O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.05.2012 Amerykańskie media po gafie Obamy są przychylne Polsce

Media w USA na ogół zdawkowo i z opóźnieniem informowały o gafie prezydenta Baracka Obamy z 'polskim obozem śmierci' i zaczęły komentować sprawę dopiero w środę, po reakcji polskiego rządu.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2012 Tam gdzie lepiej płacą

Szukamy pracy w promieniu nawet do 50 km od miejsca zamieszkania. Stawiamy jeden warunek: dobra płaca. Spośród warszawskich pracowników co trzeci mieszka poza miastem
www.samorzad.pap.pl
31.05.2012 Industriada i ExtraSchicht

Trzecia edycja INDUSTRIADY - Święta Szlaku Zabytków Techniki, jest pierwszą o tak międzynarodowym charakterze. 30 czerwca uczestnicy Nocy Kultury Przemysłowej „ExtraSchicht' w dawnej kopalni i koksowni Zollverein w Essen dowiedzą się, dlaczego warto odwiedzić Szlak Zabytków Techniki w wojewód...
www.slaskie.pl
31.05.2012 INDUSTRIADA - odliczanie

Kiedy poczujemy, że technika faktycznie zbliża ludzi? 30 czerwca! To właśnie wtedy rusza INDUSTRIADA, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki.
www.slaskie.pl
31.05.2012 ParaRudniki

czyli Targi Lotnictwa Lekkiego
www.slaskie.pl
30.05.2012 Dane z USA i strefy euro będą kluczowe dla rynków akcji w środę

W środę na rynek napłyną ważne dane makro ze Stanów Zjednoczonych i strefy euro. Spadające wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy oraz ujemne zakończenia sesji w Azji mogą oznaczać, że notowania w Warszawie rozpoczną się negatywnie, oceniają analitycy.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Opinia eksperta musi być wiarygodna

Roboty ziemne często wiążą się z koniecznością prowadzenia prac archeologicznych. Z tego też względu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach zorganizował przetarg na wybór wykonawcy takich prac. Ofertę w nim złożyło konsorcjum, w skład którego wszedł Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Skarga nie podważy wyników postępowania arbitrażowego

Skoro strony zawierają zapis na sąd polubowny, to oznacza, że mają zaufanie do tej formy procedowania. Zatem uchylenie takiego wyroku możliwe jest tylko wtedy, gdy narusza on podstawowe zasady rozpoznawania sporów – orzekł Sąd Najwyższy.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Grexit nam nie straszny, ale jakby co NBP zainterweniuje

– Na tle tego, co dzieje się w strefie euro, polski system bankowy jest w znakomitej formie – podkreśla Dobiesław Tymoczko, wicedyrektor Departamentu Systemu Finansowego Narodowego Banku Polskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Wałęsa: Obama nie ma wyboru - musi przeprosić za 'polski obóz śmierci'

B. prezydent Lech Wałęsa o wypowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy o 'polskim obozie śmierci' podczas uroczystości pośmiertnego uhonorowania Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności:
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Sikorski o słowach Obamy: To nieprofesjonalizm personelu Białego Domu

Nieprofesjonalizm personelu Białego Domu przyczynił się do tego, że prezydenta USA Baracka Obama użył sformułowania 'polski obóz śmierci' - uważa szef MSZ Radosław Sikorski. Zaznaczył, że jest rozczarowany, iż doszło do tego w chwili, gdy chciano uhonorować Polskę i Polaków.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Kodeks cywilny chroni przed podszywaniem się za inną firmę

Nie trzeba udowadniać przed sądem, że podszywanie się przez innego przedsiębiorcę pod firmę wprowadziło klientów w błąd – uznał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Kara dla wójta za niedotrzymanie terminu

Organy administracyjne muszą trzymać się ustawowych terminów. Inaczej będą płacić kary – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Cios Aten zaboli. Pytanie, jak mocno

Wyjście Grecji ze strefy euro uderzy w nas na całym ekonomicznym froncie: odbije się na eksporcie, kondycji złotego, długu, inwestycjach, a w konsekwencji także na PKB. Ale polski system finansowy jest bezpieczny
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Złoty będzie osłabiał się w środę, możliwe interwencje BGK lub NBP

Na rynku walutowym nadal trwa nerwowa atmosfera. Wyznacznikiem kierunku trendu złotego jest kurs pary EUR/USD, a euro traci względem dolara ze względu na liczne źródła niepewności w postaci zbliżających się wyborów w Grecji, czy stanu europejskiego sektora bankowego.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 60 wstrząsów wtórnych po trzęsieniu ziemi w Włoszech

Sześćdziesiąt wtórnych wstrząsów zanotowano od północy w regionie Emilia-Romania we Włoszech, gdzie we wtorek w trzęsieniu ziemi zginęło 16 osób, w tym 13 robotników w zawalonych halach fabrycznych. Rannych jest 350 ludzi, a bez dachu nad głową ok. 8 tysięcy.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Greckie sondaże już nie pomagają

Amerykańscy inwestorzy wrócili po długim weekendzie i zaczęli kupować akcje, kontynuując wzrostowe odbicie na Wall Street. Indeks DJIA wzrósł o 1 proc. do 12580,7 pkt. S&P500 zyskał 1,1 proc.  i zamknął dzień na poziomie 1332,4 pkt.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Rozpoczęło się spotkanie prezydenta z przedstawicielami OPZZ w sprawie emerytur

Rozpoczęło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z przewodniczącym OPZZ Janem Guzem. Spotkanie dotyczy ustawy emerytalnej podwyższającej wiek emerytalny do 67. roku życia.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Japonia wydala ambasadora Syrii

Władze w Tokio poleciły w środę ambasadorowi Syrii w Japonii opuszczenie kraju w odpowiedzi na masakrę w Huli - poinformował szef japońskiej dyplomacji Koichiro Gemba.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2012 Po zdrowie do spółki

Zadłużenie szpitali może znacząco obciążyć samorządowe budżety. Jeżeli JST nie spłacą strat placówek medycznych będą musiały je obowiązkowo przekształcić w spółki albo zlikwidować
www.samorzad.pap.pl
30.05.2012 Wiemy co to kontrola

Samorządowcy bardzo dobrze oceniają swoją znajomość kontroli zarządczej. Prawie wszyscy ankietowani przez MF deklarowali stosowną znajomość ustawy o finansach publicznych
www.samorzad.pap.pl
30.05.2012 Nikt nam nie podskoczy

Trzecie z rzędu zwycięstwo Urzędu Marszałkowskiego w Mistrzostwach Śląska w Grze w Gumę
www.slaskie.pl
29.05.2012 Trzy cysterny wykoleiły się na dworcu w Zebrzydowicach

Trzy puste cysterny ze składu pociągu towarowego wykoleiły się we wtorek przed południem na dworcu kolejowym w Zebrzydowicach (Śląskie). Nikt nie został poszkodowany.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Kolejny wstrząs o sile 5,8 w skali Richtera na północy Włoch: Jedna osoba zginęła, są ranni

Wstrząs sejsmiczny o sile 5,8 w skali Richtera zanotowano we wtorek na północy Włoch na terenach, gdzie 20 maja doszło do silnego trzęsienia ziemi. Według pierwszych doniesień co najmniej jedna osoba zginęła, są też ranni.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Tusk w 'La Repubblica' przestrzega przed nadmiernym rygorem finansowym

Premier Donald Tusk powiedział dziennikowi 'La Repubblica', że nadmierny rygor finansowy i nacjonalizmy są prawdziwymi wrogami Europy i zaapelował o politykę na rzecz wzrostu gospodarczego. Wywiad ukazał się we wtorek w dniu włosko-polskiego szczytu międzyrządowego w Rzymie.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Przetargi: Kto się boi wolnych programów

Komenda Główna Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na komputery i oprogramowanie, by udoskonalić stanowiska prognozowania zagrożeń. Od razu zastrzegła: „zamawiający nie przewiduje dostawy rozwiązań open source”.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Świąder: Sprawiedliwość meandrami wywalczona

Konsekwencje spraw podatkowych ciągną się latami, w czym aktywny udział mają organy skarbowe i sądy administracyjne. Wynik postępowania, które zafundował nam fiskus, jest równie nieznany jak meandry rzeki, którą pokonujemy łódką.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Suchodolska: Paragrafem w kosiarkę - kilka słów o normach

Pod posesję z piskiem opon zajechał radiowóz straży miejskiej. Dwóch funkcjonariuszy niecierpliwie zadzwoniło do bramy. Proszę otwierać, obywatelko. Przyjechaliśmy na kontrolę – krzyknął jeden z nich i znacząco pomachał solidnym liniałem. – Oj, będzie grzywna, będzie – mruczał po chwili, pochylając ...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Niemcy krytycznie o Izraelu. 59 proc. uważa, że to państwo agresywne

Prestiż Izraela w Niemczech spada - napisał we wtorek niemiecki dziennik 'Sueddeutsche Zeitung'. Przyczyną wzrastającej krytyki nie jest jednak chęć pozbycia się przez Niemców poczucia winy za wojenne zbrodnie lecz niewłaściwa polityka izraelskich władz.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Odstąpienie od umowy znosi tylko prawa i obowiązki należące do jej istoty

Sąd Najwyższy orzekł w ubiegły czwartek, że można dochodzić kary umownej z tytułu nieterminowego wykonania umowy także po odstąpieniu od niej. Nie jest możliwe natomiast dochodzenie roszczeń jednocześnie z tytułu niewykonania i nienależytego wykonania umowy, ponieważ jest to ze sobą sprzeczne. Jak m...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Decyzja opiekuna wpływa na meldunek podopiecznej

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że możliwe jest wymeldowanie małoletniego z miejsca pobytu stałego, jeśli wcześniej dziecko decyzją opiekuna prawnego opuściło ten lokal. Wola małoletniego wyraża się bowiem właśnie przez zachowanie opiekuna – uznali sędziowie.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Hiszpania zastępuje Grecję. Możliwy ruch boczny

Kiedy tylko zaczęło się wydawać, że zagrożenie wyjściem Grecji ze strefy euro jest nieco mniejsze, inwestorzy przypomnieli sobie o Hiszpanii, której 10-letnie obligacje zbliżyły się do 6,5 proc. rentowności.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Ustawa deweloperska – kto zyskał, kto stracił

Czy nowa ustawa deweloperska skutecznie zabezpiecza interesy klientów upadłego dewelopera?
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Jutro wyrok dla byłego prezydenta Liberii. Oskarżyciele żądają dożywocia

Skazany za zbrodnie wojenne były prezydent Liberii Charles Taylor w środę w południe usłyszy, ile lat spędzi w więzieniu. Jego oskarżyciele żądają, by za kratami spędził resztę życia.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Ranking najbogatszych posłów 2012. Rostowski znowu w czołówce

Money.pl przyjrzał się najnowszym oświadczeniom majątkowym posłów. Wynika z nich, że posłowie wraz z dobytkiem są warci ponad pół miliarda złotych. W pierwsze dziesiątce najbogatszych znaleźli się m.in. Jacek Rostowski, Radosław Sikorski i Roman Kotliński.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Organy podatkowe mogą zakwestionować ryczałt przyznany za rozmowy telefoniczne

Pracodawcy w celu zminimalizowania kosztów prowadzonej firmy coraz częściej decydują, aby pracownicy przy wykonywaniu służbowych obowiązków wykorzystywali własny sprzęt, np. telefon. Następne szef zwraca podwładnemu wydatki poniesione na ten cel.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 Status bezrobotnego będzie można uzyskać bez wymaganych dokumentów

Urzędnicy będą mogli zarejestrować osobę bez pracy jako bezrobotnego, nawet jeżeli nie przedstawi ona wszystkich wymaganych dokumentów. Stanie się tak jednak tylko wtedy, gdy zdecydują o tym obiektywne okoliczności i przeszkody. Taki zapis znalazł się w projekcie rozporządzenia ministra pracy i poli...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2012 O zdrową psychikę

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił konkurs „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym'
www.slaskie.pl
29.05.2012 Bogaci i zadłużeni

Wśród 10 najbogatszych posłów trzech z nich to byli samorządowcy. Lokalni politycy, którzy zasiedli w Sejmie, częściej pojawiają się jednak w kontekście finansowych zobowiązań
www.samorzad.pap.pl
29.05.2012 MŚ czeka na info

Resort środowiska chce wiedzieć jak przebiega wdrażanie reformy śmieciowej. Gminy i wojewodztwa poproszono o wypełnienie ankiety
www.samorzad.pap.pl
28.05.2012 Pół roku w dyspozycji

Pracownikowi samorządowemu przeniesionemu z likwidowanego stanowiska, jeszcze przez pół roku przysługuje dotychczasowe wynagrodzenie, łącznie z dodatkami – wskazuje dr Magdalena Rycak
www.samorzad.pap.pl
28.05.2012 Przetargi: informacje ze strony internetowej nie przesądzają o odrzuceniu oferty

Nadleśnictwo Sławno zorganizowało przetarg na dostawę rejestratorów leśniczego, czyli przenośnych komputerów służących m.in. do zapisywania odrąbanego drewna. Jeden z warunków w specyfikacji dotyczył baterii. Zamawiający wyraźnie zaznaczył, że nie może ona zmieniać gabarytów urządzenia.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Będą ułatwienia dla administratorów danych osobowych

Szykują się zmiany w regulacjach dotyczących przetwarzania danych osobowych. Generalny inspektor ochrony danych osobowych poinformował, że w ramach prac nad tzw. pakietem deregulacyjnym, które toczą się obecnie w resorcie gospodarki, planowane jest wprowadzenie zapisów mających ułatwić pracę podmiot...
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Deweloper pokryje połowę kosztów umowy deweloperskiej

Począwszy od 29 kwietnia 2012 r., wszystkie osoby, które zdecydują się nabyć mieszkanie bądź dom na rynku pierwotnym (od dewelopera), zobowiązane są do zawarcia w formie aktu notarialnego umowy deweloperskiej, która jest specjalnym rodzajem umowy przedwstępnej.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Mount Everest już nie dla dla himalaistów

Z każdym rokiem przybywa osób realizujących marzenia o wejściu na najwyższą górę świata. W maju było ich kilkaset. Janusz Kurczab, olimpijczyk igrzysk Rzym 1960, szermierz, taternik i alpinista uważa, że Mount Everest (8850 m) jest stracony dla himalaistów.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Rosną indeksy europejskich giełd

Indeksy europejskich giełd rosną w poniedziałek rano. Na pulsie jest też polski WIG20. Jak twierdzą maklerzy, powodem optymizmu inwestorów są przedwyborcze sondaże w Grecji. Wskazują one, że słabną obawy, iż Grecja może wyjść ze strefy euro.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Pociąg nie zatrzymał się na stacji w Glkiwicach. Zawiodły hamulce

Pociąg elf nie zatrzymał się w poniedziałek rano na peronie w Gliwicach. Jak podaje Gazeta.pl zatrzymał się dopiero 80 m dalej.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Prawo patentowe: Naukowcy przeciwko jednolitej ochronie

 „Podkreślamy, że nie jesteśmy przeciwnikami koncepcji jednolitej ochrony patentowej w ramach Unii Europejskiej ani nie kwestionujemy potrzeby ustanowienia jednolitego systemu rozstrzygania sporów patentowych” – tymi słowami rozpoczyna się list otwarty w sprawie jednolitej ochrony patentowej i ...
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Kryzys euro uderza w Rosję

Zahamowanie w Unii to niższe ceny surowców. W 2008 r. zbilansowanie budżetu Rosji możliwe było przy 57 dol. za baryłkę ropy, w 2011 r. było to już 117 dol. Kreml wkrótce przestanie panować nad sytuacją gospodarczą
www.gazetaprawna.pl
28.05.2012 Układ nie wyklucza upadłości w innym kraju

Jeżeli upada przedsiębiorca, który prowadził działalność w kilku państwach i w różnych miejscach miał swój majątek, to wyłącznie prawo krajowe miejsca, w którym toczyło się postępowanie główne, rozstrzyga o chwili zakończenia procedury.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys