O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.09.2013 Małe kary. Sądy rzadko wymierzają urzędnikom wysokie kary

Sądy rzadko wymierzają urzędnikom wysokie kary nawet za wyjątkowo rażące naruszenie prawa - pisze „Rzeczpospolita"
www.samorzad.pap.pl
30.09.2013 Lepszy menedżer. Kontrakty menedżerskie stają się remedium na kłopoty gmin

Samorządy coraz śmielej sięgają po specjalistów od zarządzania i zawodowych menedżerów. Oddelegowują ich do najtrudniejszych spraw, z którymi zwykły urzędnik sobie nie radzi - informuje "DGP"
www.samorzad.pap.pl
30.09.2013 Interpol wydał list gończy za ks. Gilem. Jest podejrzany opodefilię na Dominikanie

Interpol opublikował w internecie list gończy za podejrzanym o pedofilię księdzem Wojciechem Gilem. Jest on podejrzany o wykorzystanie seksualne troje dzieci na Dominikanie.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Belka: Stopy procentowe mogą pozostac bez zmian do połowy 2014 r.

Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka powiedział, że zgadza się z poglądem części członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP), według którego stopy procentowe mogą pozostać niezmienione do połowy 2014 r. Dotychczas Belka mówił o utrzymaniu poziomu stóp bez zmian co najmniej do końca 2013 r...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz. Czarnecki: Tusk zastrasza urzędników?

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zarzuca premierowi łamanie prawa. Chodzi o apel o niebranie udziału w referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 PiS chce udziału Jarosława Kaczyńskiego na konferencji ws. Smoleńska

Nie tylko Antoni Macierewicz, ale i Jarosław Kaczyński. PiS rozszerza listę postulowanych uczestników konferencji naukowej w sprawie katastrofy smoleńskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Kara zapłacona zapobiegawczo nie jest kosztem uzyskania przychodów

Wytwórca poduszek powietrznych montowanych w różnego rodzaju pojazdach zorientował się, że jego proces produkcyjny był w pewnym okresie wadliwy, co mogło wpłynąć na jakość wyrobów. Postanowił z góry zapłacić nabywcom rekompensatę, choć w umowach było ustalone, że musi uregulować odszkodowanie w razi...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Jedlak: Podatkowe buble mają się dobrze, potrzebny więc audyt

Nie mam wątpliwości, że w administracji podatkowej, od urzędów skarbowych poczynając, a na Ministerstwie Finansów kończąc, nie brak osób kompetentnych (świadczą o tym m.in. nasze rozmowy z urzędnikami i ich teksty, które publikujemy) i pełnych najlepszych chęci. Dostrzegają więc i one, że system pod...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Zobacz, kto bawił się na 70. urodzinach Lecha Wałęsy

W sobotę Lech Wałęsa obchodził swoje 70. urodziny. Na urodzinowym przyjęciu w Gdańsku bawiło się 800 gości, w tym wielu polityków, hierarchów kościelnych i celebrytów.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Rybiński: Marks miał rację, mamy wilczy kapitalizm

Na początku lat 90. byłem dyrektorem jednego z programów w organizacji pozarządowej, w ramach którego zapraszaliśmy do Polski ekonomistów z USA i Wielkiej Brytanii, by nauczali nas gospodarki wolnorynkowej. W tych spotkaniach wzięło udział ponad 700 wykładowców ekonomii z krajów, w których miniony u...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Amazon planuje wielkie wejście na polski rynek. Firma zatrudni 6 tysięcy osób

'Puls Biznesu' pisze, że gigant internetowego handlu, firma Amazon, zbuduje w Polsce trzy centra logistyczne. Ma zatrudnić w nich 6 tysięcy osób. Dwa centra staną w okolicy Wrocławia, a jedno w Poznaniu. W zakupowym szczycie firma ma zatrudniać dodatkowo 9 tysięcy tymczasowych pracowników.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Służby podatkowe wkrótce otrzymają wytyczne resortu dotyczące solidarnej odpowiedzialności za zapłatę VAT

Czujność nabywcy powinny budzić nowe podmioty, które oferują dużą liczbę towarów wrażliwych niewiadomego pochodzenia po okazyjnej cenie. Zwłaszcza jeśli nie mają odpowiedniego zaplecza do ich magazynowania - mówi Tomasz Tratkiewicz, dyrektor departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Fi...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Gowin buduje struktury, ale nie partię

Najpierw struktury, potem - być może - partia. Jarosław Gowin rozpoczyna budowanie swojego zaplecza politycznego.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Protokół elektroniczny zapewnia szybszy proces sądowy

Obawy, że nagrywanie rozpraw spowoduje jakiekolwiek opóźnienia w rozpoznawaniu spraw, okazały się nieuzasadnione. Co więcej, profesjonalni pełnomocnicy stawiają się na rozprawie sumiennie przygotowani, co pozytywnie wpływa na jakość postępowania
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Zmiany w VAT: Handel towarami wrażliwymi pod większą kontrolą

Skala wyłudzeń VAT w Polsce sięga od kilkunastu do ponad 50 mld zł rocznie. W walce z nimi mają pomóc rozwiązania, które właśnie wchodzą w życie.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Fiskalne starcie o remonty w mieszkaniu własnościowym. Kiedy trzeba płacić podatek?

Właściciel lokalu, któremu spółdzielnia zwróciła koszty wymiany okien czy podzielników ciepła, ma przychód do opodatkowania – uważa resort finansów. Sądy są przeciwnego zdania.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Unia zakazuje karania przewoźników za maksymalnie załadowane TIR-y

Komisja Europejska przyznała rację przewoźnikowi ukaranemu przez Inspekcję Transportu Drogowego (ITD) za przekroczenie norm nacisku na oś. Jej zdaniem nie można karać za przeciążenie pojazdu, jeśli ten jest załadowany do swojej maksymalnej ładowności.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2013 Kolorowa wieś

Wręczono nagrody w III edycji konkursu plastycznego „Moja wieś w Europie'.
www.slaskie.pl
29.09.2013 Austriacy wybierają parlament

Austriacy wybierają nowy parlament. 183 deputowanych zostanie wyłonionych spośród kilku tysięcy kandydatów.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2013 Kiedy Polacy odczują poprawę sytuacji gospodarczej?

Polacy nieprędko odczują poprawę sytuacji gospodarczej. Wprawdzie od pewnego czasu pojawiają się coraz lepsze dane ekonomiczne, ale poprawa jest zbyt mała, abyśmy odczuli ją we własnych kieszeniach.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2013 Dziś 70. urodziny Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa kończy dziś 70 lat. Na urodzinowym przyjęciu w Gdańsku ma być 800 gości. Z najlepszymi życzeniami do jubilata pośpieszyli już politycy.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2013 Dziesięć tysięcy biegaczy ruszyło ulicami stolicy w Maratonie Warszawskim

Maratonie Warszawski wystartował o dziewiątej rano na moście Poniatowskiego. Niestety stołeczni kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnianiami.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2013 W hołdzie ofiarom deportacji

Pomnik ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945 roku, masowych deportacji mieszkańców Śląska do ZSRR odsłonięto dziś przed kościołem rzymskokatolickim w Doniecku na Ukrainie. We wnętrzu świątyni poświęcono tablicę, która upamiętnia te wydarzenia.
www.slaskie.pl
28.09.2013 Bank&Biznes - dodatek partnerski

W dodatku przekazujemy Czytelnikom prognozy, analizy i raporty dotyczące 2014 r. Analizujemy strukturę i kierunki eksportu, pokazujemy sytuację na rynku walut, fuzji i przejęć, a także podpowiadamy, kiedy należy pomyśleć o emisji firmowych obligacji.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Nie tylko pedagog. MEN ułatwi zatrudnianie w przedszkolach instruktorów

MEN ułatwi zatrudnianie instruktorów bez pedagogicznego wykształcenia. Trenerzy karate poprowadzą zajęcia na równi z nauczycielami – podaje „GW”
www.samorzad.pap.pl
27.09.2013 Areszt dla matki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa synka

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu aresztował na 3 miesiące 41-letnią mieszkankę Nowej Dęby podejrzaną o usiłowanie zabójstwa swojego czteroletniego synka. Z ustaleń śledztwa wynika, że w miniony poniedziałek kobieta próbowała udusić dziecko. Chłopczyk w krytycznym stanie przebywa w szpitalu.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Podejrzenia o pedofilię. Policja nie dostała z Interpolu informacji na temat księdza Wojciecha Gila

Polska policja nie ma na razie żadnych informacji z Interpolu w sprawie poszukiwania księdza Wojciecha Gila - powiedział IAR rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Olechowski: Polaków czeka trudny rok. Przyszłoroczny budżet ryzykowny

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się ustawą budżetową na 2014 rok. Ekonomiści oceniają, że jej założenia są przesadnie optymistyczne, zwłaszcza poziom dochodów. – Nawet jeśli w przyszłym roku tempo wzrostu gospodarczego sięgnie 2,5 proc., nie będzie to odczuwalne dla społeczeństwa – ...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Żabka przejmie do końca roku trzy sieci sklepów

Żabka Polska do końca roku 2013 przejmie 18 sklepów sieci PS Food, 8 sklepów sieci Agap oraz 6 placówek handlowych sieci TORG, poinformowała spółka agencję ISBnews. Przejmowane sklepy generują łącznie ok. 200 mln zł rocznego obrotu i dołączą do sieci Freshmarket.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Sejm przyjął uchwałę o Dniu Sybiraka. Nowe święto 17 września

Sejm przyjął uchwałę, która ustanawia 17 września Dniem Sybiraka.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Wałęsa o Kaczyńskich: Świetni w walce, ale nie w pracy. Dlatego wyrzuciłem ich z pracy

'Byli świetni w walce i gdybym jeszcze raz toczył walkę, to bym sięgnął po podobnych ludzi, po Kaczyńskiego. Natomiast w warunkach pracy to już nie bardzo, to nigdy nie pracowało tak porządnie i w związku z tym w ogóle nie znają się na pracy. Ja już przestawiałem się na pracę, a oni dalej walczyli ...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Przepisy o akcyzie na olej opałowy prowadzą dystrybutorów do bankructwa

Branża paliwowa chce zniesienia odpowiedzialności sprzedawców za błędy nabywców w handlu olejem opałowym. Obecna ustawa o podatku akcyzowym przewiduje kary dla dystrybutorów oleju opałowego, jeżeli nabywca zmieni przeznaczenie produktu i użyje go w innych celach niż opałowe.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Jest szansa dla firm na odzyskanie VAT-u od towarów przekazanych do celów marketingowych

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie orzekł, że podatnicy, którzy między 1 kwietnia 2011 r. a 1 kwietnia 2013 r. wydawali wyprodukowane przez siebie towary bezpłatnie w celach marketingowych, nie mieli obowiązku odprowadzania z tego tytułu VAT. Eksperci radzą podatnikom, którzy zapłacili wówcz...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Nie poinformujesz fiskusa o pożyczce – zapłacisz 10 razy więcej

O pożyczonych prywatnie pieniądzach trzeba poinformować fiskusa, gdy przekroczone zostały limity określone w ustawie. Zapłaty podatku można uniknąć bez względu na wysokość pożyczanej kwoty w przypadku pożyczek od najbliższych. Trzeba jednaka pamiętać o spełnieniu dwóch warunków. Inaczej fiskus może ...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Jak uzyskać dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego?

Mam dwoje dzieci w wieku szkolnym, na które od ubiegłego roku pobieram zasiłek rodzinny. Nie byłam jednak świadoma, że mam również prawo do dodatku na rozpoczęcie roku szkolnego. Gdy się dowiedziałam, natychmiast złożyłam wniosek, ale w opiece społecznej usłyszałam, że nie dostanę pieniędzy od razu,...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Schetyna: Trzeba wyjaśnić zamieszanie wokół Noska

Dzisiejsze spotkanie komisji do spraw służb specjalnych z ministrem obrony narodowej powinno wyjaśnić zamieszanie wokół szefa kontrwywiadu - wyraził nadzieję wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Rejestrację automatu do gier zawsze można cofnąć

Jeśli urządzenie pozwala na wyższe wygrane niż limit zapisany dla niskich wygranych w ustawie hazardowej, to urząd celny może je w każdej chwili zdelegalizować – przypomniał WSA w Białymstoku.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Koniec z szarą strefą na rynku paliw: Handlować będą tylko firmy ze specjalnego rejestru

Ministerstwo Gospodarki ma plan, jak pokonać szarą strefę na rynku naftowym. Chce zmienić prawo tak, by uszczelnić dostęp do zezwoleń na obrót paliwami. System koncesyjny, który obowiązuje obecnie, ma zastąpić zupełnie nowy: rejestr firm prowadzących handel produktami naftowymi.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Radziszewska: Odwołanie szefa SKW zgodnie z procedurami

Zamieszanie wokół szefa kontrwywiadu, to robienie politycznego dymu- ocenia szefowa sejmowej Komisji ds służb specjalnych. Elżbieta Radziszewska mówiła w radiowej Jedynce, że według niej odwołanie generała Janusza Noska nie wiąże się ze sprawą podejrzeń korupcyjnych SKW wobec wiceszefa MON generała ...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Kompromis Rosji i państw zachodnich. Porozumienie w ONZ w sprawie Syrii

Stali członkowie Rady Bezpieczeństwa uzgodnili treść rezolucji w sprawie Syrii. Nakazuje ona Syrii zniszczenie broni chemicznej, ale nie zawiera automatycznej kary za niewywiązanie się z tego obowiązku.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2013 Olimpijczycy na Śląskim

Blisko 200 dziecięcych zawodników wzięło udział w zawodach na Stadionie Śląskim
www.slaskie.pl
27.09.2013 Owce wracają z hal

XI Łossod czyli Redyk jesienny
www.slaskie.pl
26.09.2013 Zmiany w PUP. Urzędnicy będą szukać pracy dla bezrobotnych, a nie wypełniać papierki

Publiczne pośredniaki wreszcie będą mogły zająć się szukaniem ofert zatrudnienia, a nie opłacaniem składek zdrowotnych za bezrobotnych - pisze "DGP"
www.samorzad.pap.pl
26.09.2013 Polska wygrała z KE w sprawie opodatkowania biur podróży

Polska wygrała z Komisją Europejską przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu. Chodzi o szczególne zasady opodatkowania biur podróży.
www.gazetaprawna.pl
26.09.2013 Ruch Palikota: Sejm musi kontrolować służby specjalne

Ruch Palikota apeluje o wyjaśnienie zamieszania wokół Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Artur Dębski mówił w radiowej Trójce, że przyczyny odwołanie szefa SKW generała Janusza Noska są niejasne.
www.gazetaprawna.pl
26.09.2013 Polakowi i innym z Greenpeace - Rosjanie grożą aresztem

Komitet Śledczy chce aresztować międzynarodową załogę statku Arctic Sunrise. Wśród 30 działaczy Greenpeace jest również Polak - Tomasz Dziemiańczuk.
www.gazetaprawna.pl
26.09.2013 Iran gotów do rozmów z USA

Teheran jest gotów do podjęcia rozmów na wysokim szczeblu z Waszyngtonem. Poinformowała o tym państwowa agencja informacyjna IRNA, powołując się na szefa dyplomacji Mohammada Dżawada Zarifa.
www.gazetaprawna.pl
26.09.2013 Piecha: Zakazać aborcji eugenicznej

Senator Bolesław Piecha uważa, że aborcja eugeniczna powinna zostać w Polsce zakazana. Sejm zajmie się projektem obywatelskim, który zmierza do usunięcia wyjątku, który dopuszcza przerwanie ciąży, gdy dziecko ma wady genetyczne lub wrodzone.
www.gazetaprawna.pl
26.09.2013 Kiedy bilet kolejowy jest fakturą?

Pasażer, który odbywa służbową podroż koleją, nie musi zawracać sobie głowy dodatkowymi dokumentami potrzebnymi do rozliczenia kosztów przejazdu. Przepisy stanowią, że jednorazowy bilet na przejazd pociągiem na odległość co najmniej 50 kilometrów jest jednocześnie fakturą – przypomina Urząd Transpor...
www.gazetaprawna.pl
26.09.2013 Zasiłki macierzyńskie: ZUS przygląda się firmom założonym przed porodem

Przedsiębiorcą może zostać każdy. Wynika to z zasady swobody działalności gospodarczej. Samo zarejestrowanie firmy w okresie ciąży jest jednak z perspektywy organu rentowego mocno podejrzane. Uważa on, że takie działanie ma na celu wyłudzenie zasiłku macierzyńskiego, a założenie firmy jest pozorne. ...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys