O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.06.2014 Niepoliczalny zasób brzydkich wyrazów

Jest wyraz, który słownik określa jako nie wulgarny a potoczny, a którego mimo to nie radzi używać w samorządowej kampanii wyborczej prof. Radosław Pawelec.Z naukowcem - językoznawcą z Uniwersytetu Warszawskiego rozmawiamy o brzydkich słowach. Jak się okazuje, nie wiadomo nawet, ile ich w naszym jęz...
www.samorzad.pap.pl
30.06.2014 „Sueddeutsche Zeitung”: zagrożona renoma Sikorskiego

Po aferze taśmowej w Polsce, niemiecka prasa nadal spekuluje na temat politycznej przyszłości Radosława Sikorskiego. Duży artykuł o polskim ministrze publikuje dziś dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Kuźniar: ryzyko wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii jest realne

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej staje się coraz bardziej realne. Doradca prezydenta do spraw międzynarodowych prof. Roman Kuźniar podkreślał w Trójce, że taki krok byłby szkodliwy dla obu stron.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Szydło: chcemy pokazać prawdę o rządzie

Prawo i Sprawiedliwość chce pokazać prawdę o rządzie i obecnej władzy oraz przekonać Polaków, że nie warto dłużej popierać Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. Takie cele akcji 'Czas na zmiany' stawia wiceprezes tej partii, Beata Szydło, gość radiowej Jedynki.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Potocki: Szczyt a sprawa ukraińska

W listopadzie 2013 r. zawarcie stowarzyszenia z Ukrainą miało być wydarzeniem numer jeden szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Teraz podpisanie dokumentu przez ukraińskiego prezydenta zostało przesłonięte dyskusją o obsadzie posad w KE. A szkoda.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Schetyna: afera podsłuchowa jeszcze nie jest zamknięta

Grzegorz Schetyna uzależnia wyjaśnienie afery taśmowej, od opublikowania wszystkich nagrań. Zdaniem polityka PO, sprawa została zamknięta jedynie na poziomie parlamentarnym dzięki uzyskaniu wotum zaufania przez rządu Donalda Tuska.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Dla opiekunów osób starszych pracy nie zabraknie

Zmiany demograficzne sprawią, że w najbliższych latach zmieni się struktura zatrudnienia. Polacy żyją coraz dłużej i przybywa osób starszych. To zaś oznacza, że będzie ogromne zapotrzebowanie na opiekunów tych osób - zwraca uwagę dyrektor Małgorzata Sarzalska z departamentu analiz ekonomicznych i pr...
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Newsweek ujawnia nowe tropy w aferze taśmowej: Pluskwa w teczce i skompromitowany adwokat

Półtora miesiąca przed wybuchem afery taśmowej do bielskiej policji trafiła sprawaprzedsiębiorcy, którego firma miała paść ofiarą przestępstwa - opisuje Newsweek.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 PSL wystawia rachunek Tuskowi: janosikowe i ubój rytualny

Ludowcy chcą ustawy o uboju rytualnym i załatwienia sprawy janosikowego, która ciąży na finansach rządzonego przez PSL Mazowsza - pisze Rzeczpospolita
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 PO płaci za taśmy. PiS prowadzi w sondażach, Korwin-Mikke trzecią siłą

PiS - 32 procent, PO -24 procent i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego jako trzecia siła z 11 procentami poparcia. Sondaż preferencji partyjnych publikuje Rzeczpospolita.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Wielka Brytania odsuwa się od Unii

Sprzeciw Davida Camerona wobec Jean-Claude’a Junckera zaostrza stosunki Londynu z Brukselą. Niewykluczone, że w 2017 r. dojdzie do rozwodu
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Jakie funkcje w UE dla Polaków? Cała Polska gra na Radka

Na forum UE zaczyna się prawdziwa gra o to, co dostanie nasz kraj
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Firmy już dziś muszą się przygotować do CFC

Kolejna furtka optymalizacji podatkowej zostanie zamknięta. Już w tym roku mogą zacząć obowiązywać przepisy o opodatkowaniu zagranicznych spółek kontrolowanych
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Kto może zawiesić działalność na czas letnich przestojów

● Uśpić funkcjonowanie firmy wolno każdemu przedsiębiorcy, który nie ma pracowników
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Doręczenia: Poczta Polska chce unieważnienia umowy w trakcie realizacji

Spór o półmiliardowy kontrakt na przesyłki sądowe zbliża się do końca. Nie za bardzo jednak wiadomo, co może uzyskać Poczta Polska, nawet, gdy go wygra.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2014 Wakacje z kulturą

Muzeum Śląskie przygotowało szereg artystycznych wydarzeń na lato
www.slaskie.pl
29.06.2014 Niepoliczalny zasób brzydkich wyrazów

Jest wyraz, który słownik określa jako niewulgarny a potoczny, a którego mimo to nie radzi używać w samorządowej kampanii wyborczej prof. Radosław Pawelec.Z naukowcem - językoznawcą z Uniwersytetu Warszawskiego rozmawiamy o brzydkich słowach. Jak się okazuje nie wiadomo nawet ile ich w naszym języku...
www.samorzad.pap.pl
29.06.2014 Pakistan: rodzina ścięła głowę kobiecie i jej mężowi. Powód? Wzięli ślub

W Pakistanie rodzina 18-letniej Muawia Bibi podstępnie zwabiła ją i jej męża, 26-letniego Sajjada Ahmeda do rodzinnej wioski, po czym małżonkowie zostali uwięzieni i ścięci. Para została zamordowana ponieważ 18-latka wzięła ślub bez zgody rodziców - informuje CNN.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Irak: w czyich rękach jest Tikrit?

Trwa ofensywa irackiej armii przeciwko islamistom. Jak informują państwowe media, wojsko odbiło Tikrit, jedno z największych miast, zajętych przez rebeliantów z ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu. Według armii, zajęta została siedziba gubernatora, zabito kilkudziesięciu islamistów, a pozo...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Korwin-Mikke: Sikorski dał się złapać z opuszczonymi spodniami

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego szef MSZ Radosław Sikorski i szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz powinni - w związku z ujawnieniem nagrań z nielegalnych podsłuchów, których są bohaterami - podać się do dymisji lub zostać zdymisjonowani przez Donalda Tuska. - I to nie dlatego, że to są źli ministrowie - z...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Kalisz stanie na czele własnej partii?

Członkowie stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza podjęli decyzję o utworzeniu nowej partii politycznej. Prawdopodobnie partia będzie nosić taką samą nazwę jak stowarzyszenie - informuje 'Gazeta Wyborcza'.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Szef rosyjskiego MSZ o Sikorskim: polityczny realista. Chwali czy kpi?

W opinii szefa rosyjskiej dyplomacji Radosław Sikorski jest „politycznym realistą” - Siergiej Ławrow skomentował w taki sposób wypowiedź szefa polskiego MSZ o szkodliwości sojuszu Polski z USA, która znalazła się na upublicznionych przez 'Wprost' nagraniach pochodzących z nielegalnych podsłuchów.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Wielka Brytania musi importować... plemniki

Wielka Brytania jest zmuszona do importu... spermy używanej przez lekarzy przy procedurze sztucznego zapłodnienia - informuje brytyjski 'Time'. Problemem jest przyjęte w 2005 roku na Wyspach prawo, które nie gwarantuje dawcom spermy anonimowości.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Ukraina: separatyści uwolnili wszystkich obserwatorów OBWE

Prorosyjscy separatyści na wschodniej Ukrainie uwolnili kolejnych czterech obserwatorów OBWE - byli oni przetrzymywani przez ponad miesiąc. Oznacza to, że wszyscy uprowadzeni w tym rejonie inspektorzy tej organizacji są już na wolności.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Rosja wysyła leki i żywność Ukrainie. Kijów: nie chcemy tej pomocy

Rosyjska pomoc humanitarna, mimo sprzeciwu Kijowa, jedzie na wschodnią Ukrainę. Kolumna 12 ciężarówek wyjechała z Moskwy do obwodu rostowskiego.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Litwa wprowadzi zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom?

Na Litwie odbywa się referendum w sprawie zakazu sprzedaży ziemi obcokrajowcom. 1 maja skończył się dziesięcioletni okres przejściowy, po przystąpieniu Litwy do Unii Europejskiej, podczas którego cudzoziemcy nie mogli swobodnie nabywać ziemi na w tym kraju.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Muzułmanie rozpoczęli ramadan

Muzułmanie na całym świecie zaczynają ramadan. Święty miesiąc postu to dla wyznawców islamu czas, gdy koncentrują się na dobrych uczynkach i wstrzemięźliwości. Zazwyczaj w czasie ramadanu w świecie islamskim ustawały konflikty i wojny, ale w ostatnich latach było inaczej.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Meksyk: prawo jazdy bez egzaminu. Wystarczy zapłacić

Prawo jazdy bez egzaminu i sprawdzania kwalifikacji - tak wygląda zdobywanie dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem w stolicy Meksyku. Jedyne, co trzeba tu zrobić, by uzyskać prawo jazdy, to zapłacić za jego wydanie.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Sikorski idzie do prokuratury. 'Podsłuchiwała zorganizowana grupa przestępcza'

Szef MSZ Radosław Sikorski zawiadomił prokuraturę o 'działaniu zorganizowanej grupy przestępczej'. Na Twitterze Sikorski wyjaśnił, że ma to związek 'z przestępczymi podsłuchami'. 'Naturalnie rezerwuję też prawo do obrony moich dóbr osobistych wobec podsłuchiwaczy, ich mocodawców i dystrybutorów...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Korea Północna bez ostrzeżenia wystrzeliła rakiety. Seul: prowokacja

Korea Północna ponownie wystrzeliła rakiety krótkiego zasięgu. Południowokoreańska armia twierdzi, że spadły one do morza u wschodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Kilka dni wcześniej Pjongjang ogłosił 'przełom' w swoim programie rakietowym.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Irak: rosyjskie myśliwce pomogą w walce z rebeliantami

Irak wzmacnia swoje siły powietrzne. Rząd w Bagdadzie otrzymał kupione od Rosji myśliwce Suchoj - pięć maszyn ma pomóc w walce z sunnickimi rebeliantami, którzy od kilku tygodni opanowują tereny na północy i zachodzie Iraku.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2014 Jak uzyskać pozwolenie na broń?

Nie każdy obywatel w Polski może uzyskać dostęp do borni. Zasady udzielania (i cofania) pozwoleń na broń, zbywania oraz przechowywania i deponowana broni i amunicji, jej przewozu na terytorium RP, przywozu oraz wywozu za granicę jak i zasady funkcjonowania strzelnic określone zostały w ustawie z dni...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Rolnicy chcą blokować drogi przez ubój rytualny. Sawicki: To 'pogrywanie' szantażem

Sprawa jest zbyt poważna na 'pogrywanie' szantażem - tak minister rolnictwa komentuje zapowiedź szefa rolniczego OPZZ. Sławomir Izdebski grozi, że jeśli w najbliższych tygodniach nie zostanie przywrócony ubój rytualny, to jesienią rolnicy znów będą blokowali drogi.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Nowe inwestycje i miejsca pracy w specjalnych strefach ekonomicznych

Ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy i inwestycje wartości przeszło 650 milionów złotych. To zapowiedzi firm, które uzyskały nowe pozwolenia na prowadzenie działalności w kilku specjalnych strefach ekonomicznych w całym kraju.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Jeden z najbogatszych Polaków: Z taśm 'Wprost' wynika, że rząd chciał przejąć Mennicę

Najpierw myślałem, że to atak za moje wypowiedzi o OFE i Pendolino. Ale z nagrań jasno wynika, że celem rządu było przejęcie Mennicy – twierdzi w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem dla RMF FM Zbigniew Jakubas, większościowy akcjonariusz w Mennicy Polskiej.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Gruzja nie zawróci z drogi do UE

Gruzini entuzjastycznie przyjęli podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. 'To dla nasz szczęśliwy dzień' - tak rozpoczynała się większość relacji dotyczących podpisania gruzińsko-unijnego porozumienia.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Od dziś tyko żółte fotoradary mogą fotografować

Od dziś tyko żółte fotoradary mogą fotografować kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Inspekcja Transportu Drogowego dysponuje 300 urządzeniami zainstalowanymi w żółtych skrzynkach, podobną liczbę urządzeń mają w dyspozycji straże miejskie.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Tragiczny początek wakacji na drogach: 135 wypadków, 9 osób nie żyje

Tragiczny początek wakacji na polskich drogach. Podczas pierwszego dnia wakacyjnych wyjazdów doszło do 135 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 167 zostało rannych.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Ukraina: Poroszenko przedłużył zawieszenie broni

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przedłużył rozejm z prorosyjskimi separatystami o kolejne 72 godziny - do wieczora 30 czerwca. Władze w Kijowie mają nadzieję, że pozwoli to znaleźć pokojowe rozwiązanie konfliktu.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Protesty w całym kraju przeciwko obrazie Boga i katolików, czyli sprawa 'Golgoty Picnic'

'To jest protest przeciwko obrazie Boga i katolików' - mówią uczestnicy demonstracji przeciwko wystawieniu 'Golgota Picnic'. W wielu miastach Polski, między innymi Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku i Bydgoszczy, protestujący pikietowali przed teatrami, które zgodziły się na wystawienie...
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Wszystkie afery rządu Donalda Tuska

Hazard, taśmy i komputery - oto krótki przewodnik po aferach, które towarzyszyły rządom PO.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Kiedy na urlopie wychowawczym można pracować

Pracownik przebywający na urlopie wychowawczym ma prawo podjąć dodatkowe zatrudnienie. Jeżeli jednak nadużyje tego uprawnienia, pracodawca może go odwołać z urlopu.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2014 Siedziba Zespołu „Śląsk” w nowej krasie

W Koszęcinie zakończyła się rewitalizacja Zespołu Parkowo-Pałacowego. Przebudowa kosztowała ponad 40 milionów złotych
www.slaskie.pl
28.06.2014 Śląski Urząd Wojewódzki z pucharem Marszałka

Na boisku treningowym Stadionu Śląskiego rozegrano XI Turniej Piłkarski o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego
www.slaskie.pl
27.06.2014 Nie tylko adwokaci i dziennikarze. Kto jeszcze musi zachować tajemnicę zawodową?

W polskim prawie próżno szukać definicji legalnej tajemnicy zawodowej. Na podstawie obowiązujących przepisów doktryna przybliża nam jednak jej znaczenie, bowiem terminem tym posługują się liczne ustawy. Czym jest zatem tajemnica zawodowa i jakie grupy zawodowe są nią objęte?
www.gazetaprawna.pl
27.06.2014 Piłka w grze

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego po raz XI będzie gościł na terenie WOKiS „Stadion Śląski' w Chorzowie
www.slaskie.pl
27.06.2014 Muzeum Śląskie nowym cudem Polski?

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego została nominowana do tytułu jednego z 7 NOWYCH CUDÓW POLSKI w czwartej edycji plebiscytu Magazynu National Geographic Traveler
www.slaskie.pl
27.06.2014 Jakie wsparcie dla MŚP?

O możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców w
www.slaskie.pl
27.06.2014 Przedszkole gratis. W Częstochowie od 1 września bez opłat dla miejscowych

Częstochowa rezygnuje z opłat za miejskie przedszkola. Zmaleją wpływy do budżetu, ale mniej pracy będzie przy obsłudze administracyjno-księgowej.
www.samorzad.pap.pl
27.06.2014 Ostatni dzień. W poniedziałek 30 czerwca mija termin dla dyrektorów szkół

W poniedziałek 30 czerwca mija termin, w którym dyrektorzy mają zweryfikować dane szkoły oraz złożyć zapotrzebowanie na „Nasz elementarz" - przypomina MEN
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys