O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


31.12.2017 Najważniejsze zmiany podatkowe w 2018 roku

Jednolity Plik Kontrolny, który już od początku roku będzie dotyczył płatników VAT, a także mechanizm podzielonej płatności podatku VAT (tzw. split payment) - to dwie duże zmiany w systemie podatkowym w 2018 roku. Wejdą też w życie nowe podatki od nieruchomości komercyjnych i najmu.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Włochy: Zakaz odpalania materiałów pirotechnicznych w Rzymie

W Rzymie wprowadzono zakaz odpalania w Sylwestra i w Nowy Rok materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni, przede wszystkim petard oraz rac. Nie dotyczy on jedynie zimnych ogni i tzw. bączków.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Głośne odtwarzanie muzyki w noc sylwestrową to zwyczaj, nie wykroczenie

Huczne powitanie Nowego Roku to element tradycji. Hałas ze strony bawiących się sąsiadów co prawda zakłóca spoczynek nocny ale nie podlega karze.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Grecja: Rząd zwróci się do sądu o cofnięcie azylu dla oficera z Turcji

Rząd Grecji zapowiedział w sobotę, że zwróci się do Administracyjnego Sądu Odwoławczego o cofnięcie azylu dla jednego z 8 oficerów tureckich, którzy schronili się w Grecji po puczu w 2016 r. Sprawa oficerów jest powodem zadrażnień w relacjach dwustronnych.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Iran: Nie ustają antyrządowe protesty. W Teheranie - starcia z policją

Trwające od trzech dni antyrządowe protesty objęły swym zasięgiem w sobotę stolicę kraju, Teheran, gdzie doszło do starć z policją, największych od 2009 r., gdy na ulice wyszli przeciwnicy reelekcji prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada - pisze agencja Reutera.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Zakopane: Sylwester na Równi Krupowej bez pokazu fajerwerków

Ze względu na dobro zwierząt podczas plenerowej zabawy sylwestrowej organizowanej przez TVP i władze Zakopanego na Równi Krupowej nie będzie pokazu fajerwerków. Niebo pod Giewontem o północy rozświetlą za to lasery – poinformowały PAP władze miasta.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 'Washington Post' chwali decyzję Trumpa o dozbrojeniu Ukrainy

Pociski przeciwczołgowe i broń snajperska, które USA postanowiły dostarczać Ukrainie, pewnie nie zatrzymałyby nowej rosyjskiej ofensywy w Donbasie, ale sprawią, że Moskwa dwa razy się zastanowi, nim poważy się na taki krok - ocenia 'Washington Post'.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Neapol: 'Kim Koreańczyk' - najgroźniejsza w tym roku petarda

'Kim Koreańczyk' - to nazwa najniebezpieczniejszej w tym roku, sprzedawanej nielegalnie w Neapolu petardy. Zgodnie z tradycją producenci pozbawionych atestów groźnych materiałów pirotechnicznych nadają im nazwy nawiązujące do aktualnych wydarzeń.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Przychody ze sprzedaży słodyczy na świecie w 2022 r. sięgną 232 mld dol.

Do 232 mld dol. w 2022 r. wzrosną przychody ze sprzedaży słodyczy na świecie - wynika z raportu PKO BP. Polska jest 8. największym światowym eksporterem słodyczy, a wśród importerów zajmuje 14. miejsce.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 W serii tweetów prezydent Trump wsparł protesty w Iranie

W serii tweetów opublikowanych w sobotę prezydent Donald Trump wyraził solidarność z uczestnikami antyrządowych demonstracji w Iranie. 'Opresyjne reżimy nie mogą trwać wiecznie. Przyjdzie dzień, gdy przed narodem irańskim stanie możliwość wyboru' - napisał.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Lubuskie: Pożar pasażu handlowego w Żarach

Ponad 20 zastępów straży pożarnej gasi w niedzielę pożar pasażu handlowego w Żarach (Lubuskie). W pożarze nikt nie został ranny, strażacy ewakuowali cztery osoby.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Bałkany Zachodnie i nowy budżet w centrum uwagi bułgarskiej prezydencji UE

Ponad 300 spotkań, w tym około 30 na najwyższym szczeblu odbędzie się w Bułgarii w pierwszym półroczu 2018 roku, gdy kraj ten będzie sprawować prezydencję UE. Hasło prezydencji: „Zjednoczenie tworzy siłę” widnieje od ponad stu lat na frontonie parlamentu w Sofii.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Po Nowym Roku wróci temat współpracy opozycji w Sejmie i przed wyborami samorządowymi

Po Nowym Roku wróci temat współpracy w Sejmie i wspólnego startu ugrupowań opozycyjnych w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Platforma Obywatelska i Nowoczesna podtrzymują chęć współdziałania, choć liderzy obu partii różnie rozumieją, co ma to oznaczać w praktyce.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Merkel zapowiada w orędziu rychłe utworzenie stabilnego rządu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w orędziu noworocznym, które wygłosi w niedzielę wieczór, szybkie utworzenie stabilnego rządu oraz zreformowanie razem z Francją UE. Biuro prasowe rządu udostępniło dzień wcześniej tekst wystąpienia szefowej rządu.
www.gazetaprawna.pl
31.12.2017 Francja: Pałac Elizejski potwierdza wizytę prezydenta Turcji we Francji

Pałac Elizejski potwierdził w sobotę, że prezydent Turcji złoży 5 stycznia wizytę w Paryżu. 'Recep Tayyip Erdogan omówi podczas spotkania z prezydentem Macronem sytuację w Syrii i problemy wynikłe z uznania Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA' - wskazano.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Od Nowego Roku koniec z bezpłatnymi foliówkami w sklepach

Od 1 stycznia 2018 roku do każdej plastikowej torby przy kasie doliczana będzie opłata recyklingowa na poziomie 20 groszy. Opłaty mają ograniczyć stosowanie jednorazowych toreb foliowych. Obecnie w Polsce zużywamy ich nawet 11 mld sztuk.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 MIB: Mieszkanie plus to oferta dla osób, których nie stać na kredyt

Osoby, które nie uzyskają wsparcia z MdM, pozostaną bez szans na wsparcie państwa w zakupie mieszkania przez kolejnych 5 lat - uważają deweloperzy. MIB przypomina, że pomocą państwa jest Mieszkanie plus, oferujące domy dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Kownacki: Informacje o wylocie personelu zabezpieczającego wizytę Dudy - kłamstwem

Tezy przedstawione w 'Fakcie' dot. wylotu personelu zabezpieczającego wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Kuwejcie to kłamstwo - oświadczył wiceszef MON Bartosz Kownacki. Rzeczniczka MON zapewniła, że przy realizacji przelotu MON było w stałym kontakcie z Kancelarią Prezydenta i BBN.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Port Gdańsk ogłosił przetarg na koncepcję Portu Centralnego

Ogłoszony został przetarg na wykonanie koncepcji zagospodarowania Portu Centralnego w Porcie Morskim w Gdańsku. Planuje się przeznaczyć kilkaset hektarów terenu Zatoki Gdańskiej pod nowe, uniwersalne terminale. Pierwsze mogą być gotowe w 2024 roku.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 W 2018 r. zmiany w CIT. Cel: Zamknąć kierunki optymalizacji podatkowych

W 2018 r. przedsiębiorców czekają największe w ostatnich latach zmiany w CIT. Zdecydowana większość z nich ma jeden cel – zamknąć możliwe kierunki optymalizacji podatkowych - mówi PAP menadżer, doradca podatkowy w Crido Taxand Monika Lewandowska.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Kiedy nadejdzie recesja? Czy konieczność wypłaty emerytur zatrze gospodarcze silniki

Po 1989 r. nie zaliczyliśmy jeszcze ani jednej recesji. Politycy uznali, że to ich zasługa, i zaczęli balować na koszt tych, którzy ją napędzają.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 MON o blokadzie wizyty Dudy: To kłamstwo, że działamy na niekorzyść BBN i BOR

Informacje zawarte w artykule gazety 'Fakt' przypisujące Ministerstwu Obrony Narodowej działania na niekorzyść BBN i BOR są kłamstwem - oświadczyła w sobotę rzeczniczka prasowa MON płk Anna Pęzioł-Wójtowicz, odnosząc się do tekstu pt. 'Wojna o samolot. Szef MON blokował wizytę Dudy'.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Nowoczesna: W 2018 r. projekty ustaw antysmogowych i o związkach partnerskich

Projekty ustaw antysmogowych i o związkach partnerskich, reforma wymiaru sprawiedliwości oraz liberalizacja prawa aborcyjnego - to najważniejsze projekty ustaw, które Nowoczesna złoży w Sejmie w 2018 r. W nowym roku partia będzie też budować koalicję przed wyborami samorządowymi.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Źródła Reutera: Rosyjskie tankowce dostarczają ropę Korei Płn.

Rosyjskie tankowce co najmniej trzykrotnie w ostatnich miesiącach dostarczyły Korei Płn. ropę, przekazując ją na morzu - powiedziały agencji Reutera dwa źródła w europejskich siłach bezpieczeństwa.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Czym różni się umowa renty odpłatnej od umowy dożywocia

Z najnowszego Raportu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o sytuacji osób starszych w Polsce, wynika że aż 80 proc. seniorów ocenia swoją sytuację finansową jako przeciętną, raczej złą lub złą. Jednocześnie 80 proc. emerytów posiada na własność nieruchomość: mieszkanie lub dom. To właś...
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 Waszczykowski: miejsce w RB ONZ to bilet do uczestnictwa w światowej polityce (wywiad)

Członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jest instrumentem prowadzenia polityki zagranicznej, który może pozwolić nam zaistnieć w świecie bardziej niż do tej pory; miejsce w Radzie to pewnego rodzaju bilet do uczestnictwa w światowej polityce - mówi w wywiadzie dla PAP szef MSZ Witold Waszczykowski.
www.gazetaprawna.pl
30.12.2017 PiS: Priorytetem w 2018 roku - wybory samorządowe. Do 30 czerwca spotkania w każdej gminie

Wybory samorządowe to dla PiS priorytet; na początku roku zawarte ma zostać porozumienie dotyczące tych wyborów w ramach Zjednoczonej Prawicy, a do 30 czerwca w każdej gminie odbędą się spotkania z mieszkańcami - mówi PAP wiceprezes PiS Joachim Brudziński.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Zakopianka biała, służby nie nadążają. Policja: Warunki zdecydowanie trudne

Intensywne opady śniegu znacznie pogorszyły warunki drogowe na podhalańskich drogach. Choć zakopianka jest przejezdna, to na odcinku Nowy Targ-Zakopane służby drogowe nie nadążają z usuwaniem brei - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Krzysztof Waksmundzki.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 PKP Intercity ogłosiło przetarg na 12 pociągów elektrycznych

PKP Intercity ogłosiło przetarg na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów wraz ze świadczeniem usług utrzymania - poinformowała spółka w ogłoszeniu o zamówieniu.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Trump o 'rosyjskim śledztwie': Przez nie kraj wygląda bardzo źle

Prezydent Donald Trump ocenił w opublikowanym w piątek wywiadzie dla 'New York Timesa', że na śledztwie w sprawie domniemanej rosyjskiej ingerencji w wybory w USA w 2016 roku cierpi wizerunek kraju. Dodał, że liczy, iż zostanie potraktowany sprawiedliwie.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Niemcy: Sondaż: tylko 37 proc. wierzy, że rząd powstanie przed Wielkanocą

Zaledwie 37 proc. Niemców przewiduje, że nowy rząd powstanie w ich kraju jeszcze przed Wielkanocą, czyli przed 1 kwietnia - wykazał omawiany w piątek sondaż przeprowadzony przez instytut YouGov na zlecenie agencji dpa.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Gowin: Pół miliarda zł na badania nad lekami. Te pieniądze nie pochodzą z oszczędności

Pół miliarda zł, które rząd ma przeznaczyć na badania nad lekami nie pochodzą z oszczędności w budżecie, tylko są efektem szybkiego rozwoju gospodarczego - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, koszty administracyjne programu będą minimalne.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Groźba zamachów w Nowy Rok? Turecka policja zatrzymała 29 osób

Turecka policja zatrzymała w Ankarze 29 domniemanych członków tzw. Państwa Islamskiego- poinformowały państwowe media. To kolejna operacja wymierzona w tę organizację dżihadystyczną w Turcji w ramach wzmacniania bezpieczeństwa przed Nowym Rokiem.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Bielan: W styczniu premier odwiedzi Budapeszt, Davos i Brukselę

Poza Budapesztem i Brukselą, premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w styczniu również Davos - poinformował w radiowej Jedynce wicemarszałek Senatu Adam Bielan pytany o plany polskiej dyplomacji na najbliższy czas.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Lubuskie: Akt oskarżenia ws. przemytu ludzi i prania brudnych pieniędzy

Akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się organizowaniem przerzutu cudzoziemców z Polski do krajów Europy Zachodniej, oraz praniem brudnych pieniędzy, trafił do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Korea Płd. zajęła tankowiec dostarczający produkty naftowe do Korei Płn.

Korea Południowa zajęła pływający pod banderą Hongkongu tankowiec, który jest podejrzany o transportowanie produktów naftowych dla Korei Północnej wbrew sankcjom międzynarodowym - poinformował przedstawiciel południowokoreańskiego MSZ.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Świętokrzyskie: 25 osób ewakuowanych po pożarze wielorodzinnego budynku

25 osób zostało ewakuowanych w związku z pożarem budynku wielorodzinnego, do którego doszło w Starachowicach - poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Wróbel: Pracowity jak Polak (za granicą)

Ameryka stała się przedmiotem bezustannych gorączkowych rozmów, rozważań i pragnień. Wyjazd do niej był szczęściem niepojętym” – wspominał po latach nastroje polskiej wsi późniejszy premier, chłop, Wincenty Witos.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Rozliczanie VAT przez budowlankę stanie przed TSUE. Szansa na dobrą zmianę dla firm

Ministerstwo Finansów od dawna walczy z nieprawidłowościami w rozliczaniu VAT przez firmy budowlane. Zabezpieczenie interesów budżetu państwa to oczywiście słuszny cel, ale w tym przypadku niektóre działania fiskusa utrudniają przedsiębiorcom prowadzenie działalności.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Rosja: Nawiązano kontakt z satelitą telekomunikacyjnym AngoSat-1

Rosyjska firma kosmiczno-rakietowa Energia poinformowała o nawiązaniu kontaktu z pierwszym angolańskim satelitą telekomunikacyjnym AngoSat-1. Łączność utracono po tym, jak we wtorek z kosmodromu Bajkonur wystartowała rakieta Zenit-2SB z tym satelitą.
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Compliance od 2018 r. będzie standardem. Obowiązkowo i pod rygorem kar

System compliance to pojęcie do niedawna niemal obce polskim przedsiębiorcom. Nawet jeśli szefowie firm w naszym kraju o nim słyszeli, to mało który z nich mógł się pochwalić, że kompleksowo wdrożył u siebie wewnętrzny zbiór zasad mających na celu zapewnienie zgodności działania całej organizac...
www.gazetaprawna.pl
29.12.2017 Oświata w 2017. Publikujemy kalendarium najważniejszych wydarzeń

Rok 2017 przebiegał w JST m.in. pod znakiem dostosowania sieci szkół do nowego systemu szkolnego. Publikujemy przegląd najważniejszych wydarzeń związanych z oświatą
www.samorzad.pap.pl
29.12.2017 Oświata w 2018. Publikujemy wykaz aktów prawnych, które zaczną obowiązywać 1 stycznia 2018 r.

Z początkiem 2018 roku wejdzie w życie sześć rozporządzeń przygotowanych przez MEN. Publikujemy ich listę wraz z linkami do Dziennika Ustaw
www.samorzad.pap.pl
29.12.2017 Potrzebna ewidencja. Czytelnicy piszą o czasie pracy nauczycieli

Należy wprowadzić 8-godzinny dzień pracy na terenie szkoły dla nauczycieli i elektroniczną ewidencję czasu pracy - stwierdził Czytelnik, komentując informację MEN o pracy nauczycieli
www.samorzad.pap.pl
29.12.2017 Pomysł na szkło. Gdańsk organizuje konkurs butelkowy i ma mniej śmieci po sylwestrowej zabawie

Wystarczy wrzucić butelkę po szampanie do specjalnego kontenera i czekać na losowanie nagród. Kilka tysięcy osób co roku uczestniczy w Gdańsku w konkursie butelkowym
www.samorzad.pap.pl
29.12.2017 Bieruń stawia na aktywizację społeczną

Bieruń wyremontuje i rozbuduje za unijne pieniądze hale sportową i świetlice środowiskową przy ul. Homera
www.slaskie.pl
29.12.2017 Dotacje na system pieczy zastępczej

Rozstrzygnięto konkurs na prowadzenie ośrodka adopcyjnego do roku 2022
www.slaskie.pl
28.12.2017 Śledztwo ws. wyłudzeń VAT. Adwokaci, którzy występowali jako obrońcy, też usłyszeli zarzuty

Dwóch adwokatów jest wśród podejrzanych w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku - poinformowała Prokuratura Krajowa.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2017 'Operacja się udała', usłyszeli rodzice. 4,5-letni chłopiec zmarł

Prokuratura Okręgowa w Łodzi skierowała do sądu w Wieluniu akt oskarżenia przeciwko 60-letniej lekarce tamtejszego szpitala, zarzucając jej nieumyślne spowodowanie śmierci 4,5-letniego pacjenta. Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia.
www.gazetaprawna.pl
28.12.2017 Ściągawka dla kadrowych

www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys