O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.08.2013 Wybuch gazu na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Jedna osoba jest lekko ranna

Wybuch butli z gazem na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Ranna została jedna osoba, ewakuowano ponad sto - poinformował IAR Paweł Frątczak, rzecznik Komendanta Głównego Straży Pożarnej.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2013 6 osób wybrało nowego papieża. Pochodzi z Kansas w USA

Na umieszczonej w internecie liście dziesięciu najbardziej dziwnych ludzi na świecie zajmuje ósmą pozycję. Chodzi o Dawida Bawdena, samozwańczego 'papieża' ze wsi pod Topeką, stolicą stanu Kansas w USA.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2013 33. rocznica podpisania porozumień sierpniowych

Podpisanie porozumień sierpniowych było szokiem dla komunistycznych państw - oceniają historycy. 33 lata temu w stoczni gdańskiej podpisane zostały porozumienia między władzami ówczesnego PRL a przedstawicielami komitetów strajkowych. Jednym z najważniejszych efektów tej umowy była zgoda komunistów ...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2013 Borusewicz: Nie byłem pewien, czy dojdzie do porozumienia w Gdańsku

33 lata temu w Gdańsku podpisano porozumienie, które zakończyło strajk w stoczni. W sali BHP dokument podpisali przedstawiciele Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz Komisji Rządowej.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2013 W Rosji chcą pozbawić Obamę pokojowego Nobla

W Rosji chcą pobawienia prezydenta Baracka Obamy pokojowej Nagrody Nobla. Miałaby to być kara za ewentualną interwencję zbrojną w Syrii.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2013 Rosyjskie MSZ ostro o wypowiedzi Obamy ws. Syrii

Rosja ostro krytykuje deklarację Baracka Obamy, który stwierdził, że rozważa ograniczoną interwencję w Syrii. Rosyjskie MSZ oświadczyło, że tego typu deklaracje amerykańskiego prezydenta są nie do zaakceptowania.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Zarobić na śmieciach. Przedsiębiorcy z Małopolski sprzedają odpady

Przedsiębiorcy z Małopolski zaczęli sprzedawać odpady i nieźle na nich zarabiają – informuje „Gazeta Wyborcza”
www.samorzad.pap.pl
30.08.2013 Szkolny bilans. Przedszkole za złotówkę wcale nie takie tanie

Przedszkole za złotówkę - to efektowna nazwa, lecz nieprawdziwa, bo rodzice po zapisaniu dziecka do samorządowej placówki wciąż będą ponosili spore koszty - stwierdza "DGP"
www.samorzad.pap.pl
30.08.2013 Polska gospodarka przyspiesza. GUS podał najnowsze dane o PKB

Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) wzrósł w II kw. 2013 roku o 0,8% r/r wobec 0,5% wzrostu w poprzednim kwartale, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując drugie szacunki tych danych.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Wałęsa: Ostatni raz uczestniczę w obchodach rocznicy Porozumień Sierpniowych

Lech Wałęsa stawia warunek swojego udziału w uroczystościach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Były prezydent oświadczył, że dopóki to wydarzenie nie będzie świętem państwowym, od przyszłego roku nie będzie uczestniczył w uroczystościach.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Ustawa żłobkowa niewiele pomogła w legalnym zatrudnianiu niań

Choć uchwalona w 2011 r. tzw. ustawa żłobkowa ułatwia legalne zatrudnianie opiekunek, to i tak większość rodziców woli zatrudniać je na czarno. Na przeszkodzie stoją obawy przed formalnościami, a także ograniczenia narzucane przez ustawę.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Wałęsa: Interwencja w Syrii może pozbawić USA politycznego przywództwa

Stany Zjednoczone mogą stracić polityczne przywództwo na świecie, jeśli uwikłają się w wojnę w Syrii - przekonuje były prezydent RP, Lech Wałęsa.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Jedlak: Wirtualny świat, za którym nie wszyscy nadążają. A już zwłaszcza system podatkowy

Crowdfunding to genialna społeczna inicjatywa. W skrócie: ktoś ma pomysł, ale nie ma pieniędzy na jego realizację. Zwraca się więc z prośbą o nie do tych, którym jego idea bardzo się podoba. A ci odpowiadają – przelewami (tradycyjnymi lub z wykorzystaniem rozmaitych systemów...
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Gowin: Nie pójdę w ślady Godsona

Jarosław Gowin deklaruje, że nie odejdzie z Platformy Obywatelskiej. 'Dzisiaj nie mam takiego zamiaru' - podkreślił polityk, który przegrał wybory na szefa partii z Donaldem Tuskiem, w rozmowie z radiową Jedynką.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Prezydent reformą samorządu pomaga Gronkiewicz Waltz? Kieruje do sejmu ustawę przeciw odwołaniu władz

Temat referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy nie schodzi z pierwszych stron gazet, a Bronisław Komorowski kieruje do Sejmu projekt ustawy, która sprawi, że odwołanie władz samorządowych będzie trudniejsze. Obecnie, aby referendum było ważne, do urn musi iść 3/5 liczy wyborców, którzy wzię...
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Biznes w sieci: na czym zarabiają blogerzy?

Żebracy, ciułacze, gwiazdy niszy, zawodowcy – polscy blogerzy na różne sposoby robią biznes w sieci
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Brak chętnych do napisania skargi w sprawie PESEL-u

Choć lipcowa nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego, wprowadzająca m.in. obowiązek ustalania przez sąd numeru PESEL pozwanego, powoduje w praktyce nie lada komplikacje, a sposób jej uchwalania wydaje się różnić od modelowego, adwokatura nie może znaleźć sprzymierzeńca, który zaskarżyłby ją do tr...
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Berlusconi: Skazanie mnie to rana na włoskiej demokracji

Rana zadana włoskiej demokracji. Tak Silvio Berlusconi określił skazanie go na cztery lata więzienia za oszustwa podatkowe przez Sąd Najwyższy. Było to 1 sierpnia; w czwartek, czyli 28 dni później, ogłoszone zostało uzasadnienie tego wyroku.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Radca prawny w telewizji. Rusza kampania KRRP

1 września rusza kampania telewizyjna Krajowej Izby Radców Prawnych (KRRP) „Z radcą prawnym bezpieczniej”.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Godson: Nie chcę słuchać ciągłego ujadania w partii

John Godson mówi, że byłby skłonny rozważyć powrót do Platformy Obywatelskiej. Ale tylko wtedy, gdyby otrzymał zapewnienie, że w sprawach światopoglądowych w klubie PO nie będzie dyscypliny, nie będzie żadnych nacisków i nie będzie marginalizacji - czytamy w wywiadzie dla dziennika 'Polska'.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Jeśli nie Moskwa to co? W Rosji chcą przenieść stolicę na wschód

W Rosji znowu pojawiają się propozycje przeniesienia stolicy. Władimir Żyrinowski - lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji uważa, że zamiast Moskwy stolicą jego kraju powinno być jedno z miast na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Jak ustanowić służebność drogową

Właściciel gruntu może się domagać od sąsiadów ustanowienia służebności drogi koniecznej, gdy jego działka nie ma dojazdu do publicznej. Może to zrobić, nawet jeśli stworzy to ryzyko w ruchu pojazdami
www.gazetaprawna.pl
30.08.2013 Sierpniowa sesja Sejmiku

Zmiany personalne, zmiany w budżecie i przesunięcia finansowe. Po wakacyjnej przerwie obrady wznowił Sejmik Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
30.08.2013 Lato Otwartych Boisk za nami

Zakończyła się ósma edycja letniej akcji Stadionu Śląskiego
www.slaskie.pl
30.08.2013 Nowy radny Sejmiku

Ślubowanie Wojciecha Zamorskiego
www.slaskie.pl
29.08.2013 PSZOK musi być. Nie wszystkie gminy utworzyły punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Mieszkaniec może się pozbyć pozostałości z remontu na koszt gminy, nawet jeśli samorząd nie utworzył punktu selektywnej zbiórki odpadów - informuje "Rz"
www.samorzad.pap.pl
29.08.2013 Rząd da 5,5 mld zł. Jeszcze przez sześć lat rząd będzie dofinansowywał program dożywiania

Współfinansowany przez budżet program dożywiania będzie kontynuowany przez następne sześć lat. Rząd przeznaczy na ten cel prawie 5,5 mld zł. – podaje „DGP”
www.samorzad.pap.pl
29.08.2013 Nie ma rady na Gronkiewicz-Waltz. Odwołają ją to zostanie komisarzem

Jeżeli 13 października Warszawiacy uznają, że mają dość Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta miasta, to Donald Tusk może uczynić ją komisarzem rządzącym miastem - donosi TVN24.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Rybiński: Banki jak kartele narkotykowe

Co to za dziedzina wiedzy? Ma wpływ na miliardy ludzi i na to, czy powstaną, czy też znikną dziesiątki milionów miejsc pracy. Nazwiska osób zajmujących się tą dziedziną w praktyce są znane na całym świecie, każde zdanie wypowiadane przez nie jest szczegółowo analizowane i komentowane.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Rostowski zamierza zostać w rządzie przynajmniej do wiosny

Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski zamierza zostać w rządzie przynajmniej do wiosny, chce dokończyć rozpoczęte reformy, a na koniec obniżyć progi ostrożnościowe, podał 'Puls Biznesu', powołując się na rozmówców z Platformy Obywatelskiej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Unijny Program Infrastruktura i Środowisko będzie wart ponad 100 mld zł

Program Infrastruktura i Środowisko  (POIiŚ) na lata 2014–2020 ma mieć wartość ok. 24,16 mld euro, czyli ponad 100 mld zł, donosi 'Rzeczpospolita', opierając się na wypowiedziach wiceministra rozwoju regionalnego Adama Zdziebło.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 PKO BP z dobrym wynikiem finansowym za II kwartał 2013

PKO Bank Polski odnotował 753 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2013 r. wobec 781 mln zł zysku kwartał wcześniej, podał bank w prezentacji wynikowej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Członkowie Platformy spotkali się w nocy. Tusk chce dać szansę Gowinowi

Dajmy szansę Gowinowi - apelował podczas wieczornego posiedzenia zarządu PO premier Donald Tusk. Jak mówili Informacyjnej Agencji Radiowej uczestnicy spotkania, zwolennik wyrzucenia byłego ministra sprawiedliwości z partii - szef łódzkiej Platformy Andrzej Biernat - miał zrezygnować z zamiaru składa...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Koree podpisały porozumienie w sprawie Kaesong

Kolejny krok do wznowienia produkcji w koreańskiej strefie ekonomicznej w Kaesong. Obydwie Koree formalnie powołały dziś specjalny komitet, którego zadaniem jest doprowadzenie do ponownego otwarcia strefy.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Państwo przegrywa z nielegalną produkcją alkoholu. Spadają wpływy z akcyzy

Państwowa kasa ma kaca. Wpływy z akcyzy alkoholowej w pierwszym półroczu były o ćwierć miliarda złotych niższe niż przed rokiem. Spada sprzedaż i rośnie nielegalna produkcja - czytamy w 'Pulsie Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 USA - Sprawca masakry w wojskowej bazie Fort Hood skazany na karę śmierci

Na karę śmierci skazał amerykański sąd wojskowy Nidala Hasana. Jest on odpowiedzialny za masakrę, której dokonał cztery lata temu w bazie Forth Hood w Teksasie. Zastrzelił 13 osób, a 32 ranił. Jak potem wyjaśnił, uczynił to z pobudek ideologicznych.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Polska interwencja w Syrii to osłabienie zdolności obronnych naszego kraju

Włączenie się Polski w interwencję w Syrii byłoby osłabieniem zdolności obronnych naszego kraju - mówi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Generał Koziej: Oszczędności w MON są bolesne dla armii

Oszczędności w budżecie ministerstwa obrony są bolesne dla polskiej armii, ale nie zagrażają najważniejszym, długofalowym programom - mówi szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Rostowski musi odejść - tak uważa połowa Polaków

Już prawie połowa Polaków domaga się odwołania ministra finansów, Jacka Rostowskiego - donosi 'Rzeczpospolita'
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Potocki: Patrzymy bez pobłażliwości

Rolą mediów jest patrzenie na ręce władzy. To banał, ale bez pamiętania o nim na co dzień media przestają pełnić swoją funkcję. Dlatego DGP uruchomił dwa narzędzia: Władzomierz oraz Licznik DGP, dzięki którym możemy na bieżąco rozliczać rząd z danego nam, obywatelom, słowa.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Rekord wicepremiera Piechocińskiego. Ma aż ośmiu doradców

Ponad pół tysiąca osób to armia asystentów polityków, którzy robią niewiele, ale trzeba im sporo płacić
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 PKL zmieniają właściciela. Będą nowe skipassy i wyciągi

W przyszłym tygodniu Polskie Koleje Linowe zmienią właściciela, a na konta PKP wpłynie ze sprzedaży spółki 215 mln zł. Kwota w całości trafi na spłatę zadłużenia PKP, na które tylko do końca tego roku kolej musi znaleźć 600 mln zł. Teraz PKL będą należały do spółki Polskie Koleje Górskie, w której 9...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2013 Stypendia dla najlepszych uczniów i słuchaczy

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał 30 stypendiów dla najzdolniejszych uczniów w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego na lata 2012-2015'
www.slaskie.pl
28.08.2013 Mazowsze najlepsze. W raporcie Konkurencyjności Regionów 2013 r. polskie regiony zajęły 19. miejsce

Polskie województwa wypadają słabo na tle starej Europy, ale całkiem nieźle w porównaniu z jej peryferiami oraz nowymi członkami Unii - pisze "Rz"
www.samorzad.pap.pl
28.08.2013 Autobusem bez biletu. Darmowa komunikacja miejska niektórym miastom się opłaca

Od stycznia przyszłego roku śląskie Żory rezygnują z biletów w transporcie publicznym. Jak się okazuje nie są wyjątkiem. Małe i średnie miasta coraz częściej eksperymentują z bezpłatną komunikacją publiczną - podaje "DGP"
www.samorzad.pap.pl
28.08.2013 Czechy: Zeman rozwiązał parlament

Czeski parlament został definitywnie rozwiązany. Prezydent Milosz Zeman podpisał dokument w tej sprawie. Prezydent już wcześniej oznajmił, że uchwałę parlamentu o samorozwiązaniu zaakceptuje bez zbędnej zwłoki.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2013 Irak: Kolejne zamachy

Liczba zabitych w serii wybuchów w Bagdadzie wzrosła do 29.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2013 Debata sejmowa nad budżetem: Rostowski broni nowelizacji. Opozycja atakuje ministra finansów

Minister finansów broni nowelizacji budżetu. W Sejmie rozpoczęła się debata nad rządowym projektem, który zakłada wzrost deficytu o mniej więcej 16 miliardów złotych. 7-miliardowe cięcia mają dotknąć poszczególne ministerstwa.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2013 Grupiński: Gowin i Żalek powinni być ukarani

Posłowie Jarosław Gowin i Jacek Żalek powinni zostać ukarani za złamanie dyscypliny klubowej podczas głosowania w sprawie ustawy o finansach publicznych - mówi szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2013 Paragon musi zawierać konkretne nazwy produktów

Przedsiębiorcy obowiązani do rejestrowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych muszą pamiętać o prawidłowej konstrukcji paragonu - liczy się nawet kolejność wymienianych na nim danych. Posługiwanie się nazwami nie pozwalającymi na jednoznaczną identyfikacje sprzedawanego produktu jest niezgodne z pra...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys