O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.06.2012 Duża konkurencja i niskie marże. Producenci mięsa bankrutują

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku najwięcej upadłości wśród producentów żywności zaliczyły firmy zajmujące się przetwórstwem mięsa - wskazuje firma ubezpieczająca należności Euler Hermes. Ich zdaniem, to skutek dużej konkurencji i niskich marż.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2012 Cypr przejmuje prezydencję, choć sam potrzebuje pomocy eurolandu

Cypr przejmuje w niedzielę po Danii rotacyjną prezydencję w UE. Główny priorytet to porozumienie ws. nowego budżetu na lata 2014-20. Kierowanie pracami Rady UE wyspa zaczyna w osłabionej pozycji: czekając na decyzję eurolandu ws. pomocy dla jej banków.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2012 Kanadyjski rząd powiedział 'nie' telefonom z Chin

Kanadyjski rząd postanowił, że żaden sprzęt telekomunikacyjny wyprodukowany w Chinach nie może zostać zakupiony na potrzeby rządu federalnego. Chodzi o bezpieczeństwo na wypadek prób szpiegostwa czy cyberataków.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2012 Roaming przestanie straszyć

Ceny rozmów przez komórkę za granicą zbliżają się do poziomu cen krajowych. Od 1 lipca pojawi się górna granica ceny za korzystanie w roamingu z internetu mobilnego w krajach UE, zapowiada 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2012 Silne trzęsienie ziemi na zachodzie Chin

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera nawiedziło rejon zachodnich Chin, przy granicy z Kazachstanem - podały w piątek wieczorem amerykańskie służby geologiczne (USGS). Na razie nie ma doniesień o stratach materialnych ani ofiarach śmiertelnych.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2012 Zwycięstwo Polski w turnieju Wakacje z piłką

Rozpoczęła się VII edycja akcja 'Lato Otwartych Boisk'
www.slaskie.pl
29.06.2012 Gwiazdowski: Odpowiadam Bugajowi, czyli polemika z socjalistą

Pan profesor Ryszard Bugaj, jak na socjalistę przystało, wziął się do polemiki ad personam (chodzi o felieton w DGP na temat wyliczanego co roku przez Centrum im. Adama Smitha dnia wolności podatkowej – red.). Nie zostaje mi nic innego jak pouprawiać dalej swoją, jak pisze Bugaj, bałamutną działalno...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Rybiński: Przyciągać inwestorów – to już nie wystarczy

Przez minione dwadzieścia lat osiągnęliśmy wiele. Przeciętny poziom życia Polaka w porównaniu z mieszkańcem Europy Zachodniej poprawił się dwukrotnie. Otwarcie Polski na kapitał zagraniczny na początku transformacji umożliwiło przyspieszoną modernizację kraju.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Motoryzacja: Dilerzy będą grupowo płacić rachunki

Polscy sprzedawcy samochodów chcą razem kupować wszystko – poza autami i częściami zamiennymi do nich.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Poczobut: 'Dziennikarz jak kość w gardle'. Dlaczego tak naprawdę go zatrzymano?

W ostatnich tekstach działacza nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta trudno się doszukać zniesławienia prezydenta - pisze w piątek niezależna gazeta 'Narodnaja Wola', sugerując, że za zatrzymaniem dziennikarza stoją inne powody.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Fiscal cliff — czym grozi?

Choć problemy budżetowe Europy są teraz w centrum zainteresowania, wkrótce się to zmieni. Wielkimi krokami zbliża się fiscal cliff, który przypomni światu, że to USA mają większe trudności ze zrównoważeniem budżetu.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Acron nie składa broni w walce o ZA Tarnów. Może podnieść cenę w wezwaniu na akcje

Grupa Acron, która w ramach ogłoszonego wezwania, podjęła decyzję o ponownym wydłużeniu zapisów na sprzedaż akcji spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach do 13 lipca, sygnalizuje możliwość podniesienia ceny, wynika z informacji „Parkietu'.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 MG podtrzymuje, że w 2012 r. wzrost PKB wyniesie 3 proc.

Analitycy Ministerstwa Gospodarki podtrzymują, że w 2012 r. wzrost gospodarczy w ujęciu rocznym będzie na poziomie 3 proc. PKB.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Spółki popełniają błędy w sprawozdaniach finansowych

Ostatni dzień na zatwierdzenie sprawozdań finansowych za 2011 r. np. przez zwyczajne zgromadzenie wspólników upływa 30 czerwca.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Biedne samorządy gminne boją się likwidacji janosikowego

W Sejmie trwają prace nad dwoma projektami ustaw zmieniających ustawę o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Jednak już teraz radni gminy Lejów zgłosili protest (w interpelacji poselskiej nr 5104/12) wobec likwidacji tzw. janosikowego, czyli wpłat najbogatszych samorządów na rzecz biedniejs...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Więzienie za znieważanie z powodu przekonań? PO zmienia przepisy dot. 'mowy nienawiści'

PO na początku lipca zgłosi projekt zmian w kodeksie karnym dotyczący tzw. mowy nienawiści - poinformował PAP szef klubu PO Rafał Grupiński. Chodzi m.in. o zmianę art. 256 kk, który dotyczy nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych czy rasowych.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Nowicka: Przedsiębiorca na motocyklu skazany jest na szorty

W kosztach można uwzględnić firmowy perski dywan czy alufelgi w służbowym aucie. Przedsiębiorca może także zaliczyć zakup motocykla, ale specjalnego ubioru na motocykl – już nie.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Seremet: Projekt reformy wprowadza politykę do prokuratury

W wywiadzie dla 'Rzeczpospolitej' prokurator generalny Andrzej Seremet stwierdził m.in. iż projekt reformy wprowadza politykę do prokuratury.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Ponowny wpis na listę adwokatów i radców prawnych dopiero po 10 latach

Adwokat i radca prawny, wobec którego orzeczono karę pozbawienia prawa do wykonywania zawodu, będzie mógł się ubiegać o ponowny wpis na listę po 10 latach od dnia uprawomocnienia się orzeczenia sądu dyscyplinarnego.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Resort skróci procedurę powoływania sędziów

Resort sprawiedliwości wycofuje się z części zmian wprowadzonych w zeszłym roku do prawa o ustroju sądów powszechnych. Chodzi o tryb powoływania sędziów, który paraliżuje obsadzanie stanowisk w sądach.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2012 Janosik na drodze

W najbliższą środę rozpatrzone zostanie sprawozdanie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej dotyczące tzw. janosikowego. Jesteśmy na dobrej drodze – komentuje Adam Struzik
www.samorzad.pap.pl
29.06.2012 Luźne propozycje

Nie będzie nowego podatku – podkreśla MRR. Prezes PiS zapowiedział, że ewentualny podatek katastralny jego partia zaskarży do TK
www.samorzad.pap.pl
29.06.2012 Poprawiny Industriady w Muzeum Śląskim

Na wydarzenia kończące Święto Zabytków Techniki w Muzeum Śląskim zaprasza w niedzielę Muzeum Śląskie.
www.slaskie.pl
28.06.2012 Sejm za uszczelnieniem systemu wsparcia zatrudnienia niepełnosprawnych

Sejm jednogłośnie opowiedział się w czwartek za propozycją uszczelnienia systemu wsparcia zatrudnienia niepełnosprawnych zawartą w projekcie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i zatrudnieniu niepełnosprawnych.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Działkowcy: Orzeczenie TK uderzy w miliony Polaków

- Emeryci będą musieli płacić podatki za ziemię i nieruchomości od 100 złotych nawet do 20 tysięcy - ostrzega na antenie Programu 1 Polskiego Radia Eugeniusz Kondracki prezes Polskiego Związku Działkowców, dodając że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego może uderzyć w prawie 5 milionów Polaków korzy...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Deweloper też może odstąpić od umowy

Jeśli umowa deweloperska nie zawiera informacji o terminie przeniesienia własności nieruchomości albo nie określa zakresu i standardu prac wykończeniowych, nabywca lokalu ma prawo od niej odstąpić.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Prokuratura: Opiekunka Violetty Villas zostawiała ją zamkniętą w nieogrzanym domu, bez jedzenia

Prokuratura zarzuca Elżbiecie B., opiekunce Violetty Villas, psychiczne znęcanie się nad artystką oraz nieudzielenie jej pomocy - dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Elżbieta B. miała zostawiać zamkniętą Villas w nieogrzanym domu, bez jedzenia.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Łatwiejszy dostęp do podpisu elektronicznego

Przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki pakiet deregulacyjny, poza wieloma innymi, proponuje też zmiany w ustawie o podpisie elektronicznym (Dz.U. z 2001 r. nr 130, poz. 1450). Dzisiaj każdy podmiot świadczący usługi certyfikacyjne (czyli – upraszczając – każdy wystawca e-podpisu) musi przed zawa...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Małe sklepy upadają. Polacy robią zakupy w marketach

Swoje podstawowe zakupy Polacy robią głównie w sklepach wielkopowierzchniowych - wynika z badań firmy Nielsen. To tam w zeszłym roku kupiliśmy 50 proc. towarów spożywczych i 52 proc. chemicznych. Upadają zaś małe sklepiki; w 2011 roku zamknięto 5 proc. z nich.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Sejm przyjął sprawozdanie KRRiT z działalności w 2011 roku

Głosami PO, PSL, RP i SLD Sejm przyjął w czwartek sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2011 r. Za jego odrzuceniem głosowały PiS i SP, m.in. z powodu nieprzyznania miejsca na multipleksie Telewizji Trwam.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 E-przedsiębiorca zgodnie z prawem powinien rozdawać ulotki

Uznanie, że przedsiębiorca legalnie działający na rynku internetowym, przesyłając rzetelną informację handlową na swój temat, dopuszcza się czynu nieuczciwej konkurencji, razi absurdalnością.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Seremet o katastrofie smoleńskiej: Nie ma najmniejszego śladu wskazującego na wybuch w Tu-154M

Prokurator generalny Andrzej Seremet podkreślił w czwartek, że nie ma najmniejszego śladu, który wskazywałby, że na pokładzie Tu-154M podczas katastrofy smoleńskiej doszło do wybuchu. 'Nie znaleziono niczego, co potwierdzałoby tezę o wybuchu' - stwierdził.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Lewandowski: Polska powinna łączyć euroland z innymi krajami UE

Zdaniem komisarza Janusza Lewandowskiego Polska powinna rozważyć udział w unii bankowej i 'dalej pełnić rolę spinacza' między eurolandem a pozostałymi krajami UE. Pozostanie na zewnątrz z uwagi na zdrowy system bankowy w Polsce, to 'ryzyko dzielenia Europy'.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Pobyty w policyjnej izbie dziecka będą krótsze

Nieletni będzie przebywać w policyjnych izbach dziecka przez czas niezbędny do przekazania go do właściwego ośrodka czy schroniska, ale nie dłużej niż przez pięć dni.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Polska - Ukraina: współpraca nie tylko podczas Euro 2012?

Jest szansa na przełom w stosunkach gospodarczych Polski i Ukrainy. Ma to się stać sprawą członkostwa w Polsko-Ukraińskiej Izbie Gospodarczej ukraińskiego miliardera Aleksandra Gerega - informuje 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Sejm znowelizował Prawo o zgromadzeniach: Gmina zakaże organizacji dwóch zgromadzeń w tym samym czasie

Sejm znowelizował w czwartek Prawo o zgromadzeniach. Nowe przepisy umożliwiają organom gminy zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie, jeżeli może to doprowadzić do naruszenia porządku publicznego.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 W Niemczech skarga konstytucyjna jest prostsza

Działania niemieckiego sądu konstytucyjnego akceptuje 80 proc. społeczeństwa – wynika z badań sprawdzających zaufanie obywateli do organów władzy państwowej. Sąd ten ma większe poparcie obywateli niż prezydent, ministrowie czy partie polityczne. Duży wpływ na taką ocenę ma instytucja skargi konstytu...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Francois Hollande i Angela Merkel demonstrują jedność

Prezydent Francji Francois Hollande, który w środę, w przededniu szczytu UE, spotkał się w Paryżu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, zapewnił, że oba kraje pragną pogłębienia europejskiej unii monetarnej. Obserwatorzy wskazują jednak na znaczne rozbieżności.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2012 Poznajmy smaki regionu

Rusza tegoroczna edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów' na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną
www.slaskie.pl
27.06.2012 Poczta Polska może dobrze zarobić na utracie monopolu

Poczta Polska za kilka miesięcy przestanie być monopolistą, ale paradoksalnie może na tym skorzystać. Zgodnie z opracowywaną ustawą spółka będzie musiała udostępnić innym operatorom np. swoje sortownie czy skrzynki oddawcze – pisze portal newseria.pl.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Sprzedaż detaliczna: dobre wyniki dzięki fanom Euro 2012

Nareszcie. Po bardzo słabym kwietniu sprzedaż detaliczna znowu ruszyła. W maju jej wzrost, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, wyniósł 7,7 proc., co było zgodne z oczekiwaniami ekonomistów.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Gaz nie musi zdrożeć

Jeśli rosyjski Gazprom obniży cenę gazu dla Polski, to szefom PGNiG-u trudno będzie przekonać URE, by dał on zgodę na drugą w tym roku podwyżkę w kraju. Według analityków rynku PGNiG może zabiegać o 5-10-proc. podwyżkę cen gazu z powodu osłabienia złotego.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Gaz łupkowy: PGNiG podpisze umowy w poniedziałek, w tym z KGHM

W poniedziałek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisze umowę o współpracy przy poszukiwaniach gazu łupkowego na Pomorzu – dowiedział się DGP. Partnerem koncernu ma być KGHM. Firmy dograły już szczegóły wspólnych prac na koncesji PGNiG w okolicach Wejherowa.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Lato o nowym trenerze polskiej reprezentacji: Są trzy nazwiska

Są trzy poważne kandydatury na stanowisko nowego selekcjonera polskiej reprezentacji. To Maciej Skorża, Waldemar Fornalik, Michał Probierz - mówił w RMF FM Grzegorz Lato.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Komisje negatywnie o poprawkach do Prawa o zgromadzeniach

 Sejmowe komisje nie poparły w środowym głosowaniu wniosku PiS i RP o odrzucenie prezydenckiego projektu noweli Prawa o zgromadzeniach. Umożliwia on organom gminy zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Koniec wojen handlowych na zasadach Moskwy

Na początku lipca Duma ratyfikuje umowę o wejściu Rosji do WTO. Berlin szykuje się do ekspansji eksportowej na wschód. Co zyska na tym Polska?
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Henryka Bochniarz: Im więcej ludzi pracuje, tym lepiej dla polityki prorodzinnej

W Europie, najwięcej dzieci przychodzi na świat w krajach o wysokim wskaźniku zatrudnienia i aktywności zawodowej kobiet (fenomenem jest Norwegia). Im więcej osób pracuje, tym więcej pieniędzy trafia do budżetu, który może przeznaczyć większe kwoty na wsparcie rodzin. Trzeba więc szukać takich rozwi...
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Euro 2012: O wykorzystaniu wizerunku reprezentacji decyduje PZPN

 Na Ukrainie nie można było pokazać w reklamie nawet piłki, jeśli się nie było sponsorem oficjalnym mistrzostw - twierdzi Zbigniew Krüger, adwokat w Kancelarii Krüger & Partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Zwolnienia w TVP za flagę ZSRR w 'Wiadomościach' podczas Euro 2012

Dwie osoby z działu grafiki Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych TVP straciły pracę za to, że podczas Euro 2012 w 'Wiadomościach' ukazały się niewłaściwe flagi Rosji i Anglii - pisze press.pl. Wydawcy dwóch feralnych programów nie otrzymają za nie honorariów.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2012 Bomi: wierzyciele żądają ogłoszenia upadłości

Brand Distribution złożyło w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Bomi, poinformowała druga z tych spółek w raporcie. Według Bomi wniosek nie został opłacony a Brand Distribution chce wywrzeć presję w prowadzonych negocjacjach.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys