O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.08.2016 Wielka Brytania: Harlow w żałobie po zabójstwie Polaka

Społeczność w Harlow była we wtorek pogrążona w szoku po tym, gdy grupa nastolatków zamordowała 40-letniego Polaka i raniła jego 43-letniego kolegę. Policja wciąż bada motywy sprawców, ale zabójstwo na tle narodowościowym jest głównym wątkiem śledztwa.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2016 Poszukiwany przez policję 30-latek śmiertelnie postrzelony podczas próby zatrzymania

Tragiczny finał poszukiwań 30-latka z Chwalisławia na Dolnym Śląsku. Mężczyzna w niedzielę w czasie awantury domowej zadał dwa śmiertelne ciosy nożem swojemu ojcu.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2016 Pentagon: Nowe 'kanały komunikacyjne' między stronami konfliktu w Syrii

Koalicja walcząca pod wodzą USA z Państwem Islamskim (IS) stara się uniknąć kolejnych starć w Syrii między Turcją a wspieranymi przez USA syryjskimi i kurdyjskimi bojownikami i w tym celu ustanawia "kanały komunikacyjne" - poinformował we wtorek Pentagon.
www.gazetaprawna.pl
31.08.2016 Możliwe połączenie kolejowe Częstochowy z Opolem

Samorządy Województw rozpoczęły rozmowy
www.slaskie.pl
31.08.2016 Głosowanie na Rzekę Roku 2016

Jutro rozpoczyna się głosowanie w tegorocznym plebiscycie. Spośród 11 kandydatek dwie rzeki płyną przez województwo śląskie
www.slaskie.pl
30.08.2016 Amerykańscy katolicy szczególnie nie lubią Trumpa - mają swoje powody

Katolicy należą do tej części amerykańskiego elektoratu, która jest najgorzej usposobiona do Donalda Trumpa. Niepopularność republikańskiego kandydata na prezydenta w tej grupie wyborców tłumaczy jego słabe poparcie w "wahających się" stanach, decydujących zwykle o wyniku wyborów.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2016 Turkmenistan deklaruje prowadzenie z UE rozmów ws. dostaw gazu

Turkmenistan prowadzi rozmowy w sprawie zdywersyfikowania swego eksportu gazu i sprzedaży tego surowca do państw Unii Europejskiej - oświadczył w poniedziałek w trakcie wizyty w Berlinie turkmeński prezydent Kurbankuły Berdymuchammedow.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2016 Ruszył proces policjantów podejrzanych o śmiertelne pobicie na komisariacie

Rozpoczął się proces policjantów, którzy mieli śmiertelnie pobić mężczyznę na komisariacie w Wałbrzychu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę za zakłócanie porządku, a następnie przewieźli na komisariat. Zdaniem śledczych tam miało dojść do tragedii. Policjantom grozi do 10 lat więzienia.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2016 Rzepliński o śledztwie ws. niedopuszczenia sędziów: To bezprawie

Aktem bezprawia prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński nazwał wszczęcie śledztwa ws. niedopuszczania przez niego do orzekania trzech sędziów wybranych przez obecny Sejm. Podkreślił, że wszelkie czynności administracji sądowej są poza jurysdykcją prokuratury.
www.gazetaprawna.pl
30.08.2016 Śpiewająco i z przytupem

Warsztatami tanecznymi rozpoczął się dziś I Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Silesia”. Do 4 września siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” gościć będzie 93 artystów z amatorskich zespołów folklorystycznych z Węgier, Bułgarii i Polski
www.slaskie.pl
29.08.2016 NIK: publiczne szpitale nie są skutecznie motywowane do restrukturyzacji

Pomoc państwa na oddłużenie szpitali nie wymuszała konsekwentnej restrukturyzacji, a samorządy nie kontrolowały skutecznie, jak wydawane są pieniądze - twierdzi NIK. W efekcie wsparcie nie poprawiało znacząco wyników finansowych szpitali.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Węgry: Szef MSZ: rozmowy Grupy Wyszehradzkiej - m.in. o imigracji i ONZ

Wpływ sytuacji w Turcji oraz uwarunkowań w południowo-wschodnim sąsiedztwie Europy na presję imigracyjną będzie jednym z tematów poniedziałkowych rozmów szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie – powiedział szef MSZ Węgier Peter Szijjarto.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Korea Południowa: Otwarto miejsce pamięci o niewolnicach seksualnych

W stolicy Korei Południowej uroczyście otwarto w poniedziałek Miejsce Pamięci, przypominające o losach Koreanek wykorzystywanych przez wojsko japońskie jako niewolnice seksualne podczas drugiej wojny światowej.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Podwójne nazwy wsi jedynie w nielicznych gminach

Spędziłam kilka dni w miejscowości Orla w woj. podlaskim. Zauważyłam w okolicy podwójne tablice z nazwami wsi, po polsku i po białorusku. Ale nie we wszystkich osadach. Dlaczego tak jest – pyta pani Marzena.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Szymański: Słowa Merkel mogą oznaczać, że jesteśmy dalej od porozumienia w sprawie uchodźców

Gdyby to miało przełożyć się na jakieś fakty polityczne, to by oznaczało, że jesteśmy znacznie dalej od porozumienia w jednej z najbardziej kluczowych kwestii dla UE - tak wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański skomentował wypowiedzi kanclerz Niemiec.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Rosja: Instytucje przejdą sprawdzian gotowości do pracy podczas wojny

W Rosji do trwającego w okręgach wojskowych sprawdzianu gotowości bojowej armii przyłączają się terytorialne organy władzy wykonawczej. Oddziały ministerstw i banku centralnego przejdą sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny - przekazał resort obrony.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Kariera w finansach

We współczesnym przedsiębiorstwie finansista jest nawigatorem, który wspiera wyznaczanie kierunków rozwoju firmy. To osoba potrafiąca z informacyjnego chaosu wybrać najważniejsze dane i w oparciu o nie przedstawić spójną i zrozumiałą analizę sytuacji, pomocną w podejmowaniu najważniejszych decyzji b...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Jemen: 60 zabitych w zamachu samobójczym w Adenie

Do co najmniej 60 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego zamachu samobójczego na wojskowy ośrodek werbunkowy w Adenie - poinformowały źródła medyczne, na które powołuje się AFP. Według nich 29 osób zostało rannych.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Executive MBA warto czy nie?

Studia MBA są dziś postrzegane niemal jako wymóg dla menedżerów, którzy aspirują do najwyższych szczebli w hierarchii zawodowej, w szczególności w przypadku rozwijania kariery w środowisku międzynarodowym. Nie da się jednak ukryć, że są również bardzo poważną inwestycją finansową, wymagającą ogromne...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Pitera o reprywatyzacji: Podobna sytuacja w 2003 roku. Nikt nie żądał od Lecha Kaczyńskiego ustąpienia

Eurodeputowana PO Julia Pitera przypomniała, jej zdaniem, podobną sytuację z 2003 roku, dotyczącą nieruchomości w al. Waszyngtona. - Lech Kaczyński, czy też urzędnik Lecha Kaczyńskiego, dokładnie jak w przypadku Hanny Gronkiewicz-Waltz, podpisał decyzję, która przekazywała nieruchomości wielkości 32...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Sekret sukcesu - o czym mówią biznesmeni

Studia MBA od wielu lat kojarzą się z prestiżem i osiąganiem sukcesu zawodowego. Wykształcenie przekłada się również na realne korzyści – absolwenci studiów MBA nie tylko zajmują topowe stanowiska menedżerskie, ale, jak wskazują statystyki, zarabiają znacznie więcej, niż osoby bez specjalistycznego ...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 RPO: ratownicy medyczni powinni mieć kompetencje w izbach wytrzeźwień

Rzecznik Praw Obywatelskich ocenia, że ratownicy medyczni mogliby wypełniać czynności związane z przyjęciem pacjenta do izby wytrzeźwień, sprawowaniem nad nim opieki medycznej i podejmowaniem decyzji o zwolnieniu. Obecnie są one zastrzeżone dla lekarzy i felczerów.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Financial Times: Pat polityczny w Hiszpanii trwa zbyt długo, potrzebny krok socjalistów

Polityczny paraliż w Hiszpanii, gdzie dwukrotne wybory parlamentarne nie wyłoniły jednoznacznego zwycięzcy, trwa już zbyt długo; klucz do rozwiązania problemu leży obecnie w rękach lidera socjalistów Pedro Sancheza - pisze w poniedziałek 'Financial Times'.
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Co po studiach prawniczych?

Studia prawnicze w ostatnich latach są najczęstszym kierunkiem wybieranym przez maturzystów. Według rankingów rekrutacyjnych co roku na kierunku prawo ubiega się o jedno miejsce średnio pięć osób. Pomimo przesytu rynku absolwentami prawa kierunek ten w dalszym ciągu jest atrakcyjny dla młodych osób ...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Postaw na studia podyplomowe i zaplanuj swój sukces w praktyce

Szansą na odniesienie sukcesu na dzisiejszym rynku pracy jest nieustanne kształcenie się, rozwijanie kompetencji i podnoszenie kwalifikacji. Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oferuje ponad 60 kierunków studiów podyplomowych, a także prestiżowe programy MBA, które dzięki skondenso...
www.gazetaprawna.pl
29.08.2016 Budżet 2017: subwencje i dotacje dla JST

Prawie 54 mld zł, czyli o 1,6 proc. więcej niż w tym roku, wyniesie kwota subwencji ogólnej dla samorządów na 2017 r. Na zmiany organizacyjne w szkołach samorządy będą miały do dyspozycji ok. 1,5 mld zł. Publikujemy najważniejsze dla JST pozycje projektu budżetu państwa na przyszły rok.   
www.samorzad.pap.pl
29.08.2016 Sejmik zgadza się na kredyt na Stadion Śląski

Samorząd Województwa zaciągnie 64 mln zł kredytu na dokończenie modernizacji Stadionu Śląskiego
www.slaskie.pl
29.08.2016 Przyjęto Plan Zagospodarowania Przestrzennego

Sejmik Województwa Śląskiego przyjął „Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Śląskiego 2020+”
www.slaskie.pl
28.08.2016 Krewna 'Zagończyka': w pożegnalnym liście pisał do syna, by kochał Polskę

Po Feliksie Selmanowiczu nasza rodzina ma niezwykłą pamiątkę - list, w którym pisał do syna, by ten kochał Polskę - mówi PAP krewna 'Zagończyka' Krystyna Banaszak. Podkreśla też, że historia jej wujka pokazuje, jakim trudem było odzyskiwanie wolności.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Ofensywa dyplomatyczna wstępem do nowej oferty dla państw UE po Brexicie [ANALIZA]

Seria spotkań liderów europejskich przed planowanym na połowę września szczytem 27 krajów ws. przyszłości UE po Brexicie ma pomóc wypracować receptę na słabości, z jakimi mierzy się wspólnota. Różnice między państwami członkowskimi nie ułatwiają tego zadania.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Korea Płd. i USA będą monitorować program okrętów podwodnych Korei Płn.

Korea Południowa i Stany Zjednoczone będą uważnie monitorować rozwój programu okrętów podwodnych Korei Północnej - podaje w niedzielę EFE, powołując się na źródła w rządzie w Seulu. To reakcja na próby rakietowe Pjongjangu dokonywane z okrętów podwodnych.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Wykaz inwentarza chroni spadkobiercę przed wierzycielem zmarłego

Dowiedziałem się, że spadkobiercy dłużnika nie będą odpowiadali za cały dług, ponieważ od niedawna zawsze dziedziczą z dobrodziejstwem inwentarza. Powiedziano mi jednak, że muszą w tym celu sporządzić spis inwentarza, bo jeśli tego nie zrobią, to nadal odpowiadają za cały dług – niepokoi się pan Jak...
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 MZ analizuje możliwość ewentualnej legalizacji przeszczepiania narządów rodnych

Ministerstwo zdrowia zwróciło się do ekspertów z prośbą o medyczną, prawną i etyczną ocenę przeszczepiania narządów rodnych. Resort poinformował PAP, że na podstawie tych analiz możliwe będzie podjęcie decyzji w zakresie ewentualnej legalizacji takich zabiegów.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Kanada: Premier wyklucza zakaz burkini, policjantki mogą nosić hidżaby

Kanadyjski premier Justin Trudeau uważa, że wprowadzenie zakazu burkini w kraju tak otwartym i tolerancyjnym jak Kanada byłoby czymś nie do przyjęcia. Kanadyjska policja federalna zezwoliła ostatnio by jej funkcjonariuszki muzułmanki nosiły hidżaby.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 70 lat temu władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na D. Siedzikównie ps. Inka

70 lat temu, 28 sierpnia 1946 r., władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na niespełna 18-letniej Danucie Siedzikównie, ps. Inka, sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady AK. Wyrok wykonał 28 sierpnia 1946 r. dowódca plutonu egzekucyjnego z KBW. Wraz z "Inką" stracono Feliksa Selmanowicza, ...
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 70 lat temu wykonano wyrok na Feliksie Selmanowiczu ps. Zagończyk

28 sierpnia 1946 r., władze komunistyczne wykonały wyrok śmierci na sierżancie Feliksie Selmanowiczu, ps. Zagończyk, uczestniku wojny polsko-bolszewickiej, a po II wojnie - dowódcy plutonu 5. Wileńskiej Brygady AK. Wraz z nim stracona została sanitariuszka Brygady, Danuta Siedzikówna "Inka"...
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Mazowieckie: Spodziewane utrudnienia na trasie katowickiej i krajowej '7'

W niedzielę po południu - w związku z protestami mieszkańców kilku mazowieckich gmin przeciwko planowanej budowie linii wysokiego napięcia - spodziewane są utrudnienia w ruchu m.in. na trasie katowickiej w m. Oddział oraz na drodze krajowej nr 7 w m. Pamiątka.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Niemcy spodziewają się w tym roku 300 tys. uchodźców

Niemcy spodziewają się w tym roku maksymalnie 250-300 tys. uchodźców - powiedział czasopismu "Bild am Sonntag" szef Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) Frank-Juergen Weise. Wywiad ukaże się w niedzielę.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Trump zapowiada wprowadzenie systemu kontroli wjazdu i wyjazdu z USA

Donald Trump zapowiedział w sobotę na wiecu w Des Moines (stan Iowa) zaostrzenie kontroli imigracji, m. in. wprowadzenie systemu kontroli wjazdu i wyjazdu z USA aby umożliwić deportację osób, które zostają w USA mimo upływu ważności wizy. Zapowiedział też pomoc dla Afroamerykanów i farmerów.
www.gazetaprawna.pl
28.08.2016 Dpa: Udział NATO w walce z IS wymaga cięć na wschodniej flance Sojuszu

Planowane wsparcie przez NATO walki z Państwem Islamskim (IS) odbędzie się zapewne kosztem kontroli obszaru powietrznego w Europie Wschodniej i Środkowej - podała w sobotę z Brukseli niemiecka agencja prasowa dpa.
www.gazetaprawna.pl
27.08.2016 Szydło: Nie będziemy podnosić podatków. Projekt budżetu - odpowiedzialny

Podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy; jesteśmy nastawieni na rozwój więc na pewno podatków podnosić nie będziemy - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Wstępny projekt budżetu na 2017 r. oceniła jako odpowiedzialny i stabilny.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Gronkiewicz-Waltz: Będą zwolnienia w ratuszu. Oczekuję podobnych decyzji w MF

Postanowiłam o rozwiązaniu Biura Gospodarki Nieruchomościami i zwolnieniach dyscyplinarnych; oczekuję takich samych decyzji od Ministerstwa Finansów - poinformowała w piątek na konferencji prasowej prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Nie akceptujesz kart? Tracisz klientów…

Badania pokazują, że mali przedsiębiorcy nie akceptujący kart tracą przez to potencjalnie 1 na 4 klientów. W Polsce 47 proc. użytkowników kart Visa stwierdziło jednoznacznie, że woli kupować produkty i usługi tam, gdzie przedsiębiorca akceptuje karty. Co ważne: im wyższa wartość zakupu, tym bardziej...
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Gronkiewicz-Waltz: Zwroty nieruchomości wtrzymane do czasu uchwalenia dużej ustawy

Do czasu uchwalenia tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej będą wstrzymane wszystkie zwroty nieruchomości w Warszawie - zapowiedziała w piątek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 RPO: Dyskretne oznaki przekonań religijnych w pracy nie naruszają praw

Dyskretne uzewnętrznianie przekonań religijnych w miejscu pracy i noszenie symbolu religijnego nie narusza praw i wolności innych osób - uważa Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Niemcy: Steinmeier apeluje o nowe porozumienie z Rosją ws. kontroli zbrojeń

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaproponował Rosji w piątek na łamach dziennika 'Frankfurter Allgemeine Zeitung' podjęcie nowej inicjatywy rozbrojeniowej w celu zapobieżenia konfrontacji i odbudowania zaufania w relacjach między Zachodem a Moskwą.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Premier Węgier: Powstanie nowe ogrodzenie na granicy z Serbią

Na granicy Węgier z Serbią powstanie nowe ogrodzenie w celu wzmocnienia już istniejącego systemu zabezpieczeń - zapowiedział w piątek premier Węgier Viktor Orban w Radiu Kossuth. Rząd w Budapeszcie chce w ten sposób ograniczyć napływ migrantów do kraju.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Włochy: 267 zabitych, blisko 400 rannych po trzęsieniu ziemi

267 osób zginęło, a blisko 400 odniosło obrażenia na skutek trzęsienia ziemi, które w środę nad ranem nawiedziło środkową część Włoch - poinformowała w piątek włoska Obrona Cywilna, ostrzegając, że bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Waszczykowski zapowiada ożywienie współpracy z Niemcami i Francją

Witold Waszczykowski zapowiedział w wywiadzie dla agencji dpa ożywienie współpracy z Niemcami i Francją w ramach Trójkąta Weimarskiego; zarzucił Niemcom brak gotowości do kompromisu i skrytykował plany rozdziału imigrantów jako "przymusowe przesiedlenia".
www.gazetaprawna.pl
26.08.2016 Paryżanie o uchodźcach: Nie boimy się, ale Francja nie może przyjąć każdego

Paryżanie częściej współczują, niż obawiają się przybywających do stolicy Francji uchodźców. Wielu uważa, że trzeba im pomóc, choć w sondzie dla PAP podkreślają, że nie są w stanie przyjąć wszystkich potrzebujących. Niektórzy dodają, że obecność uchodźców koczujących na ulicach jest 'nieestetyczna...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys