O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.07.2014 „Sueddeutsche Zeitung”: Rosja spróbuje rozbić Unię

Embargo na owoce i warzywa z Polski to przedsmak rosyjskiej reakcji na wprowadzenie sankcji przez Unię Europejską.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Sławomir Nowak wciąż jest posłem. Wbrew zapowiedziom

Miesiąc temu były minister transportu zapowiedział, że zrzeknie się mandatu posła w związku z 'taśmami Wprost'. Według informacji 'Rzeczpospolitej' polityk wziął sejmowy urlop, ale wrócił do pracy i nie zrzekł się mandatu.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Borowski: Rosja nie jest dużym rynkiem dla Polski

Marek Borowski uspakaja nastroje po nałożeniu przez Moskwę embarga na wwóz polskich owoców i warzyw. Obowiązywać ono będzie od jutra. Były minister finansów mówił w radiowej Trójce, że Rosja nie jest dla naszego kraju tak dużym rynkiem, jak się powszechnie uważa. 'Cały eksport Polski do Rosji to mn...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Zysk netto BZ WBK wzrósł do 504,09 mln zł

BZ WBK odnotował 504,09 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2014 r. wobec 419,49 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Zysk netto GPW wzrósł r/r do 20,32 mln zł w II kw. 2014 r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odnotowała 20,32 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2014 r. wobec 16,88 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 KGHM: Kopalnia Sierra Gorda w Chile uruchomiła produkcję

Kopalnia Sierra Gorda w Chile uruchomiła wczoraj produkcję, a po okresie rozruchu, który zakończy się na początku przyszłego roku, będzie produkować rocznie około 120 tys. ton miedzi, 50 mln funtów molibdenu i 60 tys. uncji złota, podał KGHM Polska Miedź.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Mercedes promuje zakup Klasy B na specjalnych warunkach

Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży samochodów osobowych Mercedes-Benz Polska: promocyjną ofertą chcemy przekonać Klientów, że samochód nie musi być ich własnością. Korzystniej jest go leasingować i wymieniać na nowy.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Zamówienia publiczne: W przetargach można kłamać bezkarnie

Praktycznie niemożliwe jest wykluczenie z postępowania o zamówienie publiczne firmy, która podaje nieprawdziwe informacje. To efekt przyjętej w orzecznictwie interpretacji przepisów
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Rosja bardziej potrzebuje Unii Europejskiej niż Wspólnota Rosji

Choć polscy rolnicy ucierpią wskutek embarga, dla UE jako całości Moskwa nie jest kluczowym rynkiem zbytu
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Polski e-podpis ważny w całej Unii

Jest porozumienie w sprawie jednolitego e-podpisu w całej Unii. Rada UE przyjęła kompromisową wersję rozporządzenia w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym. Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 lipca 2016 r.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Rosyjska prasa: Dziękujemy za sankcje

Zachodnie sankcje nie zaszkodzą Rosji. Takie opinie najczęściej publikują rosyjskie media.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Za kradzież energii nie wolno karać podwójnie

Opłata za nielegalny pobór energii, poprzez swoją wysokość, pełni rolę odstraszającą, a więc analogiczną do sankcji karnej – takie stanowisko w sprawie, która zawisła przed Trybunałem Konstytucyjnym, przedstawił Andrzej Seremet, prokurator generalny.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Polki chętniej rodzą obcokrajowcom

Co dziesiąte dziecko, którego matką jest Polka, przychodzi na świat za granicą
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Podatki wojenne. Kto zapłaci za konflikt: zwykli Ukraińcy czy oligarchowie

Operacja w Donbasie kosztowała do tej pory Kijów równowartość 600 mln zł. A trzeba dużo więcej pieniędzy.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Królikowski: Prokuratura zmarnowała kolejny rok

MICHAŁ KRÓLIKOWSKI Można zebrać niepokoje różnych jednostek, skupić się na wynajdywaniu takich sposobów interpretacji nowych przepisów, które stworzą obraz nadchodzącej katastrofy. Czemu ma jednak służyć taka metoda?
www.gazetaprawna.pl
31.07.2014 Wsparcie dla projektów w dziedzinie oszczędzania energii

Do 15 września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszy EOG 2009-2014 dla Programu Operacyjnego PL04
www.slaskie.pl
31.07.2014 Granice podwórka. Podejmowanie decyzji na wspólnych sesjach jest nielegalne

Wspólne sesje rad gmin, na których rozpatruje lub rozstrzyga się te same sprawy, są nielegalne – wynika z rozstrzygnięcia wojewody
www.samorzad.pap.pl
31.07.2014 40 000 kart trafiło do dużych rodzin

Do tej pory 34 767 wielodzietnych rodzin złożyło wnioski o 177 082 kart. Karty Dużej Rodziny wydawane są przez ponad 2000 gmin. Do dzisiaj ponad 40 tys. kart trafiło do gmin, z czego blisko 39 tys. zostało odebranych przez rodziny - mówi Tadeusz Wachowski z PWPW SA., która odpowiada za produkcję k...
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 MPiPS: Stopa bezrobocia spadnie do blisko 11 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego obniży się do blisko 11% w okresie lipiec-wrzesień br., a następnie będzie sezonowo rosnąć, natomiast na koniec roku wyniesie międzt 12% a 13%, prognozuje wiceminister pracy Jacek Męcina.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Polityk SLD o rozmowach z Twoim Ruchem: Palikot chce rządzić

- Janusz Palikot uważa, że tym wielkim tworem, który ma powstać, i pakietem na wybory samorządowe, będzie kręcił on jako ten, który może wnieść coś najważniejszego. A nam chodzi o równość - mówił w TVP Info sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski komentując negocjacje SLD z Twoim Ruchem dotycząc...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Rosja nie likwiduje rakiet średniego zasięgu? USA oskarża, Obama pisze do Putina

Stany Zjednoczone oskarżają Rosję o naruszenie dwustronnego traktatu INF, dotyczącego likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu, mogących przenosić głowice nuklearne. Zarzuty znalazły się w opublikowanym przez Departament Stanu corocznym raporcie w sprawie kontroli zbrojeń. Umowa została pod...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Komorowski będzie na Powązkach w godzinę 'W'

'Solidarność' kontynuowała ducha powstańców, ale wygrała, bo wyciągnęła z powstania warszawskiego wnioski - tego zdania jest doradca prezydenta Henryk Wujec, gość radiowej Jedynki.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Rosja uderza sankcjami: Embargo na polskie warzywa i owoce

Rosja nakłada embargo na polskie owoce i warzywa. Rosyjscy inspektorzy tłumaczą, że producenci z Polski notorycznie naruszają obowiązujące w Rosji normy fitosanitarne.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Niemiecka prasa o powstaniu warszawskim: to cud, że obecnie jesteśmy dobrymi sąsiadami

Niemiecka prasa odnotowała otwarcie w Berlinie wystawy poświęconej powstaniu warszawskiemu. Temat trafił na pierwszą stronę dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Ruszyło śledztwo przeciwko 'carowi chińskiej bezpieki'. Koniec z jednością w komunistycznej partii?

Zhou Yongkang piastował przez pięć lat urząd ministra bezpieczeństwa publicznego. Był też jednym z 9 członków poprzedniego Politbiura. W ostatnich miesiącach rozpoczęto śledztwa wobec wielu współpracowników Zhou, którego w Chinach nazywano 'carem chińskiej bezpieki'. Teraz oficjalnym śledztwem obj...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Szef MON: Rosja się nie zatrzyma. Może nawet zaatakować Ukrainę

- Prezydent Rosji (Władimir Putin) ma nadal bardzo dużo narzędzi nacisku na Ukrainę i można się obawiać, że będzie je wykorzystywał. Ostatecznym jest masywna interwencja wojskowa - mówił w TOK FM minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Doradca prezydenta Komorowskiego: Zachód nie powstrzymał Hitlera, teraz UE nie może zwlekać

- Wprowadzenie przez Unię Europejską sankcji gospodarczych wobec Rosji uderzy w rykoszetem w samą Wspólnotę. Nie można jednak tolerować postępowania Moskwy, dlatego nałożenie tych restrykcji było konieczne - przekonuje w rozmowie z programem I Polskiego Radia doradca prezydenta Bronisława Komorowski...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Zmarł ostatni człowiek, który brał udział w nalocie na Hiroszimę

Zmarł ostatni członek załogi bombowca, który zrzucił bombę atomową na Hiroszimę. Theodore Van Kirk, nazywany przez swoich wojennych towarzyszy 'Holendrem', zmarł w wieku 93 lat w Stone Mountain w Georgii.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Bankowy tytuł egzekucyjny przeciwko spadkobiercom dłużnika. Czy to możliwe?

Czy po śmierci dłużnika bank może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny przeciwko jego spadkobiercom? Na to pytanie odpowie Sąd Najwyższy
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Łukaszenka pomoże zakończyć konflikt na Ukrainie?

Białoruś zgodziła się być gospodarzem rozmów w sprawie uregulowania sytuacji we wschodniej Ukrainie - pierwsze spotkanie może odbyć się już 31 lipca. Takie ustalenia to wynik rozmowy telefonicznej prezydentów Ukrainy i Białorusi - Petra Poroszenki i Aleksandra Łukaszenki.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Kiedy odrolnienie działki może być problemem

Eksperci ds. nieruchomości zauważają, że największe problemy z odrolnieniem działki posiadają osoby, które chcą budować na gruntach ornych należących do I, II i III klasy.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Rosyjski MSZ o sankcjach: taka rozmowa z Rosją to bezmyślność

'Atak pakietowy' - tak nazywa zachodnie sankcje „Kommiersant”. Rosyjski dziennik podkreśla, że Unia Europejska zdecydowała się na bardzo poważne działania wobec Rosji.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 Korwin-Mikke: pojedynek z Bonim jest możliwy. Obaj mamy immunitet

Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z 'Super Expressem' stwierdził, że spoliczkowany przez niego Michał Boni powinien się 'wytłumaczyć, przeprosić, zwołać sąd honorowy lub wyzwać go na pojedynek'. Dopytywany, czy w dzisiejszych czasach pojedynek między dwoma eurodeputowanymi jest możliwy lider Nowej ...
www.gazetaprawna.pl
30.07.2014 ŹRÓDŁO na dobre. Uczestnicy szkoleń pl.ID pozytywnie o nowej aplikacji

Dobrze ocenili aplikację ŹRÓDŁO uczestnicy szkoleń pl.ID – informuje COI przy MSW. To półmetek spotkań dotyczących ewidencji ludności
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Wójt dopilnuje. MSW przewiduje możliwość przerw w procedurze wyborczej

W wyjątkowych przypadkach głosowanie może być przerwane, lokal wyborczy opieczętowany - przewiduje MSW. Czuwać mają nad tym przedstawiciele wójta
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Pole dla weta. Prezydent nie podpisał noweli ustawy o ochronie gruntów

Prezydent zawetował ustawę likwidującą nadzór resortu rolnictwa nad odrolnianiem gruntów klas I - III. Minister rolnictwa uważa weto za pomyłkę
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Lista 800. Samorządy, które uzyskały zwiększenie subwencji oświatowej

Publikujemy listę blisko 800 jst, które uzyskały zwiększenie subwencji oświatowej. Większość z nich otrzymała środki na wyposażenie świetlic
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Bez meldunku. Międzyresortowy zespół przedstawi rekomendacje rządowi

Rozpoczął działalność międzyresortowy zespół, który zajmie się przygotowaniem administracji do zniesienia obowiązku meldunkowego
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Jaka rola wsi w wizji państwa?

Chcielibyśmy uzyskać od pana prezydenta deklarację, jaka jest jego wizja rozwoju państwa polskiego i rola obszarów wiejskich w funkcjonowaniu państwa.Liczymy, że nie tylko na dożynkach będziemy pana prezydenta gościć, ale też że uda się spotkać i merytorycznie porozmawiać podczas Kongresu Gmin Wiej...
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Duma i refleksja. Niech rok 2015 będzie rokiem polskiej samorządności

Prezydent Bronisław Komorowski chciałby, aby przyszły rok - jak powiedział - był rokiem refleksji i dumy z okazji 25-lecia polskiej samorządności
www.samorzad.pap.pl
30.07.2014 Wojewódzki Zespół Przychodni odnawia poradnie

Za 275 tys zł wyremontowano poradnie ginekologii dziecięcej oraz leczenia niepłodności
www.slaskie.pl
29.07.2014 Dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewa Wójciak odwołana ze stanowiska

Dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewa Wójciak odwołana ze stanowiska. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny podjął decyzję w tej sprawie 'po wyczerpaniu wszelkich możliwości porozumienia' - czytamy w oświadczeniu.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2014 Śląskie w PIFE

Województwo Śląskie zostało uczestnikiem Ogólnopolskiej Sieci Punktów Informacyjnych
www.slaskie.pl
29.07.2014 Historyczna fuzja. Od 1 stycznia 2015 r. razem miasto i gmina Zielona Góra

1 stycznia 2015 r. nastąpi połączenie miasta na prawach powiatu i gminy Zielona Góra. To pierwsza taka fuzja w historii – poinformował resort administracji
www.samorzad.pap.pl
29.07.2014 Reforma śmieciowa, czyli sukces na papierze

Samorządom udało się ograniczyć ilość składowanych odpadów średnio o kilkanaście procent - wynika ze sprawozdań z realizacji gospodarki odpadami za 2013 r. Zdaniem ekspertów prawdziwe wyniki mogą być znacznie gorsze. Wszystko przez złe formularze gminnych sprawozdań. Wójtowie, burmistrzowie i prezyd...
www.samorzad.pap.pl
29.07.2014 Zmiany w JST. Rząd wydał rozporządzenie m.in. w sprawie łączenia gmin

Od stycznia zmienią się granice Skierniewic i Środy Wlkp., a status miasta zyskają m.in. Stopnica i Chocz. Publikujemy zmiany przyjęte przez rząd
www.samorzad.pap.pl
29.07.2014 60 na plusie. Lista popieranych wniosków o zwiększenie subwencji

60 kolejnych wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej zostało pozytywnie zaopiniowanych przez zespół KWRiST. Publikujemy ich listę
www.samorzad.pap.pl
29.07.2014 Pula MPiPS. 8 mln zł na szkolenia i wynagrodzenia rodzin zastępczych

Niemal 8 mln zł resort pracy i polityki społecznej przeznaczy na szkolenia i wynagrodzenia rodzin zastępczych. Samorządy mogą ubiegać się już o dofinansowanie
www.samorzad.pap.pl
28.07.2014 Ławrow: Rosja nie będzie odpowiadać sankcjami na sankcje

Rosja nie zamierza odpowiadać sankcjami na zachodnie sankcje. Takie oświadczenie przekazał na konferencji prasowej w Moskwie szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Rosyjski minister skrytykował kraje Unii Europejskiej i USA twierdząc, że nie wspierają inicjatyw pokojowego rozwiązania kryzysu uk...
www.gazetaprawna.pl
28.07.2014 ONZ: Zestrzelenie malezyjskiego samolotu może być zbrodnią wojenną

Katastrofa malezyjskiego Boeinga może być zbrodnią wojenną - twierdzi ONZ
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys