O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


28.02.2013 Eksport wołowiny mniejszy o 30 procent. Przez aferę z koniną będzie jeszcze gorzej

Eksport polskiej wołowiny już teraz zmniejszył się o 30 procent, a może być jeszcze gorzej. To reakcja zagranicznych odbiorców na doniesienia, że w mięsie wołowym z Polski może znajdować się konina.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Brudziński: Mieć homoseksualne dziecko to nieszczęście

Joachim Brudziński w Radiu ZET skrytykował akcję billboardową KPH, w której rodzice występują wraz ze swoimi homoseksualnymi dziećmi. - Bardzo współczuję tym rodzicom. (...) Nic mnie nie interesuje czy syn znanego, cenionego i lubianego przeze mnie aktora jest gejem. Niespecjalnie mnie ten temat ani...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 'To był wielki pontyfikat'

Wielki człowiek, teolog i kontynuator dzieła Jana Pawła II - tak wspomina Benedykta XVI jego były sekretarz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Dziś ostatni dzień pontyfikatu Benedykta XVI. O godzinie 11.00 Ojciec Święty spotka się z obecnymi w tych dniach w Rzymie kardynałami.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Amerykanie rozmawiają z syryjską opozycją

Amerykanie rozmawiają z syryjską opozycją o wsparciu dla walczących z reżimem prezydenta Assada. Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry spotkał się w Rzymie z jednym z czołowych przedstawicieli syryjskiej opozycji Ahmedem Moazem al-Katibem.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Finlandia ostrzega przed złodziejami z Polski

Finlandia ostrzega swoich obywateli przed złodziejami z Polski. Radio Fińskie poinformowało, że grupa przestępcza pojawiła się południowo - zachodniej części kraju, w rejonie miasta Turku.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Spółka publiczna ma obowiązek udostępniania informacji

Tak wynika z orzeczenia, które zapadło w ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga. Historia, w której rozstrzygnął sąd, sięga 2008 roku, gdy Jakub K. zwrócił się o udostępnienie informacji publicznej do spółki Koleje Mazowieckie.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Brudziński: Jeżeli PiS wygra wybory, kandydatem na premiera będzie Kaczyński

- Jeżeli dotrwamy do końca tej kadencji i PiS wygra wybory w 2015 roku, to Jarosław Kaczyński będzie kandydatem na premiera – zapowiedział w Radiu ZET Joachim Brudziński. Dodał, że prof. Gliński jest obecnie kandydatem na premiera dlatego, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma szans na przejęcie w...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Ruszyły przygotowania do konklawe

W Watykanie ruszyły przygotowania do konklawe. W najbliższych dniach 115 kardynałów ma wybrać następcę Benedykta XVI. Obecny papież przechodzi dzisiaj na emeryturę. Jest pierwszym od siedmiuset lat papieżem, który dobrowolnie rezygnuje ze stanowiska.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Inspektorzy wciąż szukają źródła koniny, którą znaleziono w polskich zakładach

W trzech zakładach w Polsce znaleziono mięso wołowe z domieszką koniny. Pierwsza tę wiadomość podała Informacyjna Agencja Radiowa.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Komornicy z premedytacją zajmują konta i pensje osób

Komornicy z premedytacją zajmują konta lub pensje osób, które nie mają długów, a tylko takie samo imię i nazwisko jak dłużnik – wynika z informacji „Gazety Wyborczej”.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Brudziński o Wałęsie: Wydepilowany, śmieszny, starszy pan

Joachim Brudziński w Radiu ZET nazwał byłego prezydenta „wydepilowanym Wałęsą”, który „roztrwonił swój dorobek”. – Dzisiaj to jest dla mnie śmieszny, starszy pan, z którego zdaniem nie mam zamiaru się liczyć – mówił Brudziński i zaapelował, żeby Wałęsa 'dał mu spokój'.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 0-procentowa stawka VAT-UE wewnątrz Wspólnoty

Od 1 kwietnia podatnik będzie mógł zastosować 0-proc. stawkę VAT do wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, jeżeli zarejestruje się jako podatnik VAT-UE najpóźniej w momencie składania deklaracji, w której wykazuje tę dostawę.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 VAT-u przy złomie nie trzeba już księgować na podstawie faktury wewnętrznej

Od początku roku sprzedawca złomu nie ma już obowiązku umieszczania na fakturach informacji, że VAT rozlicza nabywca. Umieszcza jednak tekst: „odwrotne obciążenie”.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Hugo Chavez nie żyje od czterech dni?

Według byłego ambasadora Panamy przy Organizacji Państw Amerykańskich Guillermo Cocheza Hugo Chavez nie żyje od czterech dni, a informacja ta jest ukrywana przed światem - informuje portal latinoamerica.pl.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Ulga na zakup kasy fiskalnej tylko za pierwszym razem

Jeśli podatnik już wcześniej używał urządzeń rejestrujących, to nie może skorzystać z ulgi przy zakupie kolejnej kasy fiskalnej. Tak orzekł NSA.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2013 Wybrano Zmienników

Od 1 do 7 marca trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamienią się życiowymi rolami. Mężczyźni poznają świat kosmetyczki i przedszkolanki, a kobiety wejdą w świat pilota, strażaka i górnika
www.slaskie.pl
28.02.2013 LOKALNIE DO EUROPY. Unijne pieniądze na dojazd do centrów rozwoju

Od 4 do 5 mld zł wsparcia rocznie potrzeba samorządom, aby utrzymać dotychczasową dynamikę modernizacji dróg lokalnych – ocenia dyrektor biura ZPP Marek Wójcik.W przyjętych przez rząd założeniach do umowy o partnerstwie między Polską a UE uwzględniono możliwość dofinansowania ze środków unijnyc...
www.samorzad.pap.pl
28.02.2013 MEN ODPOWIADA. Rozliczenia nauczycielskich wynagrodzeń i 'godziny karciane'

Czytelnicy Serwisu Samorządowego pytają resort edukacji
www.samorzad.pap.pl
28.02.2013 Z BURMISTRZAMI O KRYZYSIE. Rozmów z przedstawicielami 20 stolic

Zdaniem komisarza UE Johanneas Hahna miasta mogą być siłą napędową rozwoju
www.samorzad.pap.pl
27.02.2013 Nawet szczytny cel nie zwalnia z płacenia podatku

Skoro podopieczni organizacji świadczą usługi, za które pobiera ona opłaty, to powinna płacić VAT, nawet jeśli jej celem jest kształcenie i przeklasyfikowanie zawodowe
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Ranking Sieci Detalicznych: Biedronka czuje na plecach oddech konkurencji

Liderzy poprzedniej edycji, Biedronka i Tesc,  utrzymali swoje pozycje, jednakże grupa pościgowa jest coraz bliżej - czytamy w najnowszej edycji Marketingowego Rankingu Sieci Detalicznych, przygotowanym przez Kondej Marketing.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Kongres Kobiet protestuje przeciwko wypowiedziom duchownych

Gabinet Cieni Kongresu Kobiet protestuje przeciwko niedawnym wypowiedziom biskupa Tadeusza Pieronka i księdza Franciszka Longchamps de Beriera.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 W sprawach o wykroczenia przebieg rozprawy będzie utrwalany cyfrowo

Protokół z przebiegu rozprawy w sprawie o wykroczenia również – jak w sprawach cywilnych – ma być utrwalany cyfrowo. Sporządzanie zapisu z takiej rozprawy z wykorzystaniem urządzenia rejestrującego dźwięk albo obraz i dźwięk przewiduje przygotowany przez resort sprawiedliwości projekt ustawy noweliz...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Projekt budowlany to także informacja publiczna

Osoba fizyczna zażądała od starosty udostępnienia projektu budowy hali jednego z zakładów. Chciała także otrzymać kopie decyzji o udzieleniu pozwolenia na tę inwestycję. Starosta odmówił. Twierdził, że dokumenty te nie stanowią informacji publicznej. Są natomiast aktami sprawy, do których przeglądan...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Wałęsa: Lepszego premiera niż Tusk długo nie znajdziemy

Lech Wałęsa w Radiu ZET odpowiedział Piotrowi Dudzie, obecnemu szefowi „Solidarności” na słowa o niezadowoleniu z rządu. - Ja też jestem niezadowolony. Chyba bardziej niż ktokolwiek, bo wszystko na czym mi zależało poszło inaczej niż planowałem. Kochałem Stocznię, Stocznia upadła. Kochałem demokracj...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Wałęsa o TV Trwam: Nie zmieniam swojego zdania, że nie wolno dawać małpie brzytwy

- Nie zmieniam swojego zdania, że nie wolno dawać małpie brzytwy – stwierdził Lech Wałęsa, kiedy został zapytany czy Telewizja Trwam powinna dostać miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej. – Polityka Rydzyka jest skandalem, jest przeciwko wierze, wierzącym, przeciwko Kościołowi – dodał były prezy...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Mieszkańców Czelabińska opanowała meteorytowa gorączka

Rosjan ogarnęła meteorytowa gorączka. Naukowcy, policjanci i zbieracze-amatorzy poszukują fragmentów meteorytu, który spadł w okolicach Czelabińska.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Abonament RTV: nawet jeśli ktoś chce płacić, to na rejestrację czeka miesiącami. Wszystko przez pocztę

Wiele spraw można szybko załatwić przez internet. Nie dotyczy to jednak Poczty Polskiej i prowadzonej przez nią rejestracji odbiorników radiowych i telefonicznych. Tutaj załatwienie tej sprawy może trwać nawet tygodniami.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 van Rompuy przyleci dziś do Warszawy. Chce pogrozić czy podziękować?

Śniadanie w Budapeszcie, obiad w Warszawie. Po południu na kilka godzin przylatuje do Polski szef Rady Europejskiej Herman van Rompuy. Spotka się z premierem Donaldem Tuskiem, a później z prezydentem Bronisławem Komorowskim.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Wałęsa: Kwaśniewski pospuł mój program. Jest sprawcą wszystkich nieszczęść

Lech Wałęsa w Radiu ZET krytykował Aleksandra Kwaśniewskiego za okres jego prezydentury. - Wszystkie nieszczęścia w Polsce wzięły się od Kwaśniewskiego. Z tego, że naród dał policzek Wałęsie Kwaśniewskim. Mój program został popsuty i zniszczony. Sprawcą wszystkich nieszczęść jest Kwaśniewski – mówił...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Graś: To dobry czas na rozmowy o odświeżeniu partii

- To dobry czas na rozmowę o modelu funkcjonowania PO i o tym, jak partia powinna w najbliższym czasie wyglądać. To dobry czas na rozmowy o odświeżeniu partii - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś na antenie RMF FM.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Nawet 40 procent fotoradarów może zniknąć z dróg - nie poprawiają bezpieczeństwa

Nawet 40 procent gminnych fotoradarów może zniknąć z dróg, bo nie poprawiają bezpieczeństwa - pisze 'Rzeczpospolita'. Gazeta dowiedziała się, że wszystkie 550 takich urządzeń - gminnych i inspekcji transportu drogowego - które można spotkać w Polsce czeka wkrótce audyt, czyli analiza potwierdzając...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 RPO chce zmian w prawie korzystnych dla ofiar przestępstwa

Rzecznik Praw Obywatelskich domaga się zmian w prawie korzystnych dla ofiar przestępstw. Irena Lipowicz mówiła w radiowej Jedynce, że mimo organizowania kolejnych spotkań i konferencji poświęconych pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i obietnic ministra sprawiedliwości nic w prawie się nie zmi...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 Jutro rozstrzygną się losy Gowina jako ministra sprawiedliwości?

W czwartek wczesnym popołudniem spotka się zarząd PO. Wczoraj w trybie pilnym posiedzenie zwołał premier Donald Tusk jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Formalnie zarząd zajmie się kalendarzem wyborczym w PO oraz aktualną sytuacją - pisze Rzeczpospolita.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2013 WIĘCEJ KULTURY. 1,5 mln zł na dofinansowanie lokalnych domów kultury

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie
www.samorzad.pap.pl
27.02.2013 URZĄD BRONI KONSUMENTÓW. Gminy nadużywają pozycji dominującej

Podmioty na ogół dobrowolnie zobowiązują się do poprawy - informuje rzecznik UOKiK
www.samorzad.pap.pl
27.02.2013 PRZEDSZKOLA ZA TYDZIEŃ. Brak zgody między ministerstwami finansów i edukacji

Rząd przełożył przyjęcie przepisów o dotacjach na przedszkola
www.samorzad.pap.pl
27.02.2013 MNIEJSZY DEFICYT JST. Gminy 149,3 mln zł pod kreską, miasta - 2 346,9 mln zł

W 2012 r. deficyt samorządów wyniósł 2,7 mld wobec planowanych 11,4 mld zł
www.samorzad.pap.pl
27.02.2013 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Oddział IPN w Katowicach zaprasza do udziału w uroczystościach
www.slaskie.pl
27.02.2013 Zmiana dyrektora WSS w Częstochowie

Będzie konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie
www.slaskie.pl
26.02.2013 Rosja i USA zbudują wspólny system obrony przeciwrakietowej

Prezydenci Rosji i Stanów Zjednoczonych podpiszą deklarację o współpracy w budowaniu systemów obrony przeciwrakietowej - infromuje dziennik „Kommiersant”. Wspólna deklaracja miałaby zażegnać kryzys polityczny w stosunkach Kremla z Białym Domem.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Mężydło: W czasach PRL protoplaści dzisiejszej lewicy wykorzystywali homoseksualizm do szantażowania

- W czasach PRL-u protoplaści dzisiejszej lewicy, która najgłośniej mówi o tej tolerancji na homoseksualizm, wykorzystywali homoseksualizm do tego, żeby szantażem zmuszać homoseksualistów do współpracy ze służbą bezpieczeństwa - powiedział na antenie RMF FM konserwatywny poseł PO, Antoni Mężydło.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Gliński: wprowadzenie euro nie ma sensu

Dopóki nie ma równowagi gospodarczej z zachodem Europy, nie ma sensu wprowadzać euro - mówi profesor Piotr Gliński. Kandydat PiS na premiera rządu technicznego stwierdził w radiowej Trójce, że dziś pomysł na wspólną walutę nie jest pomysłem ekonomicznym, a tylko politycznym.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Szkolenia sędziów: część z nich kształci się podczas urlopu i za własne pieniądze

Organy administracji publicznej, w tym Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Spraw Zagranicznych, powinny planować w swoich budżetach środki na szkolenia sędziów z zakresu stosowania Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka oraz orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Str...
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów powinno być jawne

Postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów może toczyć się tylko w obecności prokuratorów i asesorów pełniących funkcje prokuratorskie. Na rozprawie nie może być obecny adwokat, radca czy inna zainteresowana osoba.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Prawo jazdy: Egzamin w zabytkowym autobusie do końca września

Szkoły jazdy muszą mieć w miarę nowe pojazdy. Ale ośrodki ruchu już nie, dlatego wciąż można trafić na wiekowe autosany
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Potężne problemy telekomów: spada rentowność i liczba klientów

Niedawna gwałtowna wyprzedaż akcji Telekomunikacji Polskiej, która doprowadziła do spadku wyceny spółki z 15 mld zł w okolice 9 mld zł, mocno nadszarpnęła reputację telekomów, traktowanych dotychczas jako bezpieczne przystanie dla inwestorów. Telekomy w całej Europie borykają się z wielkimi problema...
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Umowy z członkami zarządu PKP stanowią informację publiczną

Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich wygrało sprawę z Polskimi Kolejami Państwowymi SA. W skardze wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie zarzuciło spółce bezczynność i złamanie przepisów o dostępie do informacji publicznej. PKP odmówiły mu bowiem ujawnienia umó...
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Nordea Bank Polska zmieni właściciela

Nordea Bank Polska może zmienić właściciela – dowiedział się DGP na podstawie rozmów z osobami znającymi kulisy sprawy. Jej właściciel – skandynawska grupa Nordea Bank Sweden AB – zatrudniła amerykański Bank of America/Merrill Lynch, by pomógł jej w znalezieniu zainteresowanego polską spółką.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2013 Ile kosztuje brak skrzynki pocztowej na drzwiach domu

Karze pieniężnej podlega ten, kto nie realizuje obowiązku umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej na korespondencję bądź instaluje skrzynkę niespełniającą odpowiednich wymogów.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys