O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.05.2014 Barack Obama w Polsce: Co w programie wizyty?

Spotkanie z przyszłym prezydentem Ukrainy, rozmowa z polskimi pilotami F-16 i udział w uroczystościach 4 czerwca - to główne punkty programu wizyty Baracka Obamy w Polsce. Biały Dom podał dziennikarzom szczegóły tego wydarzenia. Amerykańskiemu prezydentowi będzie towarzyszył sekretarz stanu John Ker...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2014 Ukraina: przedstawiciel OBWE kończy misję

Specjalny mediator Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy na Ukrainie, Wolfgang Ischinger, ma zakończyć swoją misję. Tak twierdzi ukraińska telewizja Espreso TV.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2014 Rok Polski w Rosji. Decyzja w połowie czerwca

Ostateczna decyzja dotycząca polskiego zaangażowania w Rok Polski w Rosji zapadnie w połowie czerwca - poinformował minister kultury Bogdan Zdrojewski. Będzie ona konsultowana z instytucjami, które z tej okazji przygotowały kulturalne przedsięwzięcia.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2014 Wielkie sprzątanie na polskich dworcach

Na razie otwarcie ofert, niedługo rozstrzygnięcie przetargu. Polskie Linie Kolejowe szukają firm, które będą sprzątać wszystkie dworce w kraju. Efektem nowego rozdania ma być znaczna poprawa czystości na dworcach.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2014 Po tygodniu od strzelaniny w Brukseli zabójca nadal jest na wolności

Od strzelaniny w Muzeum Żydowskim w Brukseli minął tydzień, a policja nadal szuka sprawcy. Na miejscu zginęły wtedy 3 osoby, a czwarta zmarła w szpitalu. Wśród ofiar jest małżeństwo z Izraela oraz obywatele Francji i Belgii.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2014 W Doniecku walki mimo zawieszenia broni

W Doniecku trwa zawieszenie broni między separatystami a ukraińskimi wojskami. W obwodzie ługańskim i donieckim doszło jednak w nocy do kolejnych walk. W samym Doniecku słychać było strzelaninę. Pod ostrzałem było także lotnisko. Władze mają nadzieję na ustabilizowanie sytuacji.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 'Zdrajca', 'Odznaczony przez Putina' - protesty przed mszą za gen. Jaruzelskiego

Przed Katedrą Polową w Warszawie, w której ma odbyć się msza za Wojciecha Jaruzelskiego doszło do pierwszych protestów. Grupa kilkudziesięciu osób z transparentami pikietuje przed kościołem.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Rosja: terroryści z Ukrainy przygotowywali zamachy na Krymie

Rosyjskie służby twierdzą, że zatrzymały na anektowanym przez Rosję Krymie grupę ukraińskich terrorystów. Według informacji przekazanej przez Federalna Służbę Bezpieczeństwa ujęto czterech bojowników 'Prawego Sektora', którzy przygotowywali zamachy w: Jałcie, Symferopolu i Sewastopolu.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Niemiecka renta z polskim PIT

Bank powinien potrącać zaliczkę na podatek dochodowy od renty powypadkowej wypłacanej z Niemiec – potwierdziła bydgoska izba skarbowa.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Specjalista nie pozbawi prawa do karty podatkowej

Zatrudnienie kolejnych osób świadczących usługi specjalistyczne nie przekreśla możliwości opodatkowania w formie zryczałtowanej – wyjaśniła poznańska izba skarbowa.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Świetne dane polskiej gospodarki. Wzrost PKB przyspieszył

Produkt Krajowy Brutto (ceny stałe średnioroczne roku poprzedniego) wzrósł w I kw. 2014 roku o 3,4% r/r wobec 2,7% wzrostu w poprzednim kwartale, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując drugie szacunki tych danych.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Przychody: Biletu nie można zamienić na auto

Tylko imienne bilety okresowe dają pracownikowi podstawę do odliczenia od przychodu faktycznie poniesionych kosztów uzyskania przychodu – wyjaśniła katowicka izba skarbowa.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Miller: IPN nie będzie decydował kto i gdzie ma być pochowany

- To jest skandaliczne zachowanie. Mamy do czynienia z przedstawicielem urzędu państwowego, który powinien działać na podstawie i w granicach prawa. Żaden artykuł ustawy o IPN nie upoważnia prezesa do decydowania o tym kto i gdzie ma być pochowany - w ten sposób lider SLD Leszek Miller odniósł się n...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Prawo do bycia zapomnianym: Google gotowe na współpracę z UE

Gigant z Mountain View udostępnił na swoich stronach specjalny formularz, który umożliwia internautom usunięcie swoich danych osobowych z wyników wyszukiwarki. To efekt precedensowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczącego prawa do bycia zapomnianym.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Ukraińska granica zaatakowana. Straż Graniczna ostrzelana z granatników

Funkcjonariusze ukraińskiej Służby Granicznej odpali atak bojowników na przejściu Stanyczno-Łuhanske. Pogranicznikom udało się zatrzymać samochody z bronią.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Wałęsa o gen. Jaruzelskim: nie oceniam, podejmował trudne decyzje

Lech Wałęsa nie chce oceniać postaci generała Jaruzelskiego. Były prezydent i przewodniczący Solidarności mówił w radiowej Jedynce, że Wojciech Jaruzelski podejmował trudne decyzje w bardzo skomplikowanej sytuacji politycznej i międzynarodowej.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Siwiec o Poroszence: jest bogaty, może nie będzie okradał państwa

- Nowo wybrany prezydent Ukrainy Petro Poroszenko ma silny mandat do rządzenia państwem, gdyż wygrał wybory w pierwszej turze - mówi wiceprzewodniczący Twojego Ruchu Marek Siwiec. Polityk w rozmowie z Programem III Polskiego Radia stwierdził też, że ukraińska scena polityczna będzie się teraz na now...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Tusk oskarża Schetynę. Schetyna: jestem patriotą PO i jej twórcą

- Jestem patriotą PO i jej twórcą. Nie widzę możliwości złych scenariuszy. W czym byłem nielojalny? - dziwi się na antenie RMF FM Grzegorz Schetyna komentując doniesienia 'Wprost' z posiedzenia Zarządu PO, na którym Donald Tusk miał oskarżyć Schetynę o 'granie na jak najniższy wynik PO w wyborach...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Szef MSW o sejmowej komisji w sprawie Infoafery: bez sensu

Minister spraw wewnętrznych jest zdania, że powoływanie sejmowej komisji do zbadania Infoafery w MSW i Komendzie Głównej Policji nie ma sensu. W Sejmie 30 maja odbędzie się pierwsze czytanie dwóch projektów uchwał Solidarnej Polski i SLD w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Minister o śmierci gen. Jaruzelskiego: prawica gra zwłokami, walka w zaświatach

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz apeluje o uszanowanie śmierci Wojciecha Jaruzelskiego. 30 maja na warszawskich Powązkach odbędzie się pogrzeb byłego I sekretarza KC PZPR, pierwszego prezydenta III RP i współautora stanu wojennego.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Uprzejmie donoszę, że mój konkurent... czyli jak skutecznie prowadzić biznes w Polsce

Najniższa cena? Perfekcjonizm? Najlepsze jakość i serwis? Bzdura. Donos plus czarny PR. To najskuteczniejsze narzędzie w prowadzeniu interesów
www.gazetaprawna.pl
30.05.2014 Stare biurko. Po kadencji miejsce pracy gwarantują wójtom i radnym przepisy

Powrót do pracy z urlopu bezpłatnego po skończonej kadencji radnemu i wójtowi gwarantują przepisy. Warunkiem jest zgłoszenie gotowości pracy
www.samorzad.pap.pl
30.05.2014 Forum współpracy. MAC zaprasza kandydatów do Rady do Spraw Cyfryzacji

MAC powołuje Radę do Spraw Cyfryzacji – forum współpracy dotyczące cyfryzacji w Polsce. Kandydatów na członków można zgłaszać do 6 czerwca
www.samorzad.pap.pl
30.05.2014 Rząd pomoże. Zapowiedź kontynuacji programu „Wyprawka szkolna'

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna"
www.samorzad.pap.pl
30.05.2014 Posłowie uchwalili. Państwo zagwarantuje uczniom bezpłatne podręczniki

Państwo będzie gwarantować dostęp do bezpłatnych podręczników uczniom szkół podstawowych i gimnazjów - zdecydował Sejm
www.samorzad.pap.pl
30.05.2014 Kup sobie. Elementarz nie dla nauczycieli

We wrześniu darmowy elementarz dostaną pierwszoklasiści, ale nie nauczyciele. Podręcznik jest dla uczniów - wskazuje MEN. A nie wiadomo, czy książkę będzie można kupić.Podczas warszawskiej konferencji zorganizowanej dla dyrektorów szkół w związku z planowanymi zmianami w wyposażaniu dzieci w pod...
www.samorzad.pap.pl
30.05.2014 Wyniki w lipcu. MPiPS o programie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Dopiero w lipcu będzie wiadomo, które samorządy dostaną dofinansowanie w ramach programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie
www.samorzad.pap.pl
30.05.2014 Samorządy wobec nowych wyzwań

Polityka społeczna oraz nowa unijna perspektywa programowania – te tematy zdominowały kończący się konwent marszałków województw RP
www.slaskie.pl
30.05.2014 Mam zawód – mam pracę w regionie czyli szansa dla tysięcy uczniów

Prawie 15 tys. uczniów wzięło udział w programie kształcenia zawodowego
www.slaskie.pl
30.05.2014 Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim

Do udanej zabawy niekoniecznie potrzebne są nam zabawki kupione w sklepie. Okazuje się, że czasem bardziej cieszą te, które zrobimy własnoręcznie
www.slaskie.pl
29.05.2014 Wałęsa: Pożegnam człowieka z pokolenia zdrady

Pożegnam człowieka z pokolenia zdrady - mówi Lech Wałęsa. Były prezydent zapowiada, że pożegna generała Jaruzelskiego w kościele, jednak na jutrzejszym pogrzebie go nie będzie, bo 'nie lubi pożegnań na cmentarzu'.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Ziobro: Rozwiązać się? Hofman może tak na kury krzyczeć

- Nie będę dzwonić do Jarosława Kaczyńskiego. To Jarosław Kaczyńskich ma silniejszą pozycję i to na nim spocznie odpowiedzialność za porażkę prawicy, jeśli nie zaproponuje rozwiązań kompromisowych i koalicji – powiedział Zbigniew Ziobro w Radiu ZET.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Poseł Pięta z różańcem zablokuje pogrzeb gen. Jaruzelskiego

'Weźmiemy różaniec, przyjdziemy na Powązki, uklękniemy i niech ZOMO nas szarpie' - cytuje posła PiS Stanisława Piętę Gazeta Wyborcza. Polityk zachęca do modlitwy, której celem jest zablokowanie pogrzebu gen. Jaruzelskiego. 
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Składki społeczne: Po zakończeniu ulgi trzeba się wyrejestrować

Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą korzystają z możliwości opłacania składek na ubezpieczenia społeczne na preferencyjnych warunkach.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Pracodawca odpowie za pijanego pracownika

Śmierć pracownika korzystającego z firmowego transportu, który zapewniał dowóz do siedziby przedsiębiorstwa, można uznać za wypadek przy pracy. Musi się to jednak wiązać z obowiązkiem stawienia się w zakładzie, np. w związku z rozliczeniem sprzętu lub zdaniem relacji z wykonanych czynności. Tak orze...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Gowin: Jestem gotów na współpracę z PiS. Prawica musi się zjednoczyć

'Rządy Tuska oznaczają stagnację. Obóz zmian może powstać tylko po prawej stronie. Jeśli prawica chce odsunąć Tuska od władzy i nie dopuścić do koalicji z SLD, musi się zjednoczyć. Jestem gotów na współpracę z Jarosławem Kaczyńskim' - deklaruje lider Polski Razem Jarosław Gowin.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Separatyści potwierdzają przetrzymywanie 4 obserwatorów OBWE

Promoskiewscy separatyści ze Słowiańska potwierdzają , że zatrzymali 4- ech obserwatorów OBWE, z którymi kontakt urwał się w poniedziałek.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Działalność wykonywana osobiście bez preferencji

Odsetki od spóźnionej wypłaty wynagrodzenia za zlecenie lub dzieło nie będą zwolnione z podatku dochodowego. Przeciwnie do oprocentowania wypłacanego pracownikowi, które już dziś nie jest opodatkowane.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Jedlak: Wszyscy mamy złoża w Chile

Wspominałem kiedyś, że chciałbym dożyć czasów, gdy dywidendy napływające do Polski będą większe niż pobierane u nas przez obcy kapitał. Nie chodzi nawet o patriotyzm, ale choćby o saldo obrotów bieżących (co zresztą na jedno wychodzi). Aby tak się stało, polskie firmy muszą inwestować za granicą. I ...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 JACC : nie ma śladów po malezyjskim samolocie na dnie oceanu

Kolejna porcja informacji o zaginionym malezyjskim samolocie i kolejna niewiadoma. Nie ma śladów rozbitej maszyny na dnie Oceanu Indyjskiego w miejscu gdzie szukano czarnych skrzynek - podało australijskie centrum koordynujące poszukiwania (Joint Agency Coordination Centre JACC).
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Uzgodniono warunki zniesienia embarga na polską wieprzowinę

Uzgodniono warunki zniesienia przez Ukrainę embarga na polską wieprzowinę. Prawdopodobnie Kijów odstąpi też od zakazu importu naszej wołowiny - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki. W Paryżu trwają polsko - ukraińskie rozmowy na ten temat. Marek Sawicki powiedział w radiowej Jedynce, że jeśli wszys...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Mundial da kopa gospodarce Brazylii. W dół

Mistrzostwa miały być okazją do dynamicznego rozwoju kraju. Ale gospodarze tylko na boisku mają szanse na złoto. Tempo wzrostu gospodarczego dramatycznie wyhamowało, za to koszty inwestycji rosną
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Izby skarbowe nie odpowiadają ciekawskim

Kto występuje z wnioskiem o indywidualną interpretację podatkową, musi wskazać, jaki będzie ona miała wpływ na jego obecne bądź przyszłe opodatkowanie – wynika z orzeczenia NSA.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Rosja tworzy własną unię. Podpisze z Białorusią i Kazachstanem umowę o utworzeniu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej

Rosja podpisze dziś z Białorusią i Kazachstanem umowę o utworzeniu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Ma ona być przeciwwagą dla Unii Europejskiej i w przyszłości, oprócz państw założycielskich skupiać także inne kraje dawnego Związku Radzieckiego.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 VAT: Urząd nie może dowolnie długo przetrzymywać podatku

Wstrzymanie zwrotu VAT podatnikowi z uwagi na konieczność dodatkowej weryfikacji rozliczeń powinno być wyjątkiem, który wymaga odpowiedniego uzasadnienia – stwierdził WSA w Poznaniu.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2014 Nielogiczne płace. Ekspert krytykuje zasady wynagradzania samorządowców

Stawki płac pracowników samorządowych są niezgodne z zasadami nowoczesnego zarządzania - twierdzi dr Artur Rycak z Uczelni Łazarskiego
www.samorzad.pap.pl
29.05.2014 Galicyjski Sanok. Nagrody w konkursie 7 Cudów Funduszy Europejskich

Elżbieta Bieńkowska wręczyła nagrody konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich". Jedną z nich za projekt Sanoka - Galicyjski Rynek
www.samorzad.pap.pl
29.05.2014 Transformacja. Rozmowa z Krzysztofem Głombem, szefem 'Miast w Internecie'

Podczas konferencji "Miasta w Internecie" MIR zaprezentuje źródła finansowania projektów, w ramach których można realizować nowe systemy informatyczne
www.samorzad.pap.pl
29.05.2014 Kupią dyrektorzy. Samorządy przekażą szkołom pieniądze na podręczniki

Nie organ prowadzący, ale dyrektorzy szkół będą odpowiadali za zakup podręczników - podkreśla Małgorzata Szybalska z MEN
www.samorzad.pap.pl
29.05.2014 Nowe eurokary. Taryfikator od czerwca

Od 1 czerwca zacznie obowiązywać nowy taryfikator kar za naruszenia przepisów o przetargach przy realizacji unijnych projektów.Podajemy wskaźniki procentowe do obliczenia wartości korekty finansowej za naruszenia przy udzielaniu zamówień publicznych, współfinansowanych ze środków funduszy UE  wedł...
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys