O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.03.2013 Disco polo znowu przyciąga publiczność. Kto na tym zarabia?

'Ja uwielbiam ją, ona to wie, i tańczy dla mnie...” - gdyby zliczyć wszystkie odsłony tego discopolowego przeboju zespołu Weekend na kanale YouTube, zebrałoby się z 80 mln kliknięć. Jeśli wierzyć internetowemu kalkulatorowi, tylko to przyniosło jego autorom ponad 130 tys. zł zysku, a przecież tego ...
www.gazetaprawna.pl
31.03.2013 Tragedia w Tybecie: Nadal trwają poszukiwania - wydobyto tylko dwa ciała

W Tybecie trwa poszukiwanie ciał robotników zasypanych w wyniku osunięcia ziemi. Po dwóch dobach praktycznie nie ma szans na odnalezienie żywych. Pod ziemią znalazły się 83 osoby. Dotąd wydobyto dwa ciała.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2013 Pod presją KE Belgia tnie kolejne wydatki

Pod presją Komisji Europejskiej Belgia tnie kolejne wydatki. Rząd w Brukseli uzgodnił nowe cięcia w wysokości prawie półtora miliarda euro, by spełnić wymogi dotyczące deficytu finansów publicznych i długu.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2013 Zmiana czasu korzystnie wpływa na naszą psychikę

Zmiana czasu korzystnie wpływa na naszą psychikę. Wydłużenie dnia, a tym samym czasu, w którym będziemy mogli cieszyć się światłem słonecznym, ma nam dodać energii i chęci działania.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2013 Abp Michalik w orędziu wielkanocnym: Święta to nie tylko tradycja

Święta to wyraz tradycji, ujawnienie kultury, okazja do zbliżenia z ludźmi. Jest to jednak wymiar niepełny - o znaczeniu głębokiego przeżywania śmierci i zmartwychwstania Chrystusa mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik w orędziu wielkanocnym.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2013 Całun Turyński został pokazany w telewizji. Papież Franciszek: To ikona człowieka biczowanego i ukrzyżowanego

Włoska telewizja publiczna RAI, w pierwszym kanale, przez półtorej godziny pokazywała wieczorem Całun Turyński. Do oglądających go milionów osób na całym świecie przyłączył się papież Franciszek, który wygłosił do nich krótkie przemówienie.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2013 Internet zabija gospodarkę

Nowe technologie i internet to jedyne spektakularnie rozwijające się branże w świecie trwającego już piąty rok kryzysu. Czy ich sukces jest wart zapaści innych rynków?
www.gazetaprawna.pl
30.03.2013 nC+ i cała reszta, czyli na rynku płatnej telewizji bez zmian

Relacje pomiędzy rynkiem płatnej telewizji w Polsce a klientami przypominają trochę małżeństwo z rozsądku. Operatorzy udają, że się starają i zmieniają, a my udajemy, że te zmiany zauważamy i doceniamy. Czasem tylko ponarzekamy, że za mało, że za drogo, że nieelastycznie. Czy istnieje szansa, że w p...
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Prezydent w kościele ewangelicko-augsburskim: Wspólnotę narodową tworzą różne wspólnoty wyznaniowe

Trzeba szukać tego, co jest wspólne dla wyznawców różnych religii. Mówił o tym w Cieszynie prezydent Bronisław Komorowski, który wziął udział w wielkopiątkowym nabożeństwie w tamtejszym kościele ewangelicko-augsburskim.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Poczta Polska: Kartkę pocztową wyślemy przez smartfona, z własnym zdjęciem

Poczta Polska stawia na rozwój e-usług. Chwali się elektronizacją na linii operator - ZUS. Usługa neoKartki wygląda już mniej efektownie, ale nadal będzie rozwijana.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Błaszczak: Sikorski nie powinien stać na czele MSZ. To postać śmieszna i nieodpowiedzialna

Radosław Sikorski nie powinien stać na czele MSZ - taką opinię na antenie radiowej Trójki wyraził Mariusz Błaszczak. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS nazwał szefa dyplomacji 'postacią śmieszną i nieodpowiedzialną'.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Tusk znalazł nastepcę Bondaryka: Jest kandydat na szefa ABW

Pułkownik Dariusz Łuczak kandydatem na szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Premier rozpoczął procedurę opiniowania. Zgodnie z ustawą zwierzchnik ABW powinien być wybrany w ciągu trzech miesięcy od odejścia poprzednika, w tym wypadku do 15 kwietnia.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Sondaż: PO wyprzedza PiS, a SLD bije na głowę Ruch Palikota

Jak wynika z sondażu Homo Homini dla 'Rzeczpospolitej', gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, wygrałaby jest Platforma Obywatelska, ale tylko z niewielką przewagą wobec Prawa i Sprawiedliwości.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Wielkanoc 2013 – ile planują wydać na nią Polacy?

Kalendarzowa wiosna zawitała na dobre, a Wielkanoc już tuż, tuż…Rozpoczął się również szał przedświątecznych zakupów i przygotowań do Wielkanocy. Serwis Ceneo.pl przeprowadził ankietę wśród swoich użytkowników, których zapytano o planowane wydatki z okazji Świąt Wielkanocnych oraz tradycję kupowania...
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Olbrychski: Nie ma lobby gejowskiego w teatrze. Sam jestem psychicznym gejem

Daniel Olbrychski w 'Kropce nad i' w TVN 24 bronił Joanny Szczepkowskiej, ale zaznaczył, że w teatrze żadnego lobby gejowskiego nie ma. I wyznał Monice Olejnik: Tak na prawdę to ja jestem psychicznym gejem.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Łotwa może skorzystać na przyjęciu euro

Wejście Łotwy do strefy euro to ryzyko, które może się opłacić - uważa ekonomista Piotr Bielski. Łotwa chce przyjąć wspólną europejską walutę 1 stycznia 2014 roku.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Portugalia: rekordowy spadek płac, wciąż groźny deficyt

Nieco niższy, niż przewidywany, ale wciąż niepokojąco wysoki. Portugalski Instytut Statystyczny ogłosił wysokość deficytu budżetowego za zeszły rok.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Polak chce uczcić 60. rocznicę zdobycia Mount Everest - będzie podążał szlakiem Edmunda Hillarego

60 lat po tym jak pierwsi zdobywcy postawili stopę na najwyższej górze świata, Mount Everest chce zdobyć polski alpinista. Piotr Cieszewski rozpoczyna dziś wyprawę, która ma przypomnieć o pionierach wejścia na najwyższy ośmiotysięcznik.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Adwokatura: numeru PESEL można wymagać, ale tylko w e-sądzie

Niczym nieuzasadnione jest umieszczanie w pierwszym piśmie procesowym numeru PESEL przeciwnika – podnosi w swoim wystąpieniu do Senatu Naczelna Rada Adwokacka. To reakcja na uchwaloną przez Sejm na 36. posiedzeniu nowelizację kodeksu postępowania cywilnego, która zmieniła redakcję art. 126 par. 2 pr...
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Fikcyjny certyfikat za pieniądze z UE. Uczestnicy kursów będą musieli zdawać egzamin

Uczestnicy kursów dotowanych przez unię będą musieli zdawać zewnętrzny egzamin. To ma poprawić jakość szkoleń. Nie wiadomo tylko, kto je przeprowadzi i na jakiej podstawie. Lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie bonu edukacyjnego
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Jak zakwestionować uchwałę wspólnoty mieszkaniowej

Na zaskarżenie takiej decyzji do sądu mamy sześć tygodni. Termin biegnie od podjęcia uchwały na zebraniu wspólnoty bądź od dnia powiadomienia właściciela o jej treści, gdy podjęto ją w trybie indywidualnego zbierania głosów
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Rachunek powierniczy ma chronić sprzedawcę nieruchomości

Sprzedając działkę czy mieszkanie, dotychczasowy właściciel na ogół obawia się, czy otrzyma należną cenę. Od razu po podpisaniu umowy o przeniesieniu swojego prawa na nabywcę przestaje być bowiem właścicielem i w zasadzie od dobrej woli nabywcy zależy, czy mu zapłaci.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 ZUS anuluje przedsiębiorcy tylko jego własne należności

Prowadzący działalność gospodarczą nie mogą się domagać od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych umorzenia nieopłaconych składek za zatrudnionych przez siebie pracowników. Takie zaległości nie zostały objęte abolicją.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2013 Wielkanoc 2013

Życzenia władz województwa
www.slaskie.pl
29.03.2013 POLSKI STANDARD? Miało być oszczędnie dla urzędów i łatwo dla obywatela

MAC rekomenduje system do prowadzenia stron BIP, który nie działa…
www.samorzad.pap.pl
28.03.2013 Rusza sądowe dochodzenie w sprawie śmierci Bierezowskiego

Po południu w Windsorze pod Londynem rozpocznie się sądowa rozprawa dochodzeniowa, mająca wyjaśnić okoliczności śmierci Borysa Bierezowskiego. Zwłoki byłego rosyjskiego oligarchy znaleziono w sobotę w łazience jego domu w Ascot. Wiele wskazuje na samobójstwo.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 nC+: UOKiK przyjrzy się sprawie kontrowersyjnych listów

Do UOKiK wpłynęły już pierwsze skargi od klientów Cyfry+ i n-ki, w związku z listami, które otrzymują oni od nowego operatora – nC+. Kontrowersje wśród abonentów budzi przede wszystkim zapis informujący o automatycznej migracji do nowej oferty z dniem 1 maja 2013. UOKiK zapowiedział już, że przyjrzy...
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Kiedy można podważyć testament notarialny?

Testament notarialny można podważyć, wykazując, że spadkodawca działał pod wpływem błędu. Chodzi o mylne wyobrażenie o rzeczywistym stanie spraw lub brak takiego wyobrażenia
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Opisał na Facebooku sen o odciętej głowie Gronkiewicz-Waltz. Sprawę bada prokuratura

'Zawody drwali w Ratuszu - to by było coś! Mam taki powracający sen: trzymam w ręku obcięty łeb HGW i pokazuje go wiwatującemu tłumowi z okien pałacu' - napisał na Facebooku działacz społeczny Jakub Żaczek. Warszawski ratusz powiadomił policję.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Nowelizacja k.p.a. potrzebna, ale po wnikliwej analizie

Urzędy zbyt często sięgają po sankcje w postaci administracyjnych skarg pieniężnych – przyznaje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, ale zaproponowane przez rzecznika praw obywatelskich postulaty zmian w kodeksie postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. nr 98, poz. 1071 ze zm.) mogą nie w...
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Rybiński: Teraz jest dobry czas na ekspansję polskich firm

Kryzys w strefie euro jest coraz bardziej odczuwalny. Ilustrują to wyraźnie opublikowane niedawno dane UNCTAD o transgranicznych fuzjach i przejęciach. W 2011 r. wartość tych transakcji wyniosła 526 mld dol., a w zeszłym roku spadła do 310 mld.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Kosztem podatkowym przy nabyciu gruntu mogą być odsetki od kredytu

Co do zasady, nabywając na potrzeby wykonywanej działalności grunt, przedsiębiorca nie może o jego wartość powiększyć kosztów podatkowych. Rozliczenie zakupu będzie jednak korzystniejsze, jeśli zaciągnięty zostanie kredyt.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Nelson Mandela w szpitalu

Były prezydent RPA Nelson Mandela trafił do szpitala. 94-letni polityk cierpi na infekcję płuc.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Kasprzycka: Dwa sądy za Biedronkę

Dawno już powinniśmy wytrzeźwieć z zachwytu nad demokracją. Ja rozumiem, że niczego lepszego nie wymyślono, ale to nie znaczy jeszcze, że każda decyzja podjęta przez 460 posłów i 100 senatorów będzie lepsza od tej podjętej jednoosobowo.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Przedsiębiorstwo pozostaje sobą bez niektórych składników

Organy podatkowe nie mogą oceniać transakcji sprzedaży firmy pod kątem tego, czy wśród zbywanych składników znajdują się absolutnie wszystkie aktywa i pasywa.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Bezpłatny lokal dla związków nie jest kosztem spółki

Nieodpłatne udostępnienie związkom zawodowym pomieszczeń nie ma związku z przychodem przedsiębiorstwa, więc nie można go uwzględnić w kosztach podatkowych – stwierdził NSA.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Deregulacja w gospodarce ze zmianami podatkowymi

Rząd nie podniesie progu przychodów, powyżej którego nie można stosować ryczałtu ewidencjonowanego. Zmodyfikowane zostaną również inne propozycje zmian w ustawie deregulacyjnej.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Mec. Rogalski nie jest już pełnomocnikiem Kaczyńskiego

Mec. Rafał Rogalski, który od kwietnia 2010 r. reprezentował Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim, nie jest już jego pełnomocnikiem - dowiedział się portal tvn24.pl. Oficjalnie z powodu absorbujących go coraz bardziej planów naukowych. Nieoficjalnie - przez różnice zdań z najbliższym otocze...
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Cypr otworzy dziś banki. Będzie można wypłacić maksimum 300 euro dziennie

Za kilka godzin na Cyprze ponownie mają zostać otwarte komercyjne banki. Klientów czekają poważne ograniczenia.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Cypr: banki pod ochroną policji

O godzinie 11.00 (naszego czasu) na Cyprze ponownie mają zostać otwarte komercyjne banki. Placówki są chronione przez zastępy uzbrojonej policji, która ma zapobiec ewentualnym zamieszkom i atakom tłumu na samochody, przewożące gotówkę.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2013 Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Po raz drugi akcja „Zapal się na niebiesko' gości w regionie
www.slaskie.pl
28.03.2013 CIASTECZKA BEZ KAR? Cookies w sieci prawa, czyli w Polsce jak kto chce

Pytamy o ewentualne konsekwencje. MAC odsyła nas do UKE, a UKE do MAC
www.samorzad.pap.pl
28.03.2013 NA OSTATNIEJ PROSTEJ. Co dały konsultacje MAC z samorządowcami

MAC kończy prace nad projektem założeń do ustawy samorządowej. Projekt był poddawany konsultacjom od dnia ogłoszenia propozycji w styczniu tego roku. Przeprowadzono konsultacje międzyresortowe, społeczne i publiczne. Odbyły się także spotkania wiceminister Magdaleny Młochowskiej z samorządowcami
www.samorzad.pap.pl
28.03.2013 RADA NA WÓJTA. Interpelacja w sprawie sporów między włodarzami

Uniemożliwienie rozpatrzenia projektu budżetu może być uznane za przestępstwo
www.samorzad.pap.pl
28.03.2013 MARNE NASTROJE. Dyskusja o końcu stref ekonomicznych źle wpływa na inwestorów

Prezydenci i burmistrzowie piszą do ministra Jacka Rostowskiego
www.samorzad.pap.pl
28.03.2013 GRANICE UCHWAŁ RADY. Wojewoda o podziale kompetencji śmieciowych

Gmina nie może przekazać innemu podmiotowi realizacji najważniejszych zadań
www.samorzad.pap.pl
27.03.2013 Kudrycka: odpis 1 procenta na naukę prawdopodobnie w 2014 roku

Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można odpisać 1 procent od podatku CIT na jednostki naukowe. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka powiedziała na antenie radiowej Trójki, że projekt ma pozytywną rekomendację ministerstwa finansów.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2013 Przewodniczacy PSL: Po klęsce AWS Solidarności znowu marzy się władza

'Solidarność zamarzyła znów, by sięgnąć po władz' - stwierdził przewodniczący PSL, Jan Bury, w rozmowie z RMF FM.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2013 Pismo do sądu można będzie złożyć także u zagranicznego operatora

Równoznaczne z wniesieniem pisma do sądu będzie oddanie go w polskiej placówce operatora pocztowego lub w placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
27.03.2013 PSL zapowiada dalszą walkę o sądy rejonowe

Jan Bury z PSL zapowiada walkę w Sejmie o sądy rejonowe. Dziś TK uznał, że zlikwidowanie małych sądów było zgodne z konstytucją.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys