O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.09.2014 Jan Krzysztof Bielecki pisze expose Ewy Kopacz. 'Będą niespodzianki'

Będzie szybko, dynamicznie, a wszystko potrwa krócej niż godzinę. Jan Krzysztof Bielecki zna i ujawnia niektóre szczegóły jutrzejszego expose premier Ewy Kopacz.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Hartman popiera związki kazirodcze? Ryfiński: nie wiem, co on pije

Poseł Twojego Ruchu prof. Jan Hartman napisał na swoim blogu, że 'być może piękna miłość brata i siostry jest czymś wyższym niż najwznioślejszy romans niespokrewnionych ze sobą ludzi?'.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Rosyjska kosmonautyka trafiona sankcjami

Rosyjscy eksperci z Roskosmosu nie zostali wpuszczeni do Kanady. Jak informuje agencja Interfax - delegacja Rosyjskiej Agencji Kosmonautyki nie dostała kanadyjskich wiz. Specjaliści wybierali się na Międzynarodowy Kongres Astronautyczny.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Po dwóch tygodniach strajku pracowników Air France liczy straty

Dopiero dzisiaj przywrócono pełną obsługę połączeń lotniczych linii Air France. Dwutygodniowa akcja protestacyjna spowodowała straty nie tylko finansowe.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Masowe protesty w Hongkongu. Demonstranci chcą większej niezależności od Chin

Szef administracji Hong Kongu domaga się natychmiastowego zakończenia protestów. W niedzielę w starciach z policją rannych zostało prawie 40 osób, setki zatrzymano. Uczestnicy wieców chcą większej niezależności od Chin.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Polacy piją coraz więcej wódki. 3,6 litra czystego spirytusu na głowę

Statystyczny Polak wypija rocznie tyle wódki, ile w połowie lat 90. A wina spożywamy o połowę mniej niż na przełomie wieków. Tak przynajmniej wynika ze statystyk GUS.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Balcerowicz ostro o o Kopacz: Takie zachowanie jest niemoralne

- Jeżeli premier będzie reagować na coraz bardziej widowiskowe protesty to jest to złe rządzenie Polską - tak prof. Leszek Balcerowicz skomentował w TVN24 spotkanie Ewy Kopacz z z żonami górników z kopalni Kazimierz-Juliusz z Sosnowca.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Andrysiak: Urzędnik kreatywny inaczej

Zwykle z lekkim pobłażaniem przyjmowałem utyskiwania, jaką to ciemiężoną grupą są w Polsce przedsiębiorcy. Że źle z fiskusem, ZUS-em, urzędem, biurokracją... gdzie się taki nie spojrzy, tam złe moce. Nie przeczę, zdarzały się problemy, ale któż w naszym kraju ich nie ma?
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Beata Kempa kandydatem na wicemarszałka Sejmu

Beata Kempa będzie kandydatem klubu Sprawiedliwa Polska na wicemarszałka Sejmu. Zapowiedziała to w radiowej Trójce wiceprezes Polski Razem, prof. Krystyna Iglicka-Okólska.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Oświadczenia majątkowe nowych ministrów: Najwięcej długów ma Halicki, a oszczędności - Wasiak

KPRM opublikowała oświadczenia majątkowe nowych ministrów w rządzie Ewy Kopacz. Wynika z nich, że najbogatszą minister jest Maria Wasiak.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Opłatę przed ESA można wynegocjować

Już teraz można rozstrzygać spory, korzystając z elektronicznego postępowania arbitrażowego. Elektroniczny Sąd Arbitrażowy (ESA24 sp. z o.o.) rozpoznaje je bez względu na wartość przedmiotu sporu i położenie siedziby dłużnika.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Rosyjska prasa: Rozpada się system finansowy Rosji

Tracący na wartości rubel, grozi rozpadem finansowego systemu Rosji. Do takiego wniosku doszli eksperci „Niezawisimoj Gaziety”. Dziennik przypomina, że kurs dolara zbliża się do 40 rubli, a euro przekroczył już 50 rubli. Zauważa też, że na razie Bank Centralny Rosji wstrzymuje się z ostrymi interwen...
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Zmiany w PKD: przedsiębiorca wskaże maksymalnie 10 kodów

Rejestrujący firmę będzie zobligowany wskazać maksymalnie 10 rodzajów działalności. Dziś rekordziści podają ich setki.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Koniec wysokich zasiłków chorobowych i macierzyńskich dla prowadzących działalność

Przedsiębiorcy i pracownicy będą otrzymywać zasiłki chorobowe i macierzyńskie na takich samych zasadach. Ich wysokość będzie uzależniona od wpłaconych składek.
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Przetargi: Firmy nie nadużywają prawa do sądu

Nie potwierdziły się obawy, że obniżenie opłaty sądowej doprowadzi do blokady przetargów. Liczba skarg kierowanych do drugiej instancji utrzymuje się na tym samym poziomie
www.gazetaprawna.pl
30.09.2014 Wyprawka NIK. Kontrolerzy żądają sterty kopii i krytykują formalizm...

Kuratoria żądają od gmin danych o liczbie wyprawek szkolnych do ok. 10 września, a następnie rozliczają samorządy - tak Czytelnik komentuje raport NIK
www.samorzad.pap.pl
30.09.2014 Bez biurokracji. MAC uprości procedury odbudowy i remontów w 47 gminach

Zgodnie z rozporządzeniem MAC w 47 gminach poszkodowanych przez żywioły w lipcu i sierpniu br. będą uproszczone urzędowe procedury odbudowy i remontów
www.samorzad.pap.pl
30.09.2014 Karta Rodziny. MPiPS skierowało projekt ustawy do konsultacji społecznych

MPiPS skierowało projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny do konsultacji społecznych. Znalazło się w nim m.in. zwolnienie z opłat za odpisy aktów stanu cywilnego
www.samorzad.pap.pl
30.09.2014 Nie zbieraj śmieci bez zezwolenia

23 stycznia 2015 r. stracą ważność dotychczasowe decyzje w zakresie zbierania, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów – przypomina MŚ.Podmioty prowadzące działalność związaną z gospodarką odpadami, które nie dostosują się do wymagań prawa i nie uzyskają do 23 stycznia 2015 r. odpowiedniego zezwolen...
www.samorzad.pap.pl
30.09.2014 Rezerwa subwencji. 62 wnioski samorządów przesłane do resortu finansów

Sześćdziesiąt dwa kolejne wnioski samorządów o zwiększenie subwencji oświatowej zostały przesłane do resortu finansów. Mamy ich listę
www.samorzad.pap.pl
30.09.2014 Czas na Eurodyktando

Rozpoczęła się rekrutacja do szóstej edycji konkursu ortograficznego
www.slaskie.pl
29.09.2014 Kulisy ustawy. Gmina to nie władza państwowa - mówi prof. Jerzy Stępień

Gmina to nie jest władza państwowa, to państwo jest usamorządowione - mówi prof. Jerzy Stępień, który zdradza kulisy narodzin ustawy samorządowej
www.samorzad.pap.pl
29.09.2014 Rosjanie drwią z sankcji: Sprzedają koszuli z „zielonymi ludzikami”, dostało się też polskim jabłkom

W Rosji co kilka tygodni organizowane są antyzachodnie akcje propagandowe. Były już happeningi o „zielonych ludzikach”, które zajęły Krym. Dostało się polskim jabłkom i unijnej wieprzowinie. Wychwalano też Władimira Putina jako świetnego przywódcę. W części z tych akcji uczestniczą organizacje, bezp...
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Obama przyznaje: USA przespały zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego

Barack Obama przyznał, że amerykańskie służby wywiadowcze popełniły błąd w ocenie zagrożenia ze strony Państwa Islamskiego. W wywiadzie dla telewizji ABC Obama powiedział, że łatwiej będzie pokonać dżihadystów w Iraku niż w Syrii.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Rosja zaprzecza: Nie zamierzamy blokować Googla, Facebooka i Twittera

Rosja nie zamierza blokować światowych portali: Google, Facebook i Twitter. Przekonują o tym urzędnicy „Roskomnadzoru”, twierdząc, że blokada to ostateczność.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Najnowszy sondaż: PO i PiS po równo, Twój Ruch i Korwin-Mikke bez szans w wyborach

W listopadowych wyborach do sejmików wojewódzkich najwięcej głosów zdobyłyby PO i PiS. Twój Ruch i Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego nie miałyby jednak szans na mandaty - wynika z sondażu IBRiS dla 'Rzeczpospolitej'.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Dziewanowska: postrzeganie przemocy w rodzinie jako ojca z pasem to błąd

- Partnerzy idą do sądu, sędzia stwierdza, że doszło do przemocy, a potem ci ludzie razem wracają do domu i w najlepszym razie postanawiają: ty bierzesz jeden pokój, pół kuchni i pół łazienki, a ja resztę mieszkania – o problemach związanych z przemocą w rodzinie i jej postrzeganiem mówi w wywiadzie...
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Właściciel Ciechana: Jakim autorytetem byłbym dla dzieci, gdybym bał się obstawać przy swoich poglądach

Nie może być tak, że skoro mam inne zdanie, to jestem, cytując internautów: „Bydlakiem, chamem i cebulakiem, któremu wystaje z butów słoma” – oburza się w rozmowie z 'Wprost' Marek Jakubiak, prezes Grupy BRJ, produkującej między innymi piwo Ciechan. I dodaje: – Nie jestem homofobem.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Miller: Konieczny raport rządu w sprawie zarobków i odpraw w zarządach spółek

Rząd powinien przygotować specjalny raport, dotyczący zarobków i odpraw osób będących członkami zarządów państwowych spółek. Tego zdania jest gość radiowej Trójki, Leszek Miller.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Rynek laptopów biznesowych w Polsce potrzebuje rozwiązań „szytych na miarę”

Rynek laptopów biznesowych w Polsce jest niezwykle zróżnicowany. Najwięksi producenci wciąż konkurują w kwestiach rozwiązań, atrakcyjności oferty cenowej i wsparciu dla klienta końcowego. Jakie są tak naprawdę oczekiwania rynku i czym powinien kierować się dobry manager przy zakupie laptopa biznesow...
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Zagraniczne składki na ubezpieczenie również są odliczane z limitem

Menedżer opłacający w Niemczech ubezpieczenie zdrowotne może potrącić ten wydatek od polskiego podatku, ale tylko do wysokości 7,75 proc. podstawy wymiaru niemieckiej składki – wyjaśnił dyrektor bydgoskiej izby.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Malinowski: Rozwiązania ograniczające nieprawidłowości w VAT uderzają w uczciwe firmy

Większość rozwiązań mających ograniczyć nieprawidłowości w VAT uderza nie w oszustów, lecz w uczciwe firmy - mówi w wywiadzie dla DGP Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Karty parkingowe dla niepełnosprawnych ważne do lipca 2015 roku

Osoby z dysfunkcjami zdrowotnymi będą miały więcej czasu na uzyskanie nowego orzeczenia oraz wydawanego na jego podstawie dokumentu, umożliwiającego zostawienie samochodu na kopercie.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Lotnisko w Doniecku nadal pod ostrzałem separatystów

W ciągu dobry separatyści na Wschodzie Ukrainy atakowali ukraińskie pozycje 50 razy. Bojówkarze szturmowali lotnisko w Doniecku i Debalcewo.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Dorn: Kopacz powinna przedstawić nową perspektywę rozwojową

Obecny model wzrostu Polski się wyczerpał. Dlatego Ewa Kopacz w swoim expose powinna przedstawić nową perspektywę rozwojową - uważa poseł niezrzeszony Ludwik Dorn, gość radiowej Jedynki.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Życie po życiu politycznym: Desant do spółek Skarbu Państwa i tworzenie urzędu „pod osobę”

Nagrodzić swoich za wierność, usunąć ludziom z oczu tych, co się skompromitowali... Powodów roszad między rządem a rynkiem jest wiele.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Ukraińska telewizja zastąpi rosyjskie seriale polskimi

Ukraiński kanał komercyjny 1 +1 zapowiada częstszą emisję polskich seriali. Mają one zastąpić wycofywane filmy rosyjskie. Wiąże się to z planowaną zmianą ramówki i - jak to określono - 'przesunięciem akcentów części rozrywkowej'.
www.gazetaprawna.pl
29.09.2014 Obradował Sejmik

Radni przyjęli rezolucję o ogłoszeniu roku 2015 „Rokiem Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945”
www.slaskie.pl
29.09.2014 Piękna wieś 2014

Znamy listę laureatów konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego”
www.slaskie.pl
28.09.2014 Zarobki samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii

Mediana wynagrodzeń osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2012 do marca 2013 roku wynosiła 207 tys. GBP brutto rocznie. Uwzględniając inflację była aż o 22% niższa niż w tych samych miesiącach w latach 2008/09.
www.gazetaprawna.pl
28.09.2014 WHO informuje o ponad 3 tys. ofiar Eboli

Liczba ofiar śmiertelnych epidemii Eboli przekroczyła 3 tysiące - wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Oznacza to, że umarła blisko połowa z około 6,5 tysiąca ludzi, zarażonych wirusem.
www.gazetaprawna.pl
28.09.2014 Jest porozumienie. Górnicy z kopalni Kazimierz-Juliusz kończą protest

Po 12 godzinach negocjacji jest porozumienie. Górnicy z kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu kończą swój protest.
www.gazetaprawna.pl
28.09.2014 W Wielkiej Brytanii spada bezrobocie i liczba wnioskujących o zasiłek

Liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii, którzy wnioskowali o przyznanie zasiłku była w styczniu 2014 roku o ponad 330 tys. niższa niż w styczniu 2013 roku.
www.gazetaprawna.pl
28.09.2014 Ponad 30 osób zginęło wybuchu wulkanu w Japonii

Ponad 30 turystów, znalezionych w pobliżu szczytu wulkanu, który wybuchł w Japonii, najprawdopodobniej nie żyje.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2014 Ławrow: nie będzie wyścigu zbrojeń między Rosją a USA

Nie będzie wyścigu zbrojeń między Rosją a USA. Oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. W rozmowie z dziennikarzami państwowej telewizji, dyplomata zapewnił również, że władze Rosji zadbają o bezpieczeństwo kraju.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2014 Amerykanie bombardują Państwo Islamskie w Syrii

Zachodnia rubież Państwa Islamskiego w Syrii, prowincja Homs i okolice Aleppo po raz pierwszy celem nalotów dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, w nocy samoloty zbombardowały również - tym razem po raz kolejny, okolice Rakki, nieformalnej st...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2014 Mubarak po raz kolejny w sądzie.Odpowie za śmierć protestantów

Były egipski prezydent Hosni Mubarak, obalony w czasie arabskiej wiosny stawił się w sądzie w oczekiwaniu na wyrok za śmierć uczestników protestów z 2011 roku. 86-letni Mubarak został przetransportowany z wojskowego szpitala w centrum Kairu do silnie strzeżonego sądu umiejscowionego kompleksie budyn...
www.gazetaprawna.pl
27.09.2014 Niespokojnie na wschodzie Ukrainy. Separatyści kontynuują ostrzał

Separatyści kontynuują ostrzał sił ukraińskich w Zagłębiu Donieckim. Tym samym odkładane są wszelkie ruchy mające na celu wycofanie wojsk z obydwu stron linii frontu.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2014 Drzewiecki o Ostachowiczu i Wasiak: Cieszę się, że premier potrafi to wziąć za łeb

Były minister sportu Mirosław Drzewiecki w ten sposób skomentował zamieszanie wokół premii dla minister Wasiak i pracy w orlenie dla Igora Ostachowicza.
www.gazetaprawna.pl
27.09.2014 Górnicy z kopalni Kazimierz-Juliusz zakończą protest

W samo południe górnicy z sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz zakończą protest prowadzony kilkaset metrów pod ziemią. Jak informuje Patryk Kosela, rzecznik Wolnego Związku Zawodowego 'Sierpień 80', protestujący nie pójdą jednak do domów.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys