O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Z samorządu


31.10.2016 Jubileuszowy Oktoberfest w Roszkowie
Po raz dziesiąty Roszków bawił się na biesiadzie piwnej. Dobry humor, świetna zabawa, to atuty każdego Oktoberfestu organizowanego przez mieszkańców tego niewielkiego sołectwa. Tegoroczny odbył się w sobotę wieczorem 29 października w miejscowej świetlicy. Więcej »
www.krzyzanowice.pl
31.10.2016 Bolesław najpiękniejszą wsią województwa śląskiego!
Rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu Piękna Wieś Województwa Śląskiego, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski. Najpiękniejszą wsią województwa śląskiego, spośród 29 miejscowości zgłoszonych do konkursu, został Bolesław – jedno z najmniejszych sołectw gminy Krzyżanowice. Więcej »
www.krzyzanowice.pl
31.10.2016 Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2016 dla Gminy Krzyżanowice
Gmina Krzyżanowice została laureatem „Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2016” za „zrównoważony rozwój gospodarczy i zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej gminy” oraz za „stwarzanie przyjaznych i atrakcyjnych warunków do inwestowania”. Organizatorami i pomysłodawcami nagrody są: Centrum Intel...
www.krzyzanowice.pl
31.10.2016 Podziękowali za ujęcie sprawcy rozboju
W miniony piątek Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odbyło się wyjątkowe spotkanie. Burmistrz Wiesław Janiszewski wraz z Komendantem Miejskim Policji w Rybniku Teofilem Marcinkowskim oraz Komendantem...
www.czerwionka-leszczyny.pl
31.10.2016 Bezpłatnie sprawdzą stan samochodów!
Zapraszamy 5 listopada w godz.10.00-16.00 na parking przy GOTSiR Nautica. Organizatorzy bezpłatnie sprawdzą stan klimatyzacji, oświetlenia, ogumienia, zawieszenia, akumulatora oraz wycieraczek przedniej szyby.
www.gorzyce.pl
31.10.2016 Stanowisko Zarządu i sprawozdanie Starosty z konsultacji z organizacjami pozarządowymi
Sprawozdanie Starosty oraz stanowisko Zarządu Powiatu Wodzisławskiego z przeprowadzonych konsultacji z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2016r. poz 239 z późn. zm.) dot...
www.powiatwodzislawski.pl
31.10.2016 Od dekady pomagają ofiarom przemocy i… jej sprawcom
Mija 10 lat od chwili powstania w naszym powiecie Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Z tej okazji przybliżamy, czym zajmuje się ośrodek i na jakie formy pomocy mogą liczyć osoby przemocy doświadczające, ale i ją stosujące.
www.powiatwodzislawski.pl
31.10.2016 Film edukacyjny pt.'Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą' udostępniony przez Państwowy Instytut Weterynaryjny.
Państwowy Instytut Weterynaryjny prezentuje film edukacyjny pt. 'Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą'.
www.gmina-rudnik.pl
31.10.2016 Kolejna nagroda dla Gminy Krzanowice w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”
Możemy mówić o kolejnym sukcesie w promocji naszej gminy. Tym razem za sprawą Chóru Cecylia, który zdobył wyróżnienie w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe prezentując podczas wizji terenowej w dniu 27 lipca br fragmenty przedstawienia „Pogrzebanie ...
www.krzanowice.pl
31.10.2016 Hubertus 2016 - życzenia dla myśliwych i leśników
Więcej...
www.starostwo.rybnik.pl
31.10.2016 Darmowy transport ZTZ Rybnik na Wszystkich Świętych
Poniżej publikujemy komunikat Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku dotyczący darmowych kursów autobusów 1 listopada 2016 r.: Decyzją Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery 1 LISTOPAD...
www.um.radlin.pl
31.10.2016 Słupy oświetleniowe na Rynku po renowacji
W zeszłym tygodniu została zakończona renowacja słupów oświetlenia ulicznego zabudowanych na płycie naszego Rynku. Ile słupów objęły prace? Jaki był zakres robót?
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 Remont 26 Marca - kto zrealizuje zadanie?
W planach inwestycyjnych miasta znalazła się inwestycja „Rozbudowa drogi wraz z przebudową istniejącego odcinka ul. 26 Marca 27-33 w Wodzisławiu Śląskim w celu doprowadzenia do parametrów drogi pożarowej”. Za realizację zadania odpowiedzą dwie firmy.
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 Spotkanie autorskie z Anną Morawską
Anna Morawska- dziennikarka telewizyjna, reporterka w „Panoramie” TVP2, wcześniej w „Wiadomościach” TVP1. Autorka reportaży społecznych i interwencyjnych dla „Reportera Polskiego” TVP2. Nominowana do nagrody głównej XIX Festiwalu Form Dokumentalnych w Kielcach. Nagradzana za przedstawianie w mediach...
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 Dzień Wszystkich Świętych - informacja o ul. Kościelnej
Informujemy, że w związku z Dniem Wszystkich Świętych, w dniach 1-2 listopada ul. Kościelna będzie przejezdna na całej długości, z możliwością wyjazdu w ul. Styczyńskiego i ul. Apteczną.
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 Koncert Julianny Petzuch za nami
29 października mieliśmy okazję usłyszeć m.in. sonatę Felixa Mendelssohna-Bartholdyego, pastorale Louisa Vierne oraz dzieła Maxa Regera w wykonaniu Julianny Petzuch. Julianna jest studentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz laureatką wielu konkursów muzyki organowej.
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 Pomogą zwierzętom przetrwać zimę
Jak co roku w październiku, uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 włączyli się w akcję zbierania kasztanów i żołędzi. Zostaną one przeznaczone na zimowe dokarmianie zwierzyny leśnej.
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 SKS Jedynka wicemistrzem Turnieju Klubów Sportowych Orange
27 października drużyna działającego przy Gimnazjum nr 1 Szkolnego Klubu Sportowego Jedynka wzięła udział w regionalnych rozgrywkach Klubów Sportowych Orange. W Krakowie zmierzyli się ze sobą zawodnicy Klubów Orange z województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego.
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 Bezpieczne przedszkolaki
27 października w Publicznym Przedszkolu nr 13 odbyła się prelekcja na temat „Bezpieczna droga do przedszkola” przeprowadzona przez strażników miejskich z Wodzisławia Śląskiego. Dzieci przypomniały sobie, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi.
www.wodzislaw-slaski.pl
31.10.2016 'Wizja świata w oczach dziecka'
Pierwsze zajęcia projektu w ramach programu 'Działaj lokalnie', pn. 'Wspólna akcja - integracja!' dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi odbyły się dnia 27 października w Domu Kultury w Rzuchowie. Rozpoczęły się o godz. 16.00, a grupa uczestnicząca w nich złożona z dziewczynek i chłopców była w róż...
www.kornowac.pl
31.10.2016 Zmiany organizacji ruchu związane z dniem Wszystkich Świętych
Dzień Wszystkich Świętych, wiążą się ze wzmożonym ruchem pieszych i samochodów w rejonie cmentarzy. W związku z tym w okresie od 31 października do 2 listopada wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu. Read more...
www.zory.pl
31.10.2016 Aplauz zdobywa kolejne nagrody
Dziewczyny z zespołu Aplauz po raz kolejny pokazały swoją klasę na Ogólnopolskim Festiwalu 'PLĄSY DRAMY' w Pyskowicach zdobywając: III miejsce w kategorii seniorki formacja pom-pom układ 'Bassima' wyróżnienie III stopnia dla młodszej grupy juniorek w kategorii formacja pom-pom układ 'Hokus ...
www.marklowice.pl
31.10.2016 Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu
Powiat Raciborski, w tym Zamek Piastowski w Raciborzu oraz Powiatowy Urząd Pracy po raz kolejny wpisują się w program przedsięwzięć związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości.
www.powiatraciborski.pl
31.10.2016 Partnerzy z Ukainy odwiedzili Powiat Raciborski
Powiat Raciborski w dniach 26 - 28 października 2016 r. gościł oficjalną delegację z partnerskiego miasta Horishni Plavni z Ukrainy (dawniej Komsomolsk).
www.powiatraciborski.pl
31.10.2016 Środa z Funduszami Europejskimi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych
Lokalny Punkt Informacyjny w Rybniku zaprasza na spotkanie pt. 'Środa z Funduszami Europejskimi na podnoszenie kwalifikacji zawodowych' 9 listopada. Spotkanie jest bezpłatna.
www.nedza.pl
31.10.2016 Urząd Gminy Nędza 'godo po ślonsku'. Jest certyfikat
- Zależy nam, żeby mieszkańcy załatwiający w urzędzie swoje sprawy, czuli się swobodnie - powiedziała wójt Anna Iskała odbierając certyfikat 'Gŏdōmy po ślōnsku'.
www.nedza.pl
31.10.2016 "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina"
Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza do zapoznania się z Kampanią Społeczną pt. 'Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina'.       Szczegóły znajdują się  tutaj
www.godow.pl
31.10.2016 Listopad/grudzień w Godowie
Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem planowanych wydarzeń oraz meczy w miesiącach listopad/grudzieńPLAKAT
www.godow.pl
31.10.2016 Zmiana organizacji ruchu na czas obchodów Wszystkich Świętych
W dniu 31 października 2016 r. od godz. 16.00 wprowadza się zmiany organizacji ruchu w obrębie cmentarza przy ul. Raciborskiej (stary odcinek) i cmentarza przy ul. Ks. Franciszka Blachnickiego w Rydułtowach. Powyższa organizacja ruchu będzie...
www.rydultowy.pl
30.10.2016 Zmarł Ryszard Michalak
www.raciborz.pl
30.10.2016 Przebudowa parkingu na Katowickiej
www.raciborz.pl
30.10.2016 Ratujmy kasztanowce!
Jak co roku na przełomie października i listopada uczniowie klasy pierwszej ekologicznej Gimnazjum nr 1 uczestniczą w akcji Ratowania Kasztanowców przed szkodnikiem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.
www.wodzislaw-slaski.pl
29.10.2016 Stypendia w zakresie twórczości artystycznej
Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój zaprasza do składania wniosków o przyznanie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury lub opieką nad zabytkami w roku 2017.
www.jastrzebie.pl
29.10.2016 Zmiany w organizacji ruchu
W związku z dniem Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone dodatkowe oznakowania dróg.
www.jastrzebie.pl
29.10.2016 Dodatkowe kursy autobusów
Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych zmienia się rozkład jazdy autobusów MZK. W poniedziałek, 31 października, będzie obowiązywał rozkład jazdy taki jak w dni robocze nauki szkolnej, natomiast 1 listopada rozkład niedzielny z dodatkowymi kursami na niektórych liniach autobusowych (dojazd do cment...
www.jastrzebie.pl
29.10.2016 Kwesta na rzecz hospicjum
1 listopada w dniu Wszystkich Świętych, kiedy jak co roku będziemy odwiedzali groby naszych krewnych i znajomych, spotkamy młodzież szkół średnich kwestującą na rzecz jastrzębskiego Hospicjum Domowego im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy parafii św. Katarzyny.
www.jastrzebie.pl
29.10.2016 ZASADY OCHRONY ŚWIŃ PRZED ASF
www.kuzniaraciborska.pl
29.10.2016 Strefa Juliusza - miejsce w mieście
Przywracamy miastu zabytkowy kompleks architektoniczny, nadając mu atrakcyjną funkcjonalność i nawiązując do historycznej postaci Juliusa Rogera.
www.rybnik.pl
29.10.2016 Rewitalizacja miasta – konferencja
W czwartek, 3 listopada, odbędzie się konferencja inaugurująca projekt „Rewitalizacja miasta – nowa energia rybnickiej tradycji”. Spotkanie poprzedzi wizyta studyjna po obszarach objętych projektem.
www.rybnik.pl
29.10.2016 Komunikacja w okresie Wszystkich Świętych
Międzygminny Zwiazek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju informuje ...
www.czerwionka-leszczyny.pl
29.10.2016 Laureaci konkursu plastycznego
26 października 2016 r. Komisja konkursowa konkursu plastycznego 'Przyrodniczy diament regionu' w składzie: - Grzegorz Wolnik – pełnomocnik ds. planowania, rozwoju i gospodarki w Urzędzie Gminy i Miasta...
www.czerwionka-leszczyny.pl
29.10.2016 Pasjonujące warsztaty z kodowania
Biblioteka Publiczna, która - jako jedna ze stu instytucji w Polsce - zakwalifikowała się do projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” zorganizowała 27 października warsztaty z kodowania, w których uczestniczyli uczniowie...
www.czerwionka-leszczyny.pl
29.10.2016 Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” zaprasza do składania wniosków
Piszą o Nas !!! FOTORELACJA z Dożynek Gminnych Lubomia 2016 Ostateczny termin odbioru nagród - 31.10.2016 r. REGULAMIN BIEGU KOROWÓD - USTAWIENIE PLAC DOŻYNKOWY DOŻYNKI GMINNE - PARKINGI PRZEBIEG TRASY DOŻYNKOWEJ DOŻYNKI GMINNE - PREZENTACJA ...
www.lubomia.pl
29.10.2016 Dożynki Gminne 2016
www.lubomia.pl
29.10.2016 ZWYCIĘZCY GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNO-PLASTYCZNEGO
UWAGA! ZNAMY ZWYCIĘZCÓW GMINNEGO KONKURSU EKOLOGICZNO-PLASTYCZNEGO 'ZRÓB ZE ŚMIECI NOWE RZECZY'
www.gorzyce.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19

Archiwum

2018: styczeń, luty, marzec
2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: styczeń, marzec, czerwiec, październik, listopad, grudzień
2009: styczeń, kwiecień, październik
2008: marzec, lipiec, sierpień, wrzesień
2007: luty, lipiec
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys