O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.07.2016 Domagalski: Rozpoczynamy prace nad powołaniem polskiego przedstawicielstwa handlowego w Iranie

Jeszcze w sierpniu Ministerstwo Rozwoju planuje rozpocząć procedurę otwierania przedstawicielstwa handlowego naszego kraju w Iranie - mówi PAP i IAR wiceminister rozwoju Radosław Domagalski.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 ŚDM: W Campusie Misericordiae rozpoczęła się msza z udziałem papieża

W Campusie Misericordiae w Brzegach rozpoczęła się w niedzielę o godz. 10 msza św., kończąca Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Papież Franciszek w trakcie mszy wygłosi homilię.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Papież na Campusie Misericordiae w Brzegach

Przejazdem w papamobile pomiędzy sektorami rozpoczął papież Franciszek swoją wizytę na Campusie Misericordiae pod Wieliczką, gdzie odbędzie się kończąca Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 Msza św. Posłania; papież ogłosi tu miejsce kolejnego spotkania z młodzieżą.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 ŚDM: W Krakowie i na Campusie Misericordiae spokojnie

Bez zakłóceń i zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu pielgrzymów upłynęła kolejna doba ŚDM Kraków 2016 w Krakowie i na Campus Misericordiae – poinformowało w niedzielę na konferencji prasowej Centrum Medialne Administracji Rządowej.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Papież Franciszek udaje się na miejsce mszy posłania

Po pobłogosławieniu budynków Caritasu na obrzeżach Campusu Misericordia w Brzegach, papież Franciszek udaje się papamobile na miejsce, w którym odprawiona zostanie niedzielna msza posłania.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Franciszek pobłogosławił budynki Caritas i figurę Matki Bożej Loretańskiej,

Papież Franciszek pobłogosławił w niedzielę budynki Caritas i kopię figury Matki Bożej Loretańskiej, przekazaną przez młodych pielgrzymów z Włoch jako dar diecezji Loreto dla polskiej młodzieży.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Erdogan reformuje turecką armię. Wojsko będzie podległe rządowi

Tureccy dowódcy wojskowi będą podlegać ministrowi obrony, a akademie wojskowe zostaną zlikwidowane i zastąpione przez uniwersytet obrony narodowej - poinformował w sobotę prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w wywiadzie dla prorządowej telewizji A-Haber.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Papież Franciszek przybył na obrzeża Campusu Misericordiae

Papież Franciszek przybył na obrzeża Campusu Misericordiae, by pobłogosławić wybudowane tam dwa budynki Caritas oraz kopię figury Matki Bożej Loretańskiej.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Sianie ziarna pod przyszłe klęski: 'Powstanie warszawskie było spektakularnym samobójstwem'

Bezkrytyczna afirmacja błędów prowadzi do ich powtarzania. Młodzież należy wychowywać w kulcie dzielnych powstańców, lecz nie można jej wciskać bajki, że powstanie było świetnie pomyślane, a tylko ci wredni bolszewicy nie przyszli nam z pomocą - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Zychowicz, historyk, dz...
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Jemen: Rząd zaakceptował oenzetowską propozycję porozumień pokojowych

Uznawany przez społeczność międzynarodową rząd Jemenu ogłosił w niedzielę, że zaakceptował propozycję porozumień pokojowych przedstawioną przez ONZ. Szyiccy rebelianci Huti na razie nie przedstawili swojego stanowiska w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 ŚDM: Uczestnicy przygotowują się do finalnej mszy z papieżem w Brzegach

Pielgrzymi i osoby przebywające w podkrakowskich Brzegach przygotowują się do papieskiej mszy. W Campusie Misericordiae widać już przedstawicieli polskich władz. Widoczni są też Panamczycy, którzy liczą, że papież wskaże ich kraj jako następnego organizatora ŚDM.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Przestępcom podatkowym będzie trudniej na rynku paliwowym

W poniedziałek wchodzi w życie tzw. pakiet paliwowy - nowelizacja kilku ustaw, która ma uszczelnić pobór VAT. Zdaniem doradców podatkowych zmiana powinna być skuteczna w walce z przestępcami sprowadzającymi paliwa z innych krajów UE.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Papież Franciszek wyruszył na Campus Misericordiae w Brzegach

Papież Franciszek wyjechał w niedzielę z siedziby kurii w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich i udał się na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, gdzie odbędzie się kończąca Światowe Dni Młodzieży msza św. Posłania z udziałem pary prezydenckiej.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Nigeria: Szkolne mundurki, kobieca moda i wojna z dżihadystami

Powłóczyste szaty, jakie noszą muzułmanki, są tak często wykorzystywane jako przebrania przez zamachowców z Boko Haram, że większość rządów krajów zachodniej Afryki uznała za konieczne interweniować w sprawach damskiej mody. Jednym z wyjątków jest Nigeria.
www.gazetaprawna.pl
31.07.2016 Warszawa: Koncert 'Nowe pokolenie 16: 44' upamiętni rocznicę powstania

Alchemik Orchestra Grzecha Piotrowskiego, Sebastian Karpiel-Bułecka oraz raperzy Lukasyno i Borixon wystąpią na koncercie, który upamiętni rocznicę powstania warszawskiego. Zabrzmią podczas niego muzyczne interpretacje wierszy młodych powstańczych twórców.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Papież podczas mszy w Centrum św. Jana Pawła II: Jezus pragnie, aby Kościół wychodził w świat w postaci sługi

Jezus od samego początku pragnie, aby Kościół wychodził, aby szedł do świata. Chce, aby to czynił tak, jak On sam tego dokonał: nie jako potężny, ale w postaci sługi, nie aby Mu służono, lecz żeby służyć - mówił papież Franciszek w homilii podczas mszy w Centrum św. Jana Pawła II.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Domagalski: we wrześniu zaprezentujemy nowy model wspierania eksportu

MR we wrześniu zaprezentuje nowy model wspierania eksportu, którego kluczowym elementem będzie Agencja Wspierania Eksportu; jeszcze w tym roku nasi przedsiębiorcy odczują realną zmianę w zakresie wsparcia oferowanego przez administrację publiczną - mówi wiceszef MR Radosław Domagalski.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 KNF po opublikowaniu stress testów: Polski system finansowy jednym z najbardziej stabilnych w Europie

Polski system finansowy jest jednym z najbardziej stabilnych w Europie - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komentarzu do opublikowanych w piątek wieczorem wyników europejskich stress testów.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 ŚDM: Papież Franciszek pobłogosławił półrocznego Szczepana (WIDEO)

Papież Franciszek w piątek wieczorem po raz kolejny pojawił się w oknie papieskim, wywołując radość setek oczekujących na niego osób. Tuż przed tym wysiadł z samochodu i pobłogosławił półrocznego Szczepana.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 W Niemczech o milczeniu papieża w Auschwitz: Godna forma hołdu

Większość niemieckich gazet ogranicza się do suchych relacji z pobytu papieża Franciszka na terenie byłego niemieckiego obozu Auschwitz. Nieliczni komentatorzy chwalą papieża za wybranie milczenia jako najwłaściwszej formy hołdu wobec ofiar niemieckich zbrodni.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Sondaż: Pomimo zamachów Niemcy nie ulegają panice

Pomimo niedawnej serii incydentów i zamachów, z których część miała podłoże islamistyczne, Niemcy nie ulegają panice i histerii. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie 'Spiegla' wynika, że większość z nich nie obawia się terroryzmu bardziej niż dawniej.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Zarządzanie pamięcią: Co tak naprawdę mogą ugrać ci, którzy dostaną władzę nad podręcznikiem do historii?

Skąd ta nasza obsesja historyczna? Dlaczego tak nas przejmuje spór o politykę pamięci? Co tak naprawdę jest do ugrania dla tych, którzy dostaną władzę nad podręcznikiem do historii?
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Erdogan krytykuje Zachód za brak solidarności w Turcją

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan skrytykował w piątek późnym wieczorem Unię Europejską i inne kraje zachodnie za brak współczucia i solidarności z jego krajem po nieudanej próbie puczu wojskowego.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 RPO: Zapewnić prawa niepełnosprawnych intelektualnie już od zatrzymania prze policję

Konieczna jest większa dbałość o zapewnienie praw osób niepełnosprawnych psychicznie i intelektualnie w sprawach karnych, już od momentu ich zatrzymania - wskazał Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. List w tej sprawie skierował do premier Beaty Szydło.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Coraz dłuższa lista polskich hitów eksportowych

Polskie firmy potrafią sprzedać za granicą praktycznie wszystko: od zwykłego guzika po sztuczne ognie - pisze 'Gazeta Polska Codziennie', powołując się na analizę firmy Akcenta, instytucji płatniczej obsługującej transakcje walutowe eksporterów i importerów.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Papież Franciszek w Łagiewnikach wyspowiadał pięcioro pielgrzymów

W sobotę po godz. 9.30 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zakończyła się liturgia pojednania z udziałem papieża Franciszka. Papież spowiadał pięcioro młodych ludzi w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Szyszko: Propozycje KE ws. redukcji CO2 w budownictwie, rolnictwie i transporcie - szkodliwe

Proponowane przez Komisję Europejską ograniczenie przez Polskę o 7 proc. emisji gazów cieplarnianych w budownictwie, rolnictwie i transporcie jest niesprawiedliwe i szkodliwe dla naszego kraju, leży natomiast w interesie niektórych państw UE – mówi PAP szef MŚ Jan Szyszko.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Naukowcy doradzają politykom: Bujnicki o misji wysokich doradców KE

Zadaniem doradców naukowych jest dostarczanie politykom unijnym rzetelnej wiedzy, a nie rekomendowanie działań. To politycy podejmują decyzje i biorą za nie odpowiedzialność – mówi prof. Janusz Bujnicki, jeden z siedmiorga ważnych doradców naukowych Komisji Europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Turcja: W Stambule nie będzie 'cmentarza zdrajców'

W Stambule nie będzie jednak 'cmentarza zdrajców' dla uczestników nieudanej próby puczu w Turcji - poinformowały w piątek wieczorem tureckie źródła rządowe, powołując się na burmistrza Stambułu.
www.gazetaprawna.pl
30.07.2016 Włochy: W ciągu jednego dnia uratowano 4 tys. migrantów

Włoska straż przybrzeżna i marynarka wojenna uratowała w piątek na Morzu Śródziemnym ok. 4 tys. migrantów - podała w nocy z piątku na sobotę agencja EFE.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 MKOl zawiesił w prawach członka Moona za plagiat pracy doktorskiej

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zawiesił w prawach członka Koreańczyka Dae-sunga Moona. Złoty medalista igrzysk w Atenach w taekwondo jest oskarżony o plagiat pracy doktorskiej.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Premier Francji: Wypuszczenie na wolność dżihadysty było błędem

Premier Francji Manuel Valls przyznał w piątek w wywiadzie dla dziennika 'Le Monde', że decyzja sądu o wypuszczeniu na wolność jednego z dżihadystów, który później zabił księdza w Normandii, była błędem. Potrzeba 'nowej relacji z islamem we Francji' - dodał.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Dobra osobiste bohatera ważniejsze niż swoboda twórcza. Rodzina Szpilmana wygrała w sądzie

Rodzina Władysława Szpilmana ma być przeproszona przez Agatę Tuszyńską i Wydawnictwo Literackie za stwierdzenia z książki Tuszyńskiej o piosenkarce Wierze Gran, w której przytoczono jej opinię, jakoby słynny pianista w czasie wojny służył w żydowskiej policji w warszawskim getcie.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Była więźniarka Birkenau: Decyzja papieża Franciszka o milczeniu w Oświęcimiu jest dobra

Decyzja o milczeniu papieża Franciszka jest dobra. Uważam, że to miejsce powinno być miejscem ciszy - powiedziała była więźniarka obozu Birkenau Lidia Skibicka-Maksymowicz w oczekiwaniu na przyjazd papieża Franciszka.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Niemcy: Prasa krytykuje wystąpienie Merkel po zamachach

Konferencja prasowa Angeli Merkel, na której niemiecka kanclerz broniła swojej polityki migracyjnej i przedstawiła propozycje poprawy bezpieczeństwa w kraju, spotkała się w piątek z krytycznym przyjęciem niemieckich komentatorów.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Papież Franciszek w Oświęcimiu. W ciszy oddaje hołd zmarłym i byłym więźniom

Franciszek pieszo, w samotności i ciszy, przeszedł przez historyczną bramę z napisem 'Arbeit Macht Frei' i wszedł na teren byłego niemieckiego obozu Auschwitz I.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Zaremba: Przestajemy być krajem wielokulturowym. Mniejszości lądują na marginesie. To także konsekwencje wojny i pragnienia zemsty [WYWIAD]

Wojna zmieniła kanony, które przed jej wybuchem dyktowały zachowania. Oszukiwanie i zabijanie stały się rzeczami zwykłymi. Dodatkowo panowało poczucie tymczasowości. Takie powszechne poczucie, że coś się zaraz wydarzy, a na razie mamy prowizorkę
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Lublin: Pięć nowych mini-skwerów powstanie w centrum miasta

Pięć nowych mini-skwerów, z elementami małej architektury, powstanie w śródmieściu Lublina. W przyszłości mają być kolejne. Więcej zieleni i miejsc do odpoczynku domagają się mieszkańcy.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Nigeria: Po ataku na konwój z pomocą ONZ wstrzymuje akcję humanitarną

Po czwartkowym ataku dżihadystów z Boko Haram na konwój z pomocą humanitarną ONZ, w którym pięć osób odniosło rany, UNICEF zdecydował o czasowym zawieszeniu działalności w północno-wschodniej Nigerii. Kolumna samochodów wracała z obozu dla uchodźców w Bamie.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Indonezja: Stracono czterech spośród czternastu handlarzy narkotyków

Pierwsza grupa spośród 14 skazanych na karę śmierci za handel narkotykami w Indonezji została stracona po północy z czwartku na piątek (czasu lokalnego). Czwórkę skazanych – w tym 3 Nigeryjczyków i Indonezyjczyka, rozstrzelano mimo apeli o ułaskawienie.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Sprzedaż nieruchomości: Nie zawsze pośrednikowi należy się zapłata

Nie można z góry zakładać, że każda transakcja przeprowadzona przez klientów agenta nieruchomości to efekt jego pracy.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 'Puls Biznesu': 500+ korzystnie wpływa na przychody Biedronki

Przychody Biedronki, największej sieci spożywczej w Polsce, w pierwszym półroczu 2016 r. wzrosły o 9,8 proc. Drugi kwartał, gdy do polskich domów zaczęły napływać pieniądze z 500+, wypadł dla dyskontowego giganta wręcz świetnie– pisze 'Puls Biznesu'.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Uwaga na zadłużonych kontrahentów! Fiskus sięga po majątek ich partnerów biznesowych

Niedawny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie (sygn. akt I ACa 1260/15) po raz kolejny stawia pod znakiem zapytania możliwość składania przez Skarb Państwa przeciwko podatnikom pozwów w sądach powszechnych.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Media prześwietlają majątki polityków. Teraz przyjrzą się też prokuratorom

Kwestie oświadczeń majątkowych wracają jak bumerang. Bo wykorzystywane są przede wszystkim do walki politycznej. Zazwyczaj za pośrednictwem mediów. Świadczą o tym i przykłady z ostatnich tygodni – choćby kwestia zaniżenia wartości stodoły będącej własnością ministra środowiska czy powrót do majątkow...
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Wola,44. Zbrodnia zapomniana

Udało się ustalić nazwiska ponad 57 tys. osób zamordowanych przez hitlerowców. Znaczna część z nich to mieszkańcy Woli.
www.gazetaprawna.pl
29.07.2016 Wizyta papieża w Częstochowie – zaangażowanie Kolei Śląskich

Ponad 17 000 przewiezionych pasażerów w 46 pociągach – to wstępny i szacunkowy bilans zaangażowania Kolei Śląskich w przewóz pielgrzymów na i ze spotkania z Ojcem Świętym na Jasnej Górze
www.slaskie.pl
29.07.2016 Z pominięciem jst. Opinia samorządów powinna być rozpatrzona przez rząd

Samorządowcy uważają za niedopuszczalne podejmowanie decyzji przez rząd z pominięciem ich opinii. Są za ponownym uregulowaniem zmian granic gmin
www.samorzad.pap.pl
29.07.2016 3000 złotych netto. Czytelnicy o zarobkach urzędników i o tym, od czego zarobki zależą

Zarobki na stanowiskach urzędniczych powinny wynosić minimum 3000 złotych miesięcznie netto bez stażowego – pisze na forum Czytelnik
www.samorzad.pap.pl
28.07.2016 Na Jasnej Górze msza z udziałem papieża Franciszka

Z udziałem papieża Franciszka na Jasnej Górze rozpoczęła się w czwartek przed godz. 10.30 msza św. będąca dziękczynieniem za chrzest Polski, w przypadającą w tym roku 1050. rocznicę tego wydarzenia. Papież w trakcie mszy wygłosi homilię.
www.gazetaprawna.pl
28.07.2016 Służby o ŚDM: Pielgrzymi są bezpieczni. W kraju jest spokojniej niż zwykle

Kolejna doba ŚDM upłynęła spokojnie. W Krakowie, Małopolsce i w całym kraju wręcz jest spokojniej niż zwykle – poinformowały w czwartek służby odpowiedzialne za zabezpieczenie przebiegu imprezy.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys