O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Wiadomości z sieci


20.03.2018 Szczerski: Na pewno dojdzie do spotkania z nowym amerykańskim sekretarzem stanu

Na pewno dojdzie do takiego spotkania, jestem o tym przekonany - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapytany, czy jest nadzieja na spotkanie jego, a także szefa MSZ Jacka Czaputowicza z nowym amerykańskim sekretarzem stanu Mikem Pompeo.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 'Nie chcemy ograniczać niezależności sędziów, a poprawić ich efektywność'. Czaputowicz przed omówieniem 'sprawy Polski' w Brukseli

– Wydaje mi się, że nasze argumenty powoli docierają, że ten system nie ma na celu ograniczenia niezależności sędziów, a utrzymanie tej niezależności, poprawy efektywności – powiedział szef ministerstwa spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przed posiedzeniem unijnych ministrów ds. europejskich w Br...
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 'Tagesspiegel' po wizycie Merkel w Warszawie: Do tanga trzeba dwojga

Szansa na nowe otwarcie w relacjach Polski i Niemiec pojawi się dopiero wtedy, gdy obie strony zdołają przyznać się do popełnionych błędów i zmienią swoje postępowanie - konstatuje 'Tagesspiegel' po poniedziałkowej wizycie kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Kierownik wyprawy na K2: Pod koniec mieliśmy jeszcze plan, żeby Denis z Adamem zaatakowali szczyt. Denis nas opuścił i za mało było dni na następny zespół

_ Wszyscy się świetnie spisali, ale góry nie zdobyliśmy. Wielki sukcesem są prognozy. Widzimy, że jest pewna powtarzalność cykli pogodowych i można to jakoś ugryźć. Niestety one się prawie wszystkie zgadzały. Były tylko 4 czy 5 okna pogodowe, które jednak utrudniły nam akcję. Co prawa próbowaliśmy, ...
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Nowe prawo wodne. Co zmieniło się w przepisach? [KOMENTARZ]

Kontynuujemy komentowanie wybranych przepisów dotyczących zgody wodnoprawnej. Tę zbiorczą instytucję ustawodawca uregulował w dziale IX ustawy tej zbiorczej instytucji. Obejmuje ona swoim zasięgiem uprzednio funkcjonujące formy działania, takie jak: wydanie pozwolenia wodnoprawnego, przyjęcie zgłosz...
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Dumni rekordziści. O 'prawnych sukcesach' rządów PiS

Choć tematów do rozmów prawnikom nie brakuje, bo ciągle dzieje się coś szokującego lub co najmniej kontrowersyjnego, warto czasem się zatrzymać i spojrzeć całościowo na nasze dokonania. Imponujące. Czyż nie jest czymś niezwykłym, że Sejm potrafi w tydzień uchwalić nieznaną nikomu wcześniej ustawę o ...
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Były prezydent Nicolas Sarkozy zatrzymany i przesłuchiwany

Były prezydent Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 roku - poinformował dziennik 'Le Monde' i portal Mediapart.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Chłopcami do bicia dla organów ścigania nadal są obywatele

W państwie prawa musi niepokoić sytuacja, w której jeden organ państwowy usiłuje kryć inny
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Drugie zabicie PSA. Trzy bariery dla start-upów stały się uzasadnieniem dla wyprodukowania około 200 przepisów

Nigdzie na świecie, próbując rozwiązać problem start-upów o charakterze innowacyjnym, nie tworzono nowych form prawnych. U nas próbuje się wprowadzić nowy typ spółki rozsadzający system prawa
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Sędzia to nie „jeden z zawodów prawniczych”. Sędzia to prawnik, który ma być mędrcem

Trzeba zrozumieć, jak różnie zachowuje się człowiek w różnych okolicznościach. I jak bardzo się mylimy w ocenie tego, jakbyśmy się sami zachowali w danej sytuacji
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Schetyna o wizycie Merkel w Polsce: Nie słyszałem konkretów

Wolałbym, żeby ta wizyta była dłuższa; nie słyszałem konkretów - stwierdził we wtorek szef PO Grzegorz Schetyna pytany o ocenę wizyty niemieckiej kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. W jego ocenie Polska nie jest partnerem tak ważnym dla polityki europejskiej, jak wcześniej.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Premier Li Keqiang zapowiada dalsze otwieranie Chin na świat

Chiny będą pogłębiać reformy i szerzej otwierać się na świat, ale nie chcą się rozwijać kosztem innych krajów i nie dążą do dominacji – powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Pekinie chiński premier Li Keqiang, który rozpoczął swoją drugą kadencję.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Prezydent Duda nie pojedzie na otwarcie mundialu w Rosji

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 ZBP chce, aby opłaty na BFG uznać za koszt uzyskania przychodów

ZBP chce, aby opłaty na fundusz przymusowej restrukturyzacji i funduszu gwarantowania depozytów uznać za koszt uzyskania przychodów - podał ZBP w opinii do projektu zmiany ustawy o BFG.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Najlepsi specjaliści mogą wyjechać z Polski. Powód? ZUS

Konieczność opłacania składek od każdej zarobionej złotówki może spowodować ucieczkę najlepiej opłacanych pracowników. Tak wynika z najnowszego raportu KPMG: „Zniesienie limitu składek ZUS z perspektywy firm działających w Polsce”.
www.gazetaprawna.pl
20.03.2018 Sejmik wyznaczył ramy wsparcia dla zdolnych uczniów

Radni przyjęli „Program wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego” obowiązujący od lipca 2018 roku do czerwca 2021 roku. Wyznacza on ramy przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów.
www.slaskie.pl
19.03.2018 Rozporządzenie w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa [KOMENTARZ]

Nowe rozporządzenie ministra finansów i rozwoju z 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżeto...
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 „Sueddeutsche Zeitung' o wizycie Merkel w Polsce: Przyjazny ton i niewiele więcej

Wizyta kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Warszawie zapewne upłynie pod znakiem wymienianych uprzejmości, jednak nie ma co liczyć na przełom, bo rząd Polski mimo odświeżonego wizerunku trzyma się ustalonego wcześniej kursu - pisze 'Sueddeutsche Zeitung'.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 150 tys. obywateli Ukrainy ma ważne zezwolenia na pobyt

Liczba obywateli Ukrainy posiadających ważne zezwolenia na pobyt w Polsce przekroczyła 150 tys. osób, od 2015 r. liczba ta wzrosła trzykrotnie - poinformował PAP Urząd ds. Cudzoziemców. Najwięcej - 115 tys. - posiada zezwolenia na pobyt czasowy.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Szymański: Sprawa wraku tupolewa będzie poruszana przy każdej okazji

Sprawa wraku tupolewa będzie poruszana przy każdej okazji na najwyższym możliwym szczeblu - powiedział w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Przyznał jednocześnie, że szczebel relacji polsko-rosyjskich jest obecnie zdecydowanie niski.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Nergal przed sądem. Ruszył proces ws. znieważenia godła

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w poniedziałek proces lidera deathmetalowej grupy Behemoth Adama Darskiego, ps. Nergal, oskarżonego o publiczne znieważenie polskiego godła. Sprawa dotyczy materiałów promujących trasę koncertową zespołu.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Monożniki, widełki i koniec z patologią. Będą zmiany w pensjach urzędników

We wtorek odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie szczegółowo omówiony projekt noweli ustawy o służbie cywilnej; zakłada on zmianę filozofii funkcjonowania rządu - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Francuskie media: Putin wciela ambicje Rosji, która odzyskała potęgę

Informując o wynikach wyborów w Rosji, francuskie media zwracają uwagę, że Władimir Putin wciela ambicje wielkiej Rosji, która odzyskała swą potęgę. 'U siebie, tak samo jak na scenie światowej, jego wpływy nie przestają się rozrastać' - pisze 'Le Parisien'.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Wawrzyk: Wybory na Krymie łamią prawo międzynarodowe

Przeprowadzenie wyborów na Krymie - części Ukrainy okupowanej przez Federację Rosyjską - jest kolejnym przykładem łamania przez Rosję prawa międzynarodowego - powiedział w poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Sasin: Wybory w Rosji to raczej propagandowe widowisko

Wybory w Rosji to raczej propagandowe widowisko, które ma pokazać skalę poparcia dla Władimira Putina - ocenił w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Szymański: Wyborów w Rosji nikt nie może traktować jako demokratyczne

Nadużycia wyborcze powodują, że dzisiaj wyborów w Rosji nikt nie może traktować jako demokratyczne - uważa wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Jego zdaniem wyniki wyborów na Krymie nie powinny być brane pod uwagę.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Składki ZUS: Minister przedsiębiorczości chce nadal limitu trzydziestokrotności składek ZUS

Będę namawiać premiera oraz ministrów finansów i rodziny na przedłużenie moratorium na zniesienie tzw. limitu trzydziestokrotności składek ZUS w przypadku osób zarabiających więcej niż. 2,5-krotność średniej krajowej - zapowiedziała w poniedziałek w Polskim radiu 24 minister przedsiębiorczości i tec...
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Dworczyk: Trwają konsultacje ws. reakcji NATO i UE na próbę zabójstwa Skripala

Trwają intensywne konsultacje na poziomie dyplomatycznym i politycznym ws. reakcji UE i NATO na próbę otrucia Siergieja Skripala - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. W tym tygodniu na pewno zapadną decyzje ws. wspólnej reakcji przynajmniej części krajów NATO i UE - dodał.
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Merkel z Morawieckim o przyszłości Unii

W trakcie wizyt w Warszawie niemieccy politycy starają się nakłonić polskie władze do ustępstw w sporze z Komisją
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Polska na celowniku wojny informacyjnej Moskwy

Rosyjskie przedsięwzięcia propagandowe i dezinformacyjne z zakresu wojny informacyjnej i psychologicznej to fakt. Jesteśmy w stanie wskazać te działania, ale otwarte pozostaje pytanie, czy jesteśmy gotowi na nie reagować. Bez decyzji, że chcemy to zrobić, oraz bez spójnego pomysłu, kto i jak ma to z...
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Chłodno na linii Trump-Putin

Kiedy Donald Trump stał się oficjalnym kandydatem Partii Republikańskiej na prezydenta USA, ogłosił, że „Ameryka będzie miała wspaniałe relacje z Putinem i Rosją”. Dwa lata później wciąż wydaje się to nierealne
www.gazetaprawna.pl
19.03.2018 Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Osób Niepełnosprawnych

W tym roku odbędzie się pod hasłem 'Święta coraz bliżej'
www.slaskie.pl
19.03.2018 „Wstępy” w telewizji. Władze Skaryszewa: Reportaż naruszył dobra osobiste gminy

Samorząd Skaryszewa zapowiedział podjęcie działań prawnych w związku z emisją reportażu o Jarmarku Końskim „Wstępy”
www.samorzad.pap.pl
18.03.2018 Teraz w mniejszych. PKP zamierza pomóc w realizacji Mieszkania Plus również w małych miejscowościach

PKP chce przekazać swe grunty pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus także w małych miastach – poniżej 20 tys. mieszkańców. Już przygotowuje ich wykaz.
www.samorzad.pap.pl
18.03.2018 Pomóc pszczołom. Akcja adresowana do władz lokalnych

Pszczoły wymierają, także w Polsce. Przeciwdziałać ma temu akcja „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”, która zachęca samorządy do ochrony tych owadów.
www.samorzad.pap.pl
18.03.2018 Szef NATO: atak na Skripala dowodem na coraz większą nieobliczalność Rosji

Atak na Siergieja Skripala potwierdza rosnącą nieobliczalność Rosji - ocenił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w niedzielnym wywiadzie dla "Welt am Sonntag". Jako coraz większe zagrożenie wskazał modernizację rosyjskiego arsenału atomowego.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 Bodnar o sprawie T.Komendy: powinniśmy rozpocząć dyskusję nt. stworzenia komisji ds. niewinności

Powinniśmy rozpocząć poważną dyskusję nt. stworzenia niezależnych komisji ds. niewinności; w tym tygodniu wystosuję ogólny apel związany z oceną sprawy Tomasza Komendy - powiedział w niedzielę Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 Fakty i mity o RODO. Czy czekają nas rewolucyjne zmiany w ochronie danych osobowych?

Internet o nas raczej nie zapomni, człowiek nie podważy też wyników profilowania przeprowadzonego przez maszynę. Ale słynne RODO bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo naszych danych.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 'FAS': rodzina i przeszłość Morawieckiego kształtują jego spojrzenie na Europę

Premier Polski Mateusz Morawiecki pochodzi z rodziny o silnych tradycjach opozycyjnych, która zawsze walczyła z zagrażającymi Polsce obcymi siłami; to doświadczenie kształtuje jego spojrzenie na Europę - pisze "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 Psycholog: depresja poporodowa dotyka nawet 15 proc. matek

Depresja poporodowa dotyka nawet 10-15 proc. matek. Choć jest to problem częstszy niż np. cukrzyca ciążowa, to testy przesiewowe są ciągle w Polsce rzadko stosowane, a problem bywa bagatelizowany - mówi PAP psycholog Ewa Borodo-Jaskólska.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 Czy złożenie VAT-26 po terminie wyklucza prawo do pełnego odliczenia

Mała spółka kupiła samochód osobowy, który będzie wykorzystywała wyłącznie do swojej działalności. Firma chce odliczyć 100 proc. VAT. Problem w tym, że nie zmieściła się w terminie ze złożeniem VAT-26. Czy oznacza to, że straciła możliwość odliczenia pełnego VAT i w przyszłości nie będzie też mogła ...
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 Prezes Enter Air: obecnie nie ma potencjału, by latać z Radomia, czy Modlina

Obecnie nie ma żadnego potencjału, aby samoloty Enter Air miały się przenieść z warszawskiego Lotniska Chopina na lotnisko w Radomiu, czy w Modlinie - mówi PAP prezes spółki Grzegorz Polaniecki. W jego ocenie trudno będzie przekonać warszawiaków do podróży z Radomia.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 Watykan przyznał, że zataił część listu Benedykta XVI

W związku z polemiką i krytyką pod adresem służb prasowych Watykanu opublikowały one pełną treść listu emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat swego następcy, Franciszka. Okazało się, że wcześniej zatajono dwa fragmenty listu.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 USA: Mężczyzna zastrzelił byłą żonę w centrum handlowym w Kalifornii

33-letni mężczyzna zastrzelił w sobotę byłą żonę po czym próbował popełnić samobójstwo w centrum handlowym w miejscowości Thousand Oaks, w okręgu Ventura, w południowej Kalifornii. Został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym.
www.gazetaprawna.pl
18.03.2018 USA: Notatki zwolnionego wicedyrektora FBI przekazane prokuratorowi Muellerowi

Jak dowiedziała się agencja Associated Press zwolniony wicedyrektor FBI Andrew McCabe sporządzał na użytek osobisty notatki o swych kontaktach z prezydentem Donaldem Trumpem. Notatki te zostały przekazane specjalnemu prokuratorowi Robertowi Muellerowi.
www.gazetaprawna.pl
17.03.2018 Anna Maria Anders: Oddam premię, którą dostałam w styczniu

Oddam premię, którą otrzymałam w styczniu - zapowiedziała w sobotę w radiu RMF FM senator, sekretarz stanu w kancelarii premiera Anna Maria Anders. Oceniła, że jeżeli kogoś chce się wynagrodzić za działanie, to się powinno mu podwyższyć pensję.
www.gazetaprawna.pl
17.03.2018 Rosja chce wydalić z kraju 23 brytyjskich dyplomatów: Muszą opuścić Rosję w ciągu tygodnia

Rosyjskie MSZ poinformowało w sobotę po wezwaniu do swojej siedziby ambasadora Wielkiej Brytanii, że podjęło decyzję o wydaleniu z kraju 23 brytyjskich dyplomatów, którzy na opuszczenie Rosji mają tydzień. Rosyjskie MSZ ogłosiło też, że kończy działalność w Rosji organizacji British Council.
www.gazetaprawna.pl
17.03.2018 Szef KGP o sprawie Tomasza Komendy: Wiele wskazuje na to, że popełniono kardynalne błędy

Wiele wskazuje na to, że w postępowaniu dotyczącym Tomasza Komendy popełniono nawet kardynalne błędy - ocenił w sobotę komendant główny policji Jarosław Szymczyk. Zapowiedział, że policja będzie intensywniej wracać do dawnych, niewyjaśnionych dotychczas spraw.
www.gazetaprawna.pl
17.03.2018 Chodorkowski: Nie wiadomo, dokąd Putin zaprowadzi Rosję

Nikt nie wie, dokąd po niedzielnych wyborach prezydenckich Władimir Putin zaprowadzi Rosję - powiedział w wywiadzie dla rosyjskiej redakcji 'Deutsche Welle' wspierający opozycję Michaił Chodorkowski. Według niego Putin chciałby, żeby to była jego ostatnia kadencja.
www.gazetaprawna.pl
17.03.2018 Ekspert: Ułożenie szczątków Tu-154M kluczowe w badaniu katastrofy smoleńskiej

Oględziny wraku byłyby bardziej przydatne niż wyjazd na miejsce katastrofy - uważa prof. Goong Chen, matematyk, ekspert, który będzie badać przyczyny katastrofy rządowego samolotu Tu-154M. Jego zdaniem, kluczowa jest analiza szczątków samolotu i ich ułożenia.
www.gazetaprawna.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: listopad, grudzień
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys