O regionie Związek Członkowie Władze Uchwały Biuro

Z samorządu


18.10.2017 Informacja o naborach wniosków
www.gaszowice.pl
18.10.2017 Informacja Przewodniczącego Rady Gminy
www.gaszowice.pl
18.10.2017 Stowarzyszenie LYSKOR zaprasza
www.gaszowice.pl
18.10.2017 Potrafisz pięknie pisać? Weź udział w konkursie
Klub Kaktus zaprasza mieszkańców naszego miasta do udziału w wyjątkowym konkursie kaligraficznym. Jest to już kolejna edycja konkursu na staranne i estetyczne pisanie.
www.jastrzebie.pl
18.10.2017 Podwyższony poziom hałasu
PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A., Oddział Zofiówka, informuje, że do 21 października będzie prowadzony proces dmuchania kotła CFB.
www.jastrzebie.pl
18.10.2017 Spotkanie z ilustratorem Adolfem Dudkiem
W bibliotece w Karwinie będzie okazja, aby spotkać się z popularnym wśród czeskiej młodzieży ilustratorem Adolfem Dudkiem, który opowie o swojej twórczości i zdradzi tajniki warsztatu artystycznego. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w twórczości artystycznej, tworząc rysunki do tekstów lite...
www.jastrzebie.pl
18.10.2017 Spotkanie z Ciotką Klotką
Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie autorskie z Ewą Chotomską znaną jako Ciotka Klotka z kultowego programu telewizyjnego Tik-Tak.
www.jastrzebie.pl
18.10.2017 Dotacje na rozwój sportu
Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji na wsparcie zadania z zakresu finansowania rozwoju sportu na 2018 r.
www.jastrzebie.pl
18.10.2017 Weź udział w konkursie fotograficznym
„Historia miasta w obiektywie – miasto oczyma mieszkańców” – to hasło konkursu fotograficznego organizowanego przez Jastrzębie-Zdrój, Karwinę i Hawierzów. Do 19 stycznia czekamy na zdjęcia prezentujące temat w nietypowy, oryginalny i ciekawy sposób.
www.jastrzebie.pl
18.10.2017 Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 17 października w Centrum Kultury w Tworkowie spotkali się nauczyciele czynni zawodowo, emeryci, a także pracownicy związani z placówkami szkolnymi i przedszkolnymi gminy Krzyżanowice. Więcej »
www.krzyzanowice.pl
18.10.2017 Zgłoś kandydaturę do Nagrody Mieszko AD 2017
Do 30 listopada br. trwa przyjmowanie kandydatów do Nagrody Starosty Raciborskiego Mieszko AD 2017. Więcej »
www.krzyzanowice.pl
18.10.2017 Dziś Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia władze powiatu składają wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, położnym oraz pozostałym pracownikom służby zdrowia zatrudnionym zarówno w publicznych, jak i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, podziękowania i wyrazy uznania za ofiarną i trudną pracę w odpow...
www.powiatwodzislawski.pl
18.10.2017 Bulwarami spacerem i rowerem
www.rybnik.eu
18.10.2017 Fundusze unijne bez tajemnic
W imieniu Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Rybniku, serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne z cyklu „EFS-owe Śląskie”, prowadzone wspólnie przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego woj. śląskiego...
www.rydultowy.pl
18.10.2017 Trwają prace nad kalendarzem promocyjnym Czerwionki-Leszczyn
Urząd Gminy i Miasta przygotowuje nietypowy kalendarz promocyjny miasta na rok 2018. Wykonano już osiem stylizowanych sesji fotograficznych z udziałem mieszkańców.
www.czerwionka-leszczyny.pl
18.10.2017 Ogólnopolski Tydzień Kariery w Czerwionce-Leszczynach
Liczne warsztaty i spotkania z doradcami zawodowymi – tak prezentuje się program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Czerwionce-Leszczynach. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego oraz...
www.czerwionka-leszczyny.pl
18.10.2017 Zawody wędkarskie o Puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego
W minioną niedzielę na zbiorniku Tama w dzielnicy Czerwionka, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wiceprzewodniczącego Sejmiku Śląskiego Grzegorza Wolnika. Pogoda dopisała, wyniki również mile zaskoczyły uczestników zawodów.
www.czerwionka-leszczyny.pl
18.10.2017 Otwarcie stacji Lotos w Czerwionce
Od dziś kierowcy mogą tankować swoje samochody na nowej stacji benzynowej w Czerwionce przy ulicy 3 maja.
www.czerwionka-leszczyny.pl
18.10.2017 >LYSKOR - spotkanie informacyjne
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym nt. możliwości uzyskania wsparcia dla osób zainteresowanych podjęciem lub rozwojem działalności gospodarczej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.Spotk...
www.jejkowice.pl
18.10.2017 >LYSKOR - Nabór wniosków w ramach PROW 2014-2020
Informujemy o ogłoszonych przez Stowarzyszenie LYSKOR naborach wniosków o przyznanie  pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020:1. Nabór nr 5/20...
www.jejkowice.pl
18.10.2017 Policjanci i kolejarze u przedszkolaków w Nędzy
Przedszkole w Nędzy gościło niezwykłych przyjaciół. Przybyli do nas z wizytą kolejarze i policjanci, by przypomnieć o bezpieczeństwie na przejeździe kolejowym oraz w jego pobliżu.
www.nedza.pl
18.10.2017 Afrykański Pomór Świń
Główny Lekarz Weterynarii ostrzega przed zagrożeniem. Afrykański pomór świń (African Swine Fever - ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe , świniodziki oraz dziki. W przypadku wystąpienia ASF w stadzie dochodzi do dużych spadków w produkcji: zakażeni...
www.gmina-rudnik.pl
18.10.2017 ![CDATA[Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli]]
![CDATA[ .fb-like span { overflow:visible !important; width:450px !important; margin-right:-375px; } 13 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości obecni byli m.in.: Burmistrz Radlina Barbara Magiera, przew...
www.radlin.pl
18.10.2017 ![CDATA[Rusza budżet obywatelski w Radlinie!]]
![CDATA[ .fb-like span { overflow:visible !important; width:450px !important; margin-right:-375px; }     Radlin dołącza do grona miejscowości w naszym regionie, które wdrażają tzw. budżet obywatelski. Na przełomie listopada i października mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty a p...
www.radlin.pl
18.10.2017 Chór „Jadwiga” na warsztatach u południowych sąsiadów
Spotkanie wyjazdowe z udziałem chóru „Jadwiga” z Wodzisławskiego Centrum Kultury oraz zespołu śpiewaczego ze Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek było okazją do wspólnej pracy warsztatowej nad repertuarem śpiewnika polsko-czeskiego pogranicza.
www.wodzislaw-slaski.pl
18.10.2017 Start termomodernizacji budynku MOSiR "CENTRUM"
Referat Inwestycji Miejskich i Budownictwa poinformował, że rozpoczęły się roboty termomodernizacyjne w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" przy ul. Bogumińskiej. Termomodernizacje własnych zasobów to jeden ze sposobów, przy pomocy którego miasto walczy z niską emisją.
www.wodzislaw-slaski.pl
18.10.2017 Służby Komunalne Miasta remontują Wysoką
Służby Komunalne Miasta prowadzą prace w dzielnicy Radlin II, na ul. Wysokiej.
www.wodzislaw-slaski.pl
18.10.2017 Jubileusz Teatru Tańca Memento
Teatr Tańca Memento 15 października świętował dziesięciolecie pracy twórczej w Wodzisławskim Centrum Kultury. Z tej szczególnej okazji artyści przygotowali dla widzów przedstawienie "Misz Masz", będące połączeniem wspomnień muzycznych i tanecznych ze wszystkich spektakli, które do tej pory Teatr Tań...
www.wodzislaw-slaski.pl
18.10.2017 Dzień Nauczyciela w wodzisławskich placówkach - zdjęcia
Społeczność uczniowska wodzisławskich szkół w odświętnych, galowych strojach na uroczystych akademiach podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za naukę, poświęcenie, miłość i... powołanie. 
www.wodzislaw-slaski.pl
18.10.2017 Siatkarz z Żor wśród olimpijskich nadziei!
Reprezentacje 16 województw, złożone z młodych siatkarzy z rocznika 2002 rywalizowały w Spale w 28. Turnieju Nadziei Olimpijskich. W kadrze Śląska jedną z czołowych postaci był żorzanin Marek Komorowski! Read more...
www.zory.pl
17.10.2017 Weź udział w konkursie fotograficznym
„Historia miasta w obiektywie – miasto oczyma mieszkańców” – to hasło konkursu fotograficznego organizowanego przez Jastrzębie-Zdrój, Karwinę i Hawierzów. Do 19 stycznia czekamy na zdjęcia prezentujące temat w nietypowy, oryginalny i ciekawy sposób.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 „Mężczyzna idealny” w kinie Centrum
„Mężczyzna idealny” to zabawna komedia, którą 28 października będzie można zobaczyć na scenie kina Centrum. Bilety na spektakl są do nabycia w kasie kina i zakładach pracy.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 Kobiety Jastrzębskiej Spółki Węglowej
Kobiety coraz śmielej wkraczają w obszary działalności i zawody zarezerwowane do niedawna wyłącznie dla mężczyzn. Widać to także w przemyśle wydobywczym. Statystyki pokazują, że wbrew panującej opinii, liczba kobiet zatrudnionych w górnictwie jest całkiem spora.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 Trwa Jastrzębski Tydzień Kariery
Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery. W tym roku hasło przewodnie to „JA NA RYNKU PRACY – MOJE TALENTY I MOJE KOMPETENCJE”.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 Kulturalny czwartek w bibliotece
19 października o godz. 17:30 w Galerii Pod Sową w Bibliotece Głównej odbędzie się  wernisaż wystawy pt. „Miasto i my” Sławomira Rąbalskiego, która przedstawia krajobraz Jastrzębia-Zdroju oraz nawiązuje do ważniejszych wydarzeń w mieście.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza osoby bezrobotne zarejestrowane w tut. Urzędzie do składania  wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 Jak zostać Najlepszym Nauczycielem?
Marta Florkiewicz-Borkowska to Najlepszy Nauczyciel 2017 roku według jury konkursu, zorganizowanego przez czasopismo „Głos Nauczycielski”.
www.jastrzebie.pl
17.10.2017 Informacja na temat posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów
W dniu 6 października 2017 r. w Powiecie Mikołowskim (w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie) odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Więcej »
www.krzyzanowice.pl
17.10.2017 Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przypomina!
Mając na uwadze przypadki występowania choroby Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF), przypominamy, że zgodnie z art. 42 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 3a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczeniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2014 r. poz. 1539 z późn. zm.)... Więcej »
www.krzyzanowice.pl
17.10.2017 „Juliusz” dla Moniki Muskały
www.rybnik.eu
17.10.2017 Adam Wajrak w Rybniku
www.rybnik.eu
17.10.2017 Poznaj sekrety wzornictwa Silesii
www.rybnik.eu
17.10.2017 OSTRZEŻENIE - SILNY WIATR
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE Nawet do 100 km / h - tak intensywnie może wiać już dzisiaj, IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące wystąpienia zjawiska: SILNY WIATR. Może wystąpić od...
www.rydultowy.pl

Strona: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Archiwum

2017: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
2016: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2015: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2014: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2013: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2012: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2011: styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
2010: styczeń, marzec, czerwiec, październik, listopad, grudzień
2009: styczeń, kwiecień, październik
2008: marzec, lipiec, sierpień, wrzesień
2007: luty, lipiec
powrót na górę strony

Polecamy

Projektowanie stron: Lioosys