O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.05.2016 Stoltenberg: Szczyt NATO odbędzie się w krytycznym momencie

Warszawski szczyt NATO odbędzie się w czasie, kiedy Rosja staje się coraz bardziej asertywna, a na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej rośnie przemoc - powiedział we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po rozmowie z szefem MON Antonim Macierewiczem.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Ukraina: Sawczenko zapowiada walkę o rodaków więzionych w Rosji

Ukraińska wojskowa Nadija Sawczenko, uwolniona w ub. tygodniu z rosyjskiego więzienia, zapowiedziała we wtorek walkę na rzecz innych obywateli swego kraju przetrzymywanych w Rosji i zapewniła, że nie pozwoli zapomnieć o żołnierzach, którzy walczą w Donbasie.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Amnesty International: 1,2 mln wewnętrznych uchodźców w Afganistanie

Ok. 1,2 mln Afgańczyków zostało zmuszonych w ciągu trzech ostatnich lat do opuszczenia swoich domów w związku z szerzącą się przemocą w tym kraju - informuje we wtorek Amnesty International. Liczba uchodźców wewnętrznych w latach 2012-2015 wzrosła ponaddwukrotnie.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Urbańskiego

We wtorek o godz. 10 w Katedrze Polowej WP w Warszawie rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Urbańskiego - posła na Sejm I kadencji, dziennikarza, publicysty, b. prezesa TVP, b. szefa Kancelarii Prezydenta i b. doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Afganistan: Talibowie zabili co najmniej 16 pasażerów autobusów

Afgańscy talibowie zabili we wtorek na północy kraju co najmniej 16 osób z trzech lub czterech autobusów oraz wzięli w charakterze zakładników dziesiątki pasażerów - poinformowały lokalne władze.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Grillowanie na balkonie tak, jeśli nie przeszkadza innym

Nasi nowi sąsiedzi, podobnie jak i my, nigdzie nie wyjechali, za to postanowili zrobić sobie piknik i rozpalili grilla na balkonie. Dym i wcale nie najprzyjemniejsze zapachy rozchodziły się dookoła, a próby zwrócenia uwagi zakończyły się awanturą – pisze zirytowana pani Aldona. – Czy można grillować...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Jak napisać wniosek o ustanowienie rozdzielności majątkowej między dłużnikiem a jego małżonkiem

Złożyłam wniosek o wszczęcie egzekucji z majątku dłużnika. Postępowanie to jest jednak bezskuteczne. Jedyną realną szansą na uzyskanie mojej należności jest egzekucja z jego udziału w prawie własności nieruchomości (współwłaścicielem jest jego żona). Słyszałam, że aby komornik mógł sprzedać ten udzi...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Radziwiłł: W tym strajku chodzi o kasę

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł we wtorek w TVN24 o strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka:
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Ziobro: Kieruję do SN kasację ws. ekstradycji Polańskiego

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował we wtorek, że podjął decyzję o skierowaniu do Sądu Najwyższego kasacji w sprawie niedopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego do USA.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Sondaż w Niemczech: Poparcie dla koalicji Merkel spadło poniżej 50 proc.

Poparcie dla koalicji dwóch największych bloków politycznych - CDU/CSU i SPD tworzących rząd kanclerz Angeli Merkel spadło po raz pierwszy w historii RFN poniżej 50 proc. - wynika z sondażu instytutu Insa, o którym poinformował we wtorek 'Bild'.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Pinkas do pielęgniarek: Nigdy w historii Polski pielęgniarka nie odeszła od łóżka chorego dziecka

„Nie wiadomo, czy w Centrum Zdrowia Dziecka będzie dziś rodzinny przeszczep wątroby, do którego rodzina przygotowywała się przez kilkanaście miesięcy. Profesor nie jest przekonany, czy po operacji będzie dobra opieka pielęgniarska” – mówi, o strajku w CZD, gość RMF FM, wiceminister zdrowia Jarosław ...
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Brazylia: Minister ds. nadzoru rezygnuje po ujawnieniu taśm ws. Petrobras

Minister ds. nadzoru, transparentności i kontroli Brazylii Fabiano Silveira podał się do dymisji po ujawnieniu nagrania, na którym słychać, jak krytykuje toczące się śledztwo w sprawie afery korupcyjnej wokół brazylijskiego giganta naftowego Petrobras.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Florek: Za polską reformą podatków poszliby Węgrzy czy Hiszpanie. Też są eksploatowani przez zachodnie koncerny

WYWIAD Florek: Jeżeli w Polsce udałoby się przeprowadzić reformę podatków, za nami poszliby Węgrzy, Czesi, Słowacy, Rumuni, Bułgarzy, Grecy, Włosi i Hiszpanie. Oni też są eksploatowani przez zagranicznych gigantów
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Spór o TK: Ciąg dalszy sądu Europy nad Polską

SPÓR O TK Rząd stara się przekonać Brukselę, że kompromis w sprawie trybunału jest na wyciągnięcie ręki. Dziś premier Beata Szydło ma rozmawiać o tym z wiceszefem Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Kupujesz altanę? Uważaj, czy nie jest ponadnormatywna, bo możesz mieć problemy

Całoroczny dom letniskowy za 150–200 tys. zł? Lepiej uważać na takie oferty, bo jest prawdopodobne, że kupimy kłopoty. Proceder jest na tyle poważny, że działkowcy zarządzili powszechny przegląd działek.
www.gazetaprawna.pl
31.05.2016 Przetarg na krzesełka na Śląskim

Spółka Stadion Śląski ogłosiła otwarty przetarg na wykonanie, dostawę i montaż siedzisk na Stadionie Śląskim
www.slaskie.pl
31.05.2016 Rusza EZD. Szefowa MC uruchamia projekt usprawniający obieg e-dokumentów

Rusza projekt EZD, który ma usprawnić działania administracji w zarządzaniu dokumentacją. Jest połączeniem projektu wojewody podlaskiego i COI
www.samorzad.pap.pl
31.05.2016 Miasto zintegrowane. Ministrowie powołali 12 partnerstw - informuje Jan Olbrycht

Nie da się kierować miastem bez podejścia zintegrowanego, to jest najlepsze miejsce na pokazanie odejścia od sektorowości - uważa europoseł Jan Olbrycht
www.samorzad.pap.pl
30.05.2016 Irak: Seria zamachów w Bagdadzie i okolicach; zginęło 20 osób

W trzech zamachach, do których doszło w poniedziałek w Bagdadzie i okolicach, zginęło co najmniej 20 osób, a ponad 40 zostało rannych - poinformowały władze irackie. Do przeprowadzenia dwóch ataków przyznało się Państwo Islamskie (IS).
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Nie ma swobody na rynku obrotu nieruchomościami rolnymi

Od miesiąca obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące m.in. sprzedaży oraz dziedziczenia gruntów rolnych. Nowe regulacje wywołują zamieszanie na rynku i niepokój u osób posiadających grunty rolne.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 'Sueddeutsche Zeitung' przeciwko zniesieniu sankcji wobec Rosji

Największy niemiecki dziennik opiniotwórczy 'Sueddeutsche Zeitung' uważa, że zniesienie zachodnich sankcji wobec Rosji - zanim Ukraina odzyska całkowitą kontrolę nad swoją granicą państwową - byłoby błędem i świadczyłoby o końcu jedności europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Witold Waszczykowski: Nie ma podstaw, by Polska była karana

Dialog się toczy, więc nadal nie ma podstaw, aby Polska była karana - mówił w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się do doniesień, że KE w środę może przyjąć opinię ws. sytuacji w Polsce. Nie ma też potrzeby prowadzić wojny z Brukselą - uważa szef dyplomacji.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Szef KE uda się 16 czerwca do Rosji na forum ekonomiczne

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uda się 16 czerwca do Rosji na forum ekonomiczne - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka KE, cytowana przez agencję Reuters.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 HRW: Tylko międzynarodowy traktat może zwalczyć pracę przymusową

Międzynarodowy traktat jest 'jedyną realistyczną drogą', by zwalczyć nielegalne praktyki, takie jak praca dzieci czy współczesne niewolnictwo - zaapelowała w poniedziałek organizacja Human Rights Watch przy okazji Międzynarodowej Konferencji Pracy w Genewie.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Władze Niemiec zaniepokojone rosnącą liczbą uchodźców z Czeczenii

Niemieckie władze niepokoją się rosnącą ostatnio liczbą uchodźców z Czeczenii - pisze w poniedziałek 'Die Welt'. Berlin podejrzewa, że wyjazdy Czeczenów mogą być sterowane przez Rosję, która chce w ten sposób pokazać swoją siłę i prowokować niepokoje.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 CNN Turk: W tureckim ostrzale artyleryjskim w Syrii zginęło 28 dżihadystów

Tureckie wojsko zabiło co najmniej 28 dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) podczas ostrzału artyleryjskiego obszarów na północy Syrii, kontrolowanych przez bojowników - podała w poniedziałek telewizja CNN Turk. Ostrzelano 58 celów związanych z IS.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Siły irackie wkroczyły do Faludży, bastionu Państwa Islamskiego

Elitarne siły irackie wkroczyły w poniedziałek rano do położonego ok. 50 km na zachód od Bagdadu miasta Faludża, skąd mają wyprzeć dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - poinformowało dowództwo operacji.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Ekspert: W walce z oszustwami w VAT działania prokuratury i służb są ważniejsze od zmian prawa

W walce z wyłudzeniami VAT ważniejsze niż zmiany w prawie są działania prokuratury i służb specjalnych. Podatek wyłudzają bowiem zorganizowane grupy przestępcze, a luka w VAT to 30-40 mld zł rocznie - mówi PAP ekspert ds. podatkowych z Klubu Jagiellońskiego Radosław Piekarz.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Niemcy: Trzy osoby zginęły w nawałnicach i ulewach na południu kraju

W nawałnicach i ulewach, które od niedzieli wieczór przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec, zginęły co najmniej trzy osoby; są też ranni. Miejscowe władze mówią o "katakliźmie". Burze i deszcze spowodowały znaczne straty.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Japonia: Rząd pracuje nad uwolnieniem dziennikarza porwanego w Syrii

Japoński rząd poinformował w poniedziałek, że intensywnie pracuje nad doprowadzeniem do uwolnienia japońskiego dziennikarza, który najprawdopodobniej jest w Syrii zakładnikiem Frontu al-Nusra, ugrupowania związanego z Al-Kaidą.
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 TFI: Można więcej stracić niż zyskać

TFI Z największym ryzykiem kojarzone są fundusze akcyjne. Ale bywa, że duże uszczerbki ponoszą nabywcy produktów z założenia bezpiecznych. Bolesną lekcję przyniosły też pionierskie na polskim rynku inwestycje w nieruchomości
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Forex: Ryzykują publikacją wyników

Nadzór wprowadza dodatkowe wymogi wobec domów maklerskich oferujących drobnym klientom skomplikowane instrumenty finansowe
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Bezrobocie w dół, dochody Polaków w górę

Przybywa pracy. Stopa bezrobocia według prowadzonego przez GUS badania aktywności ekonomicznej ludności wynosiła w I kw. 7 proc. Rok wcześniej była na poziomie 8,6 proc. Najbardziej spadła wśród osób młodych (15–24 lata) – z 23,3 proc. do 19,6 proc. Z kolei stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w k...
www.gazetaprawna.pl
30.05.2016 Jak najlepiej kształcić zawodowo?

Sytuacja szkolnictwa zawodowego oraz zapowiedź reform w tej dziedzinie były tematem spotkania Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, w którym wzięła udział Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej
www.slaskie.pl
30.05.2016 Pakt Amsterdamski. Ważny krok we wzmacnianiu wymiaru miejskiego polityki UE

Podczas nieformalnego spotkania ministrów państw Unii ds. rozwoju miast przyjęto Pakt Amsterdamski, ustanawiający unijną Agendę Miejską
www.samorzad.pap.pl
30.05.2016 Super samorządy. W tych gminach władze współpracują z mieszkańcami

Barcin, Zgierz, Lubartów, Natolin, Kazimierza Wielka, Żmigród i Słupsk zostały Super Samorządami 2016 za wzorową współpracę władz i mieszkańców
www.samorzad.pap.pl
29.05.2016 Puszcza Białowieska: Ruszają pierwsze cięcia sanitarne mimo trwającego sporu

W Puszczy Białowieskiej rozpoczynają się pierwsze cięcia sanitarne, spór wokół sposobu ochrony tego lasu jednak nie gaśnie. MŚ przekonuje, że człowiek musi pomóc przyrodzie, z kolei ekolodzy chcą pozostawić sprawę samej naturze. Problem bada Komisja Europejska.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Kraków: Pochód Lajkonika w nowej odsłonie

Pochód Lajkonika odbywający się w Krakowie tradycyjnie w pierwszy czwartek po Bożym Ciele w tym roku będzie wyglądał inaczej. Po raz pierwszy członkowie orszaku wykonają taniec nawiązujący do legendarnych przekazów o obronie miasta przed Tatarami.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Nierówności społeczne? To nie jest żaden problem, ważna jest sprawiedliwość

Światowe rządy dzierżą władzę nad jednostką i mają możliwość wpływania na to, kto i jak się bogaci. Jeśli ktoś zyskuje majątek dzięki układom z rządem, to takie działanie powinniśmy zwalczać. To nie jego majątek stanowi problem, tylko niesprawiedliwy mechanizm, który pozwolił mu się wzbogacić
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Iran: Laridżani wybrany na tymczasowego spikera parlamentu

Uznawany za umiarkowanego konserwatystę Ali Laridżani został w niedzielę wybrany na stanowisko tymczasowego spikera parlamentu Iranu - Islamskiego Zgromadzenia Konsultatywnego. Za jego kandydaturą opowiedziało się 173 z 290 parlamentarzystów.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Włochy: W ciągu 6 dni przybyło 13 tys. migrantów. W sobotę uratowano 668 osób

13 tys. migrantów przybyło w ciągu ostatnich 6 dni do Włoch. W tym czasie doszło do zatonięcia kilku łodzi. Dotychczas potwierdzono śmierć 65 osób. Tylko w sobotę międzynarodowe okręty uratowały 668 migrantów starających się dotrzeć na Sycylię z Libii.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 8 proc. Polaków pracujących w Wlk. Brytanii należy do związków zawodowych

Do związków zawodowych w Wlk. Brytanii należy 8 proc. pracujących tam Polaków i 25 proc. ogółu pracowników - wynika z dostępnych danych. Polacy często nie znają dobrze angielskiego, ani swoich praw pracowniczych, ale ta sytuacja poprawia się - mówi PAP dr Roch Dunin-Wąsowicz z LSE.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Waszczykowski: Schetyna musi wybrać czy jest 'totalną opozycją' czy chce współpracować

Prezydent Władimir Putin powinien doskonale wiedzieć, że tarcza antyrakietowa w Polsce nie ma żadnego odniesienia do rosyjskiego bezpieczeństwa. Ten system ma bronić Europy przed atakiem rakietowym z Bliskiego Wschodu - podkreśla w wywiadzie dla PAP szef MSZ Witold Waszczykowski.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Niger: Służba bezpieczeństwa zlikwidowała 12 bojowników Boko Haram

Służba bezpieczeństwa i armia Republiki Nigru zlikwidowała 12 dżihadystów z organizacji Boko Haram, którzy przypuścili atak w położonym na południowym wschodzie regionie Bosso, przy granicy z Nigerią – poinformował w sobotę rzecznik sił zbrojnych.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Prasa: Korea Płn. będzie zwiększać swój potencjał jądrowy

Korea Północna będzie, jak uprzednio, zwiększać swój potencjał jądrowy zarówno pod względem ilościowym, jak i ilościowym – głosi oświadczenie ministerstwa spraw zagranicznych tego państwa opublikowane w niedzielę w dzienniku Rodong Sinmun (Gazeta Pracy).
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Realne zagrożenie podczas Światowych Dni Młodzieży. Będą ofiary i wstyd dla Polski?

Jeśli przepowiednie sceptyków się sprawdzą, w lipcu będą ofiary i wielki wstyd dla Polski. Jeśli nie, nadal będziemy spoczywać na miękkich poduszkach wypełnionych samozadowoleniem. Błogim poczuciem, jacy to jesteśmy świetni. I jak to nam nikt nie podskoczy ani nie zagrozi. Aż do następnego razu
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Tłumy widzów na przeglądzie filmów Kieślowskiego w Rzymie

Długie kolejki, zajęte wszystkie miejsca w kinie i tłumy, dla których ich zabrakło. Takie ogromne zainteresowanie towarzyszy przeglądowi filmów Krzysztofa Kieślowskiego w Rzymie. To największa retrospektywa jego dzieł zorganizowana dotąd we Włoszech.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Goryl zabity przez zoo, gdy 4-letni chłopiec wtargnął na wybieg

Pracownicy ogrodu zoologicznego w Cincinnati w stanie Ohio zdecydowali się uśmiercić w sobotę 17-letniego goryla Harambe dla ratowania czterolatka, który wpadł do fosy okalającej wybieg dla goryli i był wleczony przez zwierzę po ziemi.
www.gazetaprawna.pl
29.05.2016 Chiny: Milioner rzuca wyzwanie Disneyowi, tworząc własny park rozrywki

Na miesiąc przed otwarciem w Szanghaju kolejnego parku rozrywki wytwórni Walta Disneya, w sobotę został otwarty w Nanchanie narodowy park rozrywki Chin mający promować kulturę i cywilizację Państwa Środka. W zamyśle twórcy ma być on wyzwaniem dla Disneylandu.
www.gazetaprawna.pl
28.05.2016 Fantastyka w obronie demokracji i wolności. Co można zobaczyć, wracając z gwiazd

Fantastyka w obronie demokracji i wolności? Tylko z niej dowiemy się, jak nie dać się betryzacji. W ubiegłym tygodniu ściągnęłam na czytnik „Powrót z gwiazd” Stanisława Lema. Powieść opiera się na motywie powrotu z dalekiej podróży – astronauta Hal Bregg jako jeden z niewielu ocalałych wraca z podró...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys