo Pracy przygotowuje ustawę antykryzysową, która ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać nadchodzące spowolnienie. Problem w tym, że nowe rozwiązania wejdą w życie zbyt późno, twierdzi 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Kolejny Madoff za kratkami

Peter Madoff, brat odbywającego karę więzienia twórcy piramidy finansowej Bernarda Madoffa, został w czwartek skazany przez sąd w Nowym Jorku na 10 lat więzienia. Upadek piramidy spowodował straty liczone w miliardach dolarów.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Hiszpański parlament zatwierdził budżet głodu i biedy

Hiszpański parlament zatwierdził w czwartek budżet na 2013 rok, przewidujący bezprecedensowe oszczędności sięgające 39 miliardów euro. Hiszpańscy Oburzeni już nazwali przyszłoroczny budżet 'budżetem głodu i biedy'.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Atak w wydawnictwie w Warszawie: Świadek, który przeżył, w szpitalu bez ochrony

Druga ofiara tragedii w Magnum-X, Janusz U., walczy o życie w szpitalu. Choć był jednym z uczestników tego, co zaszło w siedzibie wydawnictwa, prokuratura nie przyznała mu ochrony, ubolewa 'Gazeta Polska Codziennie'.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Zespół Laska kontra zespół Macierewicza: Rząd wesprze ten pierwszy w walce z kłamstwami smoleńskimi

Rząd wesprze pomysł Macieja Laska, szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, informuje 'Gazeta Wyborcza', która powołuje się na szefa Kancelarii Premiera -Tomasza Arabskiego.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Kontrola skarbowa: Fiskus zaczyna sprawdzać pożyczki społecznościowe

Urzędy i izby skarbowe kontrolują, czy osoby pożyczające sobie pieniądze za pomocą internetu odprowadzają od tych transakcji podatki.
www.gazetaprawna.pl
21.12.2012 Wigilia dla samotnych

Z przygotowanej przez jednego z restauratorów w Parku Śląskim wieczerzy wigilijnej skorzystać może ponad tysiąc osób
www.slaskie.pl
21.12.2012 Sytuacja w piątek

Komunikat Kolei Śląskich
www.slaskie.pl
20.12.2012 Rostowski: przystąpienie do paktu fiskalnego - korzystne dla Polski

Przystąpienie Polski do paktu fiskalnego jest dla Polski korzystne, ponieważ do czasu wstąpienia Polski do strefy euro jego zapisy nie obowiązują naszego kraju - powiedział w czwartek minister finansów Jacek Rostowski.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Nierejestrowanie czasopisma będzie wykroczeniem karanym grzywną

Senatorowie zdecydowali w czwartek, że zgłoszą do Sejmu projekt nowelizacji Prawa prasowego. Zakłada on, że niedopełnienie obowiązku rejestracji czasopisma lub wydawanie niezarejestrowanego dziennika będzie jedynie wykroczeniem, karanym grzywną.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Fundusz Jakubasa wpompuje w przyszłym roku miliard złotych w polski przemysł

Fundusz Zbigniewa Jakubasa na finiszu formalności. Lada chwila zakończą się procedury w Komisji Nadzoru Finansowego. Fundusz ma inwestować w polski przemysł, głównie chemiczny. W przyszłym roku na zakupy inwestorzy wydadzą ponad miliard złotych.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Stosowana w Polsce fikcja doręczeń jest niezgodna z prawem europejskim

Dołączanie do akt sprawy dokumentów przeznaczonych dla uczestników mieszkających w innych państwach Unii Europejskiej i nie ustanowili pełnomocnika do doręczeń, i traktowanie ich jako doręczone, jest niedopuszczalne. Polska procedura cywilna jest niezgodna z prawem Unii. O konieczności stosowania w ...
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Ile zarabiają posłowie na świecie? Więcej niż w Polsce

Według szacunków IPSA, wynagrodzenie parlamentarzystów z Japonii wynosi 846 270 PLN i jest ono najwyższe ze wszystkich krajów ujętych w zestawieniu. Tymczasem wielkość rocznego uposażenia polskich posłów wynosi 118 708 PLN, co stawiałoby ich na ostatniej pozycji w tym rankingu - podaje portal wynagr...
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Czy dłużnikom alimentacyjnym można zatrzymać prawo jazdy? Zbada to TK

Trybunał Konstytucyjny ma rozstrzygnąć, czy przepisy pozwalające na zatrzymywanie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym są zgodne z konstytucją. Wątpliwości co do tego ma Prokurator Generalny, który zaskarżył je do Trybunału Konstytucyjnego .
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Część wychowawców w domach dziecka straci przywileje wynikające z warunków pracy

Nauczyciele pracujący w placówkach opiekuńczo-wychowawczych staną się pracownikami samorządowymi z mocy ustawy, dlatego nie będzie im przysługiwała odprawa.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Łukaszenka pozdrawia KGB

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka przekazał życzenia KGB z okazji święta zawodowego białoruskich służb specjalnych. W Dniu Pracowników Organów Bezpieczeństwa Państwowego. Prezydent napisał, że KGB będąc następcą radzieckich służb specjalnych przejęło „najlepsze tradycje starszych pokoleń cze...
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Dofinansowanie wypoczynku: Organizator zawsze musi spełnić wymogi

W jakich okolicznościach dofinansowanie wypoczynku będzie zwolnione z PIT?
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 W Polsce jest coraz więcej zaginionych. Znikają, bo nie mają pracy?

W tym roku zaginęło już ponad 17 tys. osób. Coraz częściej ginie ślad po młodych i wykształconych - alarmuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Dwie osoby zginęły w wypadku polskiego busa w Niemczech

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wypadku polskiego busa na autostradzie A13 niedaleko Berlina - poinformowała w czwartek PAP policja w Poczdamie.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Jakie prawa i obowiązki dotyczą zatrudnionych korzystających z uprawnień rodzicielskich

W przyszłym roku mają wejść w życie największe od lat zmiany w uprawnieniach związanych z urodzeniem dziecka. Rodzice zyskają prawo do płatnej opieki nad potomstwem aż przez 52 tygodnie. Sprawdź, jakie prawa mają pracownicy korzystający z uprawnień rodzicielskich.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Pierwszy coming out w PO: 'Jestem gejem i mam gorzej niż Wy wszyscy'

Radomir Szumełda, trójmiejski działacz PO, kilka tygodni temu na Facebooku napisał: 'Jestem gejem i mam gorzej niż Wy wszyscy'. - Koleżanki i koledzy z partii wiedzieli o tym już od bardzo dawna. A że to wyszło dopiero teraz… W chwili frustracji, pod wpływem kilk...
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Prokurator krytykował sposób prowadzenia śledztwa ws. katastrofy w Smoleńsku. Odpowie dyscyplinarnie?

Prokurator Kazimierz Olejnik złożył wyjaśnienia przed rzecznikiem dyscyplinarnym - przyznaje Prokuratura Generalna. Powodem była krytyka sposobu prowadzenia śledztwa smoleńskiego - informuje 'Nasz Dziennik'.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Część operacji plastycznych bez VAT

Nie wszystkie operacje plastyczne są opodatkowane 23-proc. stawką VAT. Te, które służą ochronie zdrowia, mogą być zwolnione z podatku. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej wykonującego zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej.
www.gazetaprawna.pl
20.12.2012 Komunikat Kolei Śląskich

Aktualna sytuacja na torach. 20 grudnia,
www.slaskie.pl
20.12.2012 Śmieci poniżej 10 zł

Chyba nie będzie drastycznych podwyżek opłat za śmieci. Jak na razie stawki wahają się od 9,50 za osobę do 44 zł za gospodarstwo
www.samorzad.pap.pl
20.12.2012 Rezygnacja przyjeta

Radni woj. śląskiego przyjęli rezygnację marszałka Adama Matusiewicza (PO). Nowy zarząd ma zostać powołany w styczniu
www.samorzad.pap.pl
19.12.2012 UBS zapłaci 1,4 mld franków za manipulacje Liborem

Szwajcarski bank UBS przyznał się do oszustwa i zgodził się zapłacić 1,4 mld franków (1,1 mld euro) grzywny, w ramach ugody z władzami USA, Szwajcarii i W.Brytanii ws. manipulacji stopą kredytu międzybankowego Libor - podała w środę jego rada dyrektorów.
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 Exit polls: Wybory prezydenckie w Korei Południowej wygrała kobieta - Park Geun Hie

Kandydatka rządzących konserwatystów Park Geun Hie prowadzi w przeprowadzonych w środę wyborach prezydenckich w Korei Południowej - wynika z sondaży powyborczych. Park zdobyła 50,1 proc. głosów, a jej główny rywal, liberał Mun Dzae In - 48,9 proc.
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 Spółdzielnie mieszkaniowe: Lokal pusty, a zapłaty brak

W razie wygaśnięcia lokatorskiego prawa do mieszkania spółdzielnia ma prawo sprzedać je na przetargu zorganizowanym dla ustanowienia odrębnej własności tego lokalu. Wypłaca wówczas osobie uprawnionej kwotę odpowiadającą wartości rynkowej pod warunkiem, że wyprowadziła się co najmniej trzy miesiące p...
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 Prezydent ratyfikował traktat ws. przystąpienia Chorwacji do UE

Prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował w środę traktat w sprawie przystąpienia Republiki Chorwacji do Unii Europejskiej. To manifestacja naszej solidarności z Chorwacją - podkreślił prezydent podczas uroczystości.
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 Uczestnik zmowy traci biznesową autonomię

Przedsiębiorco, nie zmawiaj się! – pod takim hasłem upłynął w UOKiK 2012 rok. W radiu, telewizji, prasie, internecie regularnie przypominaliśmy o tym, że porozumienia ograniczające konkurencję, takie jak kartele cenowe, podział rynku czy zmowy przetargowe, są nielegalne, a angażowanie się w tego rod...
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 W kwietniu ruszy Telewizja Niezależna - nowy kanał informacyjny Wildsteina i Sakiewicza

Konserwatywni dziennikarze tworzą własny kanał informacyjny - Telewizję Niezależną. Stacja ma ruszyć na przełomie kwietnia i maja 2013 roku, jej redaktorem naczelnym będzie Bronisław Wildstein, a wiceprezesem - Tomasz Sakiewicz i informują wirtualnemedia.pl
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 Do sądów trafi cztery tysiące smartfonów za blisko 30 mln zł. Sędziowie są zbulwersowani

Telefony stacjonarne w sądach już nie wystarczają. Centrum Zakupów dla Sądownictwa zorganizowało przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej wraz z dostawą aparatów. W jego efekcie podpisało dwie umowy ramowe, jedną z Polkomtelem (wartość 22 mln zł) , drugą z – PTK Centertel (wartość 8 mln zł...
www.gazetaprawna.pl
19.12.2012 W e-postępowaniu łatwiej podważyć nakaz zapłaty

E-sąd rozpoznaje sprawy w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Postępowanie to ma charakter propozycji rozstrzygnięcia sprawy, która, jeśli pozwany się jej nie sprzeciwi, stanie się ostatecznym sądowym rozstrzygnięciem. Elektroniczne postępowanie upominawcze opiera się na zwykłym postępowaniu u...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys