O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


28.02.2017 Ścieżka skargi. Należy przekazać ją niezwłocznie przełożonemu służbowemu

Petenci skarżą się na zachowanie urzędników. Co powinien zrobić pracownik samorządowy, który otrzymał zażalenie dotyczące jego działalności?
www.samorzad.pap.pl
28.02.2017 Rafalska: Nie będzie zmiany kryterium dochodowego w programie 500 plus

Nie będzie zmiany kryterium dochodowego w programie 500 plus; wysokość świadczenia też nie ulegnie zmianie - podkreśliła minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Resort rozważa wprowadzenie wspólnego terminu składania wniosków o zasiłek rodzinny i wsparcie z programu 500 plus.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Wyłączenie od orzekania trzech sędziów TK. Przyłębska: Wniosek Ziobry jest zgodny z procedurą

Wniosek Zbigniewa Ziobry o wyłączenie trzech sędziów ze składu orzekającego jest standardowym wnioskiem, zgodnym z obowiązującą procedura - powiedziała we wtorek prezes TK sędzia Julia Przyłębska. Dodała, że nie paraliżuje on pracy Trybunału.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Pani mecenas często bywa panią Kazią

 Po przeczytaniu tekstu Patryka Słowika pt. „Szanowni Koledzy Adwokaci (czyli o podejściu prawnika do używania języka)” („Prawnik” z 7 lutego 2017 r. – przyp. red.) przypomniałam sobie, co mówiła mi mama, gdy zwracałam uwagę na czyjś nietakt, a mówiła: „czy ta kwoka, proszę pana,...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 USA: Tegoroczną galę Oscarów oglądało najmniej Amerykanów od 2008 roku

Tegoroczną galę rozdania Oscarów śledziło przed telewizorami zaledwie ok. 32,9 mln Amerykanów, czyli najmniej od 2008 roku - poinformowały w poniedziałek (czasu miejscowego) media w USA, powołując się na dane telemetryczne firmy Nielsen.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Korea Płd.: Szef grupy Samsung usłyszy zarzuty w śledztwie korupcyjnym

Faktyczny szef grupy Samsung Li Dze Jong oraz czterej inni przedstawiciele kierownictwa spółki usłyszą zarzuty korupcji, sprzeniewierzenia funduszy firmy i ukrywania aktywów za granicą - poinformował we wtorek rzecznik południowkoreańskiej prokuratury.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Małopolskie: Rekordowo duża liczba wypadków narciarskich

Ponad 1,5 tys. akcji ratunkowych i interwencji odnotowali na stokach narciarskich podczas ferii zimowych ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To największa liczba wypadków w historii - przyznaje ratownik Andrzej Marasek.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Jak oszczędzać we własnym domu? Jak oszczędzać we własnym domu?

Podpowiadamy proste sposoby na oszczędności w domowym budżecie. Nasz poradnik podzieliliśmy na pięć sekcji, które w Twoim domu zżerają najwięcej pieniędzy: woda, ogrzewanie, prąd, jedzenie, a także zakupy przez Internet. Wprowadź zmiany dzisiaj, a korzyści w swojej kieszeni odczujesz już po pierwszy...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Afera reprywatyzacyjna: Bloger oskarżający urzędników deklaruje współpracę z prokuraturą

Bloger Robert Prystrom, który oskarżył warszawskich urzędników, że biorą łapówki od deweloperów, w rozmowie z 'Rzeczpospolitą' zadeklarował współpracę z Prokuraturą Okręgową, Rejonową i policją w Kielcach.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Saryusz-Wolski zamiast Tuska? Bielan: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - tak wicemarszałek Senatu Adam Bielan odniósł się do doniesień medialnych na temat możliwego poparcia rządu dla kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego (PO) na stanowisko szefa Rady Europejskiej.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Tatry: Zakaz nocnych wędrówek od 1 marca

Od środy 1 marca - a nie, jak dotychczas, od 1 kwietnia - do 30 listopada, zgodnie z rozporządzaniem dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), nie będzie można chodzić po Tatrach nocą. Wydłużenie ograniczenia ma lepiej chronić kończące zimowy sen zwierzęta.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Gdy komornik się nie napracuje, sąd obniży opłatę egzekucyjną

Prowadzę firmę. Miałem z tego powodu dług, sprawa trafiła nawet do komornika, ale w międzyczasie uregulowałem to zobowiązanie bezpośrednio wierzycielowi. Choć ostatecznie egzekucja została umorzona, to komornik chce naliczyć mi opłaty egzekucyjne (ok. 2,5 tys. zł). Uważam, że niesłusznie, bo zapłaci...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Ściągawka dla firm: Co nas czeka w marcu

Ściągawka dla firm: Co się wydarzyło w lutym i co nas czeka w marcu.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Ceny ropy w USA powoli pną się do góry; OPEC mówi, że tnie dostawy ropy

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powoli pną się do góry. Kraje OPEC wykonują przyjęte zobowiązania o zmniejszeniu dostaw ropy w ponad 90 procentach - podają maklerzy.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Karczewski o Saryusz-Wolskim: Uważam, że byłaby to lepsza kandydatura niż Tuska

Uważam, że ewentualna kandydatura eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej byłaby lepsza niż obecnego przewodniczącego Donalda Tuska - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski odniósł się do poniedziałkowych doniesień 'Financial Times'.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Jak zredukować punkty karne w 2017

Kierowcy naruszający przepisy ruchu drogowego mogą zostać ukarani mandatem karnym. Dodatkowo, w wybranych sytuacjach określonych w taryfikatorze, na konto prowadzącego pojazd trafia konkretna liczba punktów karnych. Te jednak można zredukować.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2017 Reguła nagród. Zasady określają regulaminy wynagradzania

Nagrodę mogą otrzymać pracownicy samorządowi zatrudnieni na podstawie powołania i umowy o pracę. Zasady udzielania nagród, w oparciu o przepisy, określają regulaminy wynagradzania
www.samorzad.pap.pl
28.02.2017 Wsparcie inwestycji. MR ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie dróg w Polsce Wschodniej

Ruszył trzeci nabór wniosków o dofinansowanie projektów drogowych w programie Polska Wschodnia. MR przeznaczy na ten cel 400 mln zł
www.samorzad.pap.pl
28.02.2017 W stronę połączenia PGG oraz KHW

Podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego związki zawodowe oraz zarządy Polskiej Grupy Górniczej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego uzgodniły nowy tekst porozumienia w sprawie połączenia obu spółek
www.slaskie.pl
27.02.2017 Szef MSZ: tempo integracji w ramach strefy euro - dostosowane do sytuacji w każdy kraju

Tempo integracji w ramach strefy euro powinno być dostosowane do sytuacji w każdym państwie; tylko czysta kalkulacja gospodarcza powoduje, że w najbliższych wielu latach polska gospodarka nie będzie się kwalifikować, aby wejść do strefy euro - podkreślił szef MSZ, Witold Waszczykowski.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Kraje UE zatwierdziły zniesienie wiz dla Gruzinów

Ministrowie państw UE zatwierdzili w poniedziałek decyzję o zniesieniu wiz dla Gruzinów. Poparli również przepisy, które ułatwiają krajom unijnym przywracanie obowiązku wizowego w sytuacjach kryzysowych.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Iran: Władze gratulują Farhadiemu Oscara i chwalą decyzję o bojkocie gali

Irański rząd pogratulował w poniedziałek reżyserowi Asgharowi Farhadiemu zdobycia Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za dramat "Klient". Władze pochwaliły jego decyzję o zbojkotowaniu niedzielnej gali w Hollywood.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Certyfikat rezydencji: Prawo nowe, a stare kontrowersje nadal aktualne

Od początku 2017 r. firmy nieposiadające tzw. certyfikatu rezydencji muszą zapłacić w Polsce podatek od każdej zagranicznej inwestycji. Nie ma znaczenia, czy miała ona jakikolwiek związek z naszym krajem.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Reforma KAS: Jak będzie przebiegać kontrola celno-skarbowa

Przepisy ustawy o KAS nie przewidują zastrzeżeń i wyjaśnień do wyniku kontroli. W terminie 14 dni od doręczenia wyniku kontroli kontrolowany będzie mógł skorygować w zakresie objętym kontrolą celno-skarbową uprzednio złożoną deklarację podatkową. Naruszenie tego terminu spowoduje, że nie będzie...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Reforma KAS: Kto i co będzie wydawał od 1 marca 2017 r.

1 marca 2017 r. wejdą w życie rewolucyjne zmiany w zakresie funkcjonowania organów podatkowych, tj. utworzona zostanie Krajowa Administracja Skarbowa. Zmiany odczują wszyscy podatnicy, ponieważ reforma wiąże się m.in. z modyfikacją struktury administracji, zmianą kompetencji i właściwości organów, n...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Francuzi zdezorientowani na dwa miesiące przed wyborami prezydenckimi (analiza)

Kampania wyborcza we Francji pełna jest niespodzianek, co powoduje, że na dwa miesiące przed głosowaniem bardzo wielu obywateli nie wie, na kogo zagłosuje i czy pójdzie do urn. Wybory prezydenckie zaplanowane są na 23 kwietnia (pierwsza tura) i 7 maja.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Raport KE o praworządności w Polsce. Waszczykowski: To paszkwil

To był paszkwil na Polskę byłego polskiego urzędnika z MSZ - tak szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski ocenił analizę dotyczącą praworządności w Polsce sporządzoną przez dyrektora Przedstawicielstwa KE w Polsce Marka Prawdę.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Belgia: Coraz więcej osób korzysta z banków żywności

Korzystanie z banków żywności znalazło się kolejny rok z rzędu na rekordowym poziomie w Belgii. W 2016 roku z tej formy pomocy skorzystało w tym kraju 143 tys. osób. W ciągu trzech lat liczba sięgających po wsparcie żywnościowe skoczyła o 17 proc.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Gliński do uczestników uroczystości w Hucie Pieniackiej: musimy stanąć w prawdzie

Wobec tragicznych wydarzeń z przeszłości musimy stanąć w prawdzie, bo tylko taka droga pozwoli na autentyczną przyjaźń obu naszych narodów, na której nam wszystkim tak zależy - napisał wicepremier Piotr Gliński do uczestników uroczystości w Hucie Pieniackiej ku czci pomordowanych tam w 1944 r. Polak...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Czas na przygotowanie sprawozdania za 2016 rok: Po raz pierwszy zmodyfikowane wzory

Pierwszy kwartał to czas, gdy trwają prace nad sporządzeniem sprawozdania finansowego. W tym roku mogą one być szczególnie intensywne, gdyż sprawozdanie za 2016 r. będzie się różniło od tych za lata poprzednie. A wszystko za sprawą tzw. dużej nowelizacji ustawy o rachunkowości, która obowiązuje od 1...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Szef PE za obozami dla uchodźców w Libii i planem Marshalla dla Afryki

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani opowiedział się w poniedziałek w wywiadzie dla niemieckiej prasy za utworzeniem w Libii obozów przejściowych dla imigrantów planujących ucieczkę do Europy; chce też planu Marshalla dla Afryki.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Indonezja: Mężczyzna powiązany z IS zdetonował bombę w Bandungu

Mężczyzna powiązany z Państwem Islamskim (IS) zdetonował w poniedziałek niewielką bombę w Bandungu, na zachodzie indonezyjskiej wyspy Jawa. Po eksplozji uciekł do pobliskiego budynku i go podpalił. Został postrzelony przez policję i zmarł od odniesionych ran.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Rosja: Służby miejskie usunęły kwiaty z miejsca zabójstwa Niemcowa

Z miejsca zabójstwa rosyjskiego polityka Borysa Niemcowa służby miejskie usunęły w poniedziałek jego portrety, znicze i niemal wszystkie kwiaty, jakie w niedzielę złożyli tam mieszkańcy Moskwy - poinformowała działaczka ruchu Solidarność Nadieżda Mitiuszkina.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 Bezpieczeństwo firmowych danych, systemów i aplikacji

W większości przypadków firmowe systemy służą do gromadzenia i przetwarzania danych poufnych: nazwisk, adresów, telefonów, e-maili oraz dokumentów. Z punktu widzenia osoby zarządzającej przedsiębiorstwem, liczyć się powinien przede wszystkim ich poziom bezpieczeństwa. Jego zapewnienie w dużej mierze...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2017 PESEL do zgonu. MSWiA planuje umieścić numer PESEL w odpisach aktu zgonu

Umieszczenie numeru PESEL w odpisie aktu zgonu byłoby przydatne dla obywateli, dlatego podejmiemy działania w tym kierunku – mówi wiceszef MSWiA
www.samorzad.pap.pl
27.02.2017 Wycinka w marcu. Sasin o możliwym terminie procedowania zmian w ustawie o wycince drzew

Jacek Sasin (PiS) zadeklarował w poniedziałek, że na następnym posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą dotyczącą wycinki drzew
www.samorzad.pap.pl
27.02.2017 WRDS o połączeniu szpitali

Zamiar połączenia Centrum Pediatrii i Onkologii im. dra Edwarda Hankego z Zespołem Szpitali Miejskich w Chorzowie był głównym tematem dzisiejszego posiedzenia prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego
www.slaskie.pl
26.02.2017 Syryjski ratownik z Białych Hełmów nie poleci na galę wręczenia Oscarów

Syryjski kamerzysta i ratownik, który jest bohaterem nominowanego do Oscara dokumentu o syryjskiej organizacji Białe Hełmy, nie weźmie udziału w niedzielnej gali przyznania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej, ponieważ Damaszek anulował jego paszport.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Rawicz: Prezydent Duda na wielkopolskich obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy we wtorek 28 lutego w Rawiczu (Wielkopolskie) będzie głównym punktem wielkopolskich obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Prezydent odda hołd żołnierzom, ofiarom terroru stalinowskiego i spotka się z mieszkańcami miasta.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Kirgistan: Zatrzymano lidera opozycji podejrzewanego o korupcję

Lider kirgiskiej opozycji Omurbek Tekebajew został w niedzielę zatrzymany - poinformowały władze, które zarzucają mu korupcję. Sytuacja w Kirgistanie staje się coraz bardziej napięta dziewięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi - komentuje agencja AFP.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Wałbrzych: Sztuczne gniazdo dla sokołów wędrownych na kominie elektrociepłowni

Na kominie wałbrzyskiej elektrociepłowni pod koniec marca powstanie sztuczne gniazdo dla sokołów wędrownych. To inicjatywa służąca ratowaniu jednego z najrzadszych gatunków ptaków w Polsce.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 USA: Kierowca wjechał w ludzi podczas parady w Nowym Orleanie

Pikap wjechał w sobotę w tłum podczas karnawałowej parady w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. Rannych zostało 28 osób. Sprawca, który najpewniej był pod wpływem alkoholu lub innych substancji, został zatrzymany - poinformowała lokalna policja.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Śląskie: Codzienne życie Żydów przed wojną udokumentowane na zdjęciach

Codzienne życie żydowskiej społeczności przed wojną w miasteczku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej ukazuje zbiór kilkuset niepublikowanych dotąd zdjęć, zgromadzonych w albumie "Żarki Żydowskie. Zaginione Fotografie", wydanym przez Fundację Brama Cukermana.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Malezja: Lotnisko w Kuala Lumpur uznane za bezpieczne

Lotnisko w Kuala Lumpur, gdzie 13 lutego gazem bojowym VX zabity został Kim Dzong Nam, przyrodni brat przywódcy Korei Północnej, zostało w niedzielę sprawdzone pod kątem toksycznych chemikaliów i uznane za bezpieczne - poinformowały władze.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 90 lat temu „Mazurek Dąbrowskiego” stał się hymnem Polski

90 lat temu, 26 lutego 1927 r., Ministerstwo Spraw Wewnętrznych RP wydało okólnik ogłaszający zmodyfikowaną wersję „Mazurka Dąbrowskiego” – popularnej pieśni patriotycznej powstałej w 1797 r. we Włoszech - oficjalnym hymnem narodowym.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Włochy: W Pizie niedaleko Krzywej Wieży stanie Diabelski Młyn

Niedaleko Krzywej Wieży w Pizie stanie Diabelski Młyn, z którego będzie można podziwiać ten słynny zabytek. Projekt zaakceptował zarząd miejski w ramach strategii mającej na celu wzbogacenie oferty turystycznej Pizy. Nie wszystkim podoba się ten pomysł.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Szef dowództwa USA na Bliski Wschód gen. Votel z wizytą w Syrii

Szef dowództwa USA w regionie Bliskiego Wschodu (CENTCOM), gen. Joseph Votel przebywał w piątek z tajną misją w Syrii, gdzie spotkał się z przedstawicielami Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) – poinformował w sobotę wieczorem rzecznik tej organizacji.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Francja wzmocni swą obecność wojskową w Nigrze

Francja wyśle do Nigru dodatkowy kontyngent złożony z 50-80 żołnierzy służb specjalnych, który będzie dyslokowany w pobliżu granicy tego kraju z Mali – zapowiedział w sobotę francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian, który złożył wizytę w Niamey.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Egipt: utrzymanie przez Londyn zakazu lotów do Szarm el-Szejk 'niesłuszne'

Utrzymanie przez Wielką Brytanię zakazu lotów do egipskich ośrodków wypoczynkowych, mimo znaczącej poprawy warunków bezpieczeństwa na tamtejszych lotniskach, jest całkowicie niezrozumiałe i niesłuszne – głosi wydane w sobotę oświadczenie egipskiej dyplomacji.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2017 Syria: Przedstawiciele opozycji na rozmowach w Genewie potępili atak w Hims

Przedstawiciele syryjskiej opozycji, którzy uczestniczą w rozmowach pokojowych w Genewie, potępili atak terrorystyczny w Hims, w którym śmierć poniosło 42 osoby. W ocenie niektórych za zamachem mogły stać służby specjalne kontrolowane przez Baszara el-Asada.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys