O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.10.2017 Rafalska: W 2018 roku o 300 mln zł więcej na program 'Maluch plus'

W przyszły roku na realizację resortowego programu 'Maluch+', służącego rozwojowi instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech, będzie trzykrotnie więcej środków niż w dwóch poprzednich edycjach – poinformowała w Gorzowie Wlkp. minister RPiPS Elżbieta Rafalska.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Wójcik: Sprawa Jolanty Brzeskiej to dla nas kwestia honoru

Wyjaśnienie sprawy śmierci warszawskiej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej, to dla nas kwestia honoru - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Komisja weryfikacyjna zajmuje się reprywatyzacją nieruchomości przy ul. Nabielaka, w której mieszkała Brzeska.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Wójcik: Krajowa Rada Sądownictwa powinna być natychmiast zreformowana

Decyzja Krajowej Rady Sądownictwa ws asesorów jest 'szokująca i skandaliczna' i jest wymierzona w społeczeństwo, ale także w środowisko sędziowskie - stwierdził we wtorek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dodał, że KRS powinna być natychmiast zreformowana.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Niemcy: Policja zatrzymała Syryjczyka podejrzanego o przygotowywanie zamachu

Niemiecka policja zatrzymała we wtorek rano w Schwerinie na północy Niemiec 19-letniego Syryjczyka, podejrzanego o przygotowywanie 'ciężkiego przestępstwa skierowanego przeciwko państwu' - poinformowała we wtorek Prokuratura Federalna w Karlsruhe.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Otwarte drzwi według prezydenta (niewidoczny)

Nie możemy w Polsce liczyć na rzetelną kontrolę konstytucyjności prawa. Zmiany w sądownictwie są po to, by ograniczać możliwość bezpośredniego stosowania konstytucji przez sędziów. I, o paradoksie, prezydent zostaje naszą ostatnią deską ratunku
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Błędne pouczenie nie może być źródłem prawa, skoro nie daje go ustawa

Postanowienie o przyznaniu wynagrodzenia biegłemu rodzi stosunek prawny wyłącznie między nim a Skarbem Państwa
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Resort cyfryzacji zniknie? Streżyńska: liczę się z dymisją, ale to traktuję jako 'fake news'

Likwidacja Ministerstwa Cyfryzacji byłaby złym sygnałem międzynarodowym - oceniła minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Podkreśliła, że cyfryzacja jest ważna dla gospodarki i społeczeństwa.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Strzelanina w Hajnówce. Sześć osób zatrzymanych

Prokuratura Rejonowa w Hajnówce w woj. podlaskim wyjaśnia okoliczności śmiertelnego postrzału przy użyciu broni z czasów II wojny światowej, do którego doszło w jednym z mieszkań w tym mieście. Zatrzymano sześć osób; wyjaśniany jest ich udział w sprawie.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Rzecznik MS o kandydatach na asesorów: To ofiary wojny jaką KRS wytoczyła Ziobrze

To niewinne ofiary wojny, którą Krajowa Rada Sądownictwa wytoczyła ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze - tak decyzję KRS w sprawie niepowoływania asesorów sądowych skomentował we wtorek rzecznik MS Jan Kanthak.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 MON: Wojsko pomoże w walce z zagrożeniem powodziowym na Warmii i Mazurach

Szef MON Antoni Macierewicz zdecydował, że wojsko pomoże w walce z zagrożeniem powodziowym w województwie warmińsko-mazurskim. Administrację publiczną będą wspierać żołnierze z Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Elbląg. - poinformował we wtorek rano resort obrony. Żołnierze mają m.in. układać worki ...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 KAS i policja pomogą konserwatorom nadzorować handel zabytkami

Ministerstwo Kultury: domy aukcyjne, antykwariaty, a także kolekcjonerzy zawodowo zajmujący się handlem sztuką będą musieli prowadzić księgi ewidencyjne zabytków, których wartość przekracza 10 tys. zł. I to już od 6 grudnia. Za niedopełnienie obowiązków grozi grzywna nawet 5 tys. zł.
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Jeżeli zapłata czynszu nastąpiła po terminie, to wynajmujący może zażądać zwrotu lokalu

Mam problem z lokalami, które wynajmuję od gminy. W jednym z nich prowadzę nadal działalność, ale mam sprawę sądową o wydanie, bo czynsz za cztery miesiące zapłaciłem z opóźnieniem, po wyznaczonym dodatkowo przez gminę miesięcznym terminie. Zgodnie z umową brak dwóch rat skutkuje natychmiastowym roz...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Jak elastycznie ustalić liczbę członków zarządu

Zgodnie z umową naszej spółki z o.o. jej zarząd jest trzyosobowy oraz może być wybierany przez wspólników spośród udziałowców, a także osób pochodzących spoza ich grona. Z uwagi na rozkład głosów między udziałowcami zmiana tych kryteriów wymaga konsensusu. Pierwszy skład zarządu tworzyli wspólnicy, ...
www.gazetaprawna.pl
31.10.2017 Miliard dla ofiar. Błaszczak: fundusz klęskowy w 2018 r. będzie wynosił 1,2 mld zł

Fundusz klęskowy w 2018 r. wyniesie 1,2 mld zł - powiedział szef MSWiA. Jak ocenił, samorządy wypłacają środki w sposób opieszały
www.samorzad.pap.pl
31.10.2017 Śląskie areną zmagań niepełnosprawnych sportowców

Ruszają przygotowania do Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów – Mikołów 2018. Ponad tysiąc zawodników z całego kraju rywalizować będzie w naszym regionie
www.slaskie.pl
30.10.2017 Brak definicji. RPO: samodzielne określanie przez gminy dochodu umożliwia im uchylenie się od obowiązku

Brakuje ustawowej definicji dochodu, którą związane byłyby gminy rozpoznające wnioski mieszkaniowe - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich
www.samorzad.pap.pl
30.10.2017 Premier: Sytuacja po wichurach jest opanowana. Trwa usuwanie skutków

Sytuacja po wichurach, które przeszły nad Polską, jest opanowana i pod kontrolą; w części województw już następuje usuwanie skutków wichur - poinformowała w poniedziałek premier Beata Szydło.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Lekarze rezydenci kończą głodówkę, ale nie kończą protestu

Lekarze rezydenci kończą głodówkę; protest będzie kontynuowany w innej formie - poinformowało Porozumienie Rezydentów OZZL.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 W Ameryce Środkowej kolonializm się nie skończył. Dziś ma twarz wielkich firm wydobywczych

- Aktywistów, którzy pomagają lokalnej ludności w krajach Ameryki Środkowej, oskarża się o terroryzm, zorganizowaną przestępczość, destabilizowanie pokoju, szpiegostwo. Organizacjom odbiera się środki, a działaczy obwinia się o ich defraudację. Dlaczego? Bo stają na drodze firmom wydobywczym, które ...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Poradnia podatkowa z dnia 30 października 2017

Czy przy zakupach usług reklamowych od Facebooka i Google’a trzeba pobrać podatek u źródła?
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Kiedy dostawa instalacji gazów medycznych jest z obniżoną stawką

Spółka (podatnik VAT czynny) jest producentem instalacji gazów medycznych. Zlecenie wykonania takiej instalacji w szpitalu spółka otrzymała od firmy X (podatnik VAT czynny), która z kolei na podstawie umowy zawartej ze szpitalem (podatnik VAT czynny) jest generalnym wykonawcą. W ramach umowy o podwy...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Gowin: Liczę na porozumienie ws. ustaw o KRS i SN

Liczę na to, że w pierwszej dekadzie listopada, dojdzie do porozumienia ws. projektów ustaw o KRS i SN; szansę na porozumienie w tej sprawie między obozem parlamentarnym a współpracownikami prezydenta oceniam na 80 proc. - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Łapiński o rekonstrukcji: Prezydent spokojnie czeka na decyzje premier

Prezydent Andrzej Duda spokojnie czeka na decyzje premier Beaty Szydło ws. rekonstrukcji rządu - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jeśli w sprawie zmiany ministrów zapadną decyzje, to prezydent otrzyma odpowiednie wnioski; na razie takich nie ma - dodał.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Cyfrowi giganci mają więcej gotówki niż Polska długu

Zasoby firm Apple, Google (Alphabet), Facebook, Amazon i Microsoft to ponad pół biliona dolarów, a ich kapitalizacja rynkowa sięga 3 bln dol.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Stratę zagranicznego zakładu można rozliczyć w Polsce

Podatnik, który nie może odliczyć straty zagranicznego oddziału w innym kraju UE, ma prawo ją odjąć od dochodu z działalności krajowej – potwierdził po raz kolejny NSA.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Spółdzielnie rolnicze zapłacą CIT

Wynajem maszyn wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym będzie opodatkowany, tak samo jak każda działalność nierolnicza prowadzona na wsi – zapewnił w ubiegłym tygodniu w Sejmie wiceminister finansów Paweł Gruza.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Będzie wspólny projekt ordynacji podatkowej

- Zaproponowane przez Komisję Kodyfikacyjną reguły przedawnienia są dla Ministerstwa Finansów mniej korzystne niż obecne. Znacznie ograniczają możliwość dochodzenia roszczeń. Natomiast za fantastyczny uważam pomysł konsultowania skutków podatkowych transakcji - wyjaśnia Filip Świtała, dyrektor depar...
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Uchwała przesądzi, które decyzje II instancji były nieważne

Siedmiu sędziów NSA wskaże, kto powinien był rozpatrywać odwołania zagranicznych firm, które w chwili zakończenia kontroli nie były już zarejestrowanymi podatnikami VAT w Polsce.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Rozwiązanie umowy najmu: Odszkodowanie jest przychodem

Odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu jest przychodem w momencie jego faktycznego otrzymania – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 CIT: Kto nie zarabia i tak musi informować

Spółki, które mają siedzibę i zakład w różnych gminach, muszą składać informacje potrzebne do ustalenia udziału samorządów w CIT, nawet wtedy, gdy nie mają żadnych dochodów – orzekł NSA.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Kontrahenci będą mogli wykluczyć split payment

Sprzedawca będzie mógł zastrzec w umowie z nabywcą, że nie przyjmuje zapłaty w systemie podzielonej płatności – wyjaśnił Paweł Gruza, wiceminister finansów, podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych.
www.gazetaprawna.pl
30.10.2017 Prezent na ósme urodziny Jantana

W śląskim ZOO oddano do użytkowania całoroczny pawilon dla gibonów
www.slaskie.pl
30.10.2017 Potrzebna koalicja do walki ze smogiem

O tym, jak skutecznie walczyć z niską emisją i współpracować na wielu szczeblach, by tworzyć spójne i odpowiedzialne prawo, rozmawiano w trakcie konferencji antysmogowej w Rybniku
www.slaskie.pl
30.10.2017 Pamięci zmarłych

W przededniu Wszystkich Świętych członkowie Zarządu Województwa Śląskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach osób zasłużonych
www.slaskie.pl
30.10.2017 Środki na walkę z cukrzycą i otyłością

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął Regionalny Program Przeciwdziałania Nadwadze, Otyłości i Cukrzycy w województwie na lata 2017-2020
www.slaskie.pl
29.10.2017 Iran: Rowhani: będziemy dalej produkowali rakiety w celach obronnych

Iran będzie kontynuował wytwarzanie rakiet w celu własnej obrony i nie postrzega tego jako naruszenie międzynarodowych porozumień - oświadczył w niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani w przemówieniu transmitowanym w irańskiej telewizji.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Zamienię prawa obywatelskie na porządny dochód podstawowy

 Zanim porozmawiamy o uniwersalnym dochodzie podstawowym, skorzystaj, czytelniku, z wyobraźni umeblowanej nam przez Hollywood i imaginuj sobie, że jesteś prezydentem USA. Jest trzecia nad ranem. Ty w centrum dowodzenia, otoczony generałami, oficerami i agentami CIA.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Rzecznik prezydenta: Rozmowy o prezydenckich projektach 'schodzą na poziom roboczy'

Rozmowy o prezydenckich projektach ustaw o KRS i SN 'schodzą na poziom roboczy' - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Jak dodał, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, 'wyposażony w pewne instrukcje' prezydenta, jest gotowy do rozmowy.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Prokuratura ma zdecydowanie zwalczać proceder 'czyścicieli kamienic'

Surowe kary dla "czyścicieli kamienic" i pomoc dla ich ofiar – to wytyczne dla prokuratorów. "Nie będziemy tolerować dręczenia lokatorów, którzy są w bezprawny sposób zmuszani do opuszczania mieszkań" – mówi PAP minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Rosen: Kapitał znaczy dziś coraz więcej, a praca coraz mniej [WYWIAD]

- Ludzie boją się, że nie będą mieć pieniędzy na emeryturze. Ten strach można rozwiać albo przez redystrybucję dóbr, albo przez akcjonariat pracowniczy - mówi Corey Rosen założyciel Narodowego Centrum Badań nad Akcjonariatem Pracowniczym (National Center for Employee Ownership).
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Orkan Grzegorz dotarł do Polski: W Świnoujściu wiatr uszkodził rurociąg w gazoporcie

Wichura uszkodziła rurociąg służący do opomiarowania zbiornika w terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) - poinformował w niedzielę Gaz-System. Specjaliści przywracają obecnie sprawność instalacji.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Mazowieckie: Policja nadal poszukuje nożownika z Milanówka

Policja nadal poszukuje dwudziestolatka, który w sobotę wieczorem zaatakował nożem 53-letniego mężczyznę w Milanówku (woj. mazowieckie) - poinformował PAP zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Prawomocny wyrok ws. 'reaktywowanej' spółki Giesche już w poniedziałek

30 października zapadnie prawomocny wyrok w głośnej sprawie próby oszustwa i wyłudzenia 341 mln zł w związku z 'reaktywacją' przedwojennej spółki Giesche - ustaliła PAP. W sądzie I instancji pięciu oskarżonych skazano na kary od 5 do 3,5 lat więzienia i wysokie grzywny.
www.gazetaprawna.pl
29.10.2017 Podkarpackie: Urząd skarbowy wykrył „puste faktury” na ok. 17 mln zł

Pracownicy jednego z podkarpackich urzędów skarbowych wykryli w tym roku proceder wystawiania tzw. „pustych faktur” na kwotę ok. 17 mln zł - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Furman.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2017 Hiszpański rząd przejął oficjalnie władzę w Katalonii

Hiszpański rząd przejął bezpośrednią kontrolę nad Katalonią i odwołał kataloński rząd na czele z Carlesem Puidgemontem, co nastąpiło wraz z opublikowaniem w internecie w nocy z piątku na sobotę w dzienniku urzędowym decyzji hiszpańskiego Senatu w tej sprawie.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2017 Prace Sejmu 2017: Czym ostatnio zajmowali się posłowie?

Szereg ustaw podatkowych, prawo o podstawowej opiece zdrowotnej czy regulacje dotyczące granic obrony koniecznej to główne tematy kolejnego, 50. posiedzenia Sejmu. To jednak nie wszystko. Czym dokładnie zajęli się parlamentarzyści i jaki los czeka omawiane przez nich ustawy?
www.gazetaprawna.pl
28.10.2017 Siemoniak: Reprezentacja samorządowa PO będzie mocno odmłodzona

Reprezentacja samorządowa Platformy będzie bardzo mocno odmłodzona - zapowiedział w sobotę wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Przekonywał też, że jest miejsce we władzach partii dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zadeklarował, że dalej chce być wiceszefem PO.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2017 Alimenty od dziadka tylko, gdy dziecko jest w niedostatku

To rodzice w pierwszej kolejności są zobowiązani do pokrywania kosztów utrzymania dziecka. Powinnością tą można obarczyć dalszych krewnych, ale trzeba udowodnić trudną sytuację materialną.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2017 Mariański: Uszczelniając podatki rząd uderza w polski biznes rodzinny [WYWIAD]

W uszczelnieniu systemu podatkowego rząd jest bardziej rygorystyczny niż wynikałoby to z zaleceń OECD, odbija się to na polskich firmach rodzinnych - uważa Adam Mariański, profesor w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, doradca podatkowy, partner w Mariański Group.
www.gazetaprawna.pl
28.10.2017 Zakaz dorabiania podczas wychowawczego niezgodny z prawem, czyli gdzie kończą się uprawnienia pracodawcy

Pracownik przebywa na urlopie wychowawczym. Postanowił, że będzie łączył opiekę nad dzieckiem z wykonywaniem pracy na rzecz innego podmiotu. Czy jego obowiązkiem jest w takim przypadku poinformowanie pracodawcy o zamiarze wykonywania zajęć zarobkowych w trakcie urlopu wychowawczego? A zwłaszcza czy ...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys