O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


06.12.2012 Internet jak woda

Internet jest nam tak samo potrzebny do życia jak drogi, wodociągi, kanalizacja i elektryczność – podkreśla wiceminister administracji i cyfryzacji Małgorzata Olszewska
www.samorzad.pap.pl
06.12.2012 Analiza pod koszem

Ministerstwo środowiska potwierdza, że analizuje ustawę o czystości i porządku w gminach pod kątem ustalania stawek za odbiór śmieci
www.samorzad.pap.pl
05.12.2012 Rosyjski bloger zamieścił kolejne zdjęcia z katastrofy smoleńskiej

Rosjanin Anton Sizych, występujący pod pseudonimem Gorożanin iz Barnauła, umieścił na swoim blogu kolejne drastyczne zdjęcia z miejsca katastrofy smoleńskiej - donosi TVN 24. Bloger twierdzi, że 'to nic nowego, dawno chodzą w sieci'.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Sądownictwo: Mamy najszybszy system odwoławczy w Unii Europejskiej

Brzmienie i cel przepisów nie zawsze są jasne, a wykształcenie się linii orzeczniczej wymaga czasu. Częste zmiany prawa oraz jego niejednoznaczność temu nie sprzyjają - twierdzi Klaudia Szczytowska-Maziarz.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Śledczy rozważają, czy działanie Brunona K. miało charakter terrorystyczny

Krakowska Prokuratura Apelacyjna rozważa możliwość uznania, że działalność Brunona K., podejrzanego o przygotowywanie zamachu bombowego na konstytucyjne organy RP, miała charakter terrorystyczny - poinformował w środę PAP prokurator Artur Wrona.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Rostowski: Projekt budżetu nie będzie zmieniony, osłabienie wzrostu nie jest poważne

Osłabienie wzrostu gospodarczego nie jest na tyle poważne, aby uzasadnić zmiany projektu budżetu na 2013 rok - poinformował minister finansów Jacek Rostowski, cytowany w zamieszczonym na stronie resortu komunikacie.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Są dowody, że ktoś pomagał Katarzynie W. ukryć zwłoki córki Magdy

Prokuratura dotarła do nowych tropów w sprawie zamordowanej Magdy z Sosnowca. Jak donosi Fakt, śledczy ustalili, że zwłoki dziecka najpierw zostały ukryte w innym miejscu, a dopiero potem ktoś przeniósł je na gruzowisko w parku przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. I nie była to matka dziewczynki Katarzy...
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Bąk: Co zabije nas pierwsze – głupota czy papierosy

Świat bez kradzieży, bez przemytu, a nawet bez wykroczeń drogowych, narkotyków i disco polo. Piękne! Jednak jestem pewien, że w takich warunkach przynajmniej połowa ludzkości (m.in. policjanci, politycy oraz parobkowie na polach konopi) z dnia na dzień straciłaby pracę. Staliby się biedni, więc szyb...
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Kaczmarek: Pięć zawiadomień do prokuratury w sprawie publikacji o CBA

B. funkcjonariusz CBA, a dziś poseł PiS Tomasz Kaczmarek poinformował w środę, że złożył pięć zawiadomień do prokuratury w związku z ujawnieniem w 'Gazecie Wyborczej' zdjęć oraz informacji o pracy agentów CBA pod przykryciem.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Holenderski parlament zgodził się na pomoc dla Grecji

Holenderscy parlamentarzyści zgodzili się we wtorek na kolejny pakiet pomocy dla Grecji, który ma pomóc w zmniejszeniu do 2020 roku zadłużenia tego kraju do 124 proc. PKB.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Komisja PE warunkowo zgadza się na porozumienie ws. budżetu 2012-13

Komisja budżetowa PE dała we wtorek zielone światło dla porozumienia z Radą UE ws. budżetu UE na 2013 r. i nowelizacji budżetu 2012. Ale przed finalnym głosowanie plenarnym 12 grudnia chce jeszcze dodatkowych gwarancji od rządów, że nie zabraknie środków.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Przyszłość prasy na smartfonach i tabletach? Możliwe, ale trzeba wiedzieć, jak na tym zarobić

We wrześniu polscy użytkownicy smartfonów i tabletów zaglądali na mobilne strony wydawców prasowych i internetowych 440 mln razy – wynika z najnowszych danych Polskich Badań Internetu Megapanel PBI/Gemius.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Kaczmarek o swoich półnagich zdjęciach: Przygotowywałem się do pracy w CBA. Nigdy wcześniej nie trzymałem takiej gotówki

Tomasz Kaczmarek tłumaczył się w TVP 1 ze zdjęć, które opublikowała 'Gazeta Wyborcza'. Na jednym z nich były agent CBA bez koszuli, roześmiany, kuca obok walizki pełnej pieniędzy. 'Pan redaktor zdaje sobie sprawę, ile dziś zarabiają policjanci i funkcjonariusze służb specjalnych? Czy pan kiedykol...
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Fala bankructw nie słabnie. W tym roku upadnie 900 firm

Komornicy, syndycy, a także firmy leasingowe twierdzą, że nie nadążają z przejmowaniem majątku od dłużników, którzy nie są w stanie spłacić zobowiązań. Niemal wszyscy podają, że liczba prowadzonych spraw wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o 50–60 proc.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Fiskus coraz częściej wybiera e-kontrole - jest ich 100 proc. więcej

Według danych resortu finansów liczba e-kontroli podatkowych rośnie nawet o 100 proc. rocznie. Przeważają jednak te tradycyjne - informuje 'Rzeczpospolita'.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Brunon K. usłyszy surowszy zarzut i posiedzi dłużej

Prokuratura chce zmienić główny zarzut postawiony Brunonowi K. na ostrzejszy. Nie wyklucza też kolejnych za nowe przestępstwa – powiedział TVN 24 Artur Wrona, szef Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Prezydent Putin chory? Spirala spekulacji się nakręca

Władimir Putin ma coraz poważniejsze problemy zdrowotne – spekulują media z całego świata po poniedziałkowej wizycie rosyjskiego prezydenta w Turcji. Bóle pleców są tak dotkliwe, że nie mógł samodzielnie usiąść i musiał mu w tym pomagać turecki premier Recep Tayyip Erdogan.
www.gazetaprawna.pl
05.12.2012 Może premier zrobi porządek

Koszalin wstrzymał prace nad nową opłatą śmieciową. Poczekamy na ostateczne stanowisko rządu w zakresie zapowiadanych zmian ustawowych – mówi prezydent miasta Piotr Jedliński.Decyzję o wstrzymaniu prac legislacyjnych Jedliński tłumaczy zapowiedzią pilnej nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości ...
www.samorzad.pap.pl
05.12.2012 Więcej połączeń, więcej biletów

Gdzie od 9 grudnia będzie można kupić bilety Kolei Śląskich?
www.slaskie.pl
05.12.2012 Zespół Śląsk z okazji jubileuszu Radia Katowice

Premiera „Wesela na Górnym Śląsku' Stanisława Ligonia
www.slaskie.pl
05.12.2012 4,7 mln zł na pieczę zastępczą

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs na zapewnienie instytucjonalnej pieczy zastępczej
www.slaskie.pl
04.12.2012 Fiskus znajdzie informacje o podatniku nawet za granicą

Prawie 300 tys. informacji ułatwiających określenie obowiązków podatkowych wymieniły w tym roku polskie organy skarbowe ze służbami w innych krajach.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Strat z funduszy inwestycyjnych nie można rozliczyć z innymi dochodami

Kompensowanie zysków i strat z różnych rodzajów inwestycji kapitałowych nie zawsze jest możliwe, bowiem zasady ich opodatkowania bywają odmienne w zależności od ich rodzaju. Inaczej podatnik rozliczy z fiskusem np. dywidendy, a inaczej przychody z akcji
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Osiecki: Balcerowicz kontratakuje

Profesor Leszek Balcerowicz wydał właśnie książkę „Odkrywając wolność, przeciwko zniewoleniu umysłów”. To dokonany przez niego wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest liberalizm.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Grzegorz Lato nie jest już prezesem PZPN, ale wciąż otrzymuje pensję

Grzegorz Lato, poprzedni prezes PZPN, pracę stracił 26 października, ale wciąż figuruje na związkowej liście płac. Do końca grudnia, kiedy przestanie obowiązywać umowa, Grzegorz Lato dostanie jeszcze 100 tysięcy złotych - informuje Przegląd Sportowy.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Irańskie wojsko przechwyciło amerykańskiego drona?

Irańskie siły przechwyciły amerykański samolot bezzałogowy, który przelatywał nad przestrzenią powietrzną Iranu w rejonie Zatoki Perskiej - poinformowały we wtorek media w tym kraju.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Dłużej pobędziesz za granicą bez obowiązku meldunkowego

Senat wydłużył okres pobytu za granicą, którego nie trzeba zgłaszać organom meldunkowym. Zdaniem ekspertów bardziej racjonalne wydawałoby się jednak jego całkowite zniesienie.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Czy jeden z największych sądów w Warszawie działa niezgodnie z przepisami?

Czy jeden z największych sądów wieczystoksięgowych w Polsce działa – mówiąc oględnie – obok przepisów? Wszystko na to wskazuje. Rzecz dotyczy Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa, który – zresztą od międzywojnia – prowadzi księgi wieczyste dla całej stolicy, zarówno prawo-, jak i lewobrzeżnej.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Jutro do Polski mają trafić próbki z wraku Tu-154M

W środę do Polski powinny trafić próbki pobrane z wraku Tu-154M - poinformowała we wtorek PAP Naczelna Prokuratura Wojskowa. W Moskwie przebywają obecnie polski prokurator i biegły, którzy po nie pojechali.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Dalszy krewny z prawem do specjalnego zasiłku opiekuńczego

539 zł na osobę w rodzinie będzie wynosiło kryterium dochodowe, od którego będzie zależało otrzymanie świadczenia z tytułu opieki nad niepełnosprawnym. Jego spełnienie będzie jednym z najważniejszych warunków otrzymania nowej formy wsparcia dla osób, które stracą na wprowadzeniu nowych zasad przyzna...
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 EMS przyznał pomoc pomoc bankom hiszpańskim. Prawie 37 mld euro

Banki hiszpańskie otrzymają pomoc od Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (EMS) w wysokości prawie 37 mld euro - poinformował w poniedziałek szef eurogrupy Jean-Claude Juncker.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Po becikowe z oświadczeniem o dochodzie

Dochody osiągnięte w 2011 r. przez członków rodziny muszą podać matka lub ojciec, którzy w przyszłym roku będą składali wniosek o becikowe.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Ławrow złamał rękę w Stambule

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow w poniedziałek wieczorem złamał rękę w Stambule, gdzie towarzyszył składającemu wizytę w Turcji prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Obama: jeśli Asad użyje broni chemicznej to narazi się na konsekwencje

Barack Obama ostrzegł w poniedziałek syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, że jeśli użyje broni chemicznej przeciwko siłom opozycji to narazi się na 'konsekwencje'.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Prezes PSL: Chodzi o to, żeby sprostać podjętej odpowiedzialności

Jak się jest w rządzie, parlamencie, radzie sołeckiej czy parafialnej zawsze jest się za coś odpowiedzialnym - powiedział prezes PSL Janusz Piechociński. Nie chciał ujawnić konkretnych efektów rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem, odsyłając na konferencję o godz.14.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Tusk z Piechocińskim porozumieli się ws. składu rządu, ale spotkają się jeszcze raz

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że w trakcie poniedziałkowej rozmowy premiera Donalda Tuska i prezesa PSL Janusza Piechocińskiego zostało zawarte porozumienie, jeśli chodzi o skład rządu. Jak dodał, we wtorek Tusk będzie jeszcze krótko rozmawiał z Piechocińskim.
www.gazetaprawna.pl
04.12.2012 Barbórka 2012

Życzenia Marszałka Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
04.12.2012 Janosik z odroczeniem

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie tzw. janosikowego do 15 stycznia
www.samorzad.pap.pl
04.12.2012 Wątpliwe p.o.

Projekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych w punkcie dotyczącym sekretarzy wzbudził zastrzeżenia ekspertów Biura Analiz Sejmowych. Ich zdaniem poselskie propozycje utrwalą łamanie przepisów. Wątpliwości dotyczą wprowadzenia zakazu zatrudniania w charakterze osoby pełniącej obowiązki...
www.samorzad.pap.pl
04.12.2012 Spojrzenie na śmieci

Co czwarty Polak zauważa działania swojej gminy związane z wdrażaniem nowego systemu gospodarki odpadami – wynika z raportu TNS Polska
www.samorzad.pap.pl
04.12.2012 Trzynastka dla mamy

Do Sejmu trafił senacki projekt, który – począwszy od 2012 r. – przewiduje prawo do trzynastki dla osób będących na urlopie macierzyńskim niezależnie od tego czy przepracowały sześć miesięcy
www.samorzad.pap.pl
03.12.2012 Indeks PMI w Niemczech w przemyśle wzrósł

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w listopadzie tego roku 46,8 pkt wobec 46,0 pkt na koniec poprzedniego miesiąca - podano w poniedziałek końcowe wyliczenia.
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 Szef CBA: Zdjęcia półnagiego agenta Tomka są żenujące i kompromitujące

Nigdy nie wyraziłem zgody na wykorzystywanie i wytwarzanie przez CBA dokumentów dziennikarskich - powiedział w poniedziałek szef Biura Paweł Wojtunik. Ocenił, że opublikowane w mediach fotografie agentów CBA to przejaw ich nieprofesjonalnego zachowania.
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 Rośnie wskaźnik PMI dla Polski

Wskaźnik PMI dla Polski w listopadzie wyniósł 48,2 pkt. wobec 47,3 pkt w październiku - wynika z danych HSBC opracowanych przez Markit. Jest to najwyższy poziom wskaźnika od trzech miesięcy.
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 To nie Weronika Marczuk była celem agenta Tomka, ale środowisko telewizji TVN

- To nie Weronika Marczuk była celem, ale środowisko telewizji TVN. TVN czy 'Gazeta Wyborcza' to były przez ówczesną ekipę najbardziej znienawidzone media. Przydawało się wszystko, co mogło postawić je w negatywnym świetle. Marczuk też miała być kontaktem referencyjnym, który mógłby wprowadzić Kac...
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 Nie żyje Maria Fołtyn, śpiewaczka i reżyser operowa

W wieku 88 lat zmarła wybitna śpiewaczka i reżyser operowa Maria Fołtyn - podała w wydaniu internetowym 'Gazeta Wyborcza'. Fołtyn debiutowała w 1949 r. tytułową rolą w operze 'Halka' Stanisława Moniuszki. 'Moniuszko urządził mi życie, był moim leitmotivem' - mówiła po latach.
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 Girzyński: dzisiejsza rzeczywistość przypomina już troszkę czasy PRL

- Muszę powiedzieć, że rzeczywistość nasza dzisiaj przypomina już troszkę czasy PRL - powiedział w TVN 24 poseł PiS Zbigniew Girzyński.
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 Nieruchomości: Literówka burzy cały plan zagospodarowania

Pisarskich błędów w planach zagospodarowania przestrzennego nie da się poprawić w prosty sposób. Trzeba uchwalać nowy plan – uznał wojewoda pomorski.
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 Producent decyduje, czy wyrób jest medyczny

Przedmiot stworzony do badania procesów fizjologicznych u ludzi jest wyrobem medycznym tylko wtedy, kiedy producent stworzył go z myślą o przeznaczeniu do celów medycznych. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE, odpowiadając na pytanie niemieckiego Federalnego Trybunału Sprawiedliwości o interpreta...
www.gazetaprawna.pl
03.12.2012 'Piechociński bez teki, miałby czas dla partii'

Jeśli Janusz Piechociński zostanie wicepremierem bez teki, będzie miał więcej czasu na pracę w partii - tłumaczy Marek Sawicki, były minister rolnictwa, członek nowych władz PSL. Podkreśla, że taki scenariusz pozwoli na zintensyfikowanie dyskusji w gronie koalicji PO-PSL.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys