O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


18.01.2018 Rozpoczęła się apelacja ws. katastrofy kolejowej pod Szczekocinami

Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęła się w czwartek rozprawa odwoławcza dotycząca katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, gdzie w marcu 2012 r. w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów zginęło 16 osób, a ponad 150 zostało rannych.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Rosyjska gazeta: Niemcy bronią Nord Stream 2 przed KE

Niemcy przekazały Komisji Europejskiej swą opinię prawną kwestionującą konieczność zaproponowanych wcześniej przez KE poprawek w dyrektywie gazowej, które uderzyłyby w projekt gazociągu Nord Stream 2 - podał rosyjski dziennik 'Wiedomosti'.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Senacka komisja rekomenduje ustawę o elektromobilności bez poprawek

Senacka Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności zarekomendowała w czwartek przyjęcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych bez poprawek.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Gasiuk-Pihowicz: Chcemy, żeby 'Plan Petru' był pod szyldem Nowoczesnej

'Plan Petru' jest potrzebny i wszyscy będziemy namawiali Ryszarda Petru, aby ten projekt został zaprezentowany pod szyldem Nowoczesnej - powiedziała w Radiu Zet szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Kempa: stanowisko rządu w sprawie polityki migracyjnej się nie zmienia

Stanowisko polskiego rządu w sprawie polityki migracyjnej oraz relokacji uchodźców się nie zmienia - oświadczyła w czwartek minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa. Jej zdaniem, "pomoc na miejscu" jest najbardziej właściwa.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Karczewski: Bardzo źle, że opozycja nie chce brać udziału w wyborze członków KRS

To bardzo źle, że opozycja nie chce brać udziału w wyborze członków KRS; takie obrażanie się na demokrację jest zupełnie nie na miejscu - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Ma on nadzieję, że jeszcze przyjdzie czas na refleksję i zmianę decyzji.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Trading Złotem i Srebrem

W ciągu ostatnich lat handel złotem i srebrem stał się coraz bardziej popularny. Coraz większa ilość brokerów forex oferuje trading w złocie i srebrze, jak również w innych wartościowych metalach jak platyna czy pallad. Jednak złoto i srebro jest najbardziej spekulatywnym interesem w tej kategorii. ...
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Bałkańska beczka prochu

Zabójstwo polityka w Kosowie i doniesienia o rosyjskich instruktorach w Bośni i Hercegowinie świadczą, że region wciąż jest niestabilny.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Fala migracji opadła...chociaż gdzieniegdzie wezbrała

Stary Kontynent ma już za sobą kryzys migracyjny. Tak przynajmniej wynika ze statystyk, zarówno prowadzonych przez Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), jak i wchodzącą w skład systemu ONZ Międzynarodową Organizację ds. Migracji. Liczby uzasadniają ostrożny optymizm. Nielega...
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Héjj: To nie zdrada, to zimna kalkulacja

 Viktor Orbán rozważa udział w nowym mechanizmie relokacji, a Węgry w ubiegłym roku przyjęły 1291 uchodźców. Zdrada – zakrzyknęli jedni. Pragmatyzm – wskazują drudzy. W co gra Budapeszt?
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Demokraci idą po wielkie zwycięstwo

Partia spod znaku osiołka chce zdobyć większość w Senacie i Izbie Reprezentantów oraz odbić fotele kilkunastu gubernatorów.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Prezes PGZ pod ostrzałem

Dziś odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Możliwa jest zmiana szefa.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Gonimy bogatych, ale sąsiedzi robią to szybciej

Nasz eksport w ciągu kilkunastu lat zanotował gigantyczny skok i pozwolił skrócić dystans dzielący nas od Niemiec. Jednak Węgry, Słowacja, Czechy mają lepszy wskaźnik eksportu per capita.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Większa inwigilacja czy bezpieczeństwo. Służby specjalne dostaną wkrótce większe uprawnienia

Służby specjalne wkrótce dostaną łatwiejszy dostęp do informacji z rejestru stanu cywilnego i danych o kierowcach.
www.gazetaprawna.pl
18.01.2018 Ostra rozgrywka o jesienne wybory. PKW kwestionuje konstytucyjność przepisów kodeksu wyborczego

PKW kwestionuje konstytucyjność przepisów i sygnalizuje problemy mogące zagrozić sprawnemu przeprowadzeniu elekcji.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Komisja etyki zdecydowała ws. lekarza, który 'nie przyjmuje pacjentów z PiS'

Lekarz, który na drzwiach swego gabinetu miał wywiesić informację, że 'nie obsługuje pacjentów z PiS', już nie współpracuje z przychodnią Panaceum w Rumi (Pomorskie). Sprawą zajmuje się Komisja Etyki Lekarskiej Wojskowej Izby Lekarskiej, do której należy lekarz.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Juncker: Art. 7 nie oznacza sankcji. To ostrzeżenie

Prowadzimy konstruktywny dialog w sprawie praworządności z polskim rządem, a uruchomienie artykułu 7 traktatu UE nie oznacza sankcji, gdyż jest to artykuł, który ma być ostrzeżeniem - oświadczył w PE szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Łapiński: nowela Kodeksu wyborczego wypełnia postulaty prezydenta

Prezydent Andrzej Duda miał wątpliwości do pierwotnego kształtu noweli Kodeksu wyborczego, ale została ona w znacznym stopniu poprawiona, wypełnia pewne postulaty zgłoszone przez niego i dlatego prezydent ją podpisał - powiedział w środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Sprawa gen. Kraszewskiego. Łapiński: Prezydent nie naciska

Prezydent Andrzej Duda od początku mówił, że zależy mu na zakończeniu sprawy gen. Jarosława Kraszewskiego, natomiast w żaden sposób nie ingeruje, nie naciska na to, w jaki sposób będzie ona zakończona - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Trzaskowski: Jestem zawiedziony decyzją prezydenta

Nowelizacja Kodeksu wyborczego prowadzi do upolitycznienia wyborów samorządowych, a nadzór nad nimi pozostawi dużo do życzenia - powiedział poseł PO Rafał Trzaskowski. Przyznał, że jest zawiedziony decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu noweli.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Czarnecki: Jest bardzo silny nacisk by mnie odwołać

W czwartek ma obradować konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego na temat mojego odwołania z funkcji wiceszefa PE - powiedział wiceszef europarlamentu Ryszard Czarnecki (PiS). Podkreślił, że trwa duża akcja w jego obronie.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 'Die Welt': Polski minister ma w Berlinie trudną misję

Nowy szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz będzie miał w Berlinie trudną do wykonania misję poprawienia 'zaburzonych relacji' między Polską a Niemcami i dlatego unika drażliwych kwestii takich jak reparacje wojenne - ocenia niemiecki dziennik 'Die Welt'.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Apel kobiet i Obywateli RP do opozycji ws. aborcji. 'Złóżcie projekt'

Złożenie poselskiego projektu, liberalizującego przepisy dot. aborcji oraz zainicjowanie kampanii medialnej przeciwko ich zaostrzeniu - to postulaty, które w liście otwartym do przewodniczących klubów PO i N skierowały organizacje kobiece i Obywatele RP.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Kodeks wyborczy podpisany. Za 10 miesięcy głosowanie na nowych zasadach

Opozycja zapowiada zaskarżenie nowych przepisów i utworzenie ruchu obrony wyborów. Samorządowcy też nie składają broni i będą prosić Andrzeja Dudę, żeby skierował pytania do Trybunału Konstytucyjnego.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Bankowcy objaśnią przedsiębiorcom split payment w VAT

Na maj Ministerstwo Finansów zaplanowało początek kampanii informacyjnej w sprawie stosowania split payment w VAT. Resort liczy na to, że zaangażują się w nią banki.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Baltic Pipe wzmocniona specustawą

URE będzie mógł uwzględnić koszty gazociągu podmorskiego w taryfie przesyłowej Gaz-Systemu – wynika z projektu skierowanego do konsultacji.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 KNF odprawiła Raiffeisena z kwitkiem

Nadzór zdecydował się na niespotykany wcześniej krok – odmówił inwestorowi z innego unijnego kraju licencji na utworzenie banku.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Są chętni na fundusze FinCrea TFI

W lutym odbędą się walne zgromadzenia inwestorów funduszy, których losy doprowadziły do cofnięcia zezwolenia dla firmy.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Branża spożywcza zagrożona głodem

Ponad 375 mln zł są winni wierzycielom producenci żywności monitorowani przez Krajowy Rejestr Długów.
www.gazetaprawna.pl
17.01.2018 Nowy wiceminister. Paweł Szefernaker został sekretarzem stanu w MSWiA

Paweł Szefernaker został sekretarzem stanu w MSWiA. Będzie odpowiadał za współpracę z samorządem terytorialnym
www.samorzad.pap.pl
17.01.2018 Droższa obsługa. Koszty obsługi programu 500+ przekraczają równowartość 1,5 proc. dotacji

Dotacja otrzymywana na obsługę programu „Rodzina 500+” powinna być zdywersyfikowana w zależności od wielkości jst - proponuje Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego
www.samorzad.pap.pl
17.01.2018 Bony zasiedleniowe. Dodatkowe wsparcie dla bezrobotnych z Ostrołęki i okolic

8,5 tys. zł na przeprowadzkę do miejscowości, gdzie oferowane jest zatrudnienie - na takie wsparcie mogą liczyć bezrobotni mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.
www.samorzad.pap.pl
17.01.2018 Co oprócz. 31 stycznia wejdą w życie zmiany w prawie wyborczym

Dwukadencyjność i co jeszcze? Omawiamy zmiany w prawie wyborczym, które zaczną obowiązywać z końcem stycznia 2018 r.
www.samorzad.pap.pl
17.01.2018 Nowe obowiązki

Wójt będzie przedstawiał radnym raport o stanie samorządu, sesja rady będzie musiała być transmitowana, a wykazy głosowań upubliczniane – takie m.in. rozwiązania wprowadza nowelizacja podpisana przez prezydenta.Omawiamy krok po kroku najważniejsze zmiany w ustawach samorządowych
www.samorzad.pap.pl
17.01.2018 Kreatywny urzędnik. Pracownicy urzędów mają problemy wymagające kreatywnego rozwiązania

Kreatywność urzędnika jest gwarancją, że jego stanowisko nie zostanie w przyszłości zastąpione przez automat - mówi dr Joanna Kwaśniewska z Uniwersytetu SWPS w Warszawie
www.samorzad.pap.pl
17.01.2018 Będzie taniej i zdrowiej

Oszczędności wynikające ze zmniejszenia rosnących cen energii i przykład na walkę z niską emisją. W Wojkowicach otwarto elektrownię fotowoltaiczną dla oczyszczalni ścieków
www.slaskie.pl
17.01.2018 Śląskie nawiązało współpracę z Bengalem Zachodnim

W Kalkucie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Województwem Śląskim a Stanem Bengal Zachodni
www.slaskie.pl
16.01.2018 Rosja: Centrum Lewady nie opublikuje sondaży przed wyborami prezydenta

Niezależny rosyjski ośrodek badań opinii społecznej Centrum Lewady nie będzie publikował wyników swych sondaży dotyczących wyborów prezydenckich, ponieważ nie pozwala mu na to status tzw. "zagranicznego agenta" - poinformował we wtorek szef ośrodka Lew Gudkow.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Mazowieckie: 4 osoby zatrzymane ws. napadu na konwój, 2 aresztowane

Cztery osoby zatrzymano w związku z ubiegłotygodniowym napadem w Płocku na konwój przewożący pieniądze. Spośród zatrzymanych dwie osoby usłyszały zarzuty i zostały aresztowane. Podczas napadu dwaj zamaskowani sprawcy skradli gotówkę przewożoną w kasecie.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Neumann o wykluczonych posłach: Gdyby w ogóle nie głosowali, nie byłoby problemu

Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Co dalej z Antonim Macierewiczem? Suski: Nie będzie próbował ruchów destrukcyjnych

W parlamencie są bardzo ważne komisje, porównywalne do stanowisk ministerialnych - powiedział szef gabinetu premiera Marek Suski, pytany o przyszłość b. szefa MON Antoniego Macierewicza po jego odejściu z rządu. Podkreślił, że decyzja w tej sprawie należy do władz PiS.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Czarnecki: Znajomi i nieznajomi piszą maile w mojej sprawie. Rozumieją, że jestesmy atakowani

Spotykam się z powszechną falą życzliwości. Ludzie znajomi a głównie nieznajomi jednocześnie piszą maile do europarlamentarzystów. Ilość tych maili przeszła najśmielsze oczekiwania. Nawet gdy była sprawa ACTA wówczas tych protestów było mniej – powiedział wiceszef PE Ryszard Czarnecki.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Niemcy: Szkolny autobus uderzył w ścianę domu, wiele dzieci rannych

Co najmniej 20 dzieci odniosło obrażenia, gdy we wtorek rano wiozący je szkolny autobus uderzył w ścianę domu w mieście Eberbach w Badenii-Wirtembergii, w zachodniej części Niemiec.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Prof. Łętowska: O widzeniu przez prawników wszystkiego oddzielnie

I oto idą, zapięci szczelnie,/ Patrzą na prawo, patrzą na lewo./ A patrząc – widzą wszystko oddzielnie:/ Że domy... że Stasiek... że koń... że drzewo... (Julian Tuwim, „Mieszkańcy”) - ten najsłynniejszy fragment Tuwimowskiego wiersza – o widzących wszystko oddzielnie strasznych mieszczanach – n...
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Jońca: 'Resortowe togi' - resortowe... dyrdymały

Z okazji ubiegłorocznej premiery książki „Resortowe togi” Macieja Marosza portal wPolityce.pl zamieścił wywiad z autorem. Treść rozmowy, podobnie zresztą jak dzieła, wywołuje u prawnika gęsią skórkę.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Sasin: w tej chwili nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji

W tej chwili nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji - podkreślił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak przypomniał, obecnie nadzór nad tym resortem pełni premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na co dzień pracą ministerstwa kieruje sekretarz stanu Marek Zagórski.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Sasin: Wcześniejsze wybory? Nie ma powodu

Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Suski: współpraca w ramach UE jednym z największych wyzwań rządu

Rozwój gospodarczy Polski oraz współpraca w ramach UE i państw Trójmorza to jedne z największych wyzwań rządu na arenie międzynarodowej - ocenił we wtorek szef gabinetu premiera Marek Suski.
www.gazetaprawna.pl
16.01.2018 Kara za prowadzenie bez zezwolenia domu opieki jest nieuchronna

Po kontroli z urzędu wojewódzkiego wojewoda ukarał mnie karą pieniężną 10 tys. zł za prowadzenie bez zezwolenia placówki opiekuńczej dla osób starszych i chorych. Uważam, że niesłusznie, bo zawieram tylko umowy najmu, na które nie jest potrzebne zezwolenie, poza tym kilka osób przebywa jedynie doraź...
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Archiwum

2018: styczeń
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys