O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.01.2016 Merkel: Uchodźcy po wojnie muszą wrócić do domów

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przypomniała uchodźcom, że nie mogą zostać w Europie na stałe. Podkreśliła jednocześnie, że Unia Europejska nadal musi pomagać osobom uciekającym przed wojną i prześladowaniem.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2016 Mechanizm 1 proc. podatku wymaga reformy - zwłaszcza system indywidualnych kont

Co roku coraz więcej osób przekazuje organizacjom pożytku publicznego (OPP) 1 proc. podatku. W zeszłym roku zdecydowało się na to 12,5 mln osób; w sumie OPP otrzymały ponad 557 mln zł; o ponad 50 mln więcej niż rok wcześniej.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2016 Trzej Polacy zatrzymani po zamieszkach w Sztokholmie. Uczestniczyli w antyimigranckiej demonstracji

Trzej Polacy, zatrzymani po południu w centrum Sztokholmu za udział w zamieszkach, zostali wieczorem wypuszczeni na wolność - podaje szwedzka gazeta 'Expressen'.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2016 Państwo Islamskie znów grozi atakami. 'Muzułmanie nie zapomnieli o Andaluzji'

Samozwańcze Państwo Islamskie grozi kolejnymi atakami na Zachód. Dżihadyści opublikowani film, na którym zarejestrowano egzekucję pięciu mężczyzn, ubranych w pomarańczowe stroje, określanych przez terrorystów jako 'odstępcy i szpiedzy'.
www.gazetaprawna.pl
31.01.2016 Plany Schetyny: Audyt w PO oraz wspólne dla partii i klubu biuro prasowe

Przegląd partyjnych szeregów i aktywności od 2010 roku oraz utworzenie wspólnego dla partii i klubu parlamentarnego biura prasowego. To pierwsze działania, jakie zamierza podjąć nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Senat: W sobotę głosowanie w sprawie połączenia funkcji MS i PG

Senackie komisje rekomendują Izbie przyjęcie ustaw bez poprawek. Opowiedziało się za tym PiS, według którego zmiana zakończy 'nieudany eksperyment rządów PO i PSL', rozdzielenia funkcji szefów MS i PG.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Rosja: Są zarzuty dla domniemanych zabójców Niemcowa

Rosyjskie media informują o zakończeniu podstawowej części śledztwa w sprawie śmierci Borysa Niemcowa. Rosyjski Komitet Śledczy postawił zarzuty 5 osobom związanym z zabójstwem opozycyjnego polityka. W oficjalnym komunikacie Komitet Śledczy poinformował, że chodzi o mężczyzn pochodzenia czeczeńskieg...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Eksperymentalna szczepionka przeciw wirusowi Zika jeszcze w tym roku?

Naukowcy i firmy farmaceutyczne ścigają się, by jak najszybciej wyprodukować szczepionkę przeciw wirusowi Zika. Wirus ten wywołuje ostatnio u płodów ciężkie uszkodzenie mózgu. Według agencji Reutera co najmniej jedna firma zapowiada, że eksperymentalna szczepionka może być gotowa jeszcze w tym roku.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Będzie odchudzanie Komendy Głównej Policji. Wiceszef MSW: Mamy za dużo etatów w centrali

Odchudzić Komendę Główną Policji. To jeden z głównych celów zmian w kierownictwie policji, jaką zapowiada odpowiedzialny za służbę wiceszef MSW Jarosław Zieliński. Na początku komenda ma stracić 350 etatów, między innymi przez przeniesienie Biura Operacji Antyterrorystycznych do struktur Centralnego...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Zwolnienie od płatności VAT dla stoczni? Są założenia do ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego

Założenia do ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego i produkcji komplementarnej wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Paweł Brzezicki przedstawił przedstawicielom sektora stoczniowego podczas spotkania w Gdańskim Klubie Biznesu.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Wydatki RPO zmniejszone. Poprawki PiS zyskały poparcie Sejmu

Zgłoszone przez PiS poprawki, które zyskały uznanie Sejmu, przewidują odebranie RPO 5,3 mln zł. Pieniądze te mają trafić m.in. do rezerwy ogólnej, na remont drogi i ronda im. ks. Jerzego Popiełuszki w Radomiu, na CBOS oraz remont Kliniki Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Szałamacha o budżecie na 2016: Pozwoli zrealizować nasz priorytetowy program prorodzinny

'Ten budżet w rdzeniu swoim opiera się na dokumencie, na stanie finansów, który zastaliśmy. To chyba nikogo nie dziwi. W pełni autorski budżet PiS będzie budżetem przedstawionym na jesieni tego roku i on w pełni będzie mógł realizować nasze priorytety' - poinformował szef resortu finansów.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Łatwiejszy dostęp do danych IMiGW oraz Państwowego Instytutu Geologicznego pobudzi innowacyjność gospodarki

Chodzi o ustawę o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego (re-use), nad którą od dwóch lat pracowało ministerstwo cyfryzacji. Nie trafił on do Sejmu w poprzedniej kadencji, mimo że implementuje dyrektywę 2013/37/UE, która powinna była zostać wdrożona do polskiego porządku prawnego do...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 SN: Możliwy częściowy zwrot kosztów obrony przy częściowym uniewinnieniu

Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego, a także orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, zasadą w postępowaniu karnym jest zwrot kosztów obrońcy z wyboru w przypadku wydania wyroku uniewinniającego.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Mistrz Kaczyńskiego, czyli dlaczego prezes postępuje tak, a nie inaczej

Prawnik Stanisław Ehrlich był radykalnym krytykiem dogmatyzmu prawniczego, czyli językowej interpretacji przepisów w oderwaniu od tego, jak funkcjonują one w praktyce. Upraszczając, wola polityczna wyrażona przez naród jest nadrzędna wobec prawa.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Urzędnicy i emeryci: Zobacz, kto może liczyć na podwyżki w 2016 roku

Nie tylko żołnierze - także pozostali funkcjonariusze służb mundurowych otrzymają podwyżki w 2016 roku. Na wzrost świadczeń mogą liczyć także rodzice, a emeryci otrzymają specjalny jednorazowy dodatek.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Sejm uchwalił budżet na 2016. Założony deficyt wynosi 54,7 mld zł

Zgodnie z założeniami budżetowymi wzrost PKB ma wynieść 3,8 proc., średnioroczna inflacja - 1,7 proc., a deficyt sektora finansów publicznych - 2,8 proc. PKB. Podczas głosowań nad poprawkami do ustawy, które miały miejsce w nocy z czwartku na piątek oraz w nocy z piątku na sobotę, Sejm zajął się pon...
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Grażyna Ancyparowicz i Eryk Łon nowymi członkami RPP

Grażyna Ancyparowicz dostała 230 głosów, a Eryk Łon - 268. Zastąpią oni Andrzeja Bratkowskiego i Elżbietę Chojnę-Duch, których kadencje w RPP wygasły 20 stycznia.
www.gazetaprawna.pl
30.01.2016 Marsz na Zgodę

W hołdzie dla Górnoślązaków
www.slaskie.pl
29.01.2016 Sejm uchwalił ustawę Prawo o prokuraturze

Sejm przyjął projekt ustawy o prokuraturze. Przewiduje on między innymi połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Posłowie głosować będą teraz w sprawie przepisów wprowadzających ustawę.
www.gazetaprawna.pl
29.01.2016 Czarno na białym. COI nie jest w stanie podać faktycznych kosztów realizacji...

MC opublikowało dokumentację wykonywania przez COI umowy o budowie SRP. "Postanowienia nie zabezpieczają interesów Skarbu Państwa"
www.samorzad.pap.pl
29.01.2016 Miejmy nadzieję. Może nowe władze posłuchają użytkowników ŹRÓDŁA?

Miejmy nadzieję, że nowa władza popatrzy bardziej krytycznie na produkty COI, posłucha urzędników i nie wpadnie w samozachwyt – pisze informatyk
www.samorzad.pap.pl
29.01.2016 Jak Karnawał to Komedii

Muzyczno teatralne propozycje na weekend z kulturą
www.slaskie.pl
28.01.2016 Szwecja wydali 80 tys. imigrantów?

O planach władz w Sztokholmie poinformował tamtejszy minister spraw wewnętrznych Anders Ygeman. Groźba dotyczy osób ubiegających się o azyl.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Jaki: Zamieszanie z żartem internauty to niedopuszczalna powtórka z 'antykomora'

Wiceminister sprawiedliwości mówi, że działania prokuratury wobec internauty, naśmiewającego się z prezydenta to pokłosie zmian w prokuraturze za poprzednich rządów.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Magierowski o sprawie TK: Prezydent zakończył temat. Czekamy na ruch opozycji

Magierowski, który był gościem radiowych 'Sygnałów Dnia', był pytany o sprawę TK. 'Sprawa jest formalnie zamknięta w takim sensie, iż według pana prezydenta skład Trybunału jest pełny - 15 sędziów. Pan prezydent powtórzył też wielokrotnie w ostatnich tygodniach, że nie może zaprzysiąc - mimo apel...
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Szałamacha: Nie ma potrzeby nowelizowania budżetu na 2016 r.

Budżet na 2016 r. jest bezpieczny i nie ma potrzeby jego nowelizacji, uważa minister finansów Paweł Szałamacha. 'W przypadku tego roku, 2016 roku, nie sądzę, żeby była taka konieczność. Są nowe źródła dochodów, które wchodzą w życie. Tak że akurat jesteśmy w bezpiecznym stanie' - powiedział Szałam...
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 SAP i Lenovo planują zaawansowane rozwiązania dla nowej gospodarki cyfrowej

Szefowie działów biznesowych i IT nieustannie poszukują nowych rozwiązań, które zwiększają wydajność, zmniejszają złożoność infrastruktury oraz generują wartość w nowej gospodarce cyfrowej.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Tydzień z komentarzami: Ustawa z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (cz. 1)

Ustawa z 18 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 121 ze zm.), która uregulowała zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, wysokości składek i zasady ich opłacania po reformie systemu od 1 stycznia 1999 r., wprowadziła również podział wcześniejszy...
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Grecja: Zatonęła kolejna łódź z imigrantami. Wśród ofiar są dzieci

U wybrzeży greckiej wyspy Samos zatonęła łódź z imigrantami. Zginęło 12 osób, wśród nich ośmioro dzieci. Dziewięcioro rozbitków udało się uratować.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Sonik: Podatek handlowy najbardziej zaboli słabszych w imię zasady 'jak nie kijem go to pałą'

Na antenie RMF FM Rafał Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar, ale również przedsiębiorca oceniał jakie skutki przyniesie podatek handlowy. Jego zdaniem nowa danina zaboli najsłabszych, 'mocniejsi znajdą sposób, żeby sobie zrekompensować'.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Pracowity dzień w sejmie: Dwa posiedzenia. Koniec o 2 w nocy

Jeden dzień, dwa posiedzenia Sejmu. Izba niższa parlamentu zakończy dziś dziewiąte i rozpocznie dziesiąte posiedzenie ósmej kadencji. Zgodnie z harmonogramem obrady potrwają do 2 w nocy.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Policjanci udaremnili przemyt broni do Skandynawii

10 fabrycznie nowych pistoletów i karabin maszynowy, które miały w nielegalny sposób trafić do Skandynawii przechwycili policjanci z Radomia i Siedlec. Funkcjonariusze zatrzymali też osoby podejrzewane o nielegalny handel bronią.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Steinmeier oskarża Ławrowa o uprawianie propagandy

Minister spraw zagranicznych Niemiec ostro skrytykował szefa rosyjskiej dyplomacji. Frank-Walter Steinmeier zarzucił Siergiejowi Ławrowowi uprawianie propagandy. Chodzi o sprawę 13-letniej dziewczynki rosyjskiego pochodzenia, którą rzekomo porwali i zgwałcili uchodźcy w Berlinie.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Wynagrodzenie netto: Przeciętny Polak zabiera do domu 75 proc. pensji

Wynagrodzenie netto polskiego singla waha się pomiędzy 68 a 71 proc. całości. Dla rodzin wskaźniki są odpowiednio wyższe i wynoszą od 74 do 78 proc. Na tle Europy jesteśmy średniakiem – wynika z raportu firmy doradczej PwC.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Wynajem garażu objęty 23-proc. stawką VAT

Wynajem miejsc parkingowych, które nie są wpisane wraz z mieszkaniem do jednej księgi wieczystej, jest objęty podstawową stawką podatku – uznał dyrektor katowickiej izby.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Fiskus zbyt często pozywa podatników do sądu

Urzędy skarbowe nadużywają prawa do podważania umów. A mają przecież własne przepisy, które pozwalają im ściągać zaległości z majątku osób trzecich – uważa rzecznik praw obywatelskich.
www.gazetaprawna.pl
28.01.2016 Co z 284 mln? Zagrożone projekty

Odwołanie dyrektora COI było spowodowane brakiem gwarancji zakończenia rozpoczętych tam projektów – mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Jej zdaniem zagrożona jest kwota 284 mln zł, a sytuacja w ośrodku „jest podwójnie niebezpieczna”, ponieważ część projektów jest uznana za niefunkcjonujące....
www.samorzad.pap.pl
28.01.2016 Brak przejścia. Pilnie potrzebne dodatkowe przepisy ustawy o rewitalizacji

W ustawie o rewitalizacji pilnie potrzebne są dodatkowe przepisy przejściowe - alarmuje Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych
www.samorzad.pap.pl
28.01.2016 Jednolity tekst 13. Aktualna wersja ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu

Na prośbę czytelników publikujemy aktualną wersję ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników sfery budżetowej
www.samorzad.pap.pl
28.01.2016 250 mln zł na wsparcie szkolnictwa zawodowego

Ruszają konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
www.slaskie.pl
28.01.2016 Pamiętamy i będziemy pamiętać

Dziesięć lat temu w katastrofie hali MTK zginęło 65 osób
www.slaskie.pl
27.01.2016 Siedem ofiar na Morzu Egejskim. Łódź z imigrantami przewróciła sie w pobliżu wyspy Kos

Na Morzu Egejskim - kolejna tragedia. Tuż przed 7:00 rano w pobliżu greckiej wyspy Kos przewróciła się łódź z migrantami. Utonęło co najmniej siedem osób, w tym dwoje dzieci. Trwają poszukiwania pozostałych pasażerów.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Postępowanie sądowe ws. katastrofy smoleńskiej będzie umorzone?

Warszawski sąd zebrał się na posiedzeniu by zdecydować, czy umorzyć proces pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Nowoczesna: Ustawa o przestępczości na tle seksualnym może być krzywdząca

Ustawa o przestępczości na tle seksualnym jest ustawą pozorną - uważa Monika Rosa z Nowoczesnej. Dziś nad regulacją prawną w tej sprawie debatować będzie Sejm. Monika Rosa powiedziała w radiowej Jedynce, że Nowoczesna chce, żeby ustawa przed uchwaleniem trafiła do komisji.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Halicki: Platforma Obywatelska ruszy w teren

Platforma Obywatelska ruszy w teren - zapowiada jej poseł i wiceszef klubu PO Andrzej Halicki. Polityk przekonywał w radiowej Trójce, że nowemu przewodniczącemu Grzegorzowi Schetynie nie zabraknie do tego energii.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Nieuzasadnione zajęcie lokalu to naruszenie dobra osobistego właściciela

W wyniku oszustwa, co zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem karnym, bezprawnie wszczęto przeciwko mnie egzekucję z mieszkania. Przez działania komornika straciłem również pracę i znajomych, ponieważ zacząłem być postrzegany jako osoba nieuczciwa. Wszystko to spowodowało u mnie ciężką postać depre...
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Henryk Kowalczyk: Nie dam sobie obciąć ręki, że podatek 'marketowy' nie przyniesie podwyżek cen

Klienci nie zapłacą za podatek „marketowy”? „Ręki nie będę dawał, bo zaraz ktoś podniesie ceny specjalnie po to, żeby obciąć mi rękę. Jeśli nawet w pierwszej chwili sklepy będą chciały przerzucić podatek na klientów, to konkurencja spowoduje, że będą musiały z tego zrezygnować” – mówi gość Kontrwywi...
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Rafalska: W sprawie 500 zł na dziecko wiele zależy od samorządów

Wiele zależy od samorządów, ale rząd przygotowuje się na wejście ustawy Rodzina 500 Plus 1 kwietnia. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówiła w radiowej Jedynce, że na razie wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem.
www.gazetaprawna.pl
27.01.2016 Fiskus szykuje kary dla firm unikających płatności przelewami bankowymi

Chodzi o opublikowany właśnie na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT, a także ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys