O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2013 Taryfa ulgowa. W Lublinie i Gdyni nie będzie egzaminu na taksówkarza

Kursy i egzaminy dla taksówkarzy pozostają np. w Krakowie, Szczecinie i Warszawie. Nie będzie ich m.in. w Lublinie i Gdyni – wymienia "Rz"
www.samorzad.pap.pl
31.12.2013 Nie żyje dziennikarz Andrzej Turski

W wieku 70 lat zmarł Andrzej Turski, dziennikarz radiowy i telewizyjny. Informację podała TVP Info.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 3-miesięczne niemowlę walczy o życie po pobiciu. Ojczym zatrzymany

3-miesięczne niemowlę z ciężkimi obrażeniami ciała, prawdopodobnie po pobiciu, walczy o życie w krakowskim szpitalu.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Euro na Łotwie to szansa dla polskiego biznesu

Euro na Łotwie to szansa dla polskiego biznesu. Tak przekonuje w rozmowie z IAR polski ambasador w tym kraju Jerzy Marek Nowakowski. Łotwa o północy rezygnuje ze swojej narodowej waluty. Rząd liczy na szybszy wzrost gospodarczy i większe inwestycje. Ponad połowa Łotyszy jest jednak przeciwna tej zmi...
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 100 mln zł do wzięcia z Unii już na początku roku

Od wtorku 7 stycznia przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje w dwóch konkursach, w których do podziału jest niemal 100 mln zł. Pierwszy otwiera Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Politycy prawicy i lewicy podsumowują 2013 rok: Rok stracony przez Tuska

Prawica narzeka na kolejny fatalny rok koalicji PO-PSL i rządów Donald Tuska, a lewica liczy na dojście do władzy - politycy różnych partii podsumowują 2013 rok.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Wsparcie dla naukowca z programu rządowego bez PIT

Adiunkt w Polskiej Akademii Nauk, który dzięki ministerialnemu programowi uczestniczy w pracach naukowych za granicą, nie zapłaci podatku od pieniędzy otrzymanych z tego tytułu.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Sąd Najwyższy o dopuszczalności reklamy porównawczej

Cena towaru jest jego wyjątkowo zmienną właściwością. Trudno więc wymagać pełnej aktualności w przypadku większych kampanii reklamowych bazujących na porównywaniu cen.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Alkohol zalewa hurtownie i dziurę budżetową

Od jutra stawka podatku akcyzowego wzrośnie o 15 procent, ale to dziś w branży mocnych trunków trwa gorączka sylwestrowej nocy - czytamy w 'Pulsie Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Firmy manipulują cząstkowymi cenami

Chociaż zazwyczaj jedynie ostateczną cenę oferty bada się pod kątem jej realności, to czasem mogą się liczyć także jej elementy składowe.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Nałęcz: Podpis w sprawie OFE był najtrudniejszą decyzją prezydenta

To była najtrudniejsza decyzja prezydenta w trakcie jego kadencji. Tak o podpisaniu ustawy o zmianach w OFE mówi doradca głowy państwa, profesor Tomasz Nałęcz.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Montaż okien to roboty budowlane, wylewka betonu - już nie

Solidarna odpowiedzialność inwestora i generalnego wykonawcy wobec podwykonawcy obowiązuje tylko wówczas, gdy ten ostatni wykonuje roboty budowlane. Przy usługach i dostawach już nie. Dlatego szalenie ważne jest to, jak zostaną zakwalifikowane jego prace.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Birma bez więźniów politycznych

W Birmie koniec epoki więzienia za poglądy i działalność polityczną. Kraj, którym jeszcze w 2011 roku rządziła junta wojskowa, uwalnia ostatnich skazanych za działalność przeciw władzom.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Zobacz, jakie wykształcenie mają polscy sportowcy

Nie trzeba mieć dyplomu, aby być sportowcem, jednak wielu naszych zawodników zdobyło jednak dyplom wyższej uczelni. Są jednak i tacy, którzy edukację zakończyli na szkole podstawowej.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Wzrosła liczba ofiar zamachów w Wołgogradzie. Zmarła kolejna ranna osoba

Do 33 wzrosła liczba ofiar dwóch aktów terrorystycznych w Wołgogradzie na południu Rosji. W nocy w szpitalu zmarła osoba ciężko ranna w trakcie wybuchu w niedzielę na dworcu kolejowym.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Łotwa zamienia łata na euro. Rząd liczy na zyski, ale obywatele są przeciwni zmianie

Łat odchodzi do lamusa. Jako drugi kraj bałtycki i 18-sty w całej Unii Europejskiej Łotwa o północy rezygnuje ze swojej narodowej waluty na rzecz euro. Rząd liczy na szybszy wzrost gospodarczy i większe inwestycje. Ponad połowa Łotyszy jest jednak przeciwna tej zmianie.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2013 Obwodnica Pszczyny otwarta

Koszt inwestycji to ok. 115 mln zł
www.slaskie.pl
30.12.2013 Panie górą. Warszawa jest najbardziej sfeminizowanym miastem w Polsce

Najwięcej kobiet w przeliczeniu na 100 mężczyzn przypada w Warszawie i Olsztynie. Najmniej, spośród miast wojewódzkich, w Katowicach i Kielcach – informuje „DGP”
www.samorzad.pap.pl
30.12.2013 Bundestag posiada dzieła zrabowane przez nazistów

Niemiecki parlament ma w swojej kolekcji dzieła sztuki, które mogły zostać zrabowane przez Niemców w czasach Trzeciej Rzeszy. Jak podaje dziennik „Bild”, chodzi o co najmniej dwie prace znajdujące się w zbiorach Bundestagu.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Komorowski składa kondolencje rodzinom ofiar zamachów w Rosji

Polska składa kondolencje rodzinom ofiar zamachów w Rosji. Prezydent Bronisław Komorowski napisał w liście do Władimira Putina, że z największym smutkiem przyjął wiadomość o zasługujących na potępienie aktach terroru, do których doszło w Wołgogradzie.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Kalemba: w ciągu kilku lat podatek dochodowy dla rolników

Podatek dochodowy od działalności rolniczej zostanie wprowadzony w ciągu kilku lat - mówi minister rolnictwa Stanisław Kalemba.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Rosyjscy śledczy: Wybuch w trolejbusie w Wołgogradzie to zamach samobójczy

Za wybuchem w trolejbusie w Wołgogradzie stoi terrorysta - samobójca. Komitet Śledczy Rosji poinformował, że siła wybuchu wynosiła 4 kilogramy trotylu. W wyniku wybuchu śmierć poniosło 14 osób, a około 30 zostało rannych.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Hartman z Twojego Ruchu o gender: Kościelna akcja jest śmieszna i nieetyczna

Przedstawiciele Twojego Ruchu krytykują kościelną akcję przeciwko ideologii gender. Jan Hartman z Krajowej Rady Politycznej tego ugrupowania określił ją w radiowej Jedynce jako śmieszną i nieetyczną.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Nie ma Polaków wśród zamachów terrorystycznych w Wołgogradzie

Nie ma obywateli polskich wśród ofiar zamachów terrorystycznych Wołgogradzie - poinformowało MSZ.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Światowe media o Kilarze: Skromny człowiek, który nie lubił zwracać na siebie uwagi

'Jego utwory potęgują wymowę filmów, ale pozostają też samodzielnymi dziełami' - pisze o zmarłym wczoraj Wojciechu Kilarze brytyjski dziennik 'Daily Telegraph'
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Dom ambasadora Niemiec w Atenach ostrzelany

Nieznani sprawcy ostrzelali w nocy rezydencję ambasadora Niemiec w Atenach. Dyplomata był w budynku w czasie ataku. Nikt nie ucierpiał.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Kraksy na niby sposobem na przestępstwo

Szybko rośnie liczba wyłudzonych odszkodowań komunikacyjnych.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Catering coraz modniejszy na sylwestrowych imrezach

Zdecydowana większość Polaków podobnie jak w minionych latach sylwestra spędzi w domu lub na prywatkach u znajomych. Coraz więcej osób przyjęcia nawet dla wąskiego grona osób nie będzie szykować samemu, ale skorzysta z ofert firm cateringowych.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Po zamachach w Wołgogradzie: W Moskwie wzmocniono środki bezpieczeństwa

W Moskwie wzmocniono środki bezpieczeństwa po dwóch aktach terrorystycznych w Wołgogradzie na południu Rosji. W porannym wybuchu w trolejbusie zginęło kilkanaście osób, a ponad 20 zostało rannych. We wczorajszego wybuchu na dworcu kolejowym w tym mieście śmierć poniosło 17 osób, a 45 zostało rannych...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Krótsze studia prawnicze bez utraty uprawnień

Osoba, która już rozpoczęła dwuletni kierunek prawo, nie straci możliwości dostania się na aplikację, nawet jeśli resort nauki przywróci studia pięcioletnie na tym fakultecie.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Siudaj: Rząd winny, my stracimy

Nie wiem, czy mieli państwo okazję jeść świeżą, zabraną prosto z wędzarni wędlinę? Ja miałem i gdyby mi ktoś powiedział, że takie mięso jest szkodliwe dla zdrowia, to bym go wyśmiał. Teraz jednak się okazuje, że mniej więcej coś takiego oznajmili unijni urzędnicy. Ich zdaniem taka wędlina zawiera za...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Koniec produkcji wędzonych wędlin w Polsce? Problemem są unijne normy

Kilkuset producentów będzie musiało zrezygnować z wytwarzania tradycyjnie wędzonych wędlin.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Jedlak: Czy pobożne życzenie ofiary może się spełnić

Mamy świąteczny i noworoczny koncert życzeń. Generalnie można je podzielić na dwie kategorie. Takie, które mogą się spełnić (jeśli nie z powodu naszych starań, to choćby z uwagi na nieprawdopodobny, ale szczęśliwy zbieg okoliczności), i takie, które brzmią dobrze, ale wiadomo, że są zupełnie niereal...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2013 Odszedł Wojciech Kilar

Zmarł wybitny kompozytor. Lwowianin z urodzenia, Ślązak z wyboru. Kondolencje Zarządu Województwa
www.slaskie.pl
29.12.2013 Władze Moskwy wymusiły odwołanie pokazu filmu o Pussy Riot

Dyrekcja moskiewskiego teatru „Gogol-Centrum” odwołała zaplanowany na dziś pokaz filmu o zespole Pussy Riot. Nie odbędzie się również dyskusja z Mariją Alochiną i Nadieżdą Tołokonnikową, członkiniami tej punkrockowej grupy, które niedawno opuściły rosyjskie łagry. To wynik rozporządzenia władz Moskw...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2013 Łotwa wprowadza euro wbrew obywatelom

Łotwa wprowadza euro wbrew swoim obywatelom. 1 stycznia łat zostanie zastąpiony przez wspólną europejską walutę. Ponad połowa Łotyszy jest temu jednak przeciwna.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2013 Wymiana ognia między Izraelem a Libanem

Wymiana ognia na granicy izraelsko-libańskiej. Najpierw rakiety katiusza z Libanu zostały wystrzelone w kierunku Izraela i wylądowały w polu. Izrael również odpowiedział ostrzałem.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2013 Dlaczego Polska utknęła na peryferiach?

O tym, gdzie jest nasze miejsce i dlaczego wylądowaliśmy tak daleko od centrum świata - mówi Jan Sowa, socjolog związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. Autor książki „Fantomowe ciało króla. Peryferyjne zmagania z nowoczesną formą”.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Wybuch w Smoleńsku wykluczony?

Sporządzone przez biegłych analizy próbek pobranych z wraku tupolewa nie potwierdzają eksplozji na jego pokładzie - dowiedział się 'Nasz Dziennik'.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Chiny: Koniec polityki jednego dziecka

Według chińskich mediów, władze państwa rezygnują z polityki jednego dziecka. Część rodziców będzie mogła posiadać dwoje dzieci.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Fundusze z UE według nowych zasad

Fundusze z Unii Europejskiej będą wypłacane od stycznia według nowych zasad. Ich wykorzystanie będzie trudniejsze, zatem beneficjenci powinni uważać i starannie przygotowywać projekty współfinansowane z unijnej kasy.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Sondaż: Rosjanie szczęśliwi, a Putin popularny

Ponad połowa Rosjan - 51 proc- uznała kończący się rok za udany. W porównaniu z rokiem ubiegłym /2012/ u naszych sąsiadów zza wschodniej granicy o 4 procent przybyło zadowolonych z życia ludzi.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Ekonomia, nauka nieścisła czyli jak to z kryzysem było

Inspiracją do napisania tego tekstu był dość efektowny schemat zamieszczony niedawno przez miesięcznik „Forbes”. „Kryzys prowokuje do krytyki wolnego rynku. Tymczasem to globalny kapitalizm odpowiada za największy postęp w dziejach” – tak zaczynał się tekst noszący wymowny tytuł „Cud globalizacji”. ...
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Jak ominąć Boga czyli lichwa, pożyczki i banki według wielkich religii

O tym, dlaczego wielkie religie monoteistyczne potępiły osiąganie dochodów jedynie z obrotu kapitałem, i o wiernych, którzy przez tysiące lat szukali sposobu, by to odkręcić
www.gazetaprawna.pl
28.12.2013 Polscy politycy: Jakie mają wykształcenie i gdzie pracowali, zanim dostali się do Sejmu

Znani politycy, zanim udało im się dostać na Wiejską, robili rożne rzeczy, by zarobić na życie. Niektórzy z nich mogą poszczycić się świetnym wykształceniem i błyskotliwą karierą, inni wolą nie przyznawać się, jak w przeszłości zarabiali na życie.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2013 Dziemianczuk otrzymał rosyjską wizę i wraca do Polski

Tomasz Dziemianczuk otrzymał wizę wyjazdową z Rosji i wraca do Polski - potwierdza MSZ. Członek Greenpeace został wypuszczony na wolność pod koniec listopada, a w tym tygodniu w ramach amnestii rosyjskie władze umorzyły śledztwo przeciwko załodze statku Arctic Sunrise, której członkowie weszli na ro...
www.gazetaprawna.pl
27.12.2013 Święta na drogach: Zatrzymano blisko 580 pijanych kierowców, doszło do 154 wypadków

Policja podsumowuje święta na drogach. W Wigilię i dwa świąteczne dni na drogach doszło do 154 wypadków, 17 osób zginęło. W tych dniach policjanci zatrzymali 576 pijanych kierowców. Podobnie było przed rokiem - poinformował IAR podinspektor Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2013 Poświąteczne wyprzedaże: Brytyjczycy wydają co sekundę 60 tysięcy funtów

Poświąteczne wyprzedaże, które w Wielkiej Brytanii zaczęły się już wczoraj, osiągnęły rekordowe dzienne obroty. W ich pierwszym dniu wydano 2 miliardy 700 milionów funtów, a dziś prasa przewiduje kolejny rekord - 2 miliardy 950 milionów.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2013 Zamach w Bejrucie. Zginął były minister finansów Mohammed Shatta

Zamach w stolicy Libanu. Zginął były minister finansów i były doradca premiera Mohammed Shattah.
www.gazetaprawna.pl
27.12.2013 'Jezus Maria! Ojciec poleciał!': Halny porwał mężczyznę w Zakopanem

W czasie Świąt Bożego Narodzenia w Tatrach wiał bardzo silny halny. Wiatr uszkodził wiele budynków i samochodów. Strażacy apelowali o niewychodzenie z domu. W serwisie YouTube został zamieszczony filmik, na którym widać jak wiatr porywa mężczyznę.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys