O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.04.2015 Niemiecki wywiad pomagał Amerykanom w inwigilacji europejskich polityków

O takich zachowaniach donoszą niemieckie media. Podsłuchiwano wysokich rangą urzędników francuskiego MSZ czy Komisji Europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Wstrząsy w śląskich kopalniach. Trzech górników rannych

Do jednego z nich doszło nad ranem w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej, na głębokości ponad 800 metrów pod ziemią - powiedział Janusz Malinga z Wyższego Urzędu Górniczego.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Duda o Grabarczyku: Afera z bronią to tylko wierzchołek góry lodowej

Zdaniem Andrzeja Dudy, który gościł w radiowej Trójce, rezygnacja Grabarczyka jest zastanawiająca, zwłaszcza, że Ewa Kopacz niedawno mówiła, iż dymisji nie będzie.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Prawie 7 milionów e-PIT-ów. Dzisiaj kończy się czas na rozliczenie podatku

Już prawie 7 milionów PIT-ów wysłano drogą elektroniczną - informuje ministerstwo finansów. Do północy mamy czas na rozliczenie z fiskusem.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Tomczykiewicz: Kopacz nie będzie miała problemu ze znalezieniem następcy Grabarczyka

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz chwali decyzję Cezarego Grabarczyka o rezygnacji. Minister sprawiedliwości podał się do dymisji po pojawieniu się wątpliwości, czy otrzymał pozwolenie na broń zgodnie z procedurą.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Jerzy Kozdroń nowym ministrem sprawiedliwości?

Obecny wiceminister w resorcie sprawiedliwości ma duże szanse by objąć stanowisko ministra - informuje dziennikarz RMF.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Rosyjski minister kultury o przywódcach Francji i Niemiec: Odmowa zaproszenia to nieprzemyślana decyzja

Minister kultury Rosji jest zdziwiony, że prezydent Francji i kanclerz Niemiec nie przyjadą do Moskwy na Dzień zwycięstwa. Władimir Medinski w wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji RTS powiedział, że to 'nieprzemyślana decyzja która stoi w sprzeczności z narodowymi interesami Francji i Niemiec'.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Izdebski zapowiada współpracę z Kukizem, ale bez Korwina

Lider rolniczych protestów Sławomir Izdebski i kandydat na prezydenta Paweł Kukiz razem w wyborach parlamentarnych? Tak zapowiada szef rolniczego OPZZ i przewodniczący utworzonego w ubiegłym tygodniu Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 USA: Kolejne miasta po Baltimore protestują przeciwko brutalności policji

Fala protestów w miastach wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Ich uczestnicy demonstrowali przeciwko brutalności policji i domagali się sprawiedliwego traktowania przez służby zarówno białych, jak i czarnych zatrzymanych. Tysiące mieszkańców Nowego Jorku, Waszyngtonu i Bostonu wyszło na ulice...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Budżet nie zawsze opłaci składki za nianię

Jako pracujący rodzice zatrudniliśmy z żoną do opieki nad naszym synkiem opiekunkę. Nie opłacaliśmy za nianię składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, ponieważ robił to ZUS. Żona właśnie urodziła drugie dziecko i w tej chwili przebywa na urlopie macierzyńskim. Skoro urlop macierzyński nie jes...
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 W jakiej wysokości należy się zasiłek chorobowy, jeśli pracownikowi przysługuje premia

W podstawie wymiaru świadczeń za czas niezdolności do pracy uwzględnia się składniki wynagrodzenia otrzymywane także za okres absencji. Przy obliczeniach ważny jest jednak termin ich wypłaty.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Nepal: Coraz mniejsze szanse na odnalezienie żywych. Liczba ofiar wzrosła do 5,5 tys.

Władze podały, że w trzęsieniu ziemi zginęło 5,489 osób. Wiadomo, że to nie koniec. Szacuje się, że ofiar może być nawet 10 tysięcy.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Grabarczyk: Moja rezygnacja leży w interesie państwa i wymiaru sprawiedliwości

Takiego sformułowania użył były minister w oświadczeniu, które zostało opublikowane na stronie internetowej resortu sprawiedliwości. Dymisja to pokłosie afery związanej z pozwoleniem na broń ministra.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Kolejny skandal z pozwoleniem na broń? Poseł Seliga zawieszony w klubie PiS

Polityk został  zawieszony w prawach członka Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - poinformował Mariusz Błaszczak. Przewodniczący klubu PiS oczekuje szczegółowych wyjaśnień od posła w sprawie sposobu uzyskania przez niego pozwolenia na broń palną.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 Demokracja traci na popularności. Zyskują rządy silnej ręki

O tym, że demokracja coraz bardziej traci na popularności, do głosu i władzy dochodzą liderzy wyznający zasadę silnej ręki. I chyba trzeba się będzie do nich przyzwyczaić.
www.gazetaprawna.pl
30.04.2015 System – wow! Czytelnicy chwalą Systemu Wsparcia Organów Wyborczych

Gratulacje dla informatyków pracujących przy WOW. Można go udoskonalić, ale jest rewelacyjny w porównaniu z poprzednimi wynalazkami – pisze Czytelnik.
www.samorzad.pap.pl
30.04.2015 Zaproszenie na majowe świętowanie

Nauczyć się robić nudle? A może pograć w skata lub zobaczyć, jak odlewa się ołowiane żołnierzyki i maluje śląskie wstążki? Koncerty, warsztaty i pokazy grup rekonstrukcyjnych – to tylko część atrakcji, jakie odbędą się w ramach wojewódzkich obchodów Święta Flagi, 94. rocznicy wybuchu III Powst...
www.slaskie.pl
30.04.2015 Nowy Impuls na regionalnych torach

Trzy elektryczne zespoły trakcyjne typu Impuls pojawiły się na torach województwa śląskiego
www.slaskie.pl
29.04.2015 Korwin-Mikke: Mogę współpracować z Kukizem, Kowalskim, Braunem i Wilkiem

Janusz Korwin-Mikke nie odżegnuje się od współpracy z Pawłem Kukizem w perspektywie wyborów parlamentarnych.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Pijana matka odwoziła dziecko do szkoły. Policję zawiadomił mąż kobiety

2,5 promila alkoholu miała kobieta, która samochodem odwiozła swoje dziecko do szkoły. Zatrzymała ją krakowska policja. Patrol zawiadomił mąż. Ojca o tym, że matka może być pod wpływem alkoholu poinformowało dziesięcioletnie dziecko.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Niesiołowski: Ogórek obraża Polskę. To polityczne chamstwo, to nie jest pan Bronisław dla nikogo

To chamstwo, bo to nie jest pan Bronisław dla nikogo, zwłaszcza dla pani Ogórek, tylko to jest prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  - powiedział Stefan Niesiołowski w Radiu ZET.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Lewandowski w szpitalu po meczu z Borussią: Mógł doznać pęknięcia kości twarzowej

Piłkarscy kibice czekają na wyniki badań lekarskich Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium doznał kontuzji we wczorajszym meczu półfinałowym Pucharu Niemcy, w którym Bayern zmierzył się z Borussią Dortmund.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 „Spiegel”: Nocne Wilki trzeba było wpuścić

Reakcja Europy na rajd motocyklowy „Nocnych Wilków” jest histeryczna - ocenia na swoich stronach internetowych niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Zdaniem komentatora magazynu tylko pomaga to rosyjskiej propagandzie.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Trzęsienie ziemi w Nepalu: 250 osób zaginionych w lawinie

Około 250 osób zaginęło we wtorek po przejściu lawiny na jednej z tras trekkingowych na północ od Katmandu. Wciąż nie udało się z nimi nawiązać kontaktu.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Mobbing w TVN? Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę i nie wykryła nieprawidłowości

Okręgowa Inspekcja Pracy, która wczoraj zakończyła wczoraj kontrolę w Grupie TVN, nie wykryła łamania prawa pracy w firmie - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Schetyna: Polacy w Nepalu, którzy utkwili w górach są bezpieczni

Polacy w Nepalu, którzy utkwili w górach są bezpieczni. Szef MSZ zapewnia, że nasi rodacy przebywający w dotkniętym trzęsieniem ziemi kraju otrzymują wymaganą pomoc.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Hrojsman: Ustawa o UPA nie jest skierowana przeciwko Polsce

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu zapewnia, że przyjęta przez Radę Najwyższą ustawa uznająca UPA za formację walczącą o niepodległość Ukrainy nie jest skierowana przeciwko Polsce. W wywiadzie dla Polskiego Radia, Wołodymyr Hrojsman podkreślił, że nie zamyka ona możliwości dialogu na temat trudn...
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Pożar w Czarnobylu opanowany. Władze zapewniają, że poziom promieniowania nie wzrósł

Ukraińskim strażakom udało się opanować rozprzestrzenianie się pożaru lasu w strefie czarnobylskiej. Władze zapewniają, że poziom promieniowania nie wzrósł, pozostaje w normie, i nie ma powodu do paniki.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Kukiz: Wybór niepolskich śmigłowców to cena za stanowisko w RE dla Tuska

Wierzy w zwycięstwo, nie ufa sondażom i już planuje czas po wyborach. Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta, spotkał się z mieszkańcami Radomia. Przekonywał ich, że 10 maja trzeba iść do urn i oddać głos.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 97 lat sporu o niezależne sądownictwo

Sądy są powolne, praca orzekających rozłożona nierównomiernie, a komfort zwykłego obywatela w kontakcie z trzecią władzą daleki od ideału. I to mimo że od blisko stu lat nadzorem administracyjnym nad wymiarem sprawiedliwości zajmuje się przedstawiciel rządu. Może czas to zmienić?
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Będzie amerykański proces z postsowiecką prokuraturą

Złośliwcy mówią: prokuratura to stan umysłu. Jej obecna koncepcja i struktura wciąż nie odcięła się od tradycji sowieckiej.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Internetem interesują się wszyscy. Oprócz ustawodawcy

Uchwalonej niemal 23 lata temu ustawie o radiofonii i telewizji bliżej do komputerów pokroju Amigi czy Atari niż do wielordzeniowych procesorów chłodzonych ciekłym azotem.
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Peerel w prawie cywilnym? Nie, ale szukamy nowoczesności

Kodeks cywilny musi proponować stronom w miarę sprawiedliwy układ praw i obowiązków, który jednocześnie pozwala sprawnie prowadzić interesy. Kiedy to, co oferuje, jest nieprzydatne, rynek szuka własnych rozwiązań - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Machnikowski, profesor z Wydziału Prawa, Administracji...
www.gazetaprawna.pl
29.04.2015 Na finiszu. Kontynuujemy prace dotyczące zadań zleconych - informuje szef MAC

Kontynuujemy prace dotyczące zadań zleconych, w najbliższych tygodniach przedstawimy efekty – zapowiedział Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji
www.samorzad.pap.pl
29.04.2015 Drastyczne instalacje do przetwarzania śmieci

Projekt rozporządzenia w sprawie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów jest zbyt „drastyczny” – uważają samorządowcy. Na posiedzeniu Komisji Wspólnej nie doszło do porozumienia.W niektórych przypadkach, żeby sprostać wymogom, praktycznie rzecz biorąc, trzeba wybudować nową inst...
www.samorzad.pap.pl
29.04.2015 Gniot 10-lecia. Nadal utrudnienia w ePUAP, głównie przy logowaniu do CEIDG

W ePUAP występują utrudnienia podczas logowania do CEIDG przy użyciu profilu zaufanego. MAC informuje o intensywnym przywracaniu tej funkcjonalności.
www.samorzad.pap.pl
29.04.2015 Dziury w sieci. Trwają konsultacje społeczne białych obszarów NGA

W ramach konsultacji obywatele mogą informować, czy mają dostęp do szybkiego internetu. Chodzi o efektywne wykorzystanie funduszy z PO Polska Cyfrowa
www.samorzad.pap.pl
29.04.2015 Majówka w biało-czerwonych barwach

Prezydent Bronisław Komorowski zaprasza na „Majówkę z Polską”
www.slaskie.pl
28.04.2015 Trzęsienie ziemi w Nepalu: Liczba zabitych może znacznie wzrosnąć

Nawet 10 tysięcy osób mogło zginąć w sobotnim trzęsieniu ziemi w Nepalu. Mówił o tym premier tego kraju. Jak dotąd, liczba ofiar kataklizmu przekroczyła 4 tysiące, ale wiele osób wciąż pozostaje pod gruzami, a do niektórych miejsc nie można w ogóle dotrzeć.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Podatek od nieuchomości: Czasami daninę zapłaci najemca

Czy gmina wynajmująca powierzchnię ma prawo – oprócz opłat za wynajem – obciążać najemcę podatkiem od nieruchomości? Zawsze myślałam, że płaci go wyłącznie jej właściciel, tymczasem od urzędniczki gminy dowiedziałam się, że ten obowiązek został przerzucony na najemcę – pisze pani Barbara. – Rozumiem...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 NIK na razie nie zbada decyzji o wyborze do testów francuskich śmigłowców

Najwyższa Izba Kontroli na razie nie zbada okoliczności, w jakich zapadły decyzje o wyborze do testów śmigłowców francuskiej firmy Airbus Helokopters. Domaga się tego Sojusz Lewicy Demokratycznej.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Nocne Wilki nie odpuszczą? „W stronę Polski jedzie stu motocyklistów”

Nocne Wilki, czyli grupa rosyjskich motocyklistów, mogą we wtorek ponownie spróbować wjechać do Polski - podała TVP
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Grzegorz Braun: Polska powinna być małym, ale dbającym o bezpieczeństwo państwem

Kandydat na prezydenta Grzegorz Braun przekonuje, że państwo powinno skupiać się na bezpieczeństwie, ograniczając swoją aktywność w innych dziedzinach. Gość radiowej Jedynki tłumaczył, że 'państwa w państwie' powinno być minimum, bo nie może skupiać się 'na byle czym', a na bezpieczeństwie wewnę...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Ziobro: Trybunałem Stanu Komorowski pokazał jak to zgoda buduje

Stawianie mnie przed Trybunałem Stanu ma związek z kampanią wyborczą. Bronisław Komorowski chce pokazać, jak to zgoda buduje - mówi w RMF Zbigniew Ziobro
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Poradnia ubezpieczeniowa: Jakie składki za rolnika wykonującego umowę-zlecenie

● Jakie składki za rolnika wykonującego umowę-zlecenie● Czy nieodpłatne korzystanie z samochodu służbowego jest przychodem prezesa spółki● W jakich przypadkach ZUS wymierza opłatę dodatkową● Co może dać złożenie sprzeciwu wobec czynności kontrolnych● Kiedy spadkobierca ubezpieczonego otrzyma zw...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Utwór pracownika można nabyć również bez składek

Twórcy zatrudnieni na etacie rozliczają się na kilka różnych sposobów. Wbrew pozorom nie w każdym przypadku powstanie obowiązek zapłaty należności ZUS.
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Komentarz do ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Dziś publikujemy ostatnią część komentarza do ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.), która obejmuje przede wszystkim fakultatywne formy wsparcia pracodawców, normowane w art. 26d, 26...
www.gazetaprawna.pl
28.04.2015 Ustawa z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (cz. 4)

Ustawa z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (cz. 4), t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.; dalej: ustawa.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys