O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.01.2014 Kult wolnego rynku to patologia. Neoliberalizm prowadzi do samozniszczenia

Wstyd mi za patologiczny kult wolnego rynku – przyznaje Paul Craig Roberts, jeden z twórców reaganomiki
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Zdrojewski: Schetyna na szefa komisji ds. WSI i Antoniego Macierewicza

Grzegorz Schetyna były dobrym kandydatem na szefa komisji śledczej ds. likwidacji WSI i Antoniego Macierewicza – powiedział w Radiu ZET Bogdan Zdrojewski.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Sikorski: Jestem gotów zeznawać w sprawie Macierewicza

Radosław Sikorski jest gotów zeznawać przed komisją śledczą do spraw likwidacji WSI, jeśli zostanie ona powołana przez Sejm. Były minister obrony narodowej i były przełożony likwidatora WSI Antoniego Macierewicza mówił w radiowej Trójce, że opinia publiczna ma prawo wiedzieć, jak używano sprawy likw...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 BIEC: rynek pracy reaguje z opóźnieniem na informacje z naszej gospodarki

Rynek pracy reaguje z opóźnieniem na informacje z naszej gospodarki - wynika z danych Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Analitycy BIEC wyjaśniają, że dotychczasowa poprawa koniunktury nie znalazła znaczącego przełożenia na wysokość bezrobocia.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Rosyjska prasa: Pchają się do Kijowa, choć Tusk im odradzał

Rossijskaja Gazieta oskarża zachodnich polityków o wspieranie ukraińskich nacjonalistów. „Wbrew własnym zapewnieniom i radom premiera Polski Donalda Tuska, aby nie pchać się z dobrymi radami, tam gdzie ich nie chcą, europejskie instytucje nie przestają dawać rekomendacji ukraińskim władzom” - napisa...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 MG oczekuje wzrostu PKB na poziomie ok. 3 proc. w 2014 r.

Ożywienie gospodarcze w Polsce powinno pozwolić na uzyskanie w całym 2014 r. wzrostu PKB na poziomie ok. 3,0% wobec 1,6% w 2013 r., uważają analitycy Ministerstwa Gospodarki. Budżetowa prognoza mówi o 2,5% wzrostu, ale zarówno premier, jak i minister finansów mówili już, że mają nadzieję na osiągnię...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Siedem grzechów głównych neoliberalizmu

Opiera się na założeniach zniekształcających rzeczywistość oraz na przesłankach emocjonalnych o charakterze antypaństwowym, antyzwiązkowym i antysocjalnym. To ideologia, a nie teoria naukowa.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Kidawa-Błońska: W sprawie Ukrainy powinna działać OBWE

Trwa ofensywa dyplomatyczna premiera w sprawie Ukrainy. Donald Tusk podróżuje po Europie, by przekonać przywódców państw kontynentu do wspólnych działań.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Wieńce dla zmarłego pracownika to koszt

Spółka ponosiła wydatki w związku ze śmiercią pracowników (także byłych) oraz członków ich najbliższej rodziny. Chodziło m.in. o zakup żałobnych wieńców, zamieszczenie w prasie nekrologów czy zapewnienie innym zatrudnionym transportu na ceremonię pogrzebową. Uważała, że jest to wyraz szacunku dla zm...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Można wrócić do zwolnienia z VAT także w trakcie roku

Drobni przedsiębiorcy, u których obroty nie przekroczyły 150 tys. zł, nie muszą czekać do 1 stycznia następnego roku, aby ponownie skorzystać z preferencji. Tak orzekł NSA
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Spółdzielnia mieszkaniowa odliczy pełen odpis na fundusz remontowy

Niezależnie od tego, jakie lokale wchodzą w skład zasobów mieszkaniowych, odpisy na fundusz remontowy można w całości zaliczyć do kosztów podatkowych – orzekł NSA.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 O zwrot podatku spadkobiercy muszą walczyć w sądzie

Urzędy odmawiają zwrotu nadpłaty daniny pobranej od sprzedaży odziedziczonych jednostek funduszy . Podatnicy nie są jednak bez szans w sądzie
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Co może, a czego nie może zarząd wspólnoty mieszkaniowej

W regulaminie wspólnoty mieszkaniowej istnieje zapis pozwalający występować zarządowi samodzielnie w jej imieniu do sądu z powództwem o zasądzenie zaległych opłat. Czy jest on legalny, czy konieczna jest każdorazowa uchwała wspólnoty udzielająca pełnomocnictwa do wytoczenia powództwa o zapłatę? – py...
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Ukraina. Wbijano mu gwoździe w ręce. Bułatow był torturowany

Pobity, cały we krwi, ale żywy - po ponad tygodniu tortur pod Kijowem porywacze wypuścili jednego z liderów AutoMajdanu Dmytra Bułatowa. Został on odnaleziony w tej samej okolicy, gdzie inni porwani wcześniej działacze antyrządowych protestów.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Sądowe akta lepiej przesyłać kurierem niż korzystać z usług PGP

Czy sądy powszechne mogą przesyłać akta sądowe, korzystając z usług Polskiej Grupy Pocztowej? Tak, ale nie jest to rozważne – odpowiada Ministerstwo Sprawiedliwości, a Związek Pocztowy wylicza, w jakich sytuacjach Polska Grupa Pocztowa ma prawo akt jednak nie przyjąć.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2014 Szepty Kosmosu

W sobotę, 1 lutego o 13:00 w Planetarium Śląskim w Chorzowie odbędzie się premiera nowego seansu
www.slaskie.pl
31.01.2014 Portret Polaka. Ma 39 lat, mniej pali, pije piwo, późno bierze ślub, ma mało dzieci

39 lat ma statystyczny Polak - w ciągu dwóch dekad zestarzał się o 6,5 roku. Mniej pali, chętniej niż po wódkę sięga po piwo, chce mieszkać poza miastem
www.samorzad.pap.pl
30.01.2014 Przy wsparciu SAP Business One rozwinęli biznes w trudnych czasach

Kiedy w ostatnich 5 latach wiele firm w Polsce notowało spadki sprzedaży, krakowskie Omeko nie tylko podwoiło wartość swoich przychodów, ale też zaczęło odnosić sukcesy na zagranicznych rynkach. Do tego jednak potrzebna była zmiana podejścia do biznesu. m.in.  lepsza kontrola nad realizacją zam...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Wyższa średnia krajowa, wyższe mandaty: rząd przedstawia nowy system karania kierowców

Projekt zaprezentowany przez rząd zakłada wzrost cen mandatów za wykroczenia drogowe. Wysokość grzywny liczona ma być na podstawie średniej krajowej pensji. Na ewentualnej nowelizacji straciłby także samorządy. Proponowane bowiem przepisy odbierają im prawo do używania fotoradarów – informuje „Gazet...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Korespondent 'New York Times’a' wyrzucony z Chin

Zamiast Pekinu - Tajpej. Jeden z dziennikarzy 'New York Times’a', któremu chińskie władze odmówiły przedłużenia wizy, opuścił właśnie Chiny. Austin Ramzy przenosi się do stolicy nieuznawanego za osobne państwo przez komunistyczne władze - Tajwanu.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 GUS podał dane na temat wzrostu PKB w 2013. Polska gospodarka spowolniła

Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) wzrósł w 2013 roku o 1,6% r/r wobec 1,9% wzrostu w poprzednim roku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Kliczko chce zakazu wjazdu do UE dla Janukowycza

Kliczko woła o sankcje dla Janukowycza , na łamach niemieckiej prasy. Lider ukraińskiej opozycji pisze o tym w artykule opublikowanym na łamach niemieckiego dziennika „Bild”.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Cimoszewicz odchodzi z polityki? '26 lat w polityce i starczy'

Włodzimierz Cimoszewicz zapowiada rozstanie się z polityką. Podkreśla, że w działalności publicznej jest już 26 lat. W radiowej Trójce mówi, że zatrzymać go w walce o głosy wyborców mogłoby tylko zjednoczenie centrolewicy.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Papież Franciszek na okładce magazynu Rolling Stone

Watykan broni poprzedniego papieża w obliczu prasowej krytyki. Amerykański tygodnik 'Rolling Stone', umieścił papieża Franciszka na okładce najnowszego numeru. W artykule na jego temat niepochlebnie wyraził się o Benedykcie XVI, czym naraził się na krytykę Watykanu.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Bugaj: Bez prostych odpowiedzi na pytania o reprywatyzację

Za sprawą wiadomości z Warszawy wraca – przez wielu zapomniany – problem reprywatyzacji. Warszawa jest oczywiście z tego punktu widzenia miejscem szczególnym. To w stolicy po wojnie komunistyczna władza (dekretem Bieruta) dokonała bardzo szerokiego wywłaszczenia.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Zderzenia tira z autobusem pod Mławą. 17 osób rannych

17 osób rannych w wypadku pod Mławą. Według wstępnych informacji na krajowej 7 zderzył się TIR z autobusem. Autobusem jechały 34 osoby.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Polimex-Mostostal: Dwaj wierzyciele złożyli wniosek o upadłość spółki

Dwaj wierzyciele Polimeksu-Mostostalu złożyli w sądach wnioski o ogłoszeniu upadłości spółki - w pierwszym przypadku zgłoszono wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika, a w drugim - o ogłoszenie upadłości oraz o zabezpieczenie majątku dłużnika poprzez ustanowienie tymczas...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Minister finansów: Mamy niskie podatki

Minister finansów przekonuje, że polskie podatki nie są wysokie, a w tym roku Polacy zapłacą ich relatywnie najmniej od 20 lat.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Analitycy: Tempo wzrostu PKB spowolniło do ok. 1,5 proc. r/r w 2013 r.

Tempo wzrostu gospodarczego w Polsce spowolniło w 2013 r. i wyniosło ok. 1,5% (wobec 1,9% w 2012 r.), wynika z szacunków ekonomistów ankietowanych przez agencję ISBnews.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Kwaśniewski: UE musi być gotowa wesprzeć Ukrainę finansowo

Unia Europejska musi być gotowa udzielić Ukrainie konkretnej, finansowej pomocy - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Gość radiowej Jedynki zwrócił uwagę, że Rosja oświadczyła, iż udzieli kolejnej transzy pożyczki Ukrainie, kiedy ukonstytuuje się tam nowy rząd.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Po przegranej PiS z komputerów 'wywędrowały' dane polskich agentów

Gdy PiS przegrał wybory w 2007 r., z komputerów kontrwywiadu wojskowego kierowanego przez Macierewicza skopiowano i wyniesiono bazę danych tysięcy agentów. Kontrwywiad zawiadomił o tym prokuraturę, śledztwo trwa - pisze 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Ogłoszenia w mediach mogą łamać prawa podejrzanych

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zwróciła się do prokuratora generalnego z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie ochrony praw oskarżonego przed wydaniem wyroku. Organizacja chce, żeby w przypadku zamieszczania informacji o postępowaniu w mediach wyraźnie oznaczony był status osoby, przeciwko której...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2014 Stanowisko w sprawie szpitala wojewódzkiego w Tychach

Stanowisko Marszałka Województwa Śląskiego i Prezydenta Miasta Tychy w sprawie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach
www.slaskie.pl
30.01.2014 Regiony w kieszeni. Mazowsze bije na głowę

PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca w woj. podkarpackim wyniósł 67 proc. średniej krajowej, w woj. mazowieckim - 165 proc.GUS opublikował szacunki produktu krajowego brutto według województw. Mazowsze wyraźnie prowadzi. Kolejne miejsca zajęły województwa: dolnośląskie - 47 056 zł (113,7 proc....
www.samorzad.pap.pl
30.01.2014 Paragraf do korekty. Do października kierownicy usc mogą uzupełnić wykształcenie

W październiku 2014 r. mija termin, w którym kierownicy urzędów stanu cywilnego mogą uzupełnić wykształcenie. Posłowie chcą wydłużyć termin
www.samorzad.pap.pl
30.01.2014 Samobójca w biurze. Próba samopodpalenia w holu elbląskiego magistratu

46-letni mężczyzna próbował podpalić się - prawdopodobnie z powodów osobistych - w holu elbląskiego urzędu miasta, przed sekretariatem prezydenta
www.samorzad.pap.pl
30.01.2014 Drogi do MIR. Tzw. schetynówki będą przeniesione do resortu infrastruktury

Program przebudowy dróg lokalnych trafi do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju – poinformowała wiceszefowa MAC Magdalena Młochowska
www.samorzad.pap.pl
30.01.2014 Do kasy miasta. Prezydencki projekt ustawy krajobrazowej zadba o budżet miasta

Gminy będą decydowały, gdzie i jakie szyldy oraz inne nośniki reklamowe można wywieszać – informuje „Gazeta Polska codziennie”
www.samorzad.pap.pl
29.01.2014 Zasiłek rodzinny i świadczenia pielęgnacyjne, czyli ile w Polsce można dostać na dziecko

W Polsce do świadczeń rodzinnych zalicza się zasiłek rodzinny (z dodatkami przysługującymi do tego świadczenia), jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz świadczenia opiekuńcze: zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy. Zobacz, ile Polska rodzin...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Kierownica po prawej stronie: rząd zaczeka na wyrok TS

Rząd zawiesza pracę nad nowelizacją ustawy prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.), dopuszczającą rejestrację samochodów z kierownicą po prawej stronie.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Ziobro: Nic nie wiem o raporcie Wassermanna

Zbigniew Ziobro w Radiu ZET nie potwierdził istnienia raportu Zbigniewa Wassermanna na temat jakości służb powołanych przez Antoniego Macierewicza. - Nie mam żadnej wiedzy na temat tego audytu. To jest informacja prasowa – powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik. Wezwał Donalda Tuska do ujawnienia tr...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Kupujemy coraz mniej żywności w hipermarketach

Sprzedaż artykułów spożywczych w hipermarketach spadła o 5,7% r/r w ujęciu wartościowym w okresie listopad 2012 - listopad 2013, wynika z danych Nielsen, przedstawionych przez serwis Dlahandlu.pl. Jednocześnie ich udział w rynku spadł o 0,7 pkt proc. do 11,9%.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Sprzedaż komputerów w Polsce spadła o ponad 10 proc.

Sprzedaż komputerów PC w Polsce spadła o 10,1% r/r w IV kw. 2013 r. W tym okresie kupiono 902 tys. komputerów stacjonarnych, tj. o 2,1% więcej r/r i 593 tys. notebooków, tj o 15,1% mniej niż przed rokiem, podała firma badawcza IDC.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Jest wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie złożyła wniosek o przedłużenie śledztwa w sprawie tajnych więzień CIA - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa. Śledczy potrzebują więcej czasu na prowadzenie postępowania. Wniosek w tej sprawie został dziś wysłany do Prokuratora Generalnego.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Waszczykowski: Dajmy Ukrainie perspektywę członkostwa w Unii

PiS wzywa premiera, by zdobył w Brukseli zobowiązanie Unii do przyjęcia Ukrainy, po spełnieniu przez nią określonych warunków. Witold Waszczykowski z PiS mówi w radiowej Trójce, że taka deklaracja jest oczekiwana w Kijowie. Do dziś Ukraina takiego przyrzeczenia nie ma - dodaje.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Menedżer rozliczy VAT, jeśli jest samodzielnym przedsiębiorcą

To od sposobu określenia w umowie odpowiedzialności zleceniodawcy wobec osób trzecich zależeć będzie, czy zatrudniający się w spółce menedżer wystawi za swoje zarządcze usługi faktury. Jeśli menedżer będzie miał np. własną polisę OC, czynności realizowane na podstawie kontraktu menedżerskiego będą p...
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Wspólnik spółki osobowej od dywidendy rzeczowej bez PIT

Wypłata zysku w formie nieruchomości spowoduje powstanie przychodu z działalności gospodarczej, ale będzie on zwolniony z PIT.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Parlament brytyjski: królowa powinna zacząć na siebie zarabiać

Brytyjska królowa powinna być mniej rozrzutna i zacząć na siebie zarabiać. Parlament proponuje, aby Elżbieta II otworzyła pałac Buckingham dla zwiedzających i uzupełniała dotacje państwowe dochodem ze sprzedaży biletów.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Niebieską kartę można założyć tylko osobie pełnoletniej

Jeżeli sprawca domowej przemocy nie ma skończonych 18 lat, to przewodniczący gminnego zespołu interdyscyplinarnego powinien zakończyć procedurę niebieskie karty (NK) ze względu na brak zasadności jej podejmowania.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2014 Właściciel musi się rozliczyć, gdy wniesie grunt do spółki

Ten, kto nie prowadzi działalności gospodarczej, a przekazuje aportem nieruchomość nabytą nieodpłatnie, nie może wykazać kosztów uzyskania przychodu. Tak wynika z wyroku NSA, który rozpoznał skargi kasacyjne kilkunastu osób.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys