O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.10.2015 Warszawa: Pijany kierowca zabił dwie osoby

Do wypadku doszło gdy auto prowadzone przez pijanego kierowcę wjechało na chodnik przy ul. Marszałkowskiej.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 GOPR szuka kobiety, która zaginęła w Bieszczadach

Turystka zaginęła przy zejściu z Połoniny Wetlińskiej. 50 - letnia kobieta musiała spędzić w górach noc, tymczasem jest tam zimno - do 5 stopni poniżej zera.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Belka: Będę współpracował z każdym rządem. To obowiązek NBP

Szef NBP wyjaśnił na radiowej antenie, jak z jego strony będzie wyglądała współpraca z nowym rządem. Zdradził także w jaki sposób ocenia minioną kampanię. 'Z przerażeniem patrzyłem na festiwal nieodpowiedzialnych wypowiedzi ze strony wszystkich, bez żadnego wyjątku' - oznajmił. Ja tylko z prz...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Rosyjski samolot rozbił się na Synaju. Na pokładzie było 224 pasażerów

Samolot leciał z egipskiego kurortu Szarm el-Szejk do Sankt Petersburga. Maszyna typu Airbus A-321 należała do linii lotniczych Kogalymavia.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Francja nie zgadza się na budowanie murów w obronie przez napływem uchodźców

Takie słowa padły z ust prezydenta tego kraju w trakcie spotkania z kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Państwa UE daleko od wypełnienia zobowiązań ws. uchodźców

Chodzi zarówno o fundusze na walkę z kryzysem migracyjnym, jak i możliwości przyjęcia łącznie 160 tysięcy migrantów, przebywających obecnie we Włoszech i w Grecji. Tak wynika z raportu przedstawionego przez Komisję Europejską.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Amerykańscy komandosi pojawią się w Syrii już w listopadzie

Tak poinformował cytowany przez agencję Reutera jeden z urzędników Departamentu Obrony USA, zastrzegając anonimowość. Zaznaczył, że Stany Zjednoczone oczekują, że Rosjanie operujący w Syrii zachowają 'bezpieczną i odpowiedzialną' odległość od obszaru działalności Amerykanów.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 W poszukiwaniu współczynnika błędu. Jak tworzy się rzetelny sondaż?

Trafna prognoza wyborcza jest jak gotowanie. Warto trzymać się przepisu i odpowiednio dobrać składniki. Ale jakość finalnego produktu i tak zależy od intuicji połączonej z doświadczeniem kucharza oraz szczypty szczęścia.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Rumunia: Podczas wybuchu i pożaru w klubie zginęło 27 osób a ponad 150 jest rannych

Do zdarzenia doszło w jednym z klubów nocnych w stolicy kraju. Liczba ofiar może wzrosnąć ponieważ 25 osób znajduje się w stanie krytycznym.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Kaczyński nie jest pierwszym politykiem, który osiągnął sukces będąc seniorem

Przykładów polityków niepotrafiących przez lata uchwycić szansy na sukces są tysiące. Większość odchodzi w goryczy klęski, ale bywają tacy, którzy zmieniają świat, gdy ich rówieśnicy dogorywają w domach spokojnej starości.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2015 Ubezpieczyciel może domagać się oryginału rachunków świadczących o zakupie oryginalnych części?

Ubezpieczyciel nie może, pod rygorem braku wypłaty odszkodowania, domagać się oryginału rachunków świadczących o zakupie oryginalnych części w autoryzowanym punkcie sprzedaży.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Rosyjski minister: Do użycia siły w Syrii potrzeba zgody Damaszku

Żadne państwo nie może wprowadzać sił zbrojnych do Syrii bez zgody rządu w Damaszku. Użycie wojska bez uzgodnienia jest nie do zaakceptowania- oświadczył rosyjski wiceministra spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 [RANKING] 30 wschodzących gwiazd prawa

Na początek cytat: „Chcąc rozumieć prawo, chcąc wniknąć w jego ducha, trzeba znać i rozumieć społeczeństwo, którego życiem ma prawo to rządzić, znać warunki, w których żyje ono. Musi więc prawnik uwzględniać zarówno podłoże historyczne, psychologiczne, moralne, ekonomiczne danego środowiska. Musi ro...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Szefowa MEN: Kopacz będę szanować do końca świata. Teraz Platforma potrzebuje czasu

Na antenie RMF FM Joanna Kluzik - Rostkowska zdradziła, którą opcję w Platformie wybierze, chociaż jej zdaniem ugrupowanie potrzebuje trochę czasu by ochłonąć po wyborach parlamentarnych.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Amerykański Senat przyjął budżet

Amerykański Senat przyjął dwuletni plan budżetowy, zdecydował też, że limit długu publicznego będzie podwyższany automatycznie do marca 2017 roku.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Nowe prawo ułatwia założenie stowarzyszenia

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa o stowarzyszeniach. Eksperci uważają, że wprowadza ona zmiany i ułatwienia, na które czekano od 25 lat.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Ciech ma umowę kredytów na łącznie 1,59 mld zł m.in. na refinansowanie

Grupa Ciech zawarła umowę kredytów z Bankiem Handlowym, Bankiem Millennium, Bankiem Zachodnim WBK, Credit Agricole Bank Polska, HSBC Bank Polska, Industrial and Commercial Bank of China (Europe) Oddział w Polsce oraz PKO Bankiem Polskim dotyczącą refinansowania obecnego zadłużenia finansowego grupy ...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Budka: Połączenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zniszczy niezależność prokuratury

Obecny minister sprawiedliwości jest sceptyczny wobec pomysłu PiS połączenia urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. To jedno z haseł, z którymi Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Schetyna nie chce łączyć wyborów struktur regionalnych PO i szefa ugrupowania

Taką propozycję zgłosiła szefowa PO. Jej kontrkandydat na lidera Platformy przypomniał w radiowej Trójce, że władze niższych szczebli partyjnych wybrano dwa lata temu.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 21 imigrantów zginęło na Morzu Egejskim

Do tragedii doszło gdy zatonęły dwie łodzie z uchodźcami płynącymi z Turcji do Grecji. Według władz w Atenach, straż przybrzeżna uratowała 138 osób w okolicach wyspy Kalymnos, osiemnastu niestety nie udało się ocalić od śmierci.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Budka nie wyklucza, że będzie kandydował na szefa PO

Decyzję o kandydowaniu na szefa PO podejmę po ogłoszeniu przez partię kalendarza wyborczego - zapowiada minister sprawiedliwości Borys Budka. Wczoraj polityk mówił w mediach, że będzie walczył o przywództwo w PO.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Jakie formalności trzeba załatwić po śmierci bliskiego?

Zgon najbliższej nam osoby zawsze jest traumatycznym przeżyciem, ale stanowi także problem natury formalnej. W Polsce bowiem umiera dziennie ponad 1000 osób, państwo zaś musi zadbać o to, aby we wszelkich rejestrach dane były aktualne. A to oznacza obowiązki dla najbliższych zmarłego.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Schetyna: PiS chce odebrać samorządom władze

W ten sposób odniósł się do planów powołania nowych województw: środkowopomorskiego, warszawskiego i częstochowskiego.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Włosi chcą dyscyplinować imigrantów siłą

Rząd Włoch wyrazi niebawem zgodę na użycie siły wobec imigrantów, którzy nie pozwalają się zidentyfikować. Na 144 tysiące przybyłych w tym roku odmówiło tego czterdzieści tysięcy.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 NSA broni podatników przed błędami ich pełnomocników

Naczelny Sąd Administracyjny postanowił zawiadomić Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu o naruszeniach prawa przy sporządzaniu skargi kasacyjnej przez radcę prawnego reprezentującego swojego klienta.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Udziały po śmierci małżonka bez PIT

Wdowa nie musi płacić podatku, jeśli po zgonie męża dostanie ze spółdzielni zwrot wniesionego przez niego wkładu. Warunkiem jest to, by łączyła ich wcześniej wspólność majątkowa.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2015 Nagrodzono najlepsze przestrzenie publiczne województwa śląskiego

Muzeum Śląskie i Kopalnia Guido zdobywcami Grand Prix
www.slaskie.pl
30.10.2015 Nowy termin. Komputery do gmin będą trochę później - informuje MSW

Są zmiany w harmonogramie dostaw sprzętu komputerowego dla gmin w ramach Programu „pl.ID”. MSW podaje, że dostawy nie zaczną się 3 listopada
www.samorzad.pap.pl
30.10.2015 Miliardy w błoto. ePUAP ma działać jak szwajcarski zegarek – uważa informatyk

„Znowu coś grzebią w ePUAPie, bo ciągle coś nie działa”, „za tyle miliardów ten system powinien działać jak szwajcarski zegarek” – piszą informatycy
www.samorzad.pap.pl
29.10.2015 Obywatele UE nie uciekną przed fiskusem do Liechtensteinu

Unia Europejska i Liechtenstein podpisały porozumienie o automatycznej wymianie informacji o kontach bankowych swoich rezydentów.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Karczewski: Jestem gotów zostać ministrem zdrowia w rządzie Szydło

Jestem gotów zostać ministrem zdrowia - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Powstanie województwo częstochowskie?

PiS zapowiada powstanie województwa częstochowskiego. To koncepcja strategiczna Prawa i Sprawiedliwości - mówił w poranku Polskiego Radia Katowice poseł tego ugrupowania Szymon Giżyński.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Referendum w sprawie likwidacji gimnazjów? PiS jest na to gotowe

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, ale pod wnioskiem musiałoby się podpisać przynajmniej milion jego przeciwników - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM szef sztabu PiS i wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS. 
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Sawicki: Stawiam na młodych, nie kandyduję na szefa PSL

Minister rolnictwa Marek Sawicki stawia na młodych w walce o przyszłe przywództwo w Polskim Stronnictwie Ludowym.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Niedotrzymanie przedwstępnej umowy o pracę grozi karą

Pan Michał, któremu zaproponowano lepszą pracę w innej firmie, chciał odejść z dotychczasowej za porozumieniem stron, ale pracodawca się nie zgodził. W związku z tym, że przysługuje mu trzymiesięczny okres wypowiedzenia, podpisał z przyszłym pracodawcą umowę przedwstępną. – Jakie mogę ponieść konsek...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Miller: Lewica ma potencjał, który trzeba pomnażać w kolejnych latach

Leszek Miller z SLD jest przekonany, że lewica jest potrzebna wyborcom w parlamencie. W nowym Sejmie nie będzie polityków lewicy, których komitet wyborczy nie przekroczył 8-procentowego progu wyborczego dla koalicji.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Merkel ma problemy przez uchodźców: CSU wycofa ministrów z rządu?

Napływ uchodźców do Niemiec powoduje coraz poważniejsze napięcia w rządzącej tym krajem koalicji. Bawarska partia CSU domaga się od Angeli Merkel zdecydowanych kroków i grozi podjęciem działań na własną rękę.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Grupa przestępcza rozbita w Polsce - Pakistańczycy zajmowali się przemytem ludzi

Polska Straż Graniczna przy współudziale hiszpańskiej policji pod nadzorem Europolu rozbiła międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się przemytem ludzi. Miała ona odpowiadać za legalizację pobytu obcokrajowców na terenie Polski.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Druga część komentarza do ustawy z 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw

W drugiej części komentarza do ustawy z 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1268) omawiamy kolejne zmiany związane z przepisami dotyczącymi uprawnień rodzicielskich. Dotyczą one m.in. tego, że pracownik będzie mógł skorzystać z&nbs...
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Następca Kopacz? Schetyna wystartuje w wyborach na szefa PO

Szef MSZ Grzegorz Schetyna zadeklarował w programie „Gość poranka” w TVP Info, że będzie ubiegał się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Modernizacja w sosie narodowo-patriotycznym

www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Sztokholmska prawica chce wyjść z izolacji

Na kryzysie migracyjnym i politycznych sporach o budżet zyskują radykalni Szwedzcy Demokraci.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Sekularyzacja Europy nie wzmocni islamu

W dyskusjach na temat imigracji i obecności muzułmanów w państwach unijnych niektórzy uczestnicy za szczególne zagrożenie uważają sekularyzację Europy. Wytwarza ona rzekomo „próżnię”, którą może zapełnić religijność muzułmanów.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Przedsiębiorstwa nabite w unijne dotacje. Znowu

Dopiero co ruszyły programy na lata 2014–2020, a już są firmy, które twierdzą, że padły ofiarą wyłudzeń. Do naszej redakcji zgłosiło się kilka poszkodowanych firm. Wszystkie łączy jedno – Kancelaria Księgowo-Podatkowa Moira z Krakowa.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2015 Nie jest różowo. Ograniczenia w ePUAP przez prace w SRP i uwagi informatyka

Wiele zmian na ePUAP utrudniło życie – pisze informatyk. Tymczasem portal e-platformy zapowiada czasowe problemy przez prace serwisowe SRP
www.samorzad.pap.pl
29.10.2015 Komputery dla gmin. Za MSW publikujemy harmonogram dostaw e-sprzętu

MSW informuje, że rozpoczyna się proces doposażania gmin w zestawy komputerowe w ramach Programu „pl.ID”. Publikujemy harmonogram dostaw
www.samorzad.pap.pl
29.10.2015 Plakaty do kosza. Miesiąc na usunięcie materiałów wyborczych i agitacyjnych

Plakaty wyborcze powinny zostać uprzątnięte w ciągu 30 dni, albo decyzję o ich usunięciu podejmie wójt, obciążając kosztami pełnomocników wyborczych
www.samorzad.pap.pl
29.10.2015 Pamiętamy o zmarłych

W przededniu Wszystkich Świętych członkowie Zarządu Województwa Śląskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach osób zasłużonych – powstańców śląskich, żołnierzy, działaczy społecznych i samorządowych, policjantów oraz więźniów obozów koncentracyjnych
www.slaskie.pl
29.10.2015 Informacja dla wnioskodawców Programu Regionalnego

Informujemy, że w związku ze stwierdzonym czasowym ograniczeniem wnioskodawcom, dostępu do systemu informatycznego generującego wnioski o dofinansowanie, wydłużone zostały terminy naborów dla konkursów kończących się na przełomie października i listopada br.
www.slaskie.pl
28.10.2015 TK: Kwota wolna od podatku niezgodna z konstytucją

Przepisy - według TK - są niezgodne z konstytucją w zakresie w jakim nie przewidują mechanizmu korygowania kwoty zmniejszającej podatek gwarantującego co najmniej minimum egzystencji.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys