O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.08.2014 Pisarska o Tusku i Mogherini: Liczy się współpraca

Po pierwszych chwilach radości z wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej czas na pytania. A wśród nich to o współpracę polskiego premiera z nowa szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini, o której się mówi, że ma zbyt miękkie podejście do relacji z Rosją.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Chiny chcą wybierać władze Hongkongu

Reżim komunistyczny Chin chce decydować o wyborze kandydatów do władz Hongkongu.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Zadania Tuska w Europie: Za co będzie odpowiedzialny premier

Donald Tusk jako szef Rady Europejskiej i Włoszka Federica Mogherini jako szefowa unijnej dyplomacji będą musieli zgodnie współpracować. To dominujący ton komentarzy ekspertów po szczycie Unii Europejskiej, na którym wybrano najważniejszych oficjeli UE.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Komorowski o Tusku w Brukseli: To zwycięstwo Polski

Wybór Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej jest wielkim zwycięstwem Polski. Tak twierdzi Bronisław Komorowski. Wybór polskiego premiera na to stanowisko prezydent skomentował po meczu inaugurującym mistrzostwa świata w siatkówce, w którym reprezentacja Polski pokonała reprezentację Se...
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Radosław Sikorski leci do Mołdawii

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski udaje się wczesnym popołudniem (ok.13:00) z dwudniową wizytą do Mołdawii. W Kyszyniowie spotka się z władzami kraju.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Hiszpania za Tuskiem, ostrożnie wobec Mogherini

Hiszpańskie media chwalą wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Ukraina: rosyjscy komandosi są już w Rosji

Rosyjscy komandosi, zatrzymani w zeszłym tygodniu na Ukrainie, są już w Rosji. Jeszcze wczoraj dowódca jednego z ukraińskich batalionów ochotnicznych mówił, że w Charkowie ma dojść do wymiany jeńców.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2014 Bonusy za trzy plus

Trzy i jeszcze więcej plusów …Rusza akcja „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”
www.slaskie.pl
30.08.2014 Hiszpańska prasa: Tusk faworytem na szefa Rady Europejskiej

Donald Tusk ma największe szanse na pozostanie nowym przewodniczącym Rady Europejskiej - zapewniają komentatorzy największych, hiszpańskich gazet. Mimo, że decyzja, kto zastąpi Hermana Van Rompuya jeszcze nie zapadła, hiszpańska prasa przybliża dzisiaj sylwetkę polskiego premiera.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2014 Palikot traci kolejnego posła. To koniec Twojego Ruchu?

SLD ma coraz liczniejszą reprezentację w Sejmie. Klub poselski Sojuszu powiększył się o kolejnego posła Twojego Ruchu - Witolda Klepacza. To jego powrót do SLD.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2014 800 tys. Ukraińców uciekło do Rosji

Ponad 800 tysięcy obywateli Ukrainy przyjechało do Rosji i pozostało tam od czasu rozpoczęcia konfliktu w Donbasie. Poinformowały o tym moskiewskie media, powłując się na rosyjską służbę migracyjną.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2014 Tusk szefem RE, Bieńkowska premierem, a ministrem infrastruktury i rozwoju Dutkiewicz?

Jeśli Donald Tusk obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej, jego rząd będzie musiał podać się do dymisji. Jacek Protasiewicz spekuluje, że wówczas premierem zostanie Elżbieta Bieńkowska, a nowym ministrem infrastruktury i rozwoju zostanie prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2014 Szef Rady Europejskiej: prestiż czy władza?

Donald Tusk - najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Dziś będzie wiadomo, czy zostanie wybrany.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2014 Dziś początek Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej mężczyzn

To spotkanie obejrzy ponad 65 tysięcy ludzi. Dziś na Stadionie Narodowym zainaugurowane zostaną Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej mężczyzn. W meczu otwarcia zmierzą się ze sobą reprezentacje Polski i Serbii.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2014 Tusk najpoważniejszym kandydatem na szefa RE, ale wszystko może zmienić się w ostatniej chwili

Donald Tusk najpoważniejszym kandydatem na szefa Rady Europejskiej. Czy nim zostanie? Odpowiedź powinniśmy poznać dziś. W Brukseli, o 17.00 spotykają się unijni przywódcy, by podjąć decyzję w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 ONZ: Prawie 2600 ofiar śmiertelnych konfliktu na Ukrainie

2593 osoby zginęły od kwietnia w konflikcie we wschodniej Ukrainie - wynika z raportu ONZ. Według tych danych, separatyści, walczący z ukraińską armią, łamią prawa człowieka, dopuszczają się porwań i tortur.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Dane GUS: Gospodarka rośnie, ale wolniej niż oczekiwano

W II kwartale nasza gospodarka rosła, ale trochę wolniej w pierwszym. Według kolejnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, od kwietniado czerwca urosła o 3,3 procent w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Niemcy ostro o Rosji: 'Inwazja, podła wojna prowadzona przez Moskwę'

Niemiecka prasa ostro krytykuje Rosję za działania na wschodzie Ukrainy. Komentatorzy piszą o 'rosyjskiej inwazji' i 'podłej wojnie prowadzonej przez Moskwę'.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Korwin-Mikke ściga internautę za niepochlebne komentarze?

Portal Wykop.pl poinformował, że otrzymał pismo z kancelarii adwokackiej reprezentującej Janusza Korwin-Mikkego, w którym wzywa się serwis do usunięcia w ciągu 24 godzin niektórych komentarzy użytkowników dotyczących polityka oraz przekazania danych jednego z komentujących.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Ukraińskie wojska wpadły w zasadzkę pod Iłowajskiem - żołnierze chcieli skorzystać z korytarza

Ukraińskie wojska wpadły w zasadzkę pod Iłowajskiem. Jak informuje portal Lewy Brzeg, którego dziennikarz jest na miejscu, chcieli oni skorzystać z korytarza, który jakoby stworzyli separatyści.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Sejm: Projekt w sprawie komisji o likwidacji WSI do dalszych prac

Projekt uchwały, powołującej komisję śledczą ws. likwidacji WSI, trafił do dalszych prac w komisji ustawodawczej. W Sejmie przepadł wniosek PiS o odrzucenie projektu uchwały. Za jego odrzuceniem głosowało 166 osób, przeciw 277. Wstrzymało się sześciu posłów.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Wojciech Wiewiórowski nadal Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych

Wojciech Rafał Wiewiórowski ponownie objął stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Sejm powołał go na drugą kadencję. Stanowisko to pełni od sierpnia 2010 roku. Dziś, przed rozpoczęciem kolejnych 4 lat urzędowania, złożył ślubowanie w Sejmie.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Prezydent przedstawi projekt ustawy rodzinnej

Na jesieni kancelaria prezydenta przedstawi do konsultacji projekt ustawy rodzinnej - zapowiada sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Irena Wóycicka. Jak mówiła w radiowej Trójce, ma on odpowiadać na potrzeby rodzin i osób w różnych sytuacjach życiowych. Bazuje on na wprowadzonym przez rząd rozwią...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Jeżdżę dużo. Jeżdżę szybko. Jeżdżę lewym pasem. Spowiedź grzesznika drogowego

Prawo jazdy mam od prawie 15 lat. Przejechałem w tym czasie z pół miliona kilometrów. Jeździłem po amerykańskich autostradach, niemieckich torach wyścigowych, afrykańskiej pustyni, korytem wyschniętej rzeki na Fuerteventurze. Szalałem po alpejskich serpentynach, po powierzchni zamarzniętego jeziora ...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Postępowanie wieczystoksięgowe: Wzmianki będą wpisywane niezwłocznie

Notariusze, komornicy sądowi i naczelnicy urzędów skarbowych działający jako organy egzekucyjne będą wszczynali postępowanie wieczystoksięgowe drogą elektroniczną (e.p.w.). W taki sam sposób złożą wnioski o założenie nowych ksiąg wieczystych.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Cel separatystów: Zrobić z Ukrainy kadłubek bez dostępu do morza

Celem ofensywy separatystów jest pozbawienie Kijowa dostępu do mórz Azowskiego i Czarnego. Wówczas kraj straci jakiekolwiek znaczenie strategiczne.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Humor Polaków: Boimy śmiać się z religijnych symboli i z samych siebie

Zbyt poważni, by śmiać się z narodowych i religijnych symboli, za bardzo zakompleksieni, by śmiać się z samych siebie. Polski humor jest ściśnięty gorsetem. Z jednej strony sznury ciągną zwolennicy politycznej poprawności, z drugiej fanatycy od pielęgnowania martyrologii.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Sting każe płacić za pracę w swej posiadłości. Jaka jest dniówka?

Na ogół za pracę się płaci. Innego zdania jest angielska gwiazda rocka Sting, który oferuje możliwość pracy w swej posiadłości w Toskanii za 262 euro dziennie.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Koziej: Polska musi mobilizować sojuszników do powstrzymywania Rosji

Polska musi mobilizować sojuszników do wspierania Ukrainy i powstrzymywania Rosji. Tak przekonuje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, generał Stanisław Koziej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Tusk w najbliższych dniach zdecyduje, czy ubiegać się o stanowisko szefa RE

W najbliższych dniach premier zdecyduje, czy ubiegać się o stanowisko szefa Rady Europejskiej - mówi rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2014 Rodzinne śniadanie na trawie

Jak zainteresować się sprawami rodzin wielodzietnych w regionie? Najlepiej zaprosić je na osobiste spotkanie
www.slaskie.pl
29.08.2014 Urlop jak praca. PIP wyjaśnia jak należy płacić za czas wypoczynku

Pracownik ma zarobić tak, jakby pracował. PIP wyjaśnia, w jaki sposób w płacy za urlop wypoczynkowy uwzględniać różne składniki wynagrodzenia
www.samorzad.pap.pl
29.08.2014 Burmistrz całą dobę. Może pracować w dowolnych godzinach - uważa ekspert

Burmistrz może pracować w dowolnych godzinach pod warunkiem, że ma ustalony zadaniowy charakter pracy – wynika z ekspertyzy dla MAC
www.samorzad.pap.pl
28.08.2014 Auto leżało dobę w leśnym rowie. W środku trzy ciała

Do tajemniczego wypadku doszło pod Lubinem na dolnym śląsku. W rozbitym samochodzie w lesie znaleziono 3 ciała - podaje TVN 24.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Rzeszów. Niemowlę zabrane pijanej kobiecie zmarło w domu dziecka

Rzeszowscy policjanci odebrali dzieci pijanej matce. Następnego dnia jedno z nich, 2-miesięczny chłopiec, zmarło w domu dziecka - podał TVN 24.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Falenta: Rok temu poinformowałem CBA i ABW o podsłuchach

Dokładnie o podsłuchach dowiedziałem się rok temu i natychmiast przekazałem tę informację służbom specjalnym - powiedział w rozmowie z RMF FM biznesmen Marek Falenta, oskarżony o udział w aferze taśmowej.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 PiS nie obawia się komisji ws. likwidacji WSI

PiS nie obawia się komisji śledczej, badającej likwidację WSI - mówił wiceprezes partii Mariusz Kamiński. Sprawą ma się zająć na dzisiejszym posiedzeniu sejmowa komisja ds. służb specjalnych.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Sikora: Pomysły na miarę czasu. Wyborczego

Fajny koncert życzeń. Część nawet może się udać głównemu bohaterowi wczorajszego dnia zrealizować. Środowe, kolejne exposé Donalda Tuska, to droga na skróty. Skierował swoje słowa do grup najsłabszych ekonomicznie, a już na pewno najbardziej narażonych na wszelkiego rodzaju zawirowania w gospodarce ...
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Spadkobierca nie może nabyć więcej praw niż miał spadkodawca

Jeżeli po rozwiązaniu spółki cywilnej nie doszło do podziału jej majątku, to do schedy po byłym wspólniku wchodzi wierzytelność z tytułu spłaty udziału, a nie on sam – orzekł NSA
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Pełnomocnik miękkich kroków. Małgorzata Fuszara o zapobieganiu przemocy i parytetach

Dla Małgorzaty Fuszary najważniejsze są dwie ustawy: konwencja o zapobieganiu przemocy i ta wprowadzająca parytety na listach wyborczych. Czy uda się je przeprowadzić przez Sejm?
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Nie tolerujemy chamstwa na drodze: Piraci denerwują polskich kierowców

Najbardziej irytujemy się, kiedy inni kierowcy wyprzedzają w niebezpieczny sposób, wymuszają pierwszeństwo, zajeżdżają drogę, przekraczają prędkość, a także zapominają o kierunkowskazach
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Centrum im. Adama Smitha o ulgach Tuska: Czuć zbliżające się święta

Czuć powiew zbliżających się świąt - tak w Telewizji Republika wystąpienie Donalda Tuska skomentował Andrzej Sadowski, ekspert z Centrum im. Adama Smitha.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Adwokat Andrzej Nogal tworzy nowe zasady etyki adwokackiej

Mecenas Mikołaj Pietrzak nie potrzebuje obrońcy. Inaczej jest z palestrą. Kiedy ją flekują, bywa bezradna
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Jak prawidłowo sporządzić umowę dzierżawy gruntu

Taki akt musi się wiązać z odpłatnością na rzecz właściciela. Należy oznaczyć w nim nieruchomość, wysokość czynszu i czas trwania kontraktu. Wydzierżawiający może go zerwać w razie zwłoki w płatnościach
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Kaczyński o ulgach Tuska na dzieci: Realnie to nic nie zmienia

Jarosław Kaczyński wylicza, ile realnie zyskają rodziny na zmianach w rozliczaniu ulg na dzieci, które zapowiadał w Sejmie premier Donald Tusk.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Przywrócenie instytucji asesora sądowego dyskryminuje prawników

Zgodnie z prezydenckim projektem przywracającym instytucję asesora sądowego urzędu tego nie będą pełnić przedstawiciele wolnych zawodów prawniczych. To uderzy w radców prawnych, adwokatów czy notariuszy
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Tusk w Sejmie, Kaczyński w terenie. PiS rozpoczął sezon polityczny w Garwolinie

Donald Tusk w Sejmie, a Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Garwolinie zainaugurowali po wakacyjnej przerwie nowy sezon polityczny.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Sensacja pod Supraślem: Odkryto ślady kultury z Półwyspu Iberyjskiego

Sensacja archeologiczna pod Supraślem. Badacze odkryli tam relikty sprzed 4 tysięcy lat związane z obrzędowością Półwyspu Iberyjskiego - pisze 'Nasz Dziennik'.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2014 Pod kontrolą. Zestaw instrumentów kontrolnych samorządu

Większa kontrola obywateli nad radnymi i wójtem - Kancelaria Prezydenta proponuje nowe mechanizmy „kontroli wewnętrznej” samorządów
www.samorzad.pap.pl
28.08.2014 Pół miliona na organizację pomocy dla Doniecka

Odpowiedź Zarządu Województwa na apel Sejmiku
www.slaskie.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys