O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


30.06.2017 Brazylia: Parlament rozpatrzy oskarżenie o korupcję przeciw Temerowi

Brazylijska prokuratura skierowała w czwartek do Izby Deputowanych, niższej izby parlamentu, oskarżenie o korupcję przeciw prezydentowi Michelowi Temerowi, który objął w 2016 r. stanowisko po odsunięciu od władzy prezydent Dilmy Rousseff, której był zastępcą.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2017 wPolityce: MSZ wystąpi do Schnepfa o zwrot pieniędzy pobranych na żonę

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystąpi do byłego ambasadora RP w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa o zwrot pieniędzy, pobranych na rzekomo niepracującą żonę Dorotę Wysocką-Schnepf - wynika z informacji portalu wPolityce.pl.
www.gazetaprawna.pl
30.06.2017 Piknik „Święto Śląska”

Trzy dni świętowania 64. urodzin i zakończenia sezonu artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
www.slaskie.pl
30.06.2017 Znaczki nie wrócą. MF wyklucza możliwość powrotu do znaków opłaty skarbowej

Ok. 430 mln zł wyniosły wpływy z opłaty skarbowej w 2016 r. - poinformował wiceminister finansów. Dodał, że nie ma planu przywrócenia znaczków skarbowych
www.samorzad.pap.pl
30.06.2017 Eko transport. Kraków chce zakupić 150 autobusów elektrycznych

Ponad 150 autobusów elektrycznych zostanie zakupionych przez władze Krakowa, na mocy porozumienia podpisanego z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju
www.samorzad.pap.pl
30.06.2017 Wyniki matur. CKE: egzamin zdało 78,5 proc. tegorocznych absolwentów

Świadectwo dojrzałości uzyskało 78,5 proc. absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepiej wypadli maturzyści z woj. małopolskiego - poinformowała w piątek CKE
www.samorzad.pap.pl
30.06.2017 Pieniądze dla JST. W lipcu wspracie unijne w ponad 160 konkursach

Ponad 160 konkursów na dotacje z funduszy europejskich będzie dostępnych w lipcu dla samorządów i przedsiębiorców– informuje Ministerstwo Rozwoju
www.samorzad.pap.pl
29.06.2017 Senat za zlikwidowaniem niektórych opłat dla niepełnosprawnych zdających na prawo jazdy

Osoby z niepełnosprawnościami, zdające praktyczny egzamin na prawo jazdy np. wypożyczonym samochodem, będą zwolnione z opłaty za ten egzamin - zakłada projekt, który Senat w czwartek skierował do Sejmu.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Były urzędnik warszawskiego ratusza obciąża prezydent Warszawy przed komisją weryfikacyjną

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie potrzeba szkół w Śródmieściu i można oddać działkę na Twardej Maciejowi Marcinkowskiemu - zeznał w czwartek Marcin Bajko przed komisją ds. reprywatyzacji. Jak mówił nie jest pewny, czy prezydent była tego dnia na posiedzeniu zespołu koordynacyjne...
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Komisja Śledcza ws. Amber Gold: Katarzyna P. odmówiła składania zeznań

Katarzyna P. , żona b. prezesa Amber Gold Marcina P. i b. wiceprezes tej spółki, odmówiła w czwartek składania zeznań przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold. W związku z tym, komisja tuż po godz. 10. zakończyła posiedzenie.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Izrael: Były premier Olmert wyjdzie przedterminowo z więzienia

Były premier Izraela Ehud Olmert, odbywający 27-miesięczną karę pozbawienia wolności za korupcję, będzie zwolniony przedterminowo z więzienia - zadecydowała w czwartek izraelska rada ds. zwolnień warunkowych. Wyrok Olmerta zostanie skrócony o jedną trzecią.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Adamczyk: Nowa Huta będzie miała dostęp do autostrady A4

Nowa Huta po kilkudziesięciu latach wreszcie będzie miała dostęp do autostrady A4 – poinformował w czwartek w Radiu Kraków minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. W czwartek z jego udziałem otwarty zostanie odcinek drogi ekspresowej S7 we wschodniej części Krakowa.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 KSP: zatrzymano mężczyznę, który podłożył ładunek wybuchowy w bloku w Ursusie

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 41-letniego mieszkańca Pruszkowa podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego w bloku w warszawskim Ursusie. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano wówczas blisko 80 osób.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 ZUS wyznaczy płatnika i uratuje finanse

Dzięki nowym przepisom zakład może samodzielnie wskazać, która firma jest zobowiązana do zapłaty składek. Poprawi to ich ściągalność, ale rodzą się obawy o bezstronność ubezpieczyciela.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Gowin: Jako ówczesny minister sprawiedliwości w sprawie Amber Gold, nie mam sobie nic do zarzucenia

Jako ówczesny minister sprawiedliwości w sprawie Amber Gold nie mam sobie nic do zarzucenia; mam sobie do zarzucenie, jako polityk PO, że państwo nie zadziałało - oświadczył w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Gowin: Skala zarzutów wobec prezydent Warszawy poważniejsza niż wobec Tuska. Także w sensie karnym

- Skala zarzutów wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz jest bez porównania poważniejsza niż te, które można dziś postawić Donaldowi Tuskowi - powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Jedna korekta warta majątek. ZUS wzywa kobiety do wyrejestrowania się z ubezpieczeń

ZUS wzywa kobiety, które prowadzą firmy i rozpoczęły pobieranie zasiłku macierzyńskiego, do wyrejestrowania się z ubezpieczeń. Może to je pozbawić prawa do świadczeń.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się przed komisją weryfikacyjną

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się na rozprawie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w stolicy - stwierdził szef komisji Patryk Jaki. Komisja rozpoczęła przesłuchanie świadka Marcina Bajki, b. szefa stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomości.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Zmiana wynagrodzenia zasadniczego w trakcie miesiąca to kłopot z należnościami za dodatkową pracę

W związku z taką modyfikacją powstają wątpliwości, jak liczyć wynagrodzenie za nadgodziny dobowe wypracowane w takim miesiącu. Możliwe są co najmniej trzy scenariusze, a przepisy nie pomagają.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Czas wolny nauczycieli akademickich: Niektóre przepisy szczególne mniej korzystne niż kodeks pracy

Prawo o szkolnictwie wyższym przy proporcjonalnym zmniejszaniu urlopów nie jest spójne z regulacjami powszechnymi. Przed negatywnymi skutkami ich stosowania rykoszetem ratują jednak zasady kodeksowe.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Kiedy po przejściu zakładu pracy trzeba stosować układ zbiorowy w późniejszym brzmieniu

Zasada, że wersja porozumienia z dnia transferu wiąże pracowników i pracodawcę przez rok, nie działa, gdy z czasem zostanie wynegocjowane nowe. Przy czym musi ono dla załogi być korzystniejsze.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Jest pierwszy związek zawodowy, który pomaga obcokrajowcom

- Wielu Ukraińców pracuje w Polsce na czarno, a więc składki i podatki nie są za nich opłacane. Zamierzam wystąpić do polskiego rządu, aby ten ogłosił dla nich abolicję - uważa Dr Jurij Kariagin przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce.
www.gazetaprawna.pl
29.06.2017 Mapa inwestycji. MIB podpisało umowy na modernizację dróg w siedmiu województwach

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa skierowało do realizacji inwestycje drogowe o wartości ponad 527 mln zł
www.samorzad.pap.pl
29.06.2017 Większe grupy. Bodys: jest sposób na zwiększenie liczby dzieci w przedszkolach

Istnieje bezkosztowy sposób na zwiększenie o 10-20 proc. liczby dzieci w przedszkolach – uważa wiceprezes Unii Miasteczek Polskich Stanisław Bodys
www.samorzad.pap.pl
29.06.2017 Co z metropoliami?. Samorządowcy: ustawa metropolitalna jest niezbędna dla rozwoju miast

Powstanie układu metropolitalnego jest konieczne, aby miasto rozwijało się w sposób przewidywalny i harmonijny – uważa prof. Grzegorz Gorzelak z UW
www.samorzad.pap.pl
29.06.2017 Walka z dłużnikami. Jak Leszno walczy z niepłacącymi alimentów

Władze Leszna szukają sposobów na walkę z niepłaceniem alimentów. Chcą, by pomogli w tym lokalni pracodawcy, nie zatrudniając dłużników alimentacyjnych „na czarno”.
www.samorzad.pap.pl
29.06.2017 Konwent marszałków o budżecie obywatelskim

Czy obywatele mogą decydować o rozdziale publicznych pieniędzy? Czy inicjatywy obywatelskie mają siłę przełożenia na nowe prawo? Lepiej sprawować władzę oddolnie czy centralnie?
www.slaskie.pl
29.06.2017 Razem dla pasjonatów rowerów – deklaracja marszałków

Marszałkowie województw powiedzieli zdecydowane „tak” dla rozwoju turystyki rowerowej. W czasie Konwentu Marszałków w Krynicy-Zdroju przedstawiciele regionów podpisali deklarację w tej sprawie
www.slaskie.pl
28.06.2017 Nieoficjalnie: KE nie łączy kwestii uchodźców czy praworządności z funduszami unijnymi

Komisja Europejska nie łączy kwestii przyjmowania uchodźców czy przestrzegania zasad państwa prawa z funduszami unijnymi - taki wniosek płynie z dokumentu Komisji na temat finansów UE do 2025 r., jaki ma zostać opublikowany w środę.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2017 Syta: wiele polskich firm zostało we wtorek zaatakowanych przez wirusa Petya

Szereg polskich firm zostało we wtorek zaatakowanych przez wirusa Petya - powiedział PAP dyrektor biura zarządzania usługami bezpieczeństwa w Exatel Jakub Syta. Według niego, skala tego ataku będzie znana w środę rano.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2017 Nie żyje Piotr Bikont - dziennikarz, reżyser, krytyk kulinarny

Dziennikarz i publicysta, reżyser i krytyk kulinarny Piotr Bikont zginął w wypadku samochodowym - podała we wtorek wieczorem 'Gazeta 'Wyborcza'. Bikont miał 62 lata.
www.gazetaprawna.pl
28.06.2017 Rowerowa akcja. Warmińska Łynostrada z szansą na dofinansowanie w wysokości nawet 150 tys. zł

Mieszkańcy Warmii i Mazur mogą pomóc w staraniach o uzyskanie dofinansowania dla budowy Warmińskiej Łynostrady, czyli trekkingowej trasy rowerowej
www.samorzad.pap.pl
28.06.2017 Radny bez pracy. Rada gminy wydała zgodę na zwolnienie przewodniczącego z pracy

Radni gminy Bralin wyrazili zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z przewodniczącym rady, ze względu na ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych
www.samorzad.pap.pl
28.06.2017 Strefy parkowania. Samorząd na KWRiST apeluje o uelastycznienie przepisów dot. stref płatnego parkowania

Przepisy dotyczące stref płatnego parkowania w miastach, zawarte w projekcie nowelizacji ustawy o PPP, powinny zostać uelastycznione – uważa strona samorządowa KWRiST
www.samorzad.pap.pl
28.06.2017 Wsparcie transportu. Prawie 390 mln zł wsparcia na komunikację miejską w Polsce Wschodniej

Blisko 390 mln zł dofinansowania z Programu Polska Wschodnia wesprze komunikację miejską w Lublinie i Białymstoku - informuje Ministerstwo Rozwoju
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Ławrow wzywa USA, by zapobiegły 'prowokowaniu armii syryjskiej'

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, który rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem, wezwał Waszyngton, by "podjął kroki, by nie dopuszczać do prowokowania armii syryjskiej prowadzącej operacje przeciw terrorystom" - podaje MSZ Rosji.
www.gazetaprawna.pl
27.06.2017 Największa paczka. COI: wdrożenie z 24 czerwca zawierało najwięcej zmian w historii SRP

Wdrożenie z 24 czerwca było największą zakresowo paczką zmian od chwili uruchomienia SRP w marcu 2015 r. – informuje COI. System działa, jednak odnotowano problemy
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Płachta czy karta?. Jeszcze do 30 czerwca można zabrać głos ws. karty wyborczej

Karta wielkoformatowa czy zbroszurowana „książeczka” A4 - do 30 czerwca do północy potrwają konsultacje kształtu nowych kart do głosowania – przypomina PKW
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Zielony Poznań. Stolica Wielkopolski miastem wiodącym w programie Connecting Nature

Poznań jest jednym z trzech miast wiodących w projekcie Connecting Nature – przekazało biuro informacyjne województwa wielkopolskiego w Brukseli
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Ocena negatywna. NIK o udzielaniu ulg podatkowych i zamówień publicznych w Ciechanowcu

Umarzanie oraz rozłożenie na raty zaległości podatnikom w gminie Ciechanowiec obarczone było  naruszeniami prawa oraz brakiem staranności – stwierdziła NIK
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Zrównać dopłaty. Kuźmiuk: dopłaty bezpośrednie powinny być w UE zrównane

Domagamy się, aby Polska osiągnęła średnią unijną wysokości dopłat bezpośrednich w ramach wspólnej polityki rolnej – mówi Zbigniew Kuźmiuk, europarlamentarzysta PiS
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Spółdzielcze święto. Banki spółdzielcze świętują w całym kraju

Banki spółdzielcze są bardzo zaangażowane w życie lokalnych społeczności. W czerwcu i lipcu organizują - w ramach swego święta - liczne wydarzenia w całej Polsce
www.samorzad.pap.pl
27.06.2017 Kolej na Beskidy

Koleje Śląskie przygotowały ofertę, którą pasjonaci górskich wędrówek znają z zeszłorocznej edycji. Za okazaniem biletu kolejowego można bezpłatnie zwiedzać Beskidy z licencjonowanym przewodnikiem również i w tym roku
www.slaskie.pl
26.06.2017 Albania: Według wstępnych prognoz wybory parlamentarne wygrają socjaliści

Według wstępnych prognoz niedzielne wybory parlamentarne w Albanii wygra rządząca od 2013 r. Albańska Partia Socjalistyczna (PSSh) premiera Ediego Ramy, która zdobędzie od 45 do 49 proc. głosów i ponad 70 mandatów w liczącym 140 miejsc parlamencie.
www.gazetaprawna.pl
26.06.2017 Białystok A+. Agencja Fitch wysoko ocenia rating stolicy Podlasia

Krajowy rating długoterminowy dla Białegostoku utrzymuje się na poziomie A+ - informuje agencja Fitch Ratings
www.samorzad.pap.pl
26.06.2017 Izby do Trybunału. ZMP zwrócił sie do prezydenta o skieorwanie ustawy o RIO do TK

ZMP zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o skierowanie nowej ustawy o RIO do Trybunału Konstytucyjnego
www.samorzad.pap.pl
26.06.2017 Krakowska krata. Mieszkańcy Krakowa wybrali wzór tartanu przywołujący przyjaźń ze Szkocją

Kraków, jako jedyne miasto w Polsce, będzie miał swój tartan. W internetowej sondzie mieszkańcy wybrali wzór, który według nich najbardziej oddaje charakter ich miejscowości
www.samorzad.pap.pl
26.06.2017 Miasto bez kostki. Kalisz zakazał budowy chodników z betonowej i kamiennej kostki brukowej

Kalisz jest pierwszym miastem w Polsce, które zakazało budowy chodników z betonowej i kamiennej kostki – zarządzenie w tej sprawie wydał prezydent miasta Grzegorz Sapiński
www.samorzad.pap.pl
26.06.2017 Forum rozwoju. Reprezentanci rządów, samorządów i organizacji pozarządowych o finansowaniu ochrony środowiska

Polskie doświadczenia w budowaniu systemu finansowania ochrony środowiska i działalność NFOŚiGW – to tematy II Forum Lokalnego w Truskawcu, które odbyło się w dn. 23-25 czerwca
www.samorzad.pap.pl
26.06.2017 Spadek ubóstwa. GUS: zasięg ubóstwa w 2016 r. znacząco mniejszy wśród mieszkańców wsi i małych miast

Zasięg ubóstwa w 2016 r. zmniejszył się znacząco wśród mieszkańców wsi i miast do 20 tys. osób. W najlepszej sytuacji materialnej byli mieszkańcy woj. lubuskiego – podał GUS
www.samorzad.pap.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2018: styczeń, luty
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys