O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.03.2014 Winna gmina. Za wypadek dziecka w przedszkolu w Pasłęku odpowie organ prowadzący

Sąd uznał, że gmina Pasłęk odpowiada za wypadek na przedszkolnym placu zabaw i ma zapłacić zadośćuczynienie - podaje „DGP”
www.samorzad.pap.pl
31.03.2014 Podwodne domy. Gminy pozwalają zabudowywać tereny zalewowe - stwierdza NIK

Gminy niewystarczająco chronią mieszkańców przed powodziami. JST nie ograniczają zabudowy terenów zagrożonych zalaniem - stwierdza NIK
www.samorzad.pap.pl
31.03.2014 Wymiana ognia między Koreą Północną i Południową: Ewakuacja wysp i manewry wojskowe

Co najmniej jeden północnokoreański pocisk spadł na wody terytorialne Korei Południowej. Władze w Seulu poleciły mieszkańcom granicznych wysp, aby udali się do schronów. Zaledwie wczoraj zaś Pjongjang groził próbą nuklearną.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Małe sądy wracają. Prezydent podpisał ustawę likwidującą reformę Gowina

Koniec zamieszania wokół małych sądów. Prezydent Bronisław Komorowski, w obecności ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, podpisał nowelę prawa o ustroju sądów powszechnych. To oznacza przywrócenie większości zreorganizowanych sądów wskutek tzw. reformy poprzedniego ministra Jarosława Gowina.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Miedwiediew przyjechał na Krym

Rosyjski premier przyjechał do Symferopola na Krymie. To pierwsza wizyta przedstawiciela najwyższych rosyjskich władz na półwyspie, po aneksji Krymu przez Rosję.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Miller broni Tuska przed sądem: Teza Kaczyńskiego, że PO doprowadziła kraj do ruiny, jest na wyrost

Leszek Miller broni Donalda Tuska. – Teza Jarosława Kaczyńskiego, że kraj jest doprowadzony do ruiny, wydaje mi się delikatnie mówiąc na wyrost – powiedział w Radiu ZET były premier.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń: 46 osób chce zostać prezydentem Ukrainy

46 osób chce objąć urząd prezydenta Ukrainy. Centralna Komisja Wyborcza zakończyła o północy przyjmowanie dokumentów i od razu odrzuciła 12 z nich, ponieważ nie odpowiadały one stawianym wymaganiom.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Polimex-Mostostal sprzedał biurowiec w Warszawie za 30,75 mln zł

Polimex-Mostostal sprzedał Molina Sp. z o.o. 5 S.K.A budynek biurowy w Warszawie przy ul. Czackiego 15/17, podał spółka. Cena sprzedaży wyniosła 30,75 mln zł
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Kołodko: Kryzys na Wschodzie może obniżyć wzrost PKB Polski znacznie poniżej 3 proc.

Jeśli na Rosję zostaną nałożone kolejne sankcje ekonomiczne, może to bardzo mocno odbić się na dynamice wzrostu gospodarczego Polski w 2014 r., ocenił w rozmowie z ISBnews były wicepremier i minister finansów, Grzegorz Kołodko. Według niego, nieprzemyślane działania mogą spowodować, że dynamika wzro...
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Wojsko zainteresowane grafenem

Spółka Nano Carbon, zajmująca się projektem polskiego grafenu znajdzie się pod kontrolą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Swój pakiet 49 procent akcji zachowa KGHM, ale wojskowi otrzymają od Agencji Rozwoju Przemysłu ponad połowę udziałów - pisze 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Skrajna prawica wygrała wyniki samorządowe. Francuzi oczekują zmian w rządzie

Francuzi oczekują zmian w rządzie. To reakcja na wyniki wyborów do władz samorządowych. Wygrała w nich prawica. Sukces odnieśli ekstremiści z Frontu Narodowego.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Spłata zaległych składek to problem firmy i podatnika

Po kontroli ZUS może się okazać, że firma musi zapłacić zaległe składki za pracowników nie tylko w części, którą finansuje sama, lecz też w tej, którą powinien pokryć sam ubezpieczony.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Odszkodowanie za wywłaszczenie: jak oblicza się wartość nieruchomości?

Przeprowadzenie procedury wywłaszczeniowej dozwolone jest jedynie w ściśle określonych przypadkach, a rekompensatą za odebrane nam dobro ma być wypłata słusznego odszkodowania. Dowiedz się, w jaki sposób określana jest jego wysokość, kto jest odpowiedzialny za jego wypłatę i czy przysługuje Ci odwoł...
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Firmy dostaną takie same dopłaty do pensji niepełnosprawnych

Na zrównaniu dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych stracą zakłady pracy chronionej. Na razie nie zapowiadają cięć etatów.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Pierwsi świadkowie na procesie Brunona Kwietnia - podejrzanego o próbę zamachu na Sejm

Pierwsi świadkowie będą zeznawać w procesie Brunona Kwietnia. Dziś kolejna rozprawa w sprawie doktora chemii oskarżonego o przygotowywanie i planowanie zamachu na Sejm oraz władze Polski.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Z Tajwanu, z Indii czy z Chin, czyli jak importerzy walczą z celnikami

Przedsiębiorcy, którzy kilka lat temu sprowadzali krzem z Dalekiego Wschodu do dziś toczą spory z izbami celnymi o faktyczne pochodzenie tego metalu.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Tusk zaprzecza: Nie opieram kampanii na straszeniu wojną

Premier Donald Tusk podczas wizyty na Podkarpaciu zaprzeczał, że prowadzi kampanię opartą na straszeniu wojną. Szefowi rządu zarzucają to politycy opozycji. Podkreślają, że premier promuje kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego posługując się wojenną retoryką.
www.gazetaprawna.pl
31.03.2014 Przestrzeń odmieniona

Rusza 15 edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie
www.slaskie.pl
30.03.2014 Wyłowione z Oceanu Indyjskiego przedmioty nie pochodzą z zaginionego boeinga Malaysian Airlines

Przedmioty wyłowione wczoraj z powierzchni Oceanu Indyjskiego w rejonie poszukiwań malezyjskiego Boeinga, nie pochodzą z tego samolotu. Władze Australii poinformowały, że były to jedynie śmieci oraz rzeczy związane z połowem ryb. Z wody podniosły je załogi uczestniczących w akcji chińskich i austral...
www.gazetaprawna.pl
30.03.2014 Próba wielomiliardowego oszustwa w Banku Watykańskim

Udaremnione rzekome kolosalne oszustwo na szkodę watykańskiego banku IOR okazało się prymitywną próbą zdeponowania w nim fałszywych papierów wartościowych. Planujący ją dwaj mężczyźni zostali zatrzymani zanim przekroczyli próg Państwa Watykańskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2014 Zaskakujące wyniki wyborów na Słowacji. Andrej Kiska - bezpartyjny biznesmen zostanie prezydentem

Na Słowacji zaskoczenie wynikami wyborów prezydenckich. Zwycięzcą jest biznesmen Andrej Kiska, który pokonał premiera i lidera socjaldemokratów Roberta Fico. Premier, który kieruje rządem już drugą kadencję, przegrał z kretesem. Jego rywal Andrej Kiska pokonał go różnicą aż 19 procent.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2014 Kolejna ofiara śmiertelna na budowie stadionu w Brazylii

Tragedia na stadionie, na którym zostanie rozegrany mecz otwarcia brazylijskiego mundialu. Śmierć poniósł robotnik montujący krzesełka na trybunach.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2014 Kwitnie handel fałszywymi fakturami

Fikcyjne faktury zalewają rynek. Tracą budżet i uczciwi podatnicy. W prasie i internecie nie brakuje ogłoszeń dotyczących sprzedaży takich 'dokumentów'. Przedsiębiorcy tłumaczą oszustwa zbyt wysokimi podatkami. Śledczy przestrzegają, że można za to słono zapłacić.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2014 Koniec bezkarności zagranicznych kierowców. Od kwietnia rusza system wymiany informacji o kierowcach

Koniec bezkarności zagranicznych piratów. Już w kwietniu w Polsce zacznie działać unijny system wymiany informacji o kierowcach. Chodzi o automatyczne przesyłanie danych osób łamiących przepisy ruchu drogowego do kraju, w którym kierowca złamał prawo.
www.gazetaprawna.pl
30.03.2014 Krym przeszedł na czas moskiewski

Krym jeszcze bliżej Rosji. Zmieniono tam czas na moskiewski. Mieszkańcy Półwyspu poszli wczoraj spać zgodnie z czasem obowiązującym w Kijowie. Zaś obudzili się według czasu moskiewskiego. W nocy wskazówki miejscowych zegarów zostały przesunięte o dwie godziny do przodu. W ten sposób półwysep przesze...
www.gazetaprawna.pl
29.03.2014 Zmiana czasu: straty dla przedsiębiorców, spadek wydajności pracy i wzrost liczby zawałów

Dziś w nocy pośpimy krócej. Powodem jest zmiana czasu na letni. O godzinie 2:00 należy przestawić zegarki na trzecią. Czas letni wprowadzono, żeby lepiej wykorzystać światło dzienne i oszczędzać energię elektryczną. Wielu ekspertów uważa jednak, że o ile takie tłumaczenie było uzasadnione w epoce pr...
www.gazetaprawna.pl
29.03.2014 Znaleziono kolejne części boeinga Malaysian Airlines

Po raz kolejny dostrzeżono obiekty, które mogą być fragmentami zaginionego samolotu malezyjskich linii lotniczych. Załoga chińskiego samolotu zwiadowczego dostrzegła trzy elementy unoszące się na wodzie, na zachód od wybrzeży Australii. Są w kolorze białym, czerwonym i pomarańczowym.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2014 Druga tura wyborów na Słowacji: Główny rywal premiera jest scjentologiem?

Od rana Słowacy wybierają prezydenta. W drugiej turze znaleźli się premier, lider socjaldemokratów Robert Fico i kandydat niezależny Andrej Kiska.
www.gazetaprawna.pl
29.03.2014 Putin dzwonił do Obamy

Rosyjski prezydent Władimir Putin dzwonił do Baracka Obamy, żeby przedyskutować amerykańskie propozycje w sprawie Ukrainy. Jak podał Biały Dom, Obama domaga się, by rosyjskie wojska wróciły do krymskich baz i nie przemieszczały się dalej w głąb Ukrainy.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Nie zapłacisz PIT od dodatku energetycznego

Otrzymywanie dodatku energetycznego nie będzie podlegało podatkowi dochodowemu od osób fizycznych – wynika z opublikowanego rozporządzenia Ministra Finansów.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Raport UOKiK: Poprawa jakości paliw na polskim rynku

Poprawia się jakość paliw. W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa zakwestionowała 3,92 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych – rok wcześniej było to 4,14 proc. Zastrzeżenia dotyczyły częściej jakości oleju napędowego niż benzyn.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Kolejne orędzie Janukowycza: Chce referendów w sprawie statusu każdego z regionów Ukrainy

Obalony prezydent Ukrainy wciąż próbuje zaistnieć na scenie politycznej. Tym razem Wiktor Janukowycz w 'orędziu do narodu ukraińskiego' wezwał do zorganizowania referendów w sprawie statusu każdego z regionów Ukrainy. Tekst orędzia publikuje rosyjska agencja Itar-Tass.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Marcinkiewicz: Ranga międzynarodowa Kaczyńskiego jest strasznie słaba. A na listach do PE - przydupasy

Kazimierz Marcinkiewicz w Radiu ZET powiedział, że w Europie nikt nie liczy się z Jarosławem Kaczyńskim. – Proszę zwrócić uwagę, że on nie ma żadnych spotkań międzynarodowych. Ktokolwiek przyjeżdża do Polski, nie spotyka się z liderem opozycji. Ranga międzynarodowa Kaczyńskiego i jego środowiska jes...
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Węgry: Orban niechętny sankcjom UE wobec Rosji

Premier Węgier ma nadzieję, że Unia Europejska nie nałoży na Rosję kolejnych sankcji. W wywiadzie dla dziennika 'Vilaggazdasag' Viktor Orban podkreślił, że ograniczenie kontaktów gospodarczych z Moskwą nie leży w interesie Europy i Węgier.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Pentagon: Rosja wciąż wysyła żołnierzy w rejon Ukrainy

Amerykański Departament Obrony twierdzi, że Rosja nadal wzmacnia swoje siły wzdłuż granicy z Ukrainą. Wczoraj Pentagon wyraził zaniepokojenie z tego powodu. Amerykanie mówią, że nie znają intencji Rosjan.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Poszukiwania malezyjskiego Boeinga najdroższe w historii

Dwudziesty dzień poszukiwań zaginionego Boeinga linii Malaysia Airlines, a chińscy naukowcy już szacują, że będzie to najdroższa tego typu operacja w historii lotnictwa. Roczny koszt prac przy wydobywaniu szczątków maszyny może być aż dziesięciokrotnie większy niż dwuletnie poszukiwania Airbusa lini...
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Ukraina: Komisja śledcza zbada sprawę śmierci Ołeksandra Muzyczki z Prawego Sektora

Ukraiński parlament - Rada Najwyższa - powołał tymczasową komisję śledczą. Ma ona zbadać okoliczności śmierci koordynatora organizacji Prawy Sektor na zachodzie Ukrainy Ołeksandra Muzyczki, znanego też jako Saszko Biały.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 PiS chce nakręcić spot wyborczy w gabinecie premiera. Tusk odmawia

Małgorzata Kidawa-Błońska nie widzi szans, by PiS mógł skorzystać z gabinetu premiera, by nakręcić tam spot wyborczy. Opozycja zwróciła się z taką prośbą, gdy swoją reklamówkę nagrała w kancelarii premiera PO.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Tusk nie planuje spotykać się z kolejnymi protestującymi

Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że na razie nie ma planów spotkania premiera z kolejną grupą protestujących. Od wczoraj pod Sejmem zwiększenia świadczeń domagają się opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych. W gmachu Sejmu o wyższe świadczenia walczą rodzice niepełnosprawnych dzieci.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Zdrojewski: Jeśli Polska otrzyma teren do maja, pomnik katastrofy smoleńskiej w następnym roku

Jeżeli Polska dostanie prawo do terenu pod Smoleńskiem do maja, to w następnym roku pomnik upamiętniający ofiary katastrofy będzie tam stać - tak zapewnił w radiowej Trójce minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Prawy Sektor wznowił manifestację przed siedzibą parlamentu w Kijowie

Około tysiąca zwolenników skrajnie nacjonalistycznej organizacji Prawy Sektor pikietuje Radę Najwyższą. Demonstranci domagają się dymisji ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa oraz prawdziwych reform organów ścigania.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Poszukiwania malezyjskiego Boeinga wznowione 1100 kilometrów od poprzedniego miejsca

Poszukiwania malezyjskiego samolotu na Oceanie Indyjskim wznowione. Wcześniej operacja została zawieszona z powodu złej pogody.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Proces Oscara Pistoriusa odroczony do 7 kwietnia

Proces Oscara Pistoriusa odroczony do 7 kwietnia - taką decyzję podjął sąd w Pretorii w RPA, który od ponad 3 tygodni rozpatruje sprawę zabójstwa 29-letniej Reevy Steenkamp. Oskarżonym jest 27-letni niepełnosprawny sportowiec.
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Czy kobieta w ciąży w okresie zwolnienia lekarskiego może wykonywać pracę zarobkową

Pracuję na etacie, ale prowadzę także własną działalność gospodarczą i z tego tytułu odprowadzam oczywiście składki. Jestem teraz w ciąży i niespodziewanie musiałam iść na zwolnienie lekarskie. Czy wolno mi prowadzić jakiekolwiek sprawy związane z moją działalnością gospodarczą – pyta pani Katarzyna...
www.gazetaprawna.pl
28.03.2014 Koniec sprawozdań. Za warszawską RIO przypominamy, że termin mija 31 marca

31 marca mija termin składania sprawozdań z wykonania budżetu jednostek samorządu terytorialnego za 2013 r. - przypomina RIO w Warszawie
www.samorzad.pap.pl
28.03.2014 Uderzeni po kieszeni. Spadną wpływy z podatku od nieruchomości – alarmuje UMP

Nowe przepisy ograniczą liczbę opodatkowanych budowli, co pozbawi gminy wpływów z podatku od nieruchomości – alarmuje Unia Metropolii Polskich
www.samorzad.pap.pl
28.03.2014 Nowa przestrzeń dla muzyki

Wielkie otwarcie Filharmonii Śląskiej
www.slaskie.pl
28.03.2014 Tchnąć życie w skanseny techniki

O tym, jak ratować postindustrialne dziedzictwo rozmawiali w kopalni GUIDO członkowie zespołu ds. wykorzystania i promocji dziedzictwa industrialnego Województwa Śląskiego. W spotkaniu udział wzięła wicepremier Elżbieta Bieńkowska
www.slaskie.pl
28.03.2014 Nowa perspektywa dla firm

www.slaskie.pl
27.03.2014 Ukraińscy uchodźcy: Brud w polskim ośrodku, strzykawki na placu zabaw

Bród, nieprzyjemny zapach, zniszczone meble i strzykawki w piaskownicy - tak Ukraińcy z Krymu opisali Polskiemu Radiu RDC warunki, jakie zastali w ośrodku w podwarszawskiej Podkowie Leśnej Dębak. Urząd Do Spraw Cudzoziemców przekonuje, że uchodźcy mijają się z prawdą.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys