O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


28.02.2018 Rosja: W 2017 r. specsłużby zapobiegły 25 zamachom terrorystycznym

W 2017 r. służby specjalne w Rosji zapobiegły 25 zamachom terrorystycznym - ogłosił w środę na konferencji prasowej wiceszef Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego (NAK) Igor Kuliagin.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Tatry: Od czwartku zakaz poruszania się po Tatrach po zmroku

Z uwagi na ochronę dzikich zwierząt żyjących w Tatrach, od 1 marca do 30 listopada będzie obowiązywał zakaz poruszania się po terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) od zmierzchu do świtu.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Wymyślił 'chorego Antosia'. Sprawa fałszywej zbiórki #BOJESIECIEMNOSCI w sądzie

Przed wrocławskim sądem rozpoczął się proces Michała S. oskarżonego o wyłudzenia blisko 500 tys. zł podczas internetowej zbiórki pieniędzy na leczenie rzekomo chorego dziecka.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Dworczyk: Nie padła propozycja, bym był kandydatem na prezydenta Warszawy

Nie padła propozycja, bym został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Warszawy - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, skupia się na pracy w kancelarii premiera.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Lubnauer o zarzutach wobec Trzaskowskiego: To sprawa polityczna

Mam wrażenie, że to jest sprawa polityczna – tak o zarzutach wobec kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego mówiła w środę liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wyraziła też nadzieję, że ta sprawa zostanie szybko wyjaśniona.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Petru: Niepokoję się sondażami wyborczymi

Niepokoję się sondażami wyborczymi; ten trend jest negatywny. Trzeba go przełamać - powiedział b. szef Nowoczesnej Ryszard Petru. Przyznał, że po zmianie na stanowisku szefa Nowoczesnej docierają do niego sygnały niezadowolenia z kierunku, w jakim idzie Nowoczesna.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Światowy Kongres Żydów napisał 'list otwarty do Polaków'

Do zażegnania obecnego konfliktu polsko-żydowskiego wzywa obywateli Polski, w liście otwartym, Światowy Kongres Żydów. Według Kongresu tego sporu można było uniknąć.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Dworczyk: Na razie nie ma planów zmian w noweli ustawy o IPN

Rozmowy zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z jego odpowiednikiem w Izraelu mają na celu omówienie stanowisk obu stron ws. noweli o IPN; na razie nie ma żadnych planów zmian w tej ustawie - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Czarnecki o swoim odwołaniu: Miałem do wyboru - wierność przekonaniom albo fikołek

Miałem do wyboru: wierność własnym przekonaniom i lojalność do własnego kraju albo fikołek i zmiana poglądów; wybrałem to pierwsze - byłem wierny swoim przekonaniom - tak swoje odwołanie ze stanowiska wiceszefa PE komentował w środę europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Marszałek Sejmu o prezydenckim projekcie: Nie chcemy, by jego wartość zagłuszyly złe emocje

Debata nad prezydenckim projektem o ustanowieniu Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów odbędzie się na kolejnym posiedzeniu Sejmu - poinformował na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Nie chcemy, by wartość ustawy została zagłuszona przez złe emocje - wyjaśnił.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Mamy wyjątkowo szybki Senat. Prezydent też błyskawicznie podpisuje ustawy

74 proc. ustaw uchwalonych przez Sejm było tak dobrych, że izba refleksji nie wniosła do nich nawet jednej poprawki. To rekord od 1991 r.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Łapiński: Nominacje generalskie były uzgodnione z Błaszczakiem

Wszystkie 14 nominacji generalskich były uzgodnione z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem; przesłano 14 nazwisk i prezydent Andrzej Duda zaakceptował wszystkie - powiedział w RMF FM rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Opcja nuklearna UE wobec Polski może okazać się niewypałem

Mamy poparcie. Opcja nuklearna UE może okazać się niewypałem.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Wrzucimy do unijnej kasy 1,2 proc. dochodu

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska może się zgodzić na wzrost składki do budżetu UE z obecnego 1 proc. do 1,2 proc. dochodu narodowego brutto w kolejnej Wieloletniej Perspektywie Finansowej na lata 2021–2027. Polski wsad do budżetu UE miałby więc urosnąć nawet o jedną piątą.
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Kandydaci do KRS niezainteresowani wysłuchaniem publicznym

Jedynie dwóch spośród 18 kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa wzięło udział w zorganizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Instytut Prawa i Społeczeństwa INPRIS wysłuchaniu publicznym. Spotkanie odbyło się w poniedziałek późnym popołudniem i miało przybliżyć społeczeństwu sylwetki ...
www.gazetaprawna.pl
28.02.2018 Dla bezdomnych. W Gdańsku kursuje specjalny autobus z pomocą osobom bezdomnym

W styczniu w autobusie SOS, jeżdżącym po Gdańsku, wydano około 4,9 tysiąca porcji zupy i ponad 680 sztuk odzieży. Codziennie korzysta z niego prawie 80 potrzebujących.
www.samorzad.pap.pl
28.02.2018 Długi gminy. Nadal nie ma rozstrzygnięcia w sprawie likwidacji gminy Ostrowice

Nie jedna, a dwie gminy mogłyby przejąć teren gminy Ostrowice, która ze względu na olbrzymie zadłużenie może zostać zlikwidowana. Jest list w tej sprawie do MSWiA.
www.samorzad.pap.pl
28.02.2018 Oszust w Internecie. Do 8 lat więzienia grozi zatrzymanemu za wyłudzenia

Ponad 100 tys. zł pożyczek mógł wyłudzić w Internecie 32-latek zatrzymany przez policję. Podejrzany usłyszał też zarzuty za podszywanie się pod inną osobę
www.samorzad.pap.pl
28.02.2018 Oni dają przykład

W Filharmonii Śląskiej wręczono nagrody w Plebiscycie „Dziennika Zachodniego” Osobowość Roku 2017
www.slaskie.pl
27.02.2018 Rosjanie oskarżają rebeliantów o ostrzał korytarza humanitarnego w Syrii

Rosyjskie wojsko oskarżyło we wtorek rebeliantów ze Wschodniej Guty, oblężonej przez syryjskie siły rządowe enklawy na wschód od Damaszku, o ostrzeliwanie korytarza humanitarnego mającego umożliwić ewakuację cywilów ze strefy konfliktu. Rebelianci zaprzeczają.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Decyzja o poparciu dla Krasnodębskiego zapadnie na zarządzie PO

Decyzja o tym, czy PO poprze europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego na stanowisko wiceprzewodniczącego PE, zapadnie we wtorek wieczorem; staramy się unikać dyscypliny, ale nie wykluczam, że w tej sprawie będzie obowiązywać - powiedział przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 PK: przeprowadzono kolejną, 70. ekshumację ofiar katastrofy smoleńskiej

Ekshumowano kolejną, 70. ofiarę katastrofy smoleńskiej - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono również dwie ekshumacje - do końca kwietnia planowanych jest jeszcze 13.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Timmermans zaproszony na spotkanie ministrów ws. Polski

W Brukseli trwa spotkanie ministrów ds. europejskich państw UE. Jego tematem ma być m.in. Polska w kontekście uruchomionego w grudniu przez Komisję Europejską art. 7 unijnego traktatu.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Jest śledztwo ws. podpisów poparcia w kampaniach wyborczych dla Józefa Piniora

Wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Poznaniu bada, czy nie doszło do sfałszowania podpisów wyborców na listach poparcia dla kandydata na senatora RP Józefa Piniora; śledztwo dotyczy wyborów w 2011 r. i w 2015 r. - poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Johnson: W. Brytania może rozważyć włączenie się w naloty na Syrię

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział we wtorek radiu BBC, że jego kraj powinien "poważnie rozważyć" przyłączenie się do amerykańskich nalotów na Syrię, jeśli znajdzie dowody na użycie broni chemicznej przeciw cywilom.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Za niezłożenie JPK w terminie grożą kary. Co robić, jeśli wysyłka się nie powiodła?

Kary dla przedsiębiorców w tym zakresie określa kodeks karny skarbowy. Zgodnie z jego przepisami, nieprzekazanie JPK na żądanie uprawnionych organów KAS może zostać potraktowane jako udaremnianie lub utrudnianie wykonania czynności służbowej. Czyn ten, w zależności od jego wagi, może zostać zakwalif...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Dera: nowela ustawy o IPN nie została zamrożona

Nowelizacja ustawy o IPN nie została zamrożona; w Polsce zasady prawa są niezmienne, jeżeli prezydent podpisuje ustawę, którą parlament przygotował, to ona wchodzi w życie - powiedział we wtorek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Potrzebny nowy model kontroli konstytucyjności

Postulat utworzenia w przyszłości w Sądzie Najwyższym nowej izby i przeniesienia na nią kompetencji Trybunału Konstytucyjnego wydaje się wart rozważenia.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Kto korzysta na jawności?

W small talku przed programem telewizyjnym rzuciłam żart, który został poważnie potraktowany przez rozmawiającego ze mną dziennikarza. I tak z żartu powstały rozważania o roli jawności w wydawaniu ocen przez ekspertów i w budowaniu autorytetu przez polityków.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Seks w zamian za awans. Uczmy o zakazie molestowania

Gdy pracodawca spotyka się z zarzutem molestowania wśród zatrudnionych, znajduje się w trudnej sytuacji procesowej. Jak tego uniknąć? Przydatne mogą być obowiązkowe szkolenia bhp.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 ETPC: Mowa nienawiści nie załsuguje na konwencyjną ochronę

Każdy użytkownik internetu spotyka się z nienawistnymi komentarzami. Różne są formy reakcji i przeciwdziałania takim wpisom. Jedną z nich jest składanie zawiadomień oraz pociąganie haterów do odpowiedzialności na gruncie przepisów karnych penalizujących mowę nienawiści. Europejski Trybunał Praw Czło...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Trzaskowski: Nie wycofam się z walki o prezydenturę Warszawy

Nie wycofam się z walki o prezydenturę Warszawy przez nieprawdziwe zarzuty ze strony Michała Dzięby - zadeklarował kandydat na prezydenta Warszawy, poseł PO Rafał Trzaskowski. Rozważam podjęcie kroków prawnych w tej sprawie - dodał.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Dokąd po szybką pomoc finansową?

Opóźnienia w płatnościach skutkują trudnościami w spłacie innych zobowiązań, takich jak pensje, podatki czy faktury od dostawców. Dla firm, które potrzebują dodatkowego finansowania, dobrym rozwiązaniem może być faktoring.
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Wyprawa na K2. Wielicki komentuje postawę Urubki

Postawa Denisa Urubki nie jest normalna - oceniła jedna z najwybitniejszych w historii himalaistek Anna Czerwińska. Jak podkreśliła, chociaż uratował jej życie, to jednak wobec kolegów-uczestników narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 zachował się nie fair. Podobnego zdania jest...
www.gazetaprawna.pl
27.02.2018 Pieniądze na potrzeby sołectw

Rusza konkurs przedsięwzięć inicjatyw lokalnych na realizację przez gminy zadań istotnych dla sołectw województwa śląskiego
www.slaskie.pl
27.02.2018 Sam(a) z dzieckiem. 500+ dla rodziców samotnie wychowujących dzieci

Rodzic samotnie wychowujący dziecko ubiegający się o świadczenie 500+ nie musi przedstawiać wyroku alimentacyjnego; wystarczy odpis postanowienia sądu o zabezpieczeniu powództwa o alimenty
www.samorzad.pap.pl
27.02.2018 Przetarg do kontroli. Bona Fides uważa, że Tychy zawęziły specyfikację przetargową, co utrudniło uczciwą konkurencję

Bona Fides wnioskuje do Urzędu Zamówień Publicznych o kontrolę przetargu na publikację informatora samorządowego przeprowadzonego przez Urząd Miasta Tychy
www.samorzad.pap.pl
27.02.2018 Zbierają podpisy. Wszystkie najbardziej zanieczyszczone polskie miasta powinny być objęte programem termomodernizacji

33 najbardziej zanieczyszczone miasta powinny być objęte rządowym programem termomodernizacji - uważają przedstawiciele mieszkańców Katowic i Dąbrowy Górniczej
www.samorzad.pap.pl
27.02.2018 Nauka uchodźców. To gminy mają decydować o zajęciach szkolnych dla dzieci cudzoziemców

- To gmina w porozumieniu z szefem UdSC ma możliwość podjęcia decyzji o prowadzeniu zajęć edukacyjnych w ośrodku dla cudzoziemców - podkreśla MSWiA
www.samorzad.pap.pl
27.02.2018 700 chętnych. MSWiA podsumowuje nabór na komisarzy wyborczych

Blisko 700 chętnych zgłosiło się do MSWiA w naborze na komisarzy wyborczych. Wśród nich adwokaci, radcowie prawni i sędziowie
www.samorzad.pap.pl
27.02.2018 Znajdą się pieniądze. Szefernaker: Będziemy rozmawiali z PKW nt. konkretnych wyliczeń

Rząd zrobi wszystko, żeby były pieniądze na wybory. Będziemy rozmawiali z PKW nt. konkretnych wyliczeń – mówi Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA
www.samorzad.pap.pl
26.02.2018 Gowin: stosowanie ustawy o IPN będzie uzależnione od wykładni TK

Nie ma takiej formuły w prawie, jak "zamrożenie" ustawy; stosowanie ustawy o IPN będzie uzależnione od wykładni TK - powiedział w poniedziałek w Radiu Kraków wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, albo TK przedstawi interpretację wiążącą, albo wskaże Sejmowi konieczność modyfikacji przepis...
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Ponad 1,5 tys. razy interweniowali już tej zimy goprowcy w Beskidach

Ponad 1,5 tys. razy wyruszali tej zimy na pomoc narciarzom goprowcy w Beskidach. To częściej niż rok wcześniej. Jeśli ta tendencja się utrzyma, liczba wypadków będzie największa od wielu lat – podał w poniedziałek naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Seketarz generalny ONZ mówi o 'piekle na ziemi'. 'Najwyższy czas to zatrzymać'

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zażądał 'natychmiastowego wdrożenia' sobotniej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ o zaprowadzeniu 30-dniowego rozejmu w Syrii, by umożliwić udzielenie pomocy i ewakuację rannych ze Wschodniej Guty.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Gowin: nie ma zagrożeń dla realizacji Konstytucji dla Nauki

Nie ma zagrożeń dla realizacji Konstytucji dla Nauki - powiedział w poniedziałek wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w Radiu Kraków. Dopracujemy się takich rozwiązań, za którymi rękę podniesie większość klubu PiS - ocenił.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Cichocki: ustawa o IPN będzie działać, ale kary nie grożą świadkom historii i naukowcom

Ustawa o IPN nie może być "zamrożona", ona będzie działać, ale kary nie grożą świadkom historii, czy naukowcom - zapewnił wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki w poniedziałek w Radiu Zet. Jak dodał, problemem jest nie to, co jest zapisane w ustawie, ale to, "co jest w głow...
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Gdańsk: 21-latek zatrzymany za spowodowanie kolizji i ucieczkę

W niedzielę w Gdańsku policja zatrzymała 21-latka, który spowodował kolizję i uciekł. Nie miał prawa jazdy, policja podejrzewa, że był nietrzeźwy – pobrano krew do badań. Nieoficjalnie PAP potwierdziła w źródłach zbliżonych do organów ścigania, że mężczyzna to wnuk b. prezydenta Lecha Wałęsy.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 List Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Apel do Polski i Izraela

Do kancelarii premiera wpłynął list podpisany przez grupę 50 polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, który zawiera apel do parlamentów i rządów Polski oraz Izraela o powrót na drogę dialogu i pojednania - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Szymański: rząd oczekuje od wszystkich europosłów by ws. budżetu UE wyciszyli emocje polityczne

Polski rząd oczekuje od wszystkich polskich posłów do Parlamentu Europejskiego, by w sprawach tak istotnych, jak unijny budżet ważyli interesy kraju i starali się wyciszyć emocje polityczne - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ Konrad Szymański
www.gazetaprawna.pl
26.02.2018 Obserwatorium: 25 cywilów zginęło w nalotach na wschodzie Syrii

25 cywilów zginęło w niedzielę w nalotach sił koalicji na ostatni punkt oporu Państwa Islamskiego (IS) na wschodzie Syrii - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W atakach syryjskich sił rządowych we Wschodniej Gucie zginęło w poniedziałek 10 cywilów.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys