O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.05.2015 Nepal: Dzieci wracają do szkół

Tysiące nepalskich dzieci wracają dziś do szkół. Zostały one zamknięte przeszło miesiąc temu, po tragicznym trzęsieniu ziemi.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Ukraina: Do Lwowa wracają turyści z Polski

We Lwowie znów pojawiają się turyści z Polski. W zeszłym roku ze względu na krwawe wydarzenia na Majdanie i początek wojny na wschodzie, niemal nie przyjeżdżali oni na zachodnią Ukrainę.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania nie odeszła w zapomnienie

Unikanie opodatkowania to kwestia kontrowersyjna dlatego im bardziej przejrzyste są przepisy z nią związane, tym lepiej. 19 maja weszły w życie dwa rozporządzenia ministra finansów z dnia 23 kwietnia 2015 r. w sprawie określenia krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową - jedno...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Świnoujście: Przesłuchanie polskich rozbitków z 'Down North'

Uratowani rozbitkowie z jachtu 'Down North' zostaną dzisiaj przesłuchani - poinformował IAR Włodzimierz Cetner, Prokurator Rejonowy ze Świnoujścia.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 'The Economist': Młodzieńczy konserwatyzm Andrzeja Dudy

Wybór nowego prezydenta Polski to przejaw młodego, pełnego energii konserwatyzmu. Tak sądzą analitycy brytyjskiego tygodnika „The Economist”, zdaniem których Andrzej Duda stanowi poważne wyzwanie dla premier Ewy Kopacz i jej rządu.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Eksperci: Na scenie politycznej jest miejsce dla NowoczesnejPL

Na scenie politycznej jest miejsce dla NowoczesnejPL, która może być zagrożeniem dla PO - uważają eksperci. W południe w hali Torwar w Warszawie odbędzie się Kongres założycielski NowoczesnaPL, stowarzyszenia zainicjowanego przez Ryszarda Petru.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Argentyna: Zatrzymani złodzieje meteorytów

Złodzieje meteorytów pod kluczem. Argentyńska policja aresztowała czterech mężczyzn, którzy próbowali przywłaszczyć sobie skały pochodzące z kosmosu.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Zbigniew Rynasiewicz rezygnuje z funkcji sekretarza stanu w MIiR

Z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju odchodzi Zbigniew Rynasiewicz. Jak informuje ministerstwo, rezygnacja została złożona 'z przyczyn osobistych'.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Jemen: Trwają naloty na Sanę

Samoloty koalicji państw arabskich zaatakowały stolicę Jemenu Sanę. Celami nalotów były obiekty wojskowe, zajmowane przez szyickich rebeliantów Huti.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Wypadek w Rajczy: Stan potrąconej nastolatki jest ciężki

Stan 14-latki poszkodowanej w wypadku w Rajczy nadal jest ciężki. Informacje te przekazała rzeczniczka policji w Żywcu, Mirosława Piątek.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Zmarł syn wiceprezydenta USA Beau Biden

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden stracił syna. 46-letni Beau Biden (czyt.: bju bajden) zmarł z powodu raka mózgu w wojskowym centrum medycznym w Waszyngtonie.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Petru uruchamia stowarzyszenie NowoczesnaPl: Pod koniec lipca powstanie komitet wyborczy

Rusza stowarzyszenie założone przez ekonomistę Ryszarda Petru. W południe na warszawskim Torwarze rozpocznie się kongres założycielski stowarzyszenia NowoczesnaPl.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Duda - jakim będzie prezydentem. Scenariusz pozytywny i negatywny

Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta to największa zmiana polityczna od 1995 r., kiedy Lech Wałęsa przegrał z wychowankiem PZPR
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 Światowy Dzień bez Tytoniu: Jak rzucić palenie?

Potrzeba średnio 7-8 prób, żeby skutecznie rzucić palenie. Obchodzony dziś Światowy Dzień bez Tytoniu to dobra okazja, żeby znów spróbować. Według badań w ubiegłym roku co trzeci palacz chciał zerwać z nałogiem.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2015 „Rodzina - Wspólnota - Polska”: Przez polskie miasta przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

Ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku jest ich 140. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to wielkie rodzinne święto.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Sepp Blatter komentuje wybór na prezesa i korupcję w FIFA

Sepp Blatter, wybrany po raz piąty na szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, odpiera wszelkie zarzuty pod swoim adresem. Uważa, że tylko pod jego rządami FIFA ma szansę przeciwstawić się pomówieniom i naprawić nadszarpnięty wizerunek.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Eksperci podzieleni ws. szans partii Petru ina scenie politycznej [WIDEO]

Zarówno Ryszard Petru jak i Leszek Balcerowicz prezentują sposób uprawiania polityki, który w Polsce się nie sprawdził - mówi PAP politolog dr Hubert Horbaczewski. Z kolei redaktor naczelny czasopisma Liberte Leszek Jażdżewski ocenia, że w Polsce jest miejsce na partię liberalną, bo - jak mówi - PO ...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Izabella C. już w zakładzie psychiatrycznym

Izabella C, która wjechała samochodem do przejścia podziemnego w centrum Warszawy, została już przewieziona do zamkniętego ośrodka leczniczego. Kobieta za spowodowanie wypadku nie stanęła przed sądem, bo biegli orzekli, że jest chora psychicznie.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Duda: Przywrócę Polakom godność

Zwycięzca ostatnich wyborów prezydenckich mówi, że chciałby być zapamiętany 'jako ktoś, kto przywrócił Polakom godność'. 'Rzeczpospolita' zamieszcza pierwszy wywiad z prezydentem elektem Andrzejem Dudą.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Ojciec prezydenta Dudy: Liczę, że odbuduje autorytet klasy politycznej

Liczę na to, że synowi uda się odbudować autorytet klasy politycznej- mówi w wywiadzie dla 'Naszego Dziennika', ojciec prezydenta -elekta Jan Duda.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Tylko w ciągu jednej doby na Morzu Śródziemnym uratowano około 4200 imigrantówa

Tylko w ciągu jednej doby na Morzu Śródziemnym uratowano około 4200 imigrantów. Na trzech łodziach znaleziono też 17 ciał. Takie dane podaje włoska straż przybrzeżna. Sygnał S.O.S. wysłały w sumie 22 łodzie, większość jeszcze u wybrzeży Libii, ale kilka także w pobliżu południowych Włoch.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Polska pęknięta na pół? Mit, który pozwala zarobić

Dziennikarze i politycy lubią mówić o Polsce nieodwracalnie pękniętej na pół. Nic dziwnego – podział daje im zarobić. Sęk w tym, że jest coraz mniej prawdziwy.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Dlaczego Polak nie może znaleźć pracy

Co piąty badany uważa, że przyczyną niepowodzenia w szukaniu pracy jest brak odpowiednich kwalifikacji bądź doświadczenia. Tak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu Pracuj.pl. Przeszkodą jest również duża konkurencja na rynku zatrudnienia oraz brak odpowiedzi ze strony potencjalnych ...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2015 Polacy na rosyjskiej 'czarnej liście' polityków

Fińska telewizja publiczna YLE opublikowała rosyjską 'czarną listę' europejskich polityków. Mają oni nie być wpuszczani do Rosji.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Ułatwienia dla przemysłu: Pozwolenia na emisję CO2 za darmo?

Darmowe zezwolenia na emisję CO2 mają pomagać unijnemu przemysłowi, który szczególnie mocno cierpi w wyniku prowadzonej przez Brukselę polityki przeciwdziałania zmianie klimatu. Konkretne sektory narażone na ryzyko 'ucieczki emisji', czyli przeniesienia się firm poza UE, otrzymują bezpłatne uprawn...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Ekspert: Inicjatywa Petru i Balcerowicza może zagrozić PO

- Mamy do czynienia z czymś autentycznym, a nie z powtórką - ocenia socjolożka Agata Szczęśniak. Zdaniem ekspertki skutkiem pojawienia się m.in. inicjatywy Petru może być rozdrobnienie polskiej sceny politycznej.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Szefowa MFW nie wyklucza Grexitu

Christine Lagarde daje to do zrozumienia w wywiadzie dla niemieckiego dziennika 'Frankfurter Allgemeine Zeitung'. Pytana czy myśli o zagrożeniach związanych z tak zwanym Grexitem, Lagarde powiedziała, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie jest naiwny i zdaje sobie sprawę, że negocjacje z Atenami ...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Chicago najbardziej skorumpowanym miastem w USA

Na tę niechlubną pozycję przez kilkanaście lat pracowali m.in. miejscowi politycy, których część za branie łapówek trafiła do więzienia. Raport na ten temat opracowała jedna z najlepszych uczelni w USA - Uniwersytet of Illinois.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Szydło: Stanowisko władz Warszawy w sprawie pomnika smoleńskiego ma kontekst polityczny

Wiceprezes PiS na antenie radiowej Jedynki odniosła się do wypowiedzi Hanny Gronkiewicz-Waltz, która jest przeciwna budowie pomnika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Kilka dni temu Andrzej Duda oznajmił, że obelisk upamiętniający katastrofę samolotu Tupolew 154-M z parą prezydencką na pokładzi...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Miller odejdzie? Jesienią kończy się moja kadencja

- Jestem szefem Sojuszu z woli ponad 20 tys. członków SLD, jesienią upływa moja kadencja i nie ma przeszkód, żeby już się zgłaszali kandydaci na moje miejsce - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef SLD Leszek Miller, pytany o swoje odejście.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Życie na kreskę: Dług kiedyś był piętnem, dziś przepustką do prestiżu

Kiedyś był piętnem, dziś przepustką do prestiżu. Kiedyś gniło się za niego w więzieniu, dziś wynosi na salony. Kiedyś był dowodem nieporadności, dziś zaradności. Dług – świadectwo moralności nowych czasów. Cała światowa gospodarka zależy od konsumenta. Jeśli przestanie on kiedyś wydawać pieniądze, k...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Rosja broni się przed aneksją Osetii Południowej

Osetia Południowa chciałaby zjednoczyć się z Rosją. Informację taką przekazał samozwańczy prezydent tego zbuntowanego regionu Gruzji Leonid Tibiłow. Separatysta dodał, że na razie tego typu działania nie zostaną podjęte, ponieważ Cchinwali nie chce zaszkodzić Moskwie, która po aneksji Krymu znalazła...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Omilanowska przeciwko pomnikowi smoleńskiemu pod Pałacem Prezydenckim

Minister kultury sprzeciwia się postulatowi Andrzeja Dudy. Warszawscy radni zdecydowali, że monument stanie na przyległej do Krakowskiego Przedmieścia ulicy Trębackiej. Małgorzata Omilanowska mówiła w radiowej Trójce, że nie ma 'merytorycznej' możliwości zmiany lokalizacji i postawienia go pod pał...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Andrzej F. Wojciechowski nowym prezesem PKP PLK

Rada nadzorcza powołała Andrzeja Filipa Wojciechowskiego na stanowisko prezesa PKP Polskich Linii Kolejowych w kadencji 2015-2017. Aktualnie pełni on funkcję wiceprezesa - dyrektora ds. restrukturyzacji. Spółka podała, że przy wyborze prezesa PKP Polskich Linii Kolejowych na nową kadencję rada nadzo...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Kopacz rozmawia z Cameronem o reformach UE

W Łazienkach Królewskich w Warszawie trwa spotkanie polityków. Szef brytyjskiego rządu chce przekonać liderów Unii Europejskiej, w tym Polskę, do proponowanych przez siebie reform Wspólnoty.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Michał Romanowski: Praktyk z zacięciem naukowym

Nie boi się wyzwań, ceni zdrowy rozsądek wolny od dogmatyzmu. Profesor Michał Romanowski stanął na czele podkomisji ds. prawa spółek w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Start w zawodzie: Notariusz to nie gwiazdor

Aleksandra Tefelska-Barszcz: Koszty otwarcia kancelarii notarialnej są zdecydowanie wyższe niż w przypadku innych zawodów prawniczych. Powaga wykonywania zawodu wymaga bowiem, aby czynnościom notarialnym towarzyszyła należyta oprawa
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Piecza zastępcza: Pieniądze na papierze, czyli sztuka dla sztuki

Wyrok alimentacyjny, którego egzekucja jest skazana na porażkę, może przynieść więcej szkody niż pożytku
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Wstrzymanie ekstradycji jako środek tymczasowy wskazany przez trybunał

W sprawie Muchitdinow przeciwko Rosji (skarga nr 20999/14) Europejski Trybunał Praw Człowieka w sposób jednoznaczny wskazał, na czym polega i dokąd sięga odpowiedzialność państwa za losy osoby, którą państwo to ma zamiar wydalić ze swego terytorium i która zostaje zatrzymana przez jeg...
www.gazetaprawna.pl
29.05.2015 Pierwszy konkurs w ramach Programu Regionalnego 2014-2020

62 mln zł na wzmocnienie potencjału edukacyjnego gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zarząd Województwa ogłosił pierwszy nabór projektów w ramach Programu Regionalnego.
www.slaskie.pl
29.05.2015 Sztuka sumowania bez dodawania (do pensji)

Związkowcy postulują, żeby pensja minimalna wzrosła w przyszłym roku do 1880 zł, pracodawcy mówią o 1800 zł. Tymczasem w samorządach minimalna pensja wynosi 1100 zł.W JST dopiero suma wynagrodzenia i świadczeń wynikających ze stosunku pracy musi odpowiadać wartości wynagrodzenia minimalnego. Chodz...
www.samorzad.pap.pl
29.05.2015 Dobija połowy. Z budżetu państwa wydano z tytułu subwencji 22,1 mld zł

22,1 mld zł w ramach subwencji trafiło z budżetu państwa do samorządów w pierwszych czterech miesiącach roku. Roczny plan zrealizowano już w 43 proc.
www.samorzad.pap.pl
29.05.2015 180 tys za lokal. Państwo zapłaci gminie za mieszkanie dla repatrianta

Gmina, która zadeklaruje gotowość zapewnienia lokalu rodzinie repatrianta otrzymuje z budżetu państwa ok. 180 tys. złotych - przypomina MSW
www.samorzad.pap.pl
29.05.2015 Ranking miast. Warszawa i Rzeszów liderami zestawienia 66. miast uczących się

Fundacja Schumana opublikowała ranking 66 miast uczących się. Mamy zestawienie pod względem kapitału ludzkiego, infrastruktury i łatwości biznesu
www.samorzad.pap.pl
28.05.2015 Nocne Wilki: Komorowski doigrał się za swoją rusofobię

Lider Nocnych Wilków zarzuca Bronisławowi Komorowskiemu rusofobię i twierdzi, że gdyby nie niechęć do Rosji, wygrałby on wybory. Aleksandr Zołdostanow, pseudonim „Chirurg” napisał na swoim blogu, że polskiego prezydenta zgubiła niechęć do Rosji.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2015 Urzędy mają lepiej służyć podatnikom. Sejm uchwalił ustawę o administracji podatkowej

Sejm uchwalił rządową ustawę o administracji podatkowej. Urzędy skarbowe mają lepiej służyć podatnikowi. Za przyjęciem ustawy głosowali politycy PO, PSL, SLD, Twojego Ruchu i posłowie niezależni. Przeciw - Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2015 Newsy ze źródła. Była przerwa w godzinach 13:10 – 13:40 – wyjaśnia COI

Od 13.00 ŹRÓDŁO nie działa – pisał na naszym forum Urzędnik w czwartek. Była przerwa w godzinach 13:10 – 13:40 – wyjaśnia nam rzecznik COI
www.samorzad.pap.pl
28.05.2015 Władza inżynierów. Absolwenci Politechniki Warszawskiej zarabiają najwięcej

Co drugi absolwent PW zarabia ponad 8 tys. zł brutto. Jeden na pięciu samorządowców, w zapytanym przez nas starostwie, ma tytuł magistra inżyniera
www.samorzad.pap.pl
28.05.2015 Nowa jakość. PROW podniesie cywilizacyjny poziom obszarów wiejskich

PROW 2014-2020 umożliwi podniesienie poziomu cywilizacyjnego obszarów wiejskich – powiedział PAP prezes ARiMR Andrzej Gross
www.samorzad.pap.pl
28.05.2015 Wybory z nowym. Brak zameldowania w dowodzie bez wpływu na ustalenie tożsamości wyborcy

Z nowym dowodem można było bez problemu głosować, brak informacji o zameldowaniu nie miał wpływu na ustalenie tożsamości – podkreśla MSW
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys